Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='a_niusia']setery tez sa hodowane kennelowo.
i mysle, ze kazda inna rasa tez. byc moze nie jest to tak powszechne jak w przypdaku pitow, ale jednak.

dla mnie taka hodowla odpada. tak samo jak hodowla, ktora ma zbyt duzo psow mimo ze nie nazywa sie kennelowa. oraz hodowle mnozace na potege.
na szczescie ciagle jeszcze mamy wybor.[/QUOTE]

a ja unikam hodowli amatorów , co mają jedną suczkę i zeżarli wszelkie rozumy :) Najczęściej suczka była raz na wystawie ... no ale hodowcą może być każdy , to tylko 65 zł k-kosztuje.
bo taka hodowla , nie jest w stanie NIC mi powiedzieć , podpowiedzieć ani doradzić. Opiera się na teorii zasłyszanej czy też przeczytanej w necie.
Skoro Twoja siostra "hoduje" bulle, co możecie wiedzieć o staffikach ? o pitbullach czy amstaffach ? na jakiej podstawie to doświadczenie i wiedza ? gdzie przeczytałaś czy podsłuchałaś ? pamiętaj , teoria jest daleka od praktyki.
Pokora , to powinien być wyznacznik hodowcy , a nie ilość zwierząt które posiada.
Posiadając jedno zwierz , dwa .. do tego pierwszy raz w życiu , co Ty możesz wiedzieć o tych psach ? no wiem z internetu ... no ale tu też jest dużo teorii podobnej do Twojej.

Obejrzyj budowę głowy SBT czy AST , wtedy może odkryjesz , dlaczego wygodniej i bezpieczniej , jest prowadzić takiego psa na szerszych obrożach .. podpowiem Ci , nie na wzgląd siły czy estetyki.
Tak właśnie jak Twoje tu wywody , dodatkowo nie oparte żadną argumentacją.

Link to comment
Share on other sites

no ja bym szczerze wolala kupic psa od osoby, ktora ma jena suke i dba o nia jak o oczko w glowie biorac pod uwage wszystkie genetyczne schorzenia rasy.

wolalabym kupic szczenie od osoby, ktora ma jedna suke, a szczenieta sprzedaje po tescie BAER z certyfikatem zdrowego sluchu.

od osoby, dla ktorej hodowla to nie rozmnazanie na potege.
od osoby, ktora jest hodowca z WYKSZTALCENIA, a nie tylko z nazwy.

sorry, ale dla mnie posiadanie duzej liczby psow, rozmnazanie ich na potege i trzymanie w klatkach to nie jest hodowla. to jest rozmnazanie. i to, ze ktos ma duzo psow nie czyni z niego prawdziwego hodowcy. nie majac pojecia o genetyce, zywieniu i fizjologii nadal pozostaje amatorem.

ty "hodjuesz" staffiki, to sobie je "hoduj" i daj spokoj innycm hodowcom.

bo to naprawde nie ma nic do rtematu. tu jest o obrozach. a tego jest tyle na rynku, ze kazdy moze sobie wybrac, co mu sie podoba i to nie ma nic wspolnego z pokora ani tym, co kto hoduje:)))

naprawde nie mam potrzeby czytac niczego o staffikach, pitach czy amstaffach.
napisalam tylko, ze ttb nie musi miec 4 cm obrozy, zeby dobrze wygladac, a ty sie gotujesz jakbys nie wiem, co tu przeczytala-wyluzuj.

poza tym piszesz "skoro twoja siostra hoduje, to co mozecie powiedziec"...a co MAMY MOWIC?:))) ja sie nie wypowiadam za nikogo, tylko za siebie. mnie te rasy nie interesuja. sama mam setery szkockie i tego sie na razie trzymam.
fotke pokazalam po to, aby zobrazowac bulla w 2 cm, nie po to, zeby ktos wykazywal sie brakiem kultury i krtykowal cos, o czym pojecia nie ma.

Link to comment
Share on other sites

ja nie hoduje staffików :) na miano hodowcy trzeba sobie zasłużyć :)
wiesz , co do wykształcenia , to niestety - praktyka w tym wypadku czyni mistrza.
Kiedyś dorośniesz mentalnie i do takich wniosków.

4 cm obroży nie zakłada się , by dobrze wyglądał ... pisałam to , myśl dalej , może wpadniesz na właściwszy trop. Dlaczego dla TTB produkuje się szerokie obroże.
Podpowiedziałam Ci w poprzednim poście ..

