Jump to content
Dogomania

PART II Ciężarne dziewczynki, matki, ojcowie oraz ich dzieci


bea100

Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hip, hip! hurra! udało mi się!
Ta panienka to Poleczka, już kiedyś gościła na dogo, le chyba od tego czasu troszeczkę urosła...
[img]http://p8.labfoto.pl/photos/p/8/8/882cae5248f51239edf1469d62c59653-1075081.jpg[/img]
[img]http://pc.labfoto.pl/photos/p/c/e/cec089a14c3ffc32f72c9d6fc3b0dd38-1075085.jpg[/img]
z pewnego źródła wiem, że lubi górskie wycieczki
[img]http://p6.labfoto.pl/photos/p/6/8/6822ce3261d9ee70d671b8976f345d57-1075088.jpg[/img]
[img]http://pd.labfoto.pl/photos/p/d/f/dff9d09e7ff51eac2d9632210d88d5af-1075089.jpg[/img]
zdjęcia są autorstwa jej właścicieli, Kasi i Tomka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agag22']hip, hip! hurra! udało mi się!
Ta panienka to Poleczka, już kiedyś gościła na dogo, le chyba od tego czasu troszeczkę urosła...
[img]http://p8.labfoto.pl/photos/p/8/8/882cae5248f51239edf1469d62c59653-1075081.jpg[/img]

Piękna Poleczka :loveu:

[img]http://pd.labfoto.pl/photos/p/d/f/dff9d09e7ff51eac2d9632210d88d5af-1075089.jpg[/img]
zdjęcia są autorstwa jej właścicieli, Kasi i Tomka[/quote]

W taki razie mam nadzieję, żę się kiedyś spotkamy na szlaku :P

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno - jak już tak piszecie co zjadły Wasze sunie, to ja pozwolę sobie napisać co zżarł Kumpel :evil:
Ostatnio pożarł oliwę z oliwek (naszczęście bez butelki :wink: ) - nie wiem ile wypił a ile wsiąkło w koc ale żygał 2 dni. Dobrze, że nic się nie stało ale problemu z wypadaniem sierści nie powinniśmy już mieć :P
A Wczoraj ten agent 8) porwał masło i zżarł tym razem już z opakowaniem :evilbat: . Wiedziałam, że ma słabość do masełka i chlebka ale Bosze bez przesady :o
Oczywiście o butach nie wspomnę, jak przychodzą goście to ich nie zciągają bo gdyby to zrobili wracaliby do domu na bosaka :pissed: - czyli masełko, chlebek i buty to to to co tygryski lubią najbardziej :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KUMPELka']...czyli masełko, chlebek i buty to to to co tygryski lubią najbardziej :lol: :lol:[/quote]
No nie, u mnie rarytasem najwiekszym jest gruba i szeroka skórzana obroża Beja na Beju, którą wujek łaskawie ( od czasu do czasu i jak ma dobry dzień) pozwala odgryzać Moni po kawałeczku na swojej szyi :lol: No :D wtedy jest samo szczęście dla tygrysicy :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100'][quote name='KUMPELka']...czyli masełko, chlebek i buty to to to co tygryski lubią najbardziej :lol: :lol:[/quote]
No nie, u mnie rarytasem najwiekszym jest gruba i szeroka skórzana obroża Beja na Beju, którą wujek łaskawie ( od czasu do czasu i jak ma dobry dzień) pozwala odgryzać Moni po kawałeczku na swojej szyi :lol: No :D wtedy jest samo szczęście dla tygrysicy :wink:[/quote]

:lol: może Bej ma w tym interes :wink: jakaś wspólna potajemna ucieczka :lol:

Link to comment
Share on other sites

Węszynosko, widocznie gotujesz swoim pieskom istne smakowitości :D
Jeśli juz o tym mowa, to chciałabym o cos zapytać. Ja karmie swoje zwierzaki sucha karma i jeśli chodzi o porcje, daję mniej niż jest napisane na opakowaniach. Producenci wogole maja tendencje do zawyżania dziennych porcji. Tak, czy owak, nie jest trudno ustalic to sobie samemu. Natomiast, jeśli chodzi o naturalne żywienie, to sprawiałoby mi trudność. Jeśli czytam o tym, to wszędzie oczywiście jest z jakich skladników powinna się skladać dzienna racja,przeważnie mięso + warzywa +makaron lub ryż - to tak z grubsza. Natomiast nigdzie zwykle nie moge znależć ile dkg pies ma zjeść dziennie. Czy to sie oblicza na wage psa, czy trzeba ściśle obliczyc dla danej rasy dzienne zapotrzebowanie na kalorie, czy składniki.Skad wiem , że się najadł, skoro moje psy zjadłyby każdą iliść, gdybym dała "do woli" Od dawna mam ochotę zapytać nie o to co daja właściciele, ale ile dają i jak tę ilość ustalaja. Na pewno orientujesz sie Węszynosko, z racji prowadzenia pięknych, smuk lych, w sam raz psów. Czy zechcialabys mi odpowiedziec, bardzo prosze :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

no tak smukłe :wink:

