Jump to content
Dogomania

Gdzie do przedszkola we Wrocławiu!!!!


Frosh

Recommended Posts

A jak jest w zimie u Pani Kasi Darowskiej??? To mnie ciekawi gdy jest śnieg lub chlapa? Zajęcia nadal są na trawie czy gdzieś indziej? W Artemisie niestety tu gdzie w lecie są zajęcia i raczej nie będę w gorszą pogodę chodzić tam z bobtailem ehh....te błotka a jeszcze powrót do Legnicy pociągiem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Chciałabym wrócić do tematu przedszkoli, bo nareszcie sama (ze szczeniakiem) je wypróbowałam. I nie jestem zadowolona z przedszkola pani Kasi Darowskiej. Moim zdaniem stosowane przez nią metody nie pokrywają się z tym, co zapowiada na stronie.
Konkretniej: nie podoba mi sie nadmierne podnoszenie głosu i założenie, że każdego szczeniaka trzeba fizycznie zdominować. Także przy agility szczenięta były zmuszane (nie brutalnie, ale jednak był to przymus) do wykonywania ćwiczeń, jeśli się bały bądź nie chciały (co większość szczeniąt wykazuje). Uważam, że lepiej byłoby je zmotywować, zachęcić zabawką, zabawą, smakołykiem (pokombinować).
Natomiast podobał mi sie układ zajęć - szczeniaki na początku się bawiły, potem krótka nauka i znowu zabawa, i tak kilka razy. Choc dla mojej dwunastotygodniowej suczki półtorej godziny to było za długo.
Pani Kasia z każdym właścicelem rozmawiała, obserwowała szczeniaki, doradzała. Czy dobrze, to już nie mnie oceniać, ale ten czas dla każdego to plus. Natomiast szczenięta z jej hodowli wywarły na mnie wrażenie lękliwych i względem ludzi, i względem psów.
Mam porównanie z przedszkolem pana Leszka Kalisza, którego podejście odpowiada mi (i psu również, to było widać) o wiele bardziej. Wadą tego przedszkola jest duża ilość szczeniąt, a przez to mniej czasu i uwagi dla każdego z osobna.
[b]Alqua[/b], a Ty kontynuujesz przedszkole w Artemisie? Jak wrażenia?
Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Już kiedyś wypowiadałam się w tej dyskusji, jednak dziś mając psa który odnosi sukcesy w sporcie a egzamin z PT zdaje na 198 punktów co daje mu srebrny medal (przegraliśmy z psem wyhodowanym i wyszkolonym w Belgii) z czystym sumieniem mogę polecić dwie szkoły: Dla kogoś kto po prostu chce mieć grzecznego psa (bez zapędów w sporcie) przedszkole pana Leszka Kalisza, dla osób które myślą o karierze sportowej indywidualną pracę w Klubie Agility de’Luks. A decyzja należy do Was.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Kochani
szukamy przedszkola dla naszeg Ogara, jest jeszcze malutki,ale chcemy jaknajwcześniej zacząć zeby miała kontakt z innymi psami!
Prosze podzielcie się opiniami i doświadczeniami ! Wielkie dzięki!

Link to comment
Share on other sites

Atos do przedszkola nie chodził, w czasach jego młodości nikomu się o takich zajęciach nie śniło. Obecnie mieszkamy w pobliżu Niskich Łąk i zdarza nam się spotykać osoby ze szczeniakami udajacymi się do przedszkola prowadzonego przez Związek Kynologiczny. Nie spotkałam się z negatywnymi opiniami właścicieli, zajęcia obejmują socjalizację i elementy szkolenia z zakresu posłuszeństwa. W zeszłym roku rozmawiałam z p. Januszem Arnoldem u którego szkolił się mój pies (1992r), dowiedziałam się, że przedszkole dla szczeniąt jest bezpłatne - organizatorzy liczą na to, że później pieski trafią do nich na PT.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A ja bardzo polecam Artemis , chodziłam tam ze swoją psinką też do przedszkola. Miałam wtedy ogromne z nią problemy, których juz nie ma :D ,rewelka. Chce tam też się udać na PT1 .
No i wszystko jest na zasadzie zabawy, zachęcania łagodnego pieska i wogóle. Bez twardych szkoleń!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

No niestety przedszkole Pana Kalisza- dla mnie pomyłka!
Brak odpowiedzi na moje pytania, zdecydowna uwaga nakierowna jedynie na psy agilitowe, ogólnie agilitowa mania, godzina szarpania sie z 3 miesiecznym szczeniakiem na placu pozbawionym schronienie przed sloncem....porażka!!! No i wiedza o rasie....szok, bo żadna niestet! Nawet nikt mnie nie wysłuchał czego ja własciwie bym chciała, bo z Ogara mistrza agility nie chce robic!!
W porównaniu z pzredszkolem Aport to...nie ma porównania!

