Jump to content
Dogomania

Kup pan pieska z bagażnika...


Recommended Posts

Dość się takich i gorszych obrazków naoglądałam przez szereg lat kiedy jeżdziłam jako gapcio na wystawy do Rybnika - Kamienia.
Tam na ogromnym parkingu przed ośrodkiem MOSiRu rozlokowują się handlarze zywym towarem.Są i pieski i kotki , rasowe i z domniemanym pochodzeniem i z tzw hodowli domowych ,czyli popularnie zwane,,rasowe ale......bez,, Wygląd tych stworzeń i stan w jakich się znajdowały bywał różny .Na ostatnią wystawę mój m-żonek wwiózł mnie na teren ośrodka i nie wypuścił na ,,kramy,, bo zawsze tam twarz na kogoś wydarłam , głośno wyrażałam opinię o stanie zdrowia tych biedaków itp,ale z tego co słyszałam sprzedających i zainteresowanych było dużo.
A podobno taki handel uliczny jest zakazany......

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Alicjarydzewska']A podobno taki handel uliczny jest zakazany......[/quote]
W Ustawie o Ochronie Zwierząt nie ma nic na tem temat, a nie ma w Polsce innego obowiązujacego aktu prawnego regulującego prawa zwierząt. Jest zakazany handel na wystawie i w jej obrębie czy jakoś tak, ale na jakiej podstawie ? regulaminu ZK? Czy na takiej podstawie straż miejska czy policja mogą ukarać handlarzy? Chiba nie skoro tego nie robią. Z drugiej strony sa akty regulujace jako taki handel uliczny. I tez nic nie robią. Więc może to jakies ciche przyzwolenie? :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

8 miesieczny tatus :-? :chainsaw: utłukłabym takiego "pana"
ake niestey nadal ludzie kierowani litością i zalem nad biednym psiakiem płacą perę setek i biora malucha - fakjt czasami ratując muzycie, jednak handlarze bazują na tych uczuciach i ten proceder bedzie trwał i trwał ... niestety! buu. Moze skończmy, bo nic z tego nie wyniknie :-?

Link to comment
Share on other sites

Mi to właśnie wygląda na ciche przyzwolenie ,ponieważ handelek zajmuje sporą część parkingu a na parkowaniu aut zarabiaą okoliczni mieszkańcy którzy pozwalają zaparkować na swoim podwórku.Można też wjechać na teren ośrodka.Tylko że na handel uliczny to chyba trzeba miec zezwolenie?A Straż Miejska /?/ jeśli idzie o Rybnik to lepiej nie komentować........ :-?

Link to comment
Share on other sites

Szczerze? Nie dziwię sie, z Leon go nie pokazuje za często, bo się przestraszyłam :o :wink: Co za mix, zaskakujący. Jakbym go w nocy zobaczyła, to nie wiedziałabym co myśleć :lol: :lol: Nie, no, spoko jest... pewnie sie was ludzie boją, z takim dwoma morduchami :wink:
Co do handlowania na targowiskach, nie wiem jak jest gdzie indziej, ale we Wroclawiu jest to handel zorganizowany, jak najbardziej legalny, handlujący opłacają co tydzien wjazdowe, teren jest ogrodzony i nie wolno głaskać piesków, żeby nie przenosić chorób. Większosć jest nieszczepiona a często i nieodrobaczona. Nikt tam nie łamie prawa, bo prawo nie zabrania rozmnażania psów bez rodowodu ani sprzedaży w miejscach specjalnie do tego przeznaczonych, jak bazar we Wrocławiu. ZK zabrania hodowcom zrzeszonym sprzedaży w takiej formie, ale jak wiadomo nikt tego specjalnie nie sprawdza i co tydzien spotykałam tam też psy z metrykami. Ostatnio były śliczne charciki a kiedyś nawet i stafiki :o :evil: Z metrykami.

Link to comment
Share on other sites

Marta dlatego ja jako mieszkanka Wrocławia nie chodzę na tą giełdę psią na Świebodzki bo by mnie tam po pierwsze szlag trafił a po drugie miałabym ochotę zabrać te wszystkie bidulki (psy oczywiście) do domu.

