Jump to content
Dogomania

Ubojnia psów na smalec-sprawa umorzona!Wszystkich oburzonych zpraszamy do akcji!


zonia

Recommended Posts

Ja też wątpię w szanse załatwienia tej sprawy za pomocą listów. Zaskarżeniem wyroku zająl się już prawdopodobnie KTOZ, który był stroną w tej sprawie. Z tego, co czytałam w gazecie sprawą zajęła się też fundacja Viva. Ja nie moge w tej chwili zrobic nic innego, chociaż najbardziej na świecie chciałabym obić gębę temu smalcownikowi. Moge tylko robić szum wokół tej sprawy, żeby nie rozeszła się po kościach jak wiele podobnych.
Z rzeczy, które mogłyby bezposrednio dotknąć tego akurat gościa - ktoś powyżej sugerował pismo do sanepidu i urzedu skarbowego. W końcu gość to wyrabiał na sprzedaż i czerpal z tego nielegalny zysk. Jak myślicie?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ewelina.w38']no jeżeli to sprzedawał a nie prowadzi działalności gospodarczej i sie z tego nie rozliczał to chyba nielegalne. Trzeba by sie w US dowiedzieć czy tak można bo pewna to ja nie jestem. [B]Tylko czy są dowody na to ze to sprzedawał a nie tak dawał za darmo[/B].[/quote]
Ci z Faktów nie kupili za 20zł słoiczka? KTOZ na pewno nie popuści. Ciągle się tym zajmują. Jak mi się uda jutro skontaktować, to spytam czy możemy jakoś pomóc, np. wysyłając listy, etc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Dziewczyny - najwłaściwszy adres to minister sprawiedliwości - nie sąd.[/quote]

Masz racje trzeba od gory zaczac:cool3::cool3:tylko teraz tych ministrow powymieniali :roll::roll:niemilosiernie wiec warto by sie dowiedziec czy ten aktualnie urzeduje czy na socjalu (bezrobotnym):evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Trzeba zrobić jak najwięcej szumu w tej sprawie, bo wydaje mi się, że nie tylko my, i nie tylko KTOZ się tym interesuje, tylko na razie nikt się nie ujawnia. Miejmy nadzieję, że jeszcze jakaś większa organizacja zacznie działać w tej sprawie, myślę, ze dużo by to dało.

Link to comment
Share on other sites

Och...nie było mnie trochę w internecie....Więc nadrabiam.
Soema skontaktuj się i dopytaj czy można jakoś pomóc;)
Czy ktoś mógłby zrobić petycje:[URL]http://www.petycje.pl/petycjeNowa.php[/URL]
[SIZE=1](ja niestety nie mogę....nie jestem pełnoletnia.....:roll:)[/SIZE]
To co zaczynamy masowo listy wysyłać....???!!!!:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Dziś dostałam mejla od Vivy! Pozwolę sobie go zacytować:

,,Witam,
sprawą zajmuje się Krakowski oddział Tozu i wiem, że będą się
odwoływać
jeszcze, dlatego na pewno tak to nie zostanie pozostawione. Trzymamy
oczywiście rękę na pulsie.
Pozdrawiam serdecznie,
Marta

--
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kopernika 6/8, 00-367 Warszawa
tel.: (22) 828 43 29; fax.: (22) 584 91 89
www.viva.org.pl"

Link to comment
Share on other sites

Kolejny polityk oficjalnie występuje do Ministra Sprawiedliwości ws. krakowskiego wyroku.
[URL]http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/Powstrzymac-rzez-psow,2,ID393487025,n[/URL]

Nie popieram macierzystej partii pana posła, ale popieram takie działania. Mam tylko nadzieję, ze ten list rzeczywiście trafi do ministra a nie jest to tylko działanie pod publiczkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='matamata']Kolejny polityk oficjalnie występuje do Ministra Sprawiedliwości ws. krakowskiego wyroku.
[URL]http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/Powstrzymac-rzez-psow,2,ID393487025,n[/URL]

Nie popieram macierzystej partii pana posła, ale popieram takie działania. Mam tylko nadzieję, ze ten list rzeczywiście trafi do ministra a nie jest to tylko działanie pod publiczkę.[/QUOTE]

o panu posle pisalam wczesniej - wyglada na to, ze rzeczywiscie dziala w obronie czworonogow...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majka2222']Dziś dostałam mejla od Vivy! Pozwolę sobie go zacytować:

