Jump to content
Dogomania

O koniu, który szuka domu...


KONICZYNKA 47

Recommended Posts

Dziś rano byłam u rolnika, któremu grozi licytacja komornicza gospodarstwa ponieważ nie spłacił kredytu w terminie. W tym czasie przyjechał handlarz po konia (jedynego w tym gospodarstwie). Zaczełam wypytywać go o los zwierzęcia i dowiedziałam się, że koń pojedzie do rzeźni bo ma już swoje lata (14), chore kopyta, alergię i w dodatku jest nieujeżdżonym ogierem, więc do niczego się nie nadaje. Udało mi się uprosić właściciela zwierzęcia by zmienił swoją decyzję. Na dniach sprowadzę jakiegoś podkuwacza i weterynarza by poradzili coś na te nieszczęsne kopyta. A teraz siędzę i myślę co począć z moim nowym podopiecznym dalej. Nigdy nie pomagałam koniowi to pierwszy przypadek. Z drugiej strony nie mogłam pozwolić by pojechał na rzeź.


Edycja dn.27 październik 2009
[B]Koń musi natychmiast opuścić gospodarstwo. Koszt wynajmu boksu wynosi 500zł (bez opieki kowala). Nie dam rady ponieść takich kosztów sama. Szukam osób, które, wraz ze mną będą partycypowały w kosztach jego utrzymania. Sprawa jest bardzo pilna![/B]

[B]Mój email: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 390
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cena została ustalona na kwotę 2 tys zł. Ponieważ nie mam pieniędzy i nie ma czasu na zbiórkę, uzgodniłam że odpracuję należność, tak więc pieniądze na wykup nie są potrzebne, gdyż to jestem w stanie wziąć na siebie. Ten rolnik nie jest złym człowiekiem, jak w pierwszej chwili pomyślałam zobaczywszy stan konia i hadlarza, zaniedbanie zwierzęcia i kłopoty finansowe spowodowane są tym, że ten człowiek miał wylew i został częściowo sparaliżowany a gospodaruje sam. Wracając do konia to gorzej będzie z utrzymaniem; podzwoniłam po pensjonatach dla koni i najtaniej znalazłam za 500zł miesięcznie.

Link to comment
Share on other sites

Skoro piszesz, że gospodarz to nie jest zły człowiek, to może jest możliwość, aby koń stał u niego? Ty opłacałabyś utrzymanie konia (jedzenie, kowal itd.) i opiekowała się nim. I pamiętaj o spisaniu z tym człowiekiem umowy, bo jeżeli wisi nad nim komornik, to równie dobrze może on odebrać konia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksereczkaa']Skoro piszesz, że gospodarz to nie jest zły człowiek, to może jest możliwość, aby koń stał u niego? Ty opłacałabyś utrzymanie konia (jedzenie, kowal itd.) i opiekowała się nim. I pamiętaj o spisaniu z tym człowiekiem umowy, bo jeżeli wisi nad nim komornik, to równie dobrze może on odebrać konia.[/quote]

Też dobre rozwiązanie.
Tylko czy dziewczyna by mogła być 3 razy dziennie.
Pisze że rolnik to chory człowiek.

Link to comment
Share on other sites

Mam 3 ogiery :eviltong: Ludzie zdecydowanie przesadzają i mam wrażenie ,że nie mają zielonego pojęcia o koniach :eviltong: Jak zwierze ma nie być agresywne jak z góry zakładamy ,że będą z nim problemy a potem separujemy je od stada a to przecież zwierzę stadne :eviltong: Fakt już chyba lepiej wykastrować niż wpadać w panikę za każdym razem jak się spojrzy w bok ale to bardzo krzywdzące dla tych zwierząt. A już jak słyszę- pni pani wypuszcza te ogiery z kobyłami no jak to tak ech ignorancja ludzka mnie przeraża :eviltong:

A konika z tematu należałoby wykastrować bo nie ma licencji na krycie a nie dlatego ,że ludzie trzęsą portkami bo ogier idzie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielona_stajnia']Koniczynko a w jakiej okolicy szukasz pensjonatu? U mnie dzisiaj zwalniają się dwa boksy :cool3:[/quote]

Gdzieś w okolicach Gdańska bo nie mam samochodu a musiałabym dojeżdżać. Szkoda że Twoja stajnia jest tak daleko. Padł mi aparat więc fotki jutro. Koń nie ma żadnych dokumentów, ma ok 150cm wzrostu, zdaniem handlarza jest chyba jakąś mieszanką konika polskiego, ma ciemną pręgę na grzbiecie, waży ok 450 - 470 kg, nie jest zagłodzony ale strasznie zaniedbany żywił się do tej pory tylko na pastwisku. Oczywiście, że powinien być wykastrowany chociaż nie wiem czy to zmieni jego nader żywe usposobienie bo ma wg szacunków 14 lat. Nie wiem czy był używany do reprodukcji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Decameron']Mam 3 ogiery :eviltong: Ludzie zdecydowanie przesadzają i mam wrażenie ,że nie mają zielonego pojęcia o koniach :eviltong: Jak zwierze ma nie być agresywne jak z góry zakładamy ,że będą z nim problemy ...[/quote]
Decameron nikt nie wspomniał o agresji koni, podejrzewam, że osoby wypowiadające się miały na myśli okres w którym klacze zaczynają się grzać. Właściciele biorący ogiera na hotel biorą na siebie ogromną odpowiedzialność za klacze hotelowe:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...