Jump to content
Dogomania

Cała PRAWDA o MIEDARACH!!


Dina2

Recommended Posts

  • Replies 458
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziewczyny, po forach internetowych krąży taka wiadomość :

"Schronisko w Miedarach potrzebuje pomocy!!! Zgłoś moderatorowi
Treść: Błagam o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Proszę o pomoc tych, którzy znają schronisko w Miedarach (np. mają zwierzaka z tego schroniska). Pewna dziennikarka próbuje to schronisko zniszczyć pisząc o nim jakieś głupoty a do tego oczernia ludzi którzy w nim pracują. Na dodatek chce cała sprawę oddać do prokuratury!!!!!!!!!!
Jeśli macie jakiś pomysł jak pomóc to proszę żebyście się kontaktowali bezpośrednio ze schroniskiem. Ja poznałam to schronisko i mam o nim jak najlepsze zdanie. Znalazłam na działkach głodzonego i przebywającego w straszliwych warunkach psa. Dzięki Towarzystwu Opieki Nad Zwierzętami i właśnie SCHRONISKU W MIEDARACH - "Nero" bo tak się pies wabi , ma teraz dobrych właścicieli i ciepły dom. Proszę , nie pozwólcie żeby ktoś zniszczył to miejsce . Byłam w tym schronisku i naprawdę uważam, że zwierzaki maja tam dobrą , fachową opiekę. Dookoła schroniska są pola i las więc jednocześnie psy maja tam spokój ( położenie schroniska też było jednym z zarzutów Pani Dziennikarki) Jeszcze raz proszę o Waszą pomoc i z góry dziękuję za wsparcie. Przydadzą sie listy z Waszymi opiniami na temat schroniska i prowadzących to schronisko.

Dane schroniska:

Schronisko dla Zwierząt
ul. 1 Maja
MIEDARY
woj.śląskie
dla p. Anna Czempik

Możecie też kontaktować się ze mną przez mail : [email][email protected][/email]


Autor: citidream [ 2005-07-03 16:01:58 ] "

Ta sama osoba, o nicku citydream umieściła tę informację przynajmniej na [url]www.psy.pl[/url] i na dogs.pl.

Dostałam takiego maila z prośbą , żeby przekazać Wam.
Prawdopodobnie chodzi o Izę :evil:

Link to comment
Share on other sites

Chyba osiągnęli przeciwny rezultat do tego, który był ich celem. Myślę, że to jedna była pani Ania, bo pisała o tym, jak ciężko prowadzić schronisko itd. Troszkę dziwnie to brzmało, jak napisała, jacy wspaniali ludzie tam pracują. Tzn. którzy? Ci z doświadczeniem z Wilkowic czy o innych mowa, bo nie bardzo rozumiem? I nie wiem, dlaczego ta osoba jest przekonana, że rozmawia z teoretykami, którzy nigdy nie zajmowali sie zwierzętami. Nie wiem również, a może wiem, dlaczego tak zbacza z tematu pisząć, że ktoś sieczepiał usytuowania schroniska. Ten ktoś pisał tylko, że schronisko jest tak położone, że raczej mało prawdopodobna jest tak duza ilość adopcji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gwarek']Czy mi się zdaje, czy na dogs ten temat wylądował w koszu?[/quote]

Na dogsach wszelkie tematy związane z pomocą zwierzętom, dzieki "cudownym" adminom lądują w koszu :evilbat:

Nie ma sensu umieszczać tam żadnych ogłoszeń :-?

Asiuniap, linki podałam powyżej.

Link to comment
Share on other sites

A mi się nasunęła taka myśl.
Schronisk ow Miedarach samo na siebie ukręciło bicz. Nie prowadzą PRAWDZIWEJ ewidencji komu wydają psy i teraz mają kłopot ze znalezieniem ludzi, którzy by poparli ich słowa, że schronisko jest super.
Sądzę, że na pewno byliby w stanie znaleźć ludzi, którzy są zadowoleni z psa z Miedar (sama znam takich). Ale gdzie ich szukać skoro adresy były podane z głowy, a nie z dowodu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gwarek']A mi się nasunęła taka myśl.
Schronisk ow Miedarach samo na siebie ukręciło bicz. [b]Nie prowadzą PRAWDZIWEJ ewidencji komu wydają psy i teraz mają kłopot ze znalezieniem ludzi, którzy by poparli ich słowa, że schronisko jest super[/b].
Sądzę, że na pewno byliby w stanie znaleźć ludzi, którzy są zadowoleni z psa z Miedar (sama znam takich). Ale gdzie ich szukać skoro adresy były podane z głowy, a nie z dowodu?[/quote]

[b]Nie prowadza celowo [/b]jesli w 2003 roku połowa psow zniknela!! Z danych ktore mam-a sa jeszcze nie pelne-w 2003 roku trafilo do nich juz 504 psy!!!

