Jump to content
Dogomania

Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2


dog_master

Recommended Posts

Dziękuję za miłe słowa :)

Myszką się da, ale można się zamęczyć, więc nie polecam nerwowym osobom :evil_lol:
A tablet bardzo ułatwia sprawę, aczkolwiek trzeba kupić naprawdę dobry sprzęt, żeby się na nim dobrze pracowało - ja mam kiepski, kilkuletni tablet i czasem muszę przyznać, że naprawdę doprowadza mnie do szału :angryy:
Jest mało czuły, a jak ma "gorsze dni" to albo drży kursor, albo przeskakuje ni z tego ni z owego w zupełnie inne miejsce...czasem zdarza się, że "zatnie" się i nawet jeśli odstawię pióro od tabletu to on nadal rysuje :shake:
A to jest najgorsze, bo wtedy nie rysuje linii, jako jeden element, tylko każdy punkt zapisuje osobno, przez co nie da się tego usunąć, bo "step backward" w Photoshopie ma ograniczoną liczbę kliknięc, więc trzeba takie niezaplanowane "mazy" ręcznie kamuflować :roll:
Ja od kilku lat marzę o dobrym tablecie Wacoma, ale mnie nie stać niestety, także się z tym moim ustrojstwem muszę męczyć.... a zwykle nie mam tyle cierpliwości, więc po prostu bardzo rzadko rysuję na nim :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Demowata'][B]Makot'a [/B]ten koń jest boski i wilczek też.♥[/QUOTE]

Dziękuję ;)

[quote name='pina_collie'][B]makot'a[/B] wyróżniające są te twoje prace ;) Masz swój styl.
Ty podobno studiujesz architekturę? :)[/QUOTE]

Czuję się przez Was zawstydzona :lol:
Studia uczą głównie przyjmowania ciągłej krytyki, a tu tyle miłych słów nagle człowieka spotyka :evil_lol:
Tak, studiuję architekturę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']Makota świetny koń również, masz taka lekkość ręki :) ile czasu zajęły Ci obyda rysunki[/QUOTE]

Dziękuję :)

Wilk zajął mi całkiem sporo, zaczęłam go w wakacje i rysowałam go niemal cały dzień z tego co pamiętam, a teraz siadłam i go tylko dokończyłam w jakąś godzinkę...

...natomiast jeśli o konia chodzi, to szkic zajął mi około 10 minut, narysowałam go kiedyś na uczelni czekając na egzamin :lol:
A kolorowanie go w PS to jakaś godzina około...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soko']Nie da się może ominąć prasowania pomalowanej koszulki przed każdym praniem? :D

I czym różnią się farby do tkanin od takich zwykłych? Lepiej farba się nakłada, lepiej się trzyma..?[/QUOTE]
1) Da się ominąć, ja po prostu dla lepszego utrwalenia zawsze prasuję ;-)
2) Tego nie wiem bo używam tylko farb do tkanin ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soko']Ja już chyba wolę ciągle od nowa poprawiać niż prasować za każdym razem, za dużo rozkładania, a pędzle, farby zawsze pod ręką, na podłodze, w każdym miejscu w sumie.. :D[/QUOTE]

Ale bluzkę i tak i tak trzeba prasować przed założeniem chyba, że to jakaś super nie gniecąca się :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soko']Zależy od materiału :P mam kilka takich co są ekstra niegniecące :D
Ale jednak co innego prasować przed założeniem, niż przed założeniem i przed praniem ;)[/QUOTE]


Ja prasuję po wyschnieciu farby a potem po praniu zawsze prasuję jak i resztę ciuchów ale tak jak pisałam przez szmatkę .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...