Jump to content
Dogomania

Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]


dog_master

Recommended Posts

[quote name='czi_czi']No niestety jest problem, bo ludzie szukają często psów tańszych, na kolanka, nie jest im potrzebny przyszły czempion, a ceny piesków z fajnych hodowli są dla takich ludzi za wysokie. Wolą więc wydać o wiele mniej za szczenię, którego rodziców też mieli okazje poznać. Oszczędzą i na benzynie i na telefonie, a najprawdopodobniej też na weterynarzu bo nie jest powiedziane że pies z innego związku niż ZK będzie chory.

Mnie nie musicie przekonywać, ja tylko przedstawiam punkt widzenia takich osób jak moja kuzynka. Ona jest przekonana że zrobiła świetny interes i ma w sumie rację jeśli już patrzymy na to od strony ekonomicznej. Mogła mieć pieska zdrowego za 2000 zł, a ma tak samo zdrowego tyle że za 600[/QUOTE]
o tym właśnie wielkim "problemie" mówię. przeciętny człowiek chce tanio i blisko, więc się nacina na nieczyste zagrania. gdyby ta dziewczyna zainteresowała się dokładnie, skąd psa bierze i po jakich rodzicach to może by uniknęła nadziania się na chore szczenie. chociaż na to nie ma żadnej gwarancji. a jeśli ludzie ślepo zawierzają hodowli, bo jest spod znaku ZKwP i nie raczą sprawdzić warunków, w jakich psy są chowane to sami są sobie winni.

Link to comment
Share on other sites

Jak już mówiłam psy z miotu mojej suki mają chorobę genetyczną, rodowody sprawdzałam, rodziców, dziadków, wszystkie pokolenia wzdłuż i wszerz, znalazłam tylko dwa chore psy hen hen daleko w rodowodzie, gdzie u jednego to było HD B, u drugiego HD C/D(nie pamiętam już) a szczeniaki mają OCD, która nie jest z tym powiązana ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']Jak już mówiłam psy z miotu mojej suki mają chorobę genetyczną, rodowody sprawdzałam, rodziców, dziadków, wszystkie pokolenia wzdłuż i wszerz, znalazłam tylko dwa chore psy hen hen daleko w rodowodzie, gdzie u jednego to było HD B, u drugiego HD C/D(nie pamiętam już) a szczeniaki mają OCD, która nie jest z tym powiązana ;)[/QUOTE]


Zla hodowle wybralas, i to znaczy by kupowac psa z pseudo?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']a ktoś coś takiego napisał? bo ja na pewno nie[/QUOTE]


Nie rob sobie jaj, sama napedzasz swoim pisaniem na kupno psa z pseudo..... bo wybralas zla hodowle? bo Twoj pies chorował, choruje, to Twoja wina, a nie wina hodowli....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diana S']Nie rob sobie jaj, sama napedzasz swoim pisaniem na kupno psa z pseudo..... bo wybralas zla hodowle? bo Twoj pies chorował, choruje, to Twoja wina, a nie wina hodowli....[/QUOTE]
czytaj ze zrozumieniem, proszę. Sama napisałam, że będę dalej kupować psy z zkwp.


I jeżeli dla ciebie pseudo= nie zkwp, to tak, napędzam pseudo :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']ale ty nie kumasz prawda? ja wybrałam dobrą hodowlę i mega rodziców, tylko genetyki nie da się przewidzieć :roll:[/QUOTE]
tak samo jak nie da się jej przewidzieć w pseudohodowlach. tam to nawet jest jeszcze gorzej w tym temacie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diana S']Wybralaś dobra hodowle z problemami genetycznymi.... Nie mam juz nic do dodania....[/QUOTE]
ja w sumie też. Poczytaj trochę o genetyce i chorobach dziedzicznych dziedziczonych wielogenowo i dopiero się wypowiadaj na te tematy.

[quote name='Beatrx']tak samo jak nie da się jej przewidzieć w pseudohodowlach. tam to nawet jest jeszcze gorzej w tym temacie...[/QUOTE]
ale pseudo to niekoniecznie psy z dopisanymi rodowodami ;)
są też inne organizacje które dane rasy prowadzą od wieków, tylko no, nie należą do FCI

Link to comment
Share on other sites

A co powiecie o moim psie? Reszta miotu zdrowa, a na mojego zrzuciły się wszystkie nieszczęścia świata? Też źle wybrałam hodowlę?