Leon fajny ten twój wilczbull albo owczarek bullijski :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta Chmielewska'](...) Co do handlowania na targowiskach, nie wiem jak jest gdzie indziej, ale we Wroclawiu jest to handel zorganizowany, jak najbardziej legalny, handlujący opłacają co tydzien wjazdowe, teren jest ogrodzony i nie wolno głaskać piesków, żeby nie przenosić chorób. Większosć jest nieszczepiona a często i nieodrobaczona. Nikt tam nie łamie prawa, bo prawo nie zabrania rozmnażania psów bez rodowodu ani sprzedaży w miejscach specjalnie do tego przeznaczonych, jak bazar we Wrocławiu. ZK zabrania hodowcom zrzeszonym sprzedaży w takiej formie, ale jak wiadomo nikt tego specjalnie nie sprawdza i co tydzien spotykałam tam też psy z metrykami. Ostatnio były śliczne charciki a kiedyś nawet i stafiki :o :evil: Z metrykami.[/quote]

W Warszawie jest bardzo podobnie co niedziela w parku Łazinkowskim odbywa sie gielda na ktorej mozna kupic wszelkie zwiezaki jak i z rodowodem tak i bez, zawsze obecny jest weterynarz ktory bada zwierzeta zanim zostana wystawione na sprzedaz.
Bylem na tej gieldzie pare razy i rozmawialem z jednym chandlujacym AST'ami ktory mial takowego w wieku 8 mies. i [b]bez zadnego skrepowania [/b]chwalil sie, ze szczeniak jest po ojcu ktory walczyl, nawet pokazywal zdjecia tego psa :evil:
Oprucz tego jest pare gield na ktorych mozna kupic psa z kartonu ale nie bede mowil gdzie zeby nie robic zbytniej reklamy zreszta i tak wszyscy wiedza.

Jedynym rozwiazaniem bylo by taki rozwiazanie jake jest bodajze w USA lub w kilku tylko stanach gdzi nie sterylizowane psy moga posiadac tylko chodowcy. Ale na to to chyba sie nie doczekamy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fireworkss']
W Warszawie jest bardzo podobnie co niedziela w parku Łazinkowskim odbywa sie gielda na ktorej mozna kupic wszelkie zwiezaki jak i z rodowodem tak i bez, zawsze obecny jest weterynarz ktory bada zwierzeta zanim zostana wystawione na sprzedaz.[/quote]

Możesz powiedzieć coś więcej na temat tej giełdy bo z ciekawości bym się przejechała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GOSIA09']Możesz powiedzieć coś więcej na temat tej giełdy bo z ciekawości bym się przejechała.[/quote]

Gielda organizowana jest w niedziele ( mozliwe ze i w sobote ) bilet wstepu kosztuje ok. 2-5 zl. niewiem ile placa sami chandlaze.
Wielkosc gieldy nie jest wcale imponujaca miesci sie w dosc malym budynku jesli to wogule mozna tak nazwac.
Najlepiej trafic tam od wejscia przy ul. Gagarina, idziemy prosto glowna sciezka i po lewej mamy takie szklarnie oranzerja czy jakos tak. I ta gielda znajduje sie na tylach tych szklarni.

Nie bylem tam juz z dobry rok a mieszkam dosc blisko wiec jak bys chciala wiecej info. to pisz na priv.

Link to comment
Share on other sites

Weterynarz to tam może i jest, ale ślepy i gluchy chyba. :evil:

Bylam tam dwa razy i za każdym razem widzialam szczeniaki leżące na "golej klatce", bez choćby kocyka, wiele z nich wygladalo na dużo za mlode, żeby je zabierać od mamy i sprzedawać.

Nie twierdzę, że wszystkie- kilku sprzedających zadbalo o kocyki, poidelka itd, doglądali maluchów jak trzeba, pilanowali, żeby dzieciaki nie zamęczaly zwierzaczków, ale nie wszyscy.

A przed samą "legalną" gieldą- kilkanaście samochodów w pieskami z bagażnika i panowie z pieskami za pazuchą.
Tych weterynarz na pewno nie oglądal.

Ogólnie smutny widok i więcej się tam nie wybieram.

Link to comment
Share on other sites

niestety takie giełdy odbywają się niemal w każdym mieście...
w zeszłym roku na wystawie w Krakowie dziewczyna z naszego osiedla kupiła pod wystawą przepięknego labradora (tylko za 300 zł - okazja!! bo rodzice z papierami, ale szczeniaki bez...) a potem z tego labka wyrósł niesłychanie obrzydliwy kundelek... być może najdroższy kundelek w Polsce... i takich sytuacji można mnożyć... wystarczy spojrzeć na Allegro - przepiękna biła suczka asta... każdy kto choć trochę się zna na tej rasie wie, że białe umaszczenie jest niedopuszczalne... ale dalej można wyczytać w ogłoszeniu, że pieski są po wielokrotnych championach i takie tam.......... i co najgorsze ludzie się na to nabierają!! a dlaczego? ilu jest (procentowo) takich zajawieńców (takich jak tu :D ), którzy czytają, interesują się itp...... większość ludzi kupuje psu bo taki jest łądny, ale nic nie wie o potrzebach pieska, historii rasy, ewentualnych probelmach itp......
ale chyba nie pozostaje nic innego jak tylko załamać ręce...........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...