Link to comment
Share on other sites

no jasne, ze trzeba, ale na pewno nie zasluguje sie na nie obrazajac innych hodowcow. to jest typowe dla polskiego swiatka kynologicznego i jest to po prostu wstretne.

na miano hodowcy nie zasluguje sie tez iloscia, chyba nie zaprzeczysz.


piszesz o praktyce...w polsce praktyka wyglada czesto tak: im wiecej tym lepiej, miot co roku, reproduktor im blizej i taniej tym lepiej.
niestety. przy czym pojecie o genetyce, fizjologii i nawet zywieniu zerowe-tylko podparte praktyka, czyli inaczej liczba miotow.

szczerze mowiac naprawde nie interesuja mnie obroze dla ttb, nie mam w domu zadnego przedstawiciela tej grupy ras.

moja wypowiedz o akcesoriach dla ttb byla poparciem postu motylka-to, ze cos jest dla ttb nie daje usprawiedliwienia temu, aby bylo to niewygodne. niezaleznie od tego, ile ma cm szerokosci. ja sama nie lubie, kiedy pies ma szeroka obroze, nie podoba mi sie to i nie sadze, zeby moja opinia byla jakas specjalnie kontrowersyjna.

Link to comment
Share on other sites

to załóż sobie na szyje sznurówkę , a potem szeroki pasek , podciągnij się lekko do tyłu i wróć opowiedzieć jak było.

Na temat wiedzy hodowców , to też twoje domniemania i teorię , więc nie będę o tym z tobą dyskutować gdyż partner do tego typu dyskusji z ciebie żaden.
nie możesz oceniać wiedzy innych , skoro sama takiej nie posiadasz ...
a wstrętne to jest takie mądrzenie się , jakie tu uskuteczniasz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']niestety tylko z kmórki , aparat sie łąduje , ale teraz na prawdę można polecić tą firme.

[IMG]http://s0.zmniejszacz.pl/Zdj%C4%99cie0195_zmniejszacz-pl_190145.jpg[/IMG]

[IMG]http://s0.zmniejszacz.pl/Zdj%C4%99cie0196_zmniejszacz-pl_396969.jpg[/IMG]

[IMG]http://s0.zmniejszacz.pl/Zdj%C4%99cie0197_zmniejszacz-pl_279378.jpg[/IMG]

[IMG]http://s0.zmniejszacz.pl/Zdj%C4%99cie0198_zmniejszacz-pl_124519.jpg[/IMG][/QUOTE]

Mam taką samą, po tygodniu pekł zatrzask. To było jak uczyliśmy Iwana chodzic na smyczy i jeszcze ciągnął. Wcale nie musiał sie starac, by puściła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']to załóż sobie na szyje sznurówkę , a potem szeroki pasek , podciągnij się lekko do tyłu i wróć opowiedzieć jak było.

Na temat wiedzy hodowców , to też twoje domniemania i teorię , więc nie będę o tym z tobą dyskutować gdyż partner do tego typu dyskusji z ciebie żaden.
nie możesz oceniać wiedzy innych , skoro sama takiej nie posiadasz ...
a wstrętne to jest takie mądrzenie się , jakie tu uskuteczniasz.[/QUOTE]

nie chce cie martwic, ale jesli ja sie madrze, ty robisz to na maksa i w dodatku srednio ci idzie, bo w przeciwienstwie do mnie pozwalasz sobie na chamskie wycieczki personalne i to w kierunku osob, ktore na tym forum nawet nie sa zalogowane.

jesli lubisz nosic sznurowki czy paski, to mozesz oczywiscie obwiazywac szyje, czym chcesz. ja dziekuje:)))

i tez sadze, ze sredni z ciebie vpartner do dyskusji, wiec zamiast sie zaperzac jeszcze bardziej, odpusc sobie:))

oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze moje poglady dla wiekszosci rozmnazaczy, ktorzy sa legalni, bo zarejstrowani, sa szokujace:)))

Link to comment
Share on other sites

Jaki typ szelek,jakiej firmy dla suni bardzo płochliwej,bojącej się ludzi(socjalizuję ją)zależy mi na tym,aby nie wyszła z nich, były na tyle bezpieczne by zatrzask nie puścił,albo były regulowane na klamerkę,z dość szeroką regulacją bo suka jest wychudzona i napewno jeszcze przytyje i nabierze mięśni jest chuda w typie onka/husky, chcę aby były [U]porządne[/U]-prawie ''na lata'' i cenowo w porządku(max 100zł)
zdj.suki: w szacie zimowej: Czekam na rady :)
[IMG]http://images37.fotosik.pl/1298/7b9b7f408f4d609dmed.jpg[/IMG]
w szacie letnie(w schronisku):
[IMG]http://mielec.bezdomne.com/galeria/DSghhh35%20%282%29.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']i to na jaki temat:)))

otoz na taki, ze uwazam, ze obroza dla ttb powinna byc wygodna i nie podobaja mi sie zbyt szerokie.

a tu wbija hodowca vectra na watek i mi po rodzinie jedzie:))))

ciezko sie zaperzyc, mozna sie rozesmiac.[/QUOTE]
jeśli idzie o hodowców , zachęcam byś przeczytała swoje wywody na ten temat ...
może przyjmij zasadę , że zanim zatwierdzisz to co naklepiesz , przeczytaj ze trzy razy.
Bo sama się zaczynasz gubić w tym co piszesz.