,,Witam,
sprawą zajmuje się Krakowski oddział Tozu i wiem, że będą się
odwoływać
jeszcze, dlatego na pewno tak to nie zostanie pozostawione. Trzymamy
oczywiście rękę na pulsie.
Pozdrawiam serdecznie,
Marta

--
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kopernika 6/8, 00-367 Warszawa
tel.: (22) 828 43 29; fax.: (22) 584 91 89
www.viva.org.pl"[/QUOTE]
Ze strony Sądu Okręgowego w Krakowie:
[url]http://www.krakow.so.gov.pl/?c=mdAktualnosci-cmPokazTresc-389-61[/url]
[I],,Jednocześnie uprzejmie informuję, iż krytykowane medialnie orzeczenie nie zostało zaskarżone przez żadną ze stron postępowania, w tym Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, zatem należy uznać że uznało ono argumenty wydanego postanowienia. Wspominany oskarżyciel rozpętał kampanię medialną dotyczącą rzekomego nieprawidłowego działania Sądu, nie podjął jednak kroków prawem przewidzianych by wzruszyć - niewłaściwe jego zdaniem - orzeczenie Sądu. Termin do jego zaskarżenia upłynął 12 października 2009 r.[/I]"

Link to comment
Share on other sites

Czytałem tę odpowiedź rzecznika. Standardowa. Bełkot prawniczy w stylu jestem święta krowa i nie rusz mnie bo cię pokarze ręka Temidy.
Tatarata. Ja uważam , że wypowiedzi rzecznika zawierają nieuprawnione, zbyt śmiałe aproksymacje celów i intencji KTOZ. A kto powiedział, że się zgadzają z wyrokiem. A może mają prawidłową ocenę gooownianości naszego prawa w tym względzie i co za tym idzie totalnego braku nadziei na sprawiedliwy wyrok. Jaka jest praktyka polskich sądów wszyscy wiemy. Jakie są braki w KK, KPK w tym zakresie też wiemy. Nie ma potrzeby zgadzać się z orzeczeniem tego sądu w tej sprawie by mieć przekonanie , że goooowno z tego wyjdzie. Panie Rzeczniku, a może Pan się zwróci do Ministra Sprawiedliwości z wnioskiem o nowelę prawa. Pan się na tym zna przecież.
Najłatwiej oceniać cudze, uzasadnione emocje szkiełkiem Rzecznika. To wychodzi Panu super. Jeszcze niech Pan postraszy pozwem. Jak kryminaliści ubliżają sędziom to jakoś takiego zadęcia w komunikatach nie widać.

Link to comment
Share on other sites

No to musztarda po obiedzie być może z psiny ,a nie wieprzowiny.Skandal i to w wykonaniu sądu ale i TOZu bo brak odwołania daje nam w rezultacie prawomocny wyrok.W grę może wchodzić już jedynie kasacja ale ja nie jestem prawnikiem i nie wiem czy to wykonalne .Co na to Viva? ponoć byli oskarżycielem posiłkowym czy mieli prawo do wniesienia odwołania.Naprawdę nie jestem prawnikiem i się nie znam .Czy ktoś mądrzejszy da mi i innym odpowiedzi na te pytania?

Link to comment
Share on other sites

Proszę nie stawiajcie zarzutów KTOZ-owi. Zdarzają się różne przypadki z serii nie do wytłumaczenia. Intencje były jasne jak i wielki nakład pracy wniesiony w sporządzenie tego pozwu. Nie wiemy jak było więc nie sądźmy. Myślę, że kasacja nie jest możliwa, raczej rewizja nadzwyczajna lub zmiana kwalifikacji. Może nowy pozew z inną, jeśli się da kwalifikacją czynu albo rozszerzenie kwalifikacji o nowe fakty. Wierzę, że dziewczyny coś wymyślą:razz:

Ten wątek na forum platformy powala z nóg. Zresztą na co stać tego zagończyka z PSL-u widać było już nie raz, a niesława PSL-ków począwszy od tuczu gęsi z dawien dawna widoczna - gdyby oni dorwali się do władzy jako siła wiodąca to p.......... z kapitalizmem, jak mawiał mój dziadek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...