Jump to content
Dogomania

O koniu, który szuka domu...


KONICZYNKA 47

Recommended Posts

  • Replies 390
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ponawiam też prośbę o używane akcesoria dla konia:oops: Jeśli ktoś ma coś (kantar, uwiąz, lonża, akcesoria i środki do pielęgnacji itp) czego już nie potrzebuje a szkoda wyrzucić to bardzo proszę o kontakt. Bardzo się takie rzeczy przydadzą. Znam już wymiary głowy konia - nosi rozm.2 a pysk wędzidło 12.5 (ale wędzidło mam - stare ale jeszcze dobre bo i tak używane tylko do spacerów w ręku).

Link to comment
Share on other sites

Zrobię wszystko, co w mojej mocy aby tak sie stało... Tornadito na pewno nie trafi na rzeż ani w nieodpowiednie ręce. Poszukam kogoś dla kogo ten koń będzie, tak jak dla mnie, wyjątkowym przyjacielem do spacerów, rozmów i całowania w chrapki. Nawet nie przypuszczałam że tak zżyję się z jakimś koniem, koniem który na początku budził tylko mój lęk i obawę. Pewnie gdyby nie te straszne reportaże o koniach z transportów które widziałam w tv to nie brałabym tego konia sobie na głowę.

Link to comment
Share on other sites

i nauczyłam Go ostatnio że jak już chce mnie podgryzac to może to robić ale tylko po otwartej dłoni i bardzo delikatnie - udało mi się :):):)

natomiast mojej tępej bulterrierki nie potrafię nauczyć że jak mam coś w ręku to nie łapie się za rękę tylko za to "coś" zdecydowanie wolę pracować z Maksiem niż z tą bulką

Link to comment
Share on other sites

Podgryzają zarówno klacze, jak i wałachy. Podgryzanie jest dla konia naturalnym zachowaniem, ale o ile pomiędzy dwoma osobnikami tego samego gatunku ma rytualne znaczenie (dominacja, pieszczoty, zabawa), to jest nieporządane w relacjach koń-człowiek i możliwie szybko eliminowane. Ogiery faktycznie mogą mieć większą skłonność, ale wystarczy mądre szkolenie, aby podgryzanie, czy szczypanie w ogóle u ogiera nie występowało.

Jeśli chodzi o Cudaka, o którego losy pytałaś, to tafił do fundacji Pro Equo, a następnie do adopcji. Potem z jednego domu poszedł do drugiego i przez cały czas ma się bardzo dobrze. A imię faktycznie adekwatne, z takim Cudakiem to ja dawno nie miałam doczynienia, ale nie taki straszny Cudak, jak go malują - z agresora, który miał iść na rzeź, zmienił się w konia rodzinnego, prawdziwego miśka.

Aha, paszport. Masz obowiązek go posiadać, za nieposiadanie grozi kilkutysięczna kara grzywny, a w razie śmierci Tornada (tfu, tfu!) zapłacisz bardzo dużo za utylizację. Koń ma kilkanaście lat, urodził się przed wprowadzeniem obowiązku paszportowego, a więc nie powinny obowiązywać go badania krwi pod kątem chorób zwalczanych z urzędu. Koszt opisu z wydaniem paszportu to ok 80 zł, poczytaj cennik w podanych linkach. Ja bym na Twoim miejscu konia szybciutko zgłosiła do pomorskiego ZHK. Masz umowę kupna?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KONICZYNKA 47']
Napisz mi jak oduczyć konia tego podgryzania bo to wkurzające jest - szczególnie przy próbie nałożenia np kantara.[/QUOTE]
Zacznij od niezdejmowania kantara (żebyś nie musiała zakładać) i sprawdź w jakich inny sytuacjach podgryza.

Link to comment
Share on other sites

Maskio jest bardzo pojętnym koniem przez ,myslę że gdyby był zdrowy i gdybym miała duże doswiadczenia z końmi moglibysmy świat zawojować z róznymi sztuczkami ,ale niestety doswiadczenia w szkoleniu koni nie mam ale i tak doskonale sie rozumiemy i dziekuję losowi że trafił mi sie pierwszy koń i w dodatku taki spokojny i kochany

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']Aha, paszport. Masz obowiązek go posiadać, za nieposiadanie grozi kilkutysięczna kara grzywny, a w razie śmierci Tornada (tfu, tfu!) zapłacisz bardzo dużo za utylizację. Koń ma kilkanaście lat, urodził się przed wprowadzeniem obowiązku paszportowego, a [B]więc nie powinny obowiązywać go badania krwi pod kątem chorób zwalczanych z urzędu[/B]. Koszt opisu z wydaniem paszportu to ok 80 zł, poczytaj cennik w podanych linkach. Ja bym na Twoim miejscu konia szybciutko zgłosiła do pomorskiego ZHK.[/QUOTE]


Z tymi badaniami krwi różnie jest. Ja mojemu kucykowi (ok 18 lat) nie musiałam robić, a znów moja znajoma kupiła kuca ok 14 letniego (na tyle ocenił go pan, który go opisywał do paszportu) i musi zrobić badania, więc ja już nie wiem tak naprawdę od czego to zależy.

Link to comment
Share on other sites

Brak mi słów:angryy: Dziś dwóch nachlanych żurów za wsi chciało urządzić sobie rodeo na Tornadzie:shake:. Podobno jak jeden z nich usiłował na niego wejść to został przez konia najpierw ściągnięty zębami a potem kopnięty w kolano. Drugi pijus wtedy pospieszył koledze z pomocą uzbrojony w oderwaną z ogrodzenia sztachetkę i koń stanął na tylnych nogach a przednim kopytem uderzył go w głowę. Obydwaj są w szpitalu. Koń kuleje bo nadział się na gwóźdź. Boże, ale ludzie mają pomysły. Sprawa jest na Policji.

Link to comment
Share on other sites

Koń był na ogrodzonym terenie. Oni przeszli przez ogrodzenie do niego bo chcieli pojeździć konno. To nie młodzież tylko dwaj męźczyżni w średnim wieku: 37 i 46 lat. Urazy maja poważne ale sami są sobie winni. Ludzie są bezmyślni. Co miałam zrobić?, napisać tabliczkę na ogrodzeniu: "Uwaga. Zły koń." W ogóle nie rozumiem jak można iść do cudzego zwierzaka żeby pojeździć na nim bez zgody i wiedzy właściciela. W głowie mi się to nie mieści...

Link to comment
Share on other sites

Masakra. W sumie tabliczka "teren prywatny, wstęp wzbroniony" by się przydała...

Był u niego wet? Żeby tylko mu się jakieś zakażenie nie wdało przez tego gwoździa...




[url]http://www.dogomania.pl/threads/174696-Potrzebna-kasa-na-wykup-konia-dom-zagwarantowany[/url]

Potrzebna kasa na wykup klaczki. Pomożecie?

Link to comment
Share on other sites

Wyciagnełam gwoździa, wymoczyłam kopyto, założyłam opatrunek ze środkiem dezynfekującym a całe kopyto owinełam folią i zakleiłam mocną taśmą by nie uległo zanieczyszczeniu. Koń stoi na grubej ściółce w stajni. Spacer dziś sobie odpuścimy bo w dodatku pada deszcz. A zarówno koń jak i ja deszczu nie lubimy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...