Tobie się nic nie musi podobać , a o gustach się nie dyskutuje ..
Natomiast o względach bezpieczeństwa i owszem , szczególnie jeśli idzie o szerokość obroży i jej jakość. Bo jak ci wspominałam , nie bez powodu , akurat takie obroże preferuje się dla "absów" ;)

Link to comment
Share on other sites

wracając do Ami Playa
osobiście lubię te obroże, nie wiem jakie były kiedyś ale teraz ich jakość jest bardzo dobra w przystępnej cenie. Nie mechacą się tak jak rogzy, są wytrzymałe, klipsy (przy tych psach które znam) nigdy nie rozregulowały się, nie pękały. Pies mojej ostatniej wspólokatorki był mocno ciągnącym psem i AP po kilumiesięcznym czasie użytkowania wyglądał jak nowy.

[IMG]http://i43.tinypic.com/116qkpf.jpg[/IMG]

Jedna z suczek w AP
[IMG]http://foto2.m.onet.pl/_m/ffe9716d08eb4214fec96e87f0bb532a,10,19,0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

no niestety z punktu widzenia nabywcy szczeniaka tak to wyglada. polskie hodowle to czesto zarejstrowane rozmnazalnie. co roku miot, po kosztach. suka znika z ringow tuz po pierwszych szczeniakach, zycie sie konczy, trzeba rodzic. reproduktorow czesto dobiera sie byle taniej i blizejj, po kilka razy kryje sie tym samym psem te sama suke mimo ze nie wychodzi z tego nic wybitnego. psy nie sa badane, a nawet jak sa to do mniej zadowalajacych nikt sie nie przyznaje. szerzy sie gluchota i inne genetyczne choroby, bo po prostu nie sa eliminowane z populacji.
ciezko jest znalezc hodowle, ktora spelnilaby kryteria, jesli ktos chociaz troche orientuje sie w temacie.
dlatego moj drugi pies pochodzi z tak daleka.

a twoim zdaniem jest fajnie i rozowo? to oczywiscie temat na inny watek/

jesli chodzi o szerokosc obrozy: pisalam o tym wielokrotnie. jestem za jak najbardziej ergonomicznymi i dopasowanymi do psa i wlasciciela rozwiazaniami.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][url]http://allegro.pl/husosky-life-guard...162627842.html[/url]
Ktoś już może miał coś takiego ? [/QUOTE]
ciekawa opcja , ciekawam również ... bo może nie będę spadywywać :diabloti:

a_niusia , nie obrażaj ludzi o których nie masz pojęcia i nie wypowiadaj się w tematach , w których nie siedzisz .... plotkami się nie sugeruj. Upychanie ludzi do jednego wora jest brakiem szacunku dla samej siebie.
Ty się tak orientujesz w temacie hodowli , jak moje psy w balecie :)
Pojeździj , poodwiedzaj , obejrzyj , wyciągniesz wtedy wnioski. Wiedza teoretyczna jest zgubna.
A po co z tobą rozmawiać na tematy wystaw , hodowli , rozmnażania , wystawiania , odsuwania suki z wystaw , jazdy do repa .... jak nie mają nawet TTB wiesz lepiej jakie obroże ma nosić ;)
I tobie nie podobają się szerokie , tak samo jest z ocenianiem hodowli. Nie byłaś , nie widziałaś , a ci się nie podoba.

Nie udało ci się zabłysnąć.

Link to comment
Share on other sites

taaa...

nie bylam, nie widzialam.

za to ty wszedzie bylas i wszystko widzialas.

wcale nie jest tak, ze wpycham wszystkich do jednego worka, wprost przeciwnie. bardzo doceniam ludzi, ktorzy hoduja a nie rozmnazaja. ale nie ma ich zbyt wielu.

masz racje, nie ma co gadac, bo widze, ze bardzo personalnie odbierasz ten temat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']

hoduja a nie rozmnazaja.

[/QUOTE]
hodowanie polega na rozmnażaniu właśnie , bez tego się nie da.
a zjawisko poczęcia się małych piesków , nazywa się rozmnażaniem.

Ja nigdzie nie napisałam że byłam i widziałam , to akurat nie twoja działka .. ale po twoich wpisach wiem , że jesteś ino mistrz klawiatury i jazgot zza monitora.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnIeLa']dajcie sobie już spokój z tymi hodowlami nie ten wątek a a_niusia musi mieć ostatnie zdanie ;)

Wchodzę popatrzeć na nowe obroże a tu 6 stron o hodowlach i psach typu bull.[/QUOTE]
bo takich obroży jak chcę NIE MA , bo ubogo w naszym kraju w takie akcesoria.

Potrzebuje różowy skórzany komplet wystawowy , dla mojej leśnej produkcji ZIMA 2011

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...