Gdzie sa te psy????? Dodajac to co podali-upadki i eutanazje 27% ze stanu 251, plus brakujacych JUZ 253 psy to jaki procent stanowia [b]FAKTYCZNIE psy utracone[/b]?? :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Na psy.pl pojawiła się kolejna laurka...

[b]Zaskakujacą sprawą jest dla nas tak paskudna i nierówna walka z prywatnym schroniskiem w Miedarach. W czyim interesie jest takie działanie. Według nas jest to walka o przetrwanie "Cichego kąta", który tylko się tak ładnie nazywa, a nie ma nic wspólnego z nazwą.Jest to bowiem "obrzydliwy kąt", gdzie pieski nie mają ciszy ani spokoju, gdyż ciągle walczą o żarcie i mały kąt dla siebie ze stadem szczurów, które zagnieździły się tam na dobre.Prawie w każdym kojcu ziemia jest podziurawiona jak szwajcarski ser a z każdej dziury wyglądają szczury, które swobodnie biegaja po całym "cichym kąciku".Przestańcie chwalić to schronisko, które powinno być dawno zamknięte.Psy tam są zaniedbane, brudne i zastraszone.A szczury niedługo opanują całe Tarnowskie Góry i okolice.Wizytówką tego schroniska jest już teren przed samym wejściem walające się wory ze starym niezjedzonym żarciem, stare kołdry, szmaty, kartony.Stare kołdry i inne szpargały walają się też na terenie samego schroniska.
A to schronisko przecież stawiane jest za wzór, opłacane przez państwo z naszych podatków.
Piszemy to dlatego, że naocznie przekonaliśmy się o tym, gdyż chcieliśmy zaadoptować z tamtąd pieska.Szybko nas z tamtąd zmyło.
Wzieliśmy pieska za to z Miedar 19.06.tego roku, ze schroniska przytulnego, przyjaznego tym zwierzętom. A adres znaleźliśmy bez problemu w internecie na stronie schroniska dla zwierząt woj.śląskie.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z pieska,który był w bardzo dobrym stanie, obsługa należyta, opłata dobrowolna.Otrzymaliśmy również zaświadczenie o aktualnym szczepieniu i tabletki na odrobaczenie.Oby więcej było takich schronisk.A kontrole z TOZu i innych inspektorów należałoby wysyłać do "cichego kącika"
Autor: Joanna 13 [ 2005-07-05 19:22:17 ]
[/b]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lagunka']Na psy.pl pojawiła się kolejna laurka...

[b]Zaskakujacą sprawą jest dla nas tak paskudna i nierówna walka z prywatnym schroniskiem w Miedarach. W czyim interesie jest takie działanie. Według nas jest to walka o przetrwanie "Cichego kąta", który tylko się tak ładnie nazywa, a nie ma nic wspólnego z nazwą.Jest to bowiem "obrzydliwy kąt", gdzie pieski nie mają ciszy ani spokoju, gdyż ciągle walczą o żarcie i mały kąt dla siebie ze stadem szczurów, które zagnieździły się tam na dobre.Prawie w każdym kojcu ziemia jest podziurawiona jak szwajcarski ser a z każdej dziury wyglądają szczury, które swobodnie biegaja po całym "cichym kąciku".Przestańcie chwalić to schronisko, które powinno być dawno zamknięte.Psy tam są zaniedbane, brudne i zastraszone.A szczury niedługo opanują całe Tarnowskie Góry i okolice.Wizytówką tego schroniska jest już teren przed samym wejściem walające się wory ze starym niezjedzonym żarciem, stare kołdry, szmaty, kartony.Stare kołdry i inne szpargały walają się też na terenie samego schroniska.
A to schronisko przecież stawiane jest za wzór, opłacane przez państwo z naszych podatków.
Piszemy to dlatego, że naocznie przekonaliśmy się o tym, gdyż chcieliśmy zaadoptować z tamtąd pieska.Szybko nas z tamtąd zmyło.
Wzieliśmy pieska za to z Miedar 19.06.tego roku, ze schroniska przytulnego, przyjaznego tym zwierzętom. A adres znaleźliśmy bez problemu w internecie na stronie schroniska dla zwierząt woj.śląskie.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z pieska,który był w bardzo dobrym stanie, obsługa należyta, opłata dobrowolna.Otrzymaliśmy również zaświadczenie o aktualnym szczepieniu i tabletki na odrobaczenie.Oby więcej było takich schronisk.A kontrole z TOZu i innych inspektorów należałoby wysyłać do "cichego kącika"
Autor: Joanna 13 [ 2005-07-05 19:22:17 ]
[/b][/quote]

