Jump to content
Dogomania

Cała PRAWDA o MIEDARACH!!


Dina2

Recommended Posts

[quote name='Azyl_Cichy_Kąt'] A co z reszą starachowickich psiaków? Co z nimi zorbili w tych strasznych Miedarach?:-([/quote]
Te psiaki, juz dawno wrocily do p.Marzeny co nie znaczy ze innych psow, z tych gmin, los jest znany a wrecz mozna sie domyslac jaki:-(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 458
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 3 years later...

[B]Słuchajcie, właśnie się dowiedziałam, że gmnina obok Tychów - dokładnie Bojszowy też ma umowę z Zamexem i schroniskiem w Miedarach.[/B]

[B]Od. 01.01.2009 właścicielem schroniska jest właścicielka Zamexu Dorota Kufel, a jej mąż wyłapuje zwierzęta - był juz karany za znęcanie się nad zwierzętami.[/B]

[B]Widzę że w Mediarach za czasów "starej" właścicielki było fatalnie, a jak jest teraz???[/B]

[B]Przez Bojszowy jadę codziennie do pracy, nie wiem czy w ogóle mam zgłaszać psaki, bo mogę je wysłać na pewną śmierć.[/B]

[B]Druga to gmina Miedżna, ale tam chcą stworzyć swój własny punkt zatrzymań i są z nami na razie w kontakcie (na razie jest po dobroci, zobaczymy co z tego wyjdzie).[/B]

[B]Z Tychów, przez gminy Bojszowy i Miedżną jadę codziennie do pracy i oczom nie wierzę. Dzisiaj w Bojszowach był rozjechany pies na środku drogi, to niestety standard.[/B]
__________________

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nie wiem czy są ok, nie byłam, więc nie będę powtarzała tego co przeczytam. Szczególnie, że większość piszących też nie była w miejscu, które opisuje.
Odbierałam sunie miedarową i o tym mogę powiedzieć, bo widziałam.
Sunia była w dobrym stanie, nie śmierdziała schronem, wyczesana. Po pierwszej wizycie u weta z nową właścicielką: sunia zdrowa, dobrze utrzymana, żadnych pcheł.
Pamiętajcie o tym, że schrony tez czytają nasze wypowiedzi. Czasem więcej można zrobić złego niż dobrego powtarzając plotki czy zasłyszane opinie.
W żadnym polskim schronie nie jest dobrze i jeszcze długo nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']czegos nie zrozumialam- sunia odbierana ze schronu nie smierdziala schronem?[/quote]

Nie pachniała perfumami, ale odebrałam już ładnych kilka psów ze schronów i aż byłam zdziwiona. Nie, nie śmierdziała.

Link to comment
Share on other sites

Nie będę też się kłócić, że tak nie jest. Napisałam tylko obiektywnie o własnym, jedynym jak do tej pory, kontakcie z psiakiem z Miedar. Skoro ktoś ma negatywne informacje i je tu zamieszcza, ja uznałam za uczciwe zamieścić tę pozytywną.

Link to comment
Share on other sites

wiadomo że w polskich schronach jeszcze długo dobrze nie będzie. Faktycznie nie ma sensu pisać żle o miejscu gdzie się nie było.

Z Mediarami jest raczej inny problem - z tego co wiem, nie jest tam prowadzona ewidencja psów, na stronie, psy mają numery np. 467

a biorąc pod uwagę, że schronisko działa długie lata, a rocznie przywożone jest ok. 1000 psów.... to sami wiecie. Poza tym, schronisko nie jest w stanie wyjaśnić, co zrobiło z 300 psami np. w 2007 roku. Również nie wiadomo co stało się z psamni przejętymi ze Starachowic.

Więc rocznie - gminy podają, że schronisko przejęło dużo więcej psów, niż podaje.

Psy są przypuszczalnie wypuszczane w innych gminach - gdzie znowu są wyłapywane - w ten sposób prywatne schronisko ma pieniądze na utryzmanie tych psów, które ma u siebie. Dlatego te które są, są w dobrym stanie.

Jak na przyjmowanie 1000 psów rocznie z połowy woj. śląskiego i opolskiego - w shcornisku jest dość mało psów. Takie są dane oficjalne.

Oficjalna też jest cena za 1 psa - ok. 200-300zł, a schronsika prowadzące pełną ewidencję, biorą 1000 - 1300zł. Dlaczego tak mało? Bo pies jest łąpany kilka razy, a płaci za niego kilka gmin.

Link to comment
Share on other sites

Część psów wyłapywanych przez firmę Zamex (firmę w której jeździ Pan, mąż Pani kierownik schroniska w Miedarach, który został skazany za znęcenia się na zwierzetami) nigdy do schroniska nie trafiło, jak np. psiak, który jakiś czas temu zaginął (o ile dobrze pamiętam) w Kłobucku, gmina miała potwierdzony odbiór psa z terenu miasta, a kiedy zaczął szukac go własciciel okazało się, że pies wcale tam nie dotarł :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia_']Część psów wyłapywanych przez firmę Zamex (firmę w której jeździ Pan, mąż Pani kierownik schroniska w Miedarach, który został skazany za znęcenia się na zwierzetami) nigdy do schroniska nie trafiło, jak np. psiak, który jakiś czas temu zaginął (o ile dobrze pamiętam) w Kłobucku, gmina miała potwierdzony odbiór psa z terenu miasta, a kiedy zaczął szukac go własciciel okazało się, że pies wcale tam nie dotarł :roll:[/quote]

właśnie to mam niestety na myśli :-(

pan mąż, jest z "zawodu" rakarzem, może ma chody w utylizacji. Dwa artykuły:

[url=http://www.psyimy.pl/aktualnosci/430,Zwierze_cierpialo_bo_ludzie_zawiedli/]Psy, pies, rasy psów, hodowle psów w Polsce - PsyiMy.pl[/url]

[url=http://www.dogomania.pl/portal/node/204]Urzędnicy wolą dręczycieli zwierząt | Dogomania.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

mieliśmy też sytuację kiedy wyjeżdżaliśmy kilkakrotnie po psa, jednak pies był nieuchwytny, nie działał na niego sedalin, pewna osoba wezwała firmę Zamex i pies podobno został złapany do klatki samołapki dla psów, znajomy, który widział tego psa pojechał do Miedar sprawdzić czy faktycznie tam trafił, oczywiście psiaka wcale tam nie było :roll: Znajomy wrócł z Miedar z owczarkowatą sunią szczeniakiem bez oczka i nosówką :shake: sunia naszczęście z tego wyszła i ma teraz cudowny domek ;) za psa zapłacił 20 zł i niespisywał umowy adopcujnej....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 months later...

strona schroniska jest może "aktualizowana" raz na rok, strona jest żeby wszystko wyglądało ok

i tyle - jakieś pozory muszą być

zobaczcie tą numerację psów - najnowsze z zeszłego roku

a swoją drogą, odkąd gmina gdzie pracuję ma umowę z MIedarami, mamy więcej bezdomnych psów...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...