Jump to content
Dogomania

Pustka, która boli


szajbus

Recommended Posts

Tyle psich wspomnień. Napisałaś o suni z instynktem opiekuńczym. Przypomniało mi to naszą Norcię. Nora doskonale wyczuwała moje samopoczucie. Zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Gdy Norcia była z nami chorowałem na wrzody żołądka i czasem dokuczały mi mocno. Norcia wyczuwała to doskonale. Przychodziła do mnie do łóżka, kładła delikatnie głowę na moim brzuchu i to pomagało. Ból zawsze przechodził. Z samopoczuciem psychicznym też potrafiła trafić w dziesiątkę. Kiedyś zdenerwował mnie telefon z pracy. Byłem zły jak osa. Norcia gdy tylko zobaczyła sytuację od razu przyniosła mi swoją zabawkę. Tak mnie to rozczuliło, że cała złość sobie poszła. Nawet teraz gdy to piszę to oczy robią się wilgotne. Sarunia nie miała takiego daru, za to uwielbiała się przytulać, Kładła się obok mnie (na przykład gdy czytałem) i wywalała brzuszysko do głaskania. Gdy nie czuła mojej ręki zaczynała jej szukać. Szybko się nauczyła, że kiedy czytam ręka co pewien czas wędruje do przewracania stron i wtedy czekała grzecznie na powrót do głaskania po brzuszku. Psy to wyjątkowe stworzenia. Szkoda tylko, że są z nami tak krótko:(

Wszystkiego dobrego Szajbus.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ostatnio coś nieciekawie się czuję. Mam problemy z p. pokarmowym, ale dla mnie to nie nowość po tym leczeniu. Coś za coś.

Kontrola z powodu braku numerków u lekarzy dopiero na koniec lutego, wiec z 2 miesięcznym opóźnieniem ( i to prywatnie).

To znaczy u mojej p. doktor numerki są, ale nie mam się co do niej pokazywać bez badań. Natomiast u mojego radiologa onko, który ma mistrza w diagnostyce jest tyle ludzi, jakby most na Wiśle się zarwał -  stąd ten poślizg (a muszę mieć 3 badania USG).

Z samych wyników krwi i na macanego ona nic nie dojrzy. Tak więc muszę cierpliwie czekać.

W Szymona sprawie nadal cisza. Czekamy dalej.

 

Psoniu

 

 rwoq55.jpg

Link to comment
Share on other sites

Śpieszę do ciebie z choineczką.

 

KOLĘDA DLA NIEOBECNYCH

 

A nadzieja znów wstąpi w nas,
Nieobecnych pojawią się cienie.
Uwierzymy kolejny raz,
W jeszcze jedno Boże Narodzenie.
I choć przygasł Świąteczny gwar,
Bo zabrakło znów czyjegoś głosu.
Przyjdź tu do nas i z nami trwaj,
Wbrew tak zwanej ironii losu.

Daj nam wiarę, że to ma sens,
Że nie trzeba żałować przyjaciół.
Że gdziekolwiek są dobrze im jest,
Bo są z nami choć w innej postaci.
I przekonaj, że tak ma być,
Że po głosach tych wciąż drży powietrze,
Że odeszli po to by żyć.
I tym razem będą żyć wiecznie.

Przyjdź na świat,
By wyrównać rachunki strat.
Żeby zająć wśród nas,
Puste miejsce przy stole.
Jeszcze raz pozwól cieszyć się dzieckiem w nas,
I zapomnieć że są puste miejsca przy stole.

A nadzieja znów wstąpi w nas,
Nieobecnych pojawią się cienie.
Uwierzyli kolejny raz,
W jeszcze jedno Boże Narodzenie.
I choć przygasł świąteczny gwar,
Bo zabrakło znów czyjegoś głosu.
Przyjdź tu do nas i z nami trwaj,
Wbrew tak zwanej ironii losu.

Przyjdź na świat,
By wyrównać rachunki strat.
Żeby zająć wśród nas,
Puste miejsce przy stole.
Jeszcze raz pozwól cieszyć się dzieckiem w nas,
I zapomnieć że są puste miejsca przy stole.

Przyjdź na świat,
By wyrównać rachunki strat.
Żeby zająć wśród nas,
Puste miejsce przy stole.
Jeszcze raz pozwól cieszyć się dzieckiem w nas,
I zapomnieć że są puste miejsca przy stole.

 

mhc5lz.jpg33uzoz7.jpg

 

Na zawsze w mym sercu i mej pamięci

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję.

Niech Nowy Rok przyniesie WAM (odwiedzającym wątek Psoni)  radość, miłość, pomyślność i spełnienie wszystkich marzeń, a gdy się one już spełnią, niech dorzuci garść nowych marzeń, bo tylko one nadają życiu sens

 

5l5ks0.jpg

 

Psoniu 

 

NOWOROCZNE ŚWIATEŁKO PAMIĘCI

 

33uzoz7.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Kochani moi - bądźmy optymistami! Nasi przyjaciele są szczęśliwi ,choć może trochę samotni w tym oczekiwaniu na spotkanie z nami.
Kiedyś był na forum taki wzruszający i mądry tekst ,że wszyscy nasi bracia mniejsi to ANIOŁY PRZEMIJANIA.
Ileż w tym prawdy jest-uczą nas ,że czas płynie a poprzez życie z nimi możemy stawać się coraz lepsi,pełniejsi o empatię, miłość ,współczucie i wszystkie te pozytywne uczucia,które powinny definiować nas jako Ludzi. Właśnie przez "L".
Kochajmy ich zatem, bądźmy bezpieczna przystanią, płaczny kiedy sie rozstajemy i pamietajmy kazdego z nich.
Moi przyjaciele pojawiaja i odchodzą. Ja za każdym razem mam złamane serce ,które rozpada się na miliony okruchów, płaczę , ale zaraz pojawia się inny Anioł ,któremu trzeba pomóc.
I znów uśmiech i szczęście.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...