Jump to content
Dogomania

Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2


dog_master

Recommended Posts

Ayumka, bardzo fajnie wychodzą Ci oczy, dużo w nich życia. Popracuj nad proporcjonalnym szkicem bo to podstawa, wymierz wszystkie odległości i proporcje. Nie rób na oko jeśli Ci to nie wychodzi, możesz zrobić sobie siatkę, albo nawet linijką pomierzyć:lol: Wtedy na pewno Twoje rysunki będą o wiele lepsze, czyt bardziej podobne do oryginału;)

Początki mojego rysunku boksera do kalendarza fundacji, ołówek HB, efekt wieczornego szkicowania na kolanie;)
Bolsbokser, może bez obroży będzie lepiej?
[IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/477e2ca7.jpg[/IMG]

PS jeżeli ktoś coś mnie się pytał to proszę o przypomnienie, tyle tu nowych stron przybyło, nie mam kiedy tego przejrzeć;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']Ayumka, bardzo fajnie wychodzą Ci oczy, dużo w nich życia. Popracuj nad proporcjonalnym szkicem bo to podstawa, wymierz wszystkie odległości i proporcje. Nie rób na oko jeśli Ci to nie wychodzi, możesz zrobić sobie siatkę, albo nawet linijką pomierzyć:lol: Wtedy na pewno Twoje rysunki będą o wiele lepsze, czyt bardziej podobne do oryginału;)

Początki mojego rysunku boksera do kalendarza fundacji, ołówek HB, efekt wieczornego szkicowania na kolanie;)
Bolsbokser, może bez obroży będzie lepiej?
[IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/477e2ca7.jpg[/IMG]

PS jeżeli ktoś coś mnie się pytał to proszę o przypomnienie, tyle tu nowych stron przybyło, nie mam kiedy tego przejrzeć;)[/QUOTE]
Śliczny Bysiunio.
Oczywiście, że bez obroży będzie lepiej.
Nie każdemu się to udało, więc niektóre rysunki będą z obrożą, chyba, że uda mi się to obejść w grafice do kalendarza.

Hehe, daliśmy te same rady Ayumce :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Ayumka

Dzięki, [B]LeCoyotte[/B].
Widzę, że naprawdę będę musiała tak robić. Choć mój niezapomniany nauczyciel plastyki z gimnazjum próbował wpoić uczniom, że linijka etc. i gumka to prawdziwe zło i prawdziwi malarze i rysownicy z tych narzędzi szatana nie korzystają.

Te same rady, bo zauważyliście te same błędy ;]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ayumka']Dzięki, [B]LeCoyotte[/B].
Widzę, że naprawdę będę musiała tak robić. Choć mój niezapomniany nauczyciel plastyki z gimnazjum próbował wpoić uczniom, że linijka etc. i gumka to prawdziwe zło i prawdziwi malarze i rysownicy z tych narzędzi szatana nie korzystają.

Te same rady, bo zauważyliście te same błędy ;][/QUOTE]

Dokładnie :roll:

[url]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/477e2ca7.jpg[/url] [B]LeCoyotte[/B] bardzo fajnie wygląda, fajnie fafle wyszły :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ayumka']Dzięki, [B]LeCoyotte[/B].
Widzę, że naprawdę będę musiała tak robić. Choć mój niezapomniany nauczyciel plastyki z gimnazjum próbował wpoić uczniom, że linijka etc. i gumka to prawdziwe zło i prawdziwi malarze i rysownicy z tych narzędzi szatana nie korzystają.