Link to comment
Share on other sites

a my będziemy chodzić do Aportu!
U Pana Kalisza poczułam się jak mega-znawca psiej psychiki niestety....a ja ksiegowa jestem;) Porażka!!!!!!!!! Ogar, 3 miesieczny, upał 35stopni, zero cienia i szarpanie się i agility - gratuluje pomysłu!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ja z moja kundliczka chodzilam do przedszkola na stadionie olimpijskim i narzekac nie moge. Zajecia tam rowniez byly prowadzone w ten sposob,ze najpierw zabawa,pozniej nauka i znow zabawa. Lucy nauczyla sie tam duzo i na podejscie prowadzacych do psow czy do wlascicieli mnie odpowiadalo. Wlasciwie jak dla mnie to jedynym minusem bylo sasiedztwo strzelnicy i strzaly zagluszajace cisze,ale byc moze dzieki temu Lucy nie boi sie burzy czy sztucznych ogni. Teraz zastanawiam sie gdzie isc z nia na szkolenie i moze pozniej na agility i chyba tez wybiore wlasnie stadion olimpijski.

Link to comment
Share on other sites

Ja na poczatku chodziłam do Artemisu. Pierwsze zajecia, te próbne czy mi sie spodoba czy nie były naprawde super. Na następnych poczułam się w sdłuz i w szerz kompletnie olana. Nikt nie zwracała uwagi na to czy Roxy i mi udało sie zrobic ćwiczenie czy nie i od razu nastepne. A były tylko 3 psy! Moze przez ten deszcz nie wyczułam jakiegoś życia u Pani.
Następnie miałam sie gdzieś zapisać. Myslałam o Aporcie i o takim jednym szkoleniu gdzie Pani ma hodowle belgów. W Aporcie w niedziele-co kompletnie odpada, a u tej Pani owołane z powodu przyczyn rodzinnych na 2006 r. Nie wiem czy tylko szkolenie czy cała działalnosć. Teraz Roxy ma 5 miesiecy, kompletnie zrezygnowałam z przedszkola, gdy skończy 6 miesięcy postaram sie o szkolenie klikerowe.

Link to comment
Share on other sites

gayka, a ja jednak, mimo upału - faktycznie cienia nie ma, ale szczeniaki są chyba rano o 9, to jeszcze nie jest tak źle - radziłabym jednak Kalisza. Chodziłam i tu i tu (na szkolenie, na szkółkę dla szczeniąt moja suka była za stara ;) ) i nie wszystkie metody w Aporcie mi się podobają, szczególnie w przypadku bardziej miękkich psów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka']a my będziemy chodzić do Aportu!
U Pana Kalisza poczułam się jak mega-znawca psiej psychiki niestety....a ja ksiegowa jestem;) Porażka!!!!!!!!! Ogar, 3 miesieczny, upał 35stopni, zero cienia i szarpanie się i agility - gratuluje pomysłu!!:mad:[/quote]

szkolenie w upale? bez odrobiny cienia? :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weihaiwej']A czy ktos chodzil do przedszkola w Ośrodku Szkolenia Psów przy Związku Kynologicznym we Wrocławiu?
Jak tam jest?[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Świetne miejsce dla kogoś kto ma owczarka niemieckiego, szkoli go na łańcuszku, na zasadzie szarpania i "przez łep"".
Z moimi goldkami pracuje sama, do przeszkola poszłam tylko po to, żeby "mała" mogła się wybawić, a ja popracować z nią w grupie psów. Niestety ten błąd odpokutowałam ponad 3 miesiącami ciężkiej pracy :angryy: które poświęciłam, żeby naprawić to co Pani z ZKwP popsuła w ciągu 2 minut.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Niby po co mam się szarpać z Ogarem, który jest spokojniutki i lubi chodzić ( nie biegać jak opetany) za piłka?? W dodatku w porównaniu z innymi psami, które tam były był mega grzeczny!! Pewnie ten upał ...weterynarz jak usłyszał ze polazłam z nim na szkolenie na plac bez cienia na godz biegania to myslalam ze padnie! powiedział, ze dla szczeniaka takie warunki to zagrrożenie zdrowia conajmniej!!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Witam,

czy znacie może jakieś godne polecenia przedszkola lub szkółki dla szczeniaków we Wrocławiu, gdzie warto by się zapisać z psem zaraz po skończeniu okresu kwarantanny? Oczywiście takie uczące nowymi metodami (nagrody lepsze niż kary)... Mieszkam w okolicy Partynic, ale dla dobrej szkoły jestem gotów dojeżdżać [IMG]http://forum.dogs.pl/images/smilies/smile.gif[/IMG]

Pozdrawiam,
Przemek

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...