przez lato i wtedy kiedy mamy szczeniaki dajemy suchą karmę mniej więcej tyle ile pisze na opakowaniu, a jak przychodzą zimne dni to zmieniamy na gotowane tj. ryż z mięsem pół na pół. Ile ja tego daję hmhmhmhmmmmmmmm :roll:

do woli :wink:

nie no poważnie to na jednego psa wypada pół kg mięsa i około 30 dkg ryżu, my karmimy drobiem

a jak widzę, że za mało to dokładam, a jak zaczynają tyć to więcej biegaja no cóż szczeże się przyznam moje psy też zjadają wszystko i w każdej ilości :wink:
ale mieszkają w większości na dworze to i pokus maja mniej :wink:

ja ryż gotuję chwilkę i potem zaparzam tak, że sam sie dogotowuje i zwiększa objętość, a psom daję 2 x dziennie pełną michę tak kopiato (michy plastikowe z pedigree) to tak dla porównania

Link to comment
Share on other sites

no cóż ja nie wiem ile te moje psiska ważą :D

ale myslę, że około 20 kg/ sztuka :D

w sumie to wszystko jest na oko :wink:

Smuga jest mniejsza od Cześnika ale bardziej zbita tj. mięśnie ma twardsze i taka zwarta w sobie, on jeszcze młodzik i taki troszkę rozlazły :D

mamy jeszcze belgijkę, ale zima idzie i na niej futra więcej niż masy :D

no i sznaucerka mini któremu zawsze trzeba ujmować bo tyje w oczach :wink:

[img]http://img208.imageshack.us/img208/1239/pic019671ut.jpg[/img]
oooo taka ta nasza futrzasta belgijka

Link to comment
Share on other sites

Sabina1: co do wielkości porcji normalnego żarełka to ja kieruję się zasadą babci Krysi Babireckiej ( od wieków hodowczyni azjatów i rottków i foxów i nie tylko/ więc ,,rozpiętość" wagi ma sporą :wink: ). Ona twierdzi, że dawać tyle ile ...wynosi w danym momencie życia łeb danego psa (łącznie dziennie) i jest to coś, czego ja akurat się trzymam od szczenięcia ( przy proporcji mięsa do wypełniacza jak 1 do 3) 8).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']Ona twierdzi, że dawać tyle ile ...wynosi w danym momencie życia łeb danego psa [/quote]
Bea , droga Bea, wybacz mi , ale ja nic nie rozumiem. Czytam to zdanie i czytam, najmocniej przepraszam : jakiego łba ? Ile czego wynosi????? Ja wiem, nikt mi po prostu nie chce powiedzieć :evilbat: :lol: :oops: :oops: A ja myślałam, ze to pytanie jest dużo mniej osobiste od: "czym karmicie" :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

AAHehehe :lol:
No tak, to ja napiszę ,,bardziej po ludzku" :wink:
Patrzysz na psią głowę i to jest ilość/objetość tego gotowanego (gęstego rzecz jasna) co dajesz dziennie ( łącznie, bo im pies młodszy tym je przecież częściej małe porcje np 4 razy dziennie jak ma 2 mc itd aż do porcji 2*dz/ bo ja tak karmię dorosłe psy czyli dorosłemu rozkładam ,,tą objętość łba" na pół :lol: )
Czy teraz wiesz już o co mi chodziło z tym ,,łbem" ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sabina1']...nie jest to (czego sie bardzo obawiałam0 Bogu dzięki, dawka dzienna równa wadze aktualnego łba :lol:[/quote]
:lol: dobre, bardzo dobre :lol:

Zasada jest taka, że dorosły pies powinien być zawsze ,,niedojedzony". Jedzenie nie ma prawa stać by sobie ,,podjadał" lub ,,dokończył póżniej" ( chociaż z chrupkami jest tak samo).
I to w zasadzie cała filozofia 8)
Oczywiście, każdy ma swoje teorie żywieniowe ( i ja to oczywiście szanuję), sama karmię ,,naturalnie" co nie znaczy, że nie rozumiem ,,zbilansowanych" :wink: argumentów ,,chrupkowców" :wink:

Link to comment
Share on other sites

Hrabina Dunia się nie spieszy do następnych ogórczątek bo po co :wink: (jeśli już to planuję je na czerwiec...ale zaznaczam , że to JA planuję nie Dunia :lol: )

Wszystkim życzę hojnego Mikołaja HO HO HO :D

Od jutra mnie tu nie będzie :flasings: ( nie wiem niestety do kiedy), więc w tym czasie plizzz, wypijcie czasem za zdrowie babci ogórkowej jakiś ,,Darz Bór" :drinking:

Link to comment
Share on other sites

Jestem, jestem, wróciłam ,,z dalekiej podróży" :fadein: no to teraz będzie już dobrze i lepiej i coraz lepiej :D
Monia u kochanej Hani (szczęśliwa urzęduje w bratnich ramionach Hultaja i obgryza ciocię Gawrę) a Dunia u córki Błogiej intensywnie uczy ją stadnych zachowań (i tych dobrych jak np delikatne pukanie pazurkiem w szybę tarasową gdy się chce wejść z ogrodu :lol: do salonu no i tych...mniej...jak np wspólne rozkradanie drewna do kominka) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...