Te same rady, bo zauważyliście te same błędy ;][/QUOTE]
Bez przesady.
Fakt, z gymki to i ja sporadycznie korzystam, ale kiedy mam problem z proporcjami, to sobie pozwalam na takie małe zło :)
Uwielbiam wiernie odwzorowywać na podstawie zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

Tylko że Ty się uczysz i masz do tego prawo :) Ja z linijki nie korzystałam, odmierzałam długości ołówkiem :lol:
Na samym początku odrysowywałam obrazki, miałam taką książeczkę do malowania z rożnymi psami i siedziałam na szybie i przerysowywałam :D A to jeszcze za podstawówki było :D
Teraz nie mam większych problemów z proporcjami, ale cieniować nie umiem :P Muszę swojego tybka wykończyć, zeskanować, to Wam potem pokażę :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Falkaa']no ja właśnie też mam problem z faflami bo ona ma baardzo długie :D
Ale podpatrzyłam na pracę LeCoyotte i powinno być dobrze :lol:[/QUOTE]

Ty chyba samca rysujesz, nie sunię :eviltong:

Tak, od LeCoyotte można wiele się nauczyć.

Hihihi ... wszyscy siedzą i rysują :evil_lol:
A ja siedzę "w" nosie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']Śliczny Bysiunio.
Oczywiście, że bez obroży będzie lepiej.
Nie każdemu się to udało, więc niektóre rysunki będą z obrożą, chyba, że uda mi się to obejść w grafice do kalendarza.

Hehe, daliśmy te same rady Ayumce :)[/QUOTE]

tak, jak mi sie nie udalo bez, i nie wiedzialam ze ma byc sam portret :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']
Hehe, daliśmy te same rady Ayumce :)[/QUOTE]
Tak? :lol: No to sie nie mylę

[quote name='Ayumka']Choć mój niezapomniany nauczyciel plastyki z gimnazjum próbował wpoić uczniom, że linijka etc. i gumka to prawdziwe zło i prawdziwi malarze i rysownicy z tych narzędzi szatana nie korzystają.[/QUOTE]
Ale czy w gimnazjum są sami prawdziwi malarze światowej klasy?! Od czegoś trzeba zacząć, ale fakt, że jak ktoś nie potrzebuje takich pomocy od samego początku, to jest wielki talent;)


[quote name='Collie'][B]LeCoyotte[/B] bardzo fajnie wygląda, fajnie fafle wyszły :)[/QUOTE]
no dzięki, ale to jest tylko szkic;)

[quote name='Bolsbokser']
Tak, od LeCoyotte można wiele się nauczyć.[/QUOTE]

:mdleje: ja mam antytalent do uczenia

[quote name='betty_labrador']tak, jak mi sie nie udalo bez, i nie wiedzialam ze ma byc sam portret :P[/QUOTE]
To na dokładkę.. ja się dowiedziałem, że to ma być rysunek ołówkiem jak już za pędzle chwytałem:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ojjjj ... mówiłam, że bez obroży - pół roku temu :eviltong:
I że ołówkiem, też pisałam w mailu :eviltong:

Hmmm ... bez złych pomocy rysować to mega talent.
Ciekawe, czy ja takim mega talentem jestem ?! :hmmmm:
Bo, jak na razie, to idę na łatwiznę, bo czasu mi brak, żeby bez złych pomocy dziergać :diabloti:

LeCoyotte, może i daru do uczenia nie masz,ale ... żeby czegoś nas nauczyć, nie musisz ust otwierać. (czyt. uczę się od Ciebie wiele, patrząc na już gotowe prace )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']Ojjjj ... mówiłam, że bez obroży - pół roku temu :eviltong:
I że ołówkiem, też pisałam w mailu :eviltong:

Hmmm ... bez złych pomocy rysować to mega talent.
Ciekawe, czy ja takim mega talentem jestem ?! :hmmmm:
Bo, jak na razie, to idę na łatwiznę, bo czasu mi brak, żeby bez złych pomocy dziergać :diabloti:

LeCoyotte, może i daru do uczenia nie masz,ale ... żeby czegoś nas nauczyć, nie musisz ust otwierać. (czyt. uczę się od Ciebie wiele, patrząc na już gotowe prace )[/QUOTE]

z jakich pomocy korzystasz? :>

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']z jakich pomocy korzystasz? :>[/QUOTE]

Z siatki czasem korzystam, jak mam problem z proporcjami, a chcę żeby było superaśnie.
A teraz ... testuję loopki w pracy i wzięłam do domku, żeby sprawdzić, jak się rysuje w loopkach :evil_lol:
Faaaaaajnie :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...