Niektórych rzeczy się nie przewidzi i akurat wierzyć ślepo, że R=R da nam zdrowego psa "bo rodzice przebadani" to tak samo jak wierzyć, że ziemia jest płaska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diana S']ty mnie sie pytasz? ja szary żuczek, ktory ma z bardzo dobrej hodowli psy z rodowodem, i ma jednego psa bez rodowodu na ktorego wydalam make kasy byc ten pies zyl...[/QUOTE]
skoro tak propagujesz ZKWP, to powinnaś mieć jakieś argumenty "za", ja nie propaguję i mam rzeczowe argumenty przeciw ;) chętnie poczytam bez zbędnej ironii

mój drugi pies też jest z ZKWP, nie ma połowy rodowodu bo ojciec był w dosyć dziwny sposób dopisany do księgi wstępnej, więc mógł być nawet kundlem, i jest okazem zdrowia, chory był raz, ma już prawie 7 lat :)

Link to comment
Share on other sites

Ja na swojego z rodowodem wydałam tyle na leczenie, że chyba mogłabym sobie pewnie już kupić za to samochód :evil_lol:

Nikt nie pisze, że pseudo jest OK, ale gadka, że R=R będzie zdrowy, a z pseudo chory jest mega zabawna ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']skoro tak propagujesz ZKWP, to powinnaś mieć jakieś argumenty "za", ja nie propaguję i mam rzeczowe argumenty przeciw ;) chętnie poczytam bez zbędnej ironii

mój drugi pies też jest z ZKWP, nie ma połowy rodowodu bo ojciec był w dosyć dziwny sposób dopisany do księgi wstępnej, więc mógł być nawet kundlem, i jest okazem zdrowia, chory był raz, ma już prawie 7 lat :)[/QUOTE]



Mialas sporo argumentow przedstawionych, nie przeze mnie, czytać widocznie nie umiesz, badz nie dociera do Ciebie....
Ksiega wstepna znam to... nie widze zwiazku .... z tym, ze nie jest ZKWP.... ale jest uznany, ze takowego psa mozna wystawic na wystawach ( tak to rozumiem i znam takie psy, ktore sa ChPl ) , kundla z pseudo nie mozna....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Ja na swojego z rodowodem wydałam tyle na leczenie, że chyba mogłabym sobie pewnie już kupić za to samochód :evil_lol:

Nikt nie pisze, że pseudo jest OK, ale gadka, że R=R będzie zdrowy, a z pseudo chory jest mega zabawna ;)[/QUOTE]


Źle wybrałaś hodowlę :roll: i mogę się założyć, że pewnie nie chciało ci się ruszyć 4 liter do lepszej hodowli na drugim końcu Polski :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diana S']Mialas sporo argumentow przedstawionych, nie przeze mnie, czytać widocznie nie umiesz, badz nie dociera do Ciebie....
Ksiega wstepna znam to... nie widze zwiazku .... z tym, ze nie jest ZKWP.... ale jest uznany, ze takowego psa mozna wystawic na wystawach ( tak to rozumiem i znam takie psy, ktore sa ChPl ) , kundla z pseudo nie mozna....[/QUOTE]
a po co mi wystawy jak nie chcę psa hodować na ładne uszka? ;)
ja nie widziałam w twoich wypowiedziach rzeczowych argumentów, tylko zarzuty że gadam glupoty
[quote name='czi_czi']Źle wybrałaś hodowlę :roll: i mogę się założyć, że pewnie nie chciało ci się ruszyć 4 liter do lepszej hodowli na drugim końcu Polski :diabloti:[/QUOTE]
kurde, ja to samo.... tak żeby było śmiesznie, zdrowego psa mam z hodowli wujka, drugiego(no nie powiem że chorego, bo chora nie jest) z czech, po "czempionach" w swoim fachu i importach z całej europy, dających zdrowe potomstwo :grins:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Ja na swojego z rodowodem wydałam tyle na leczenie, że chyba mogłabym sobie pewnie już kupić za to samochód :evil_lol:

Nikt nie pisze, że pseudo jest OK, ale gadka, że R=R będzie zdrowy, a z pseudo chory jest mega zabawna ;)[/QUOTE]


Na co leczylas swojego psa, ze az samochod moglabys zakupic?

Link to comment
Share on other sites

[quote] a po co mi wystawy jak nie chcę psa hodować na ładne uszka? ;-)
ja nie widziałam w twoich wypowiedziach rzeczowych argumentów, tylko zarzuty że gadam glupoty[/quote]


Nie pisałam, o moich wypowiedziach. Byly inne. Zignorowalas je.... skupiasz sie jedynie na tym, co Ty uwazasz....i jak uwazasz....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...