Jump to content
Dogomania

Gdzie do przedszkola we Wrocławiu!!!!


Frosh

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dla czlonkow ZwKg -darmowe (teren nad Olawka,ale zdaje mi sie , ze tylko w niedziele)
"Aport" tez ma przedszkole-Wojszycka(Agrestowa) Nie wiem dokladnie kiedy sa zajecia wiec:604282490 lub:713639431. Mam nadzieje , ze nie zmienili telefonow.Jest jeszcze kilka innych , jak znajde namiary,to dodam.:loveu:

Partynic nie polecam-tam sa dorosle psy trenerow, ktore (brutalnie) "ustawiaja" szczeniaki.

Link to comment
Share on other sites

Polecam Szkołę dla Psów Leszka Kalisza - na Nowym Dworze. Po tym jak objechałam wszystkie inne we Wrocławiu byłam pewna że to najlepsze miejsce. BARDZO sobie chwalę, suka już dorosła, po PT a ja tam ciągle chadzam na agility i doszkalanie - nie wyobrażam sobie nauki gdzie indziej;)

Link to comment
Share on other sites

Już kiedyś pisałam o przedszkolu w ZKwP. Metody jak za Króla Świeczka... łańcuszek, kolczatka i szarpanie psa. Zdecydowanie nie polecam!!
Proponuje Artemis na Olimpijskim, De Lux na Partynicach, Aport na Agrestowej i Kalisza na Nowym Dworze. Wszystkie szkółki na przyzwoitym poziomie. Najlepiej pojedz do dwóch, trzech i zobacz gdzie ci się najbardziej spodoba.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Właśnie wróciłam z wizyty u koleżanki, która szkoliła swoją suczkę na Niskich Łąkach.Szkolenie podobno takie jak ktoś opisywał wyżej - bardzo agresywne i wrażliwe psy ciężko znoszą je psychicznie, co przynosi efekt zupełnie odbiegający od zamierzonego.Zamykają się w sobie, stają się nieśmiałe, niepewne siebie.W życiu nie narażę Gustawa na coś takiego ..

Natomiast ktoś mógłby coś bliżej napisać o tym Artemisie? Chciałabym, żeby mój pies był uczony metodami tzw. pozytywnymi .. pochwał, a nie kar...

Link to comment
Share on other sites

Ja zaczełam szkolenie w Artemisie kiedy Figa miała 2 miesiące i chodzę z nią aż do dzisiaj ( Figa ma teraz 11 miesięcy ). Szkolenie odbywa się na stadionie olimpijskim obok strzelnicy ( ma to na celu przyzwyczajić szczeniaka do głośnych huków i chałasów co bardzo się przydaje )w miłym toważystwie. Psy szkolone są metodami pozytywnymi ( nagrody, smakołyki ). Trening przeplatany jest zabawa ( socjalizacja z innymi psami ). Po ukończeniu psiego przedszkola można chodzić na zajecia z psami bardziej zaawansowanymi, starszymi. W klubie Artemis odbywają się także zajęcia agility i frisbee. Ja tak zrzyłam się z tym klubem że chodze na zajęcia sportowe do dzis. Bardzo zadowolona jestem z tego że wybrałam właśnie szkołe dla psów Artemis a nie inną. Polecam!!

PS. więcej informacji można znalezc na [URL="http://www.artemis.pl"]www.artemis.pl[/URL]

Pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

Pani Agnieszko wspaniala decyzja ,naprawde do rozpowszechnienia.
pragne przekazac ,ze ja chodze z moja dwujka piec miesieczna do psiej szkoly do grupy szczeniakow.Jest tylko szkolenie pieskow za pomoca smakolykow,lub krotkich energicznych slow.Za plotem obserwuje grupy zaawansowane.Jestem pod ogromnym wrazeniem.Moja mama 74 lat ,juz chodzi ze swoim niem owczarkiem 4 lata 3x w tygodniu.Przyznam sie szczerze ,ze ten piesek imieniem Fito powinien tylko "mowic"A dalam mamie przestraszonego,hiperaktywnego,siusiajacego ze stachu,agresywnego do innych zwierzat psa.A teraz :loveu: :loveu: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Witam [/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Moje czworonożne szczęście zaliczyło przedszkole i szkółkę Aport na ul. Agrestowej. Zajęcia prowadzi małżeństwo, które posiada wieloletnie doświadczenie. Mnie na pewno przekonał pełen profesjonalizm i wnikliwa analiza zachowania psa, która pozwoliła rozwiązać wiele poważnych problemów. Najprawdopodobniej jest to pierwsze z przedszkoli jakie powstały.[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]W przedszkolu panuje miła, przyjazna atmosfera. Psiaki się poznają i za każdym razem przychodzą pewniejsze siebie. Jednocześnie prowadzący zajęcia bacznym okiem przyglądają się czy jakiś urwis nie nadużywa swojej pozycji, bo wiadomo różnie w stadzie bywa. [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Czas szybko mija na zabawach, ćwiczeniach i rozmowach z innymi właścicielami. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]W szkole zabawa się skończyła i rozpoczęła się poważne nauka. Trafiliśmy do bardzo sympatycznej grupy, więc nasze psy szybko szły naprzód i oprócz trudnych początków pozostały wspaniałe wspomnienia no i przede wszystkim dobrze ułożony piesek! [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Psina nauczy się tam wszystkiego oprócz agresji i jeżeli chcecie mieć pieska obronno- towarzyskiego mogę polecić inne szkoły [/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Co do szkółki na stadionie olimpijskim to już takim entuzjazmem nie pałam [/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]L[/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman] Tam byliśmy jak psiak miał trzy miesiące, koleżanka chwaliła a my nie mieliśmy zbytniego doświadczenia z wychowaniem pieska. Były to zajęcia w październiku, po kostki błoto. Nasz biszkopcik od razu zmienił barwy na ziemne . Trafiliśmy akurat na przerwę, więc poproszono, żeby psiaka spuści ,co uczyniliśmy. Chmara czworonogów przybiegła do nowego kolegi i na początku było dosyć dobrze. Choć nasz dziubasek był strasznie zestresowany, w końcu jeszcze nigdy nie widział tylu psów na raz! W pewnym momencie zauważyłam, że jedna z suczek zachowuje się dość agresywnie ale powiedziano nam, że to taka forma dominacji. Nagle rozległ się straszny jazgot myślałam, że mi serce pęknie. Ta suczka czepija się ucha naszego maleństwa i nie chciała puścić. Jej właścicielka gdzieś zwiała, a prowadzące tylko krzyczały zero reakcji. Dopiero mój mąż jak zobaczył, co się dzieje podbiegł i zaczął odczepiać amstafke. Prowadzące dopiero wtedy zaczęły go instruować, żeby ją za nogi do góry ciągnął. Po całej akcji tłumaczono nam ,że to taka normalna reakcja i psy tak często mają. Wyszliśmy na ludzi, co są przewrażliwieni. Rezultaty pierwszych zajęć to pogryziony mąż, przerażony psiak i jak się później okazało nadszarpnięte uszko [/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]L[/FONT][/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Na pewno ktoś przeszedł ich zajęcia bez takich traumatycznym sytuacji, ale my na drugie zajęcia w tej szkółce już się nie zdecydowaliśmy ![/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Ja byłam w tym czasie na szkoleniu kiedy stał się ten nieszczęśliwy przypadek ale nie da się rozdzielić dorastających psów na szkoleniu. To co się stało na początku wygladało jak forma dominacji ale potem przerodziło się w agresję ( suczka miała w tym czasie cieczke i była lekko nadpobudliwa więc ta agresja prawdopodobnie wynikłaz hormonów itp. ). Rozumiem państwa strach ( sama bym zawału dostała jak bym przyszła pierwszy raz na szkolenie a tu taki wypadek :( ) i rozumiem, że już nie odwiedzicie tej szkoły. Ja natomiast bardzo chwalę sobie szkólkę Artemis - miła atmosfera, szkolenie metodami pozytywnymi ( smakołyki, chwalenie ). Co do pogody, tego błota to nie da się przeciez temu zapobiec ;) Do Artemisa naleze już od dłuzszego czasu ( juz niedługo minie rok ) i nie zmieniłabym tej szkoły na zadną inną. Polecam!!