Nie wiem czy mam się śmiać, czy płakać? Tak żałosnej próby ratowania czyjegoś "tyłka" w życiu nie widziałam. :evil: Osoba, która wypisuje takie bzdury musi być już chyba mocno zdesperowana albo potwornie naiwna, że ktoś w to uwierzy. Ale niech jej będzie, i tak dostanie za swoje :evilbat: A może ktoś, kto udziela się na psy.pl poprosi tę Joannę 13 (vel "wszyscy wiemy o kogo chodzi" :wink: ) aby zaprezentowała jakieś konkretne dowody na poparcie swoich śmieszno-żałosnych twierdzeń? A i może trzeba tej osóbce przypomnieć, że publiczne głoszenie oszczerstw jest w Polsce karalne? :evil:

Link to comment
Share on other sites

o matko!!! ŻENADA!!!!! co za podły ludzik wypisuje takie rzeczy??!!! Cichy Kąt nie ma NIC wspólnego ze sprawą Miedar!!!!! Byłam tam - może nie jest pięknie, ale psy mają wspaniałą opiekę cudownych ludzi!!! Zresztą smai jesteśmy tu na dogo świadkami jak psy tam odżywają i znajdują cudowne domy!!! szkoda słów na tą podłość!!!! Niech sobie Miedary porównają ilość usypianych psów u siebie i w CK!!!! 0X :evil: :x nie ma się co dziwić że w miedarach jest pięknie jak trzepią kupę kasy za przyjmowane psy a potem je mordują i zostawiają te ładne i młode 0X :evil: :x brak mi już słów na to co ci ludzie robią - chciałabym zobaczyć tego psa którego wzieła ta osoba 0X pewnie wirtualny pies :evil:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lagunka']
[b]
A to schronisko przecież stawiane jest za wzór, opłacane przez państwo z naszych podatków.

Autor: Joanna 13 [ 2005-07-05 19:22:17 ]
[/b][/quote]

Może ktoś wyjaśni autorece, że Cichy Kąt jest schroniskiem społecznym i nie dostaje żadnych dotacji z miasta? (A może się coś zmieniło?)

Link to comment
Share on other sites

Wstałam dziś zaspana, ale właśnie się obudziłam :evilbat: Jeżeli ta kobieta po wizycie u nas pojechała do Miedaar, to nie mam wątpliwości, że została w ten właśnie sposób nastawiona przeciwko nam przez miedarską ekipę. "walka o przetrwanie Cichego Kąta" - to typowe pranie mózgu. Wmówili kobiecinie, ze nam chodzi o pieniadze i dlatego trzeba zniszczyc Miedary. Oczwyiscie, ze nie jestesmy "opłacani z podatków", nadal jestesmy społeczni bez dotacji z UM. Chciałam się trzymac od tego z daleka, ale chyba się dycko wkurzyłam. Muszę pogadać z naszymi szczurami, w razie czego razem opanujemy Tarnowskie Góry i weźmiemy zakładników :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, zdaję sobie sprawę z tego, że czytanie takich bzdur może wyprowadzać z równowagi osoby zaangażowane w sprawę, ale... Pomyślcie, że to dobry znak :lol:
Pani dyrektor z Miedar po prostu czuje nóż na gardle i rozpaczliwie stara się ratować stołek :lol:
Zdaje się, że forumwicze wsiedli z lekka na "Joannę", bo taka odpowiedź sie pojawiła :evilbat:

Wklejam całego maila od koleżanki, która na bieżąco podsyła mi nowinki z [url]www.psy.pl[/url] :lol: (Dzięki Jagódka i pozdrawiam :D )

[b]
Odp: Schronisko w Miedarach potrzebuje pomocy!!!
Dlaczego jesteście tak przeczuleni na schronisko "cichy kąt" i nie dacie sobie powiedzie złego słowa? Ja napisałam to co widzieliśmy 2 tygodnie temu i żałuję że nie miałam kamery przy sobie. A "my" to znaczy nasza 4 osobowa rodzina.Ja szukałam tylko adresów najbliższych schronisk a nie ich strony internetowe.Dla informacji byłam również w innych pobliskich schroniskach a wybrałam właśnie te w Miedarach.[/b]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiuniap']W którym miejscu to jest? Weszłam na psy.pl, potem na forum i nic nie znalazłam. Może ktoś podać dokładniejsze namiary?[/quote]

[url]http://www.psy.pl/forum/?A=view&C=35706[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dostalam dane z nastepnej gminy. Juz zniknelo, w sumie, minimum 285 psow,w 2003roku. To jeszcze nie sa pelne dane.
Czyli za rok 2003 procent straconych zwierzat wynosi na dzis[b] 66%[/b]
zaraz policze rok 2004-jest mniejszy procent-zniknelo 126 psow czyliw sumie,jak narazie, daje to [b]43%[/b]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lagunka'][quote]zniknelo 126 psow czyliw sumie,jak narazie, daje to 43% [/quote]

:o :cry:[/quote]

:cry: :( ale przeciez i tak nie wiemy naprawde z jakimi czyli iloma gminami maja Miedary umowy.Trzeba by obdzwonic pol Polski skoro potrafia jezdzic po psiaki i pod ZG i do Starachowic :evil:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...