Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='a_niusia']nie sadze.[/QUOTE]
Moja pierwsza rottweilerka rozwalila rogzette właśnie przy gwałtownym szarpnięciu za zajączkiem,nie wiem czy był to felerny egzemplarz aczkolwiek jest to jak najbardziej możliwe

gops,wydaje mi się że iskrze chodziło raczej o hodowle kennelowe ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iskra_wroc']Akurat tutaj chodziło mi o hodowle kennelowe. Czyli takie, gdzie psy stoją przy budach.[/QUOTE]

no kennel to generalnie hodowla, wiec wolalam wiedziec, o co ci dokladnie chodzi.

ja bym nigdy w zyciu nie kupila psa z hodowli kennelowej.
swojej drugiej dziewczyny szukalam po calym swiecie-hodowle z za duza liczba psow natychmiast odrzucalam. nie mowiac juz o "hodowlacj kennelowych".

tak wiec dla mnie to jest bez znaczenia, co tam nosza na sobie psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiunia']Moja pierwsza rottweilerka rozwalila rogzette właśnie przy gwałtownym szarpnięciu za zajączkiem,nie wiem czy był to felerny egzemplarz aczkolwiek jest to jak najbardziej możliwe

gops,wydaje mi się że iskrze chodziło raczej o hodowle kennelowe ;)[/QUOTE]

a co konkretnie w nim rozwalila?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']ja mam jedną smycz z el perro i bardzo jej nie lubię, jest ciężka i sztywna, no i te wielkie okucia i karabińczyk...[/QUOTE]

Hmm, a jaką masz szerokość i jakie karabińczyki? Bo moja El Perro to zdecydowanie moja ulubiona smycz i praktycznie nie używam innych (czasem sznurówkę rogza). Moja ma 1,5cm szerokości, regulowana (max 240cm), małe karabińczyki. Jest lekka, bardzo miła w używaniu i nie pali w dłonie.

O, taka:
[URL=http://s70.photobucket.com/albums/i99/szura/Zwierzaki/?action=view&current=Obraz126.jpg][IMG]http://i70.photobucket.com/albums/i99/szura/Zwierzaki/th_Obraz126.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

moje psy jeszcze w zyciu niczego nie zerwaly. psy mojej siory tez nie.

ja mam psy mysliwskie, ktore wiedza, co to praca i prawdziwa zwierzyna, a mimnie ma opcji, zeby mnie ktorac pociagnela za kotem. sadze, ze moj przyszly idealny bialy bullek tez sie da dobrze wychowac i nie bedzie musial nosic szalika zamiast obrozy, bo strasznie mi sie to nie podoba.

Link to comment
Share on other sites

U mnie przerośnięty pies w typie amstaffa zerwał raz smycz (gdzieś ciepnęłam 'linę okrętową', jak żartowała moja mama, na której normalnie go wyprowadzałam i wzięłam jakąś smyczkę 2cm). Dobrze, że znał komendę stój. ;)

Jeśli chodzi o tak silne psy, jak bullowate, to nie ma co ryzykować, że sprzęt zawiedzie, szczególnie jeśli są to psy agresywne lub chociażby mocno towarzyskie i bez świetnego odwołania (mało kto chce, żeby entuzjastyczny amstaff leciał nagle na jego psa. ;) ).

Od tej przygody psiak zawsze chodził na smyczy z grubej liny i 4-5cm obroży.

Na samym początku po zaadoptowaniu mojego mikrusa aż dziwnie mi się chodziło z taką cienką, lekką smyczką, prawie jej nie czułam, haha.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']no kennel to generalnie hodowla, wiec wolalam wiedziec, o co ci dokladnie chodzi.

ja bym nigdy w zyciu nie kupila psa z hodowli kennelowej.
swojej drugiej dziewczyny szukalam po calym swiecie-hodowle z za duza liczba psow natychmiast odrzucalam. nie mowiac juz o "hodowlacj kennelowych".

tak wiec dla mnie to jest bez znaczenia, co tam nosza na sobie psy.[/QUOTE]

Pit bull pracujący to nie seter czy labrador... ciężko trzymać kilka osobników tej rasy w domu :/ chyba że lubimy hardcore :P pracujący pit to nie staficzek :)) ale na takiego pita nie decyduje się zwykła osoba która po prostu chce mieć psa... to trudne psy.

Marta ta środkowa!! :)

Link to comment
Share on other sites

jestem bardzo zaskoczona jakością Ami Playa , miałam od nich obroże kilka lat temu i rozpinał się zatrzask taśma była delikatna bardzo i cienka a teraz doszła do nas obroża wygrana w konkursie , i jestem bardzo zaskoczona! nie wiem czy to kwestia rozmiaru czy czego ale obroża jest na grubej taśmie , ma bardzo mocne i spore kółko przekładane jak rogz, szok . na prawdę wdaję się bardzo porządna .

Link to comment
Share on other sites

setery tez sa hodowane kennelowo.
i mysle, ze kazda inna rasa tez. byc moze nie jest to tak powszechne jak w przypdaku pitow, ale jednak.

dla mnie taka hodowla odpada. tak samo jak hodowla, ktora ma zbyt duzo psow mimo ze nie nazywa sie kennelowa. oraz hodowle mnozace na potege.
na szczescie ciagle jeszcze mamy wybor.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']jestem bardzo zaskoczona jakością Ami Playa , miałam od nich obroże kilka lat temu i rozpinał się zatrzask taśma była delikatna bardzo i cienka a teraz doszła do nas obroża wygrana w konkursie , i jestem bardzo zaskoczona! nie wiem czy to kwestia rozmiaru czy czego ale obroża jest na grubej taśmie , ma bardzo mocne i spore kółko przekładane jak rogz, szok . na prawdę wdaję się bardzo porządna .[/QUOTE]
Zrobisz fotke ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Migori']Zrobisz fotke ?[/QUOTE]
niestety tylko z kmórki , aparat sie łąduje , ale teraz na prawdę można polecić tą firme.

[IMG]http://s0.zmniejszacz.pl/Zdj%C4%99cie0195_zmniejszacz-pl_190145.jpg[/IMG]

[IMG]http://s0.zmniejszacz.pl/Zdj%C4%99cie0196_zmniejszacz-pl_396969.jpg[/IMG]

[IMG]http://s0.zmniejszacz.pl/Zdj%C4%99cie0197_zmniejszacz-pl_279378.jpg[/IMG]

[IMG]http://s0.zmniejszacz.pl/Zdj%C4%99cie0198_zmniejszacz-pl_124519.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

A ja kupiłam sobie taką smycz parcianą od nich (Ami Play), 3 cm szeroka, 150 cm długa. Właśnie przyszła, zaraz wypróbujemy. Jest baaardzo miękka i lekka, mimo ciężkawego karabińczyka dla dużych psów. Ja prowadzę oba psy na dwóch smyczach i każdy gram zaczyna mieć- o dziwo! - dla mnie znaczenie. Komfort przede wszystkim :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...