Link to comment
Share on other sites

Sam pomysł zostawienia roznych psów - szczeniąt, silniejszych, słabszych... żeby "same sprawy załatwialy między sobą" jest dość szokujący.

Polecam dyskusję treserów w czerwcowym "Moim psie" - de facto żaden nie wydawał sięzachwycony samą ideą psich przedszkoli.
:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja powiem tak. Sama zajmuje sie od pewnego czasu tematyką szkolenia psiaków. Z moja suką - 8 miesieczny Pitbull Terier, chodziłam na psie przedszkole do APortu i do Artemisa. Uważam ze zdecydowanie skuteczniejsze metody mają w Artemisie... a to co podali moi poprzednicy o wpuszczeniu psa w sfore niech sobie radzi uwazam akurat za b. dobra sprawe. Moja byla straszna bohaterką w Aporcie, na szczescie widząc co prowadzący zajecia robił z innymi psami ktore objawiały dominacje- przeniosłam sie szybciutko do Artemisa. A wyglądało to tak ze psy nie mialy wogole szans na ustalenie miedzy sobą hierarhi, przy najmniejszych szamotaniach (mowie tu o niegroznym powarkiwaniu i turlaniu- bo cóz moga sobie zrobic 3-4 miesieczne szczeniaki) byly rozdzielane i uwiazywane. W artemisie takie sprawy psy rozwiazywaly same- i chodząc tam 4 miesiące nie zdarzył sie żaden wypadek... ten musiał byc poprostu nieszczesliwym zbiegiem okolicznosci... Nawet moja suka nauczyła sie pozytywnych stosunków z pieskami mniejszymi i wiekszymi od siebie, i tylko w jednej sytuacji została odciągnieta- ale wtedy juz naprawde przesadziła i z uporem maniaka próbowała zmusic 3 razy mniejsza od siebie kolezanke do zabawy. Ale nie było krzyków, ciagania, spokojne złapanie psa i odstawienie go od grupy ... Ja polecam wszystkim tą szkołe i na jesien planuje iśc na szkolenie PT... a błoto hmmm to akurat nie jest powod zeby rezygnowac ze szkolenia w jednej z najlepszych szkół we wrocławiu.
Aczkolwiek mam jeden maly zarzut... psy ras trudnych- do tego z trudnym charakterem, wymagaja duzo duuuuzo pracy własnej ja to troszke zaniedbałam i widze małe uchybienia nad ktorymi pracujemy,....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Odświeżam wątek, bo jestem ciekawa do których przedszkoli chodzicie.
Ja ze swoja jamniczką zaczełam zajęcia w Aporcie i na razie bardzo mi sie podoba. Mam prawdziwego, charakternego jamnika , wiec każdy jej sukcesik jest na wage złota!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

We Wrocławiu swoją działalność rozpoczęła właśnie Katarzyna Pachocka-Nowok, która uczyła się między innymi u K.Pryor. Przewidziane są również zajęcia dla przedszkolaków :) - krótko mówiąc metody oparte na pozytywnym wzmocnieniu we Wrocławiu :)!
Szczegóły można sprawdzić na [url=http://www.wyszkolpsa.pl]Centrum Pozytywnego Szkolenia Psa Arisa we Wrocławiu[/url]
Polecam szczególnie ze względu na metody szkoleniowe.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...