Jump to content
Dogomania

"Fundusz kasztanka" - ratujemy życie karego źrebaka Łobuza


Dorothy

Recommended Posts

[quote name='Dorothy']
Ja chcialam sie na watku pochwalic, a wlasciwie nie siebie tylko 3x pochwalic, bo przy okazji wczorajszej wizyty zalatwila tez rzutem na tasme sporo lekow dla Morgany , szczegolnie tych drogich , wiec wielkie Wam dzieki :modla::modla::modla::modla:
jest to dla mnie wielkie odciazenie :calus:[/QUOTE]
to nie ja to pani Kasia :)

a powiedz jak stoisz z tym hepatiale?
na miesiac Morgana ma? (ja jeszcze we wtorek wyślę jedno opakowanie to co kupiłam)
bo jutro idę po leki dla Michała
i jakby Morgana nie miala to dokupię opakowanie
a jesli ma to tez dokupię ale poźniej ;)

cały czas sie zastanawiamy z Michałem i lekami na stawy
bo one kurcze nie są obojętne na rózne tam ze tak powiem wnętrznosci
Michał nie wygląda jakby go coś bolało
ale fakt faktem że chodzi sztywniej
wstaje mu sie ciężej zwłaszcza dupsko (a nie sądzę by było to efektem przytycia całych 2 kg ;))
no stawiamy na te stawy
wiek ma swoje prawa w końcu

jeszcze jutro pomęcze panią Kasię ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

leki dla Morgany dzisiaj poszły priorytetem
te o których rozmawiałysmy
nie pamietam ich nazw wiec nei bede prztaczac ;)

na jakies dwa ma recepte - do 20stego daj znac jak beda potrzebne to wykupię

po świetach bedziemy z Michaśkiem u weta to dkupię ten hepacostam.
Wczoraj byłam po leki dla Micha na stawy ale nie było "tej" pani Kasi wiec tej drugiej juz nie mieszałam w głowie ;)

dostanę w zamian zdjęcia mojej ulubionej gromadki? :)

Link to comment
Share on other sites

oczywiscie ze tak :calus:

zrobie moze dzis, choc pogoda srednia.

Mam nowe rozpoznanie w sprawie Gracji, czy juz pisalam?
bo byla nowa lekarka i odrobaczyla specjalna pasta (60 zl) zrobila morfologie (15 zl) oraz inne jakies badania i ona twierdzi, ze [B]Gracja... MA WRZODY NA ZOLADKU.[/B]
konsultowala to na uczelni swojej, profesor od tych rzeczy potwierdzil, ze tak sie objawiaja wrzody. Utrata masy kolki takie a nie inne wyniki itd.
[B]
Leczenie polega na podawaniu OMEPRAZOLU przez conajmniej miesiac[/B] w dawce 15 tabletek dziennie, przy czym pierwsze dwa dni 20 tabletek..
Opakowanie 28 tabletek kosztuje 40 zl!!!!!!!!
[B]
miesieczna kuracja 16,5 opakowania!!!!

razy 40 zlotych = 660 zlotych JA NIE DAM RADY POMOCY [/B]

Badanie gastroskopowe ktoreo sobie i Gracji oszczedze tez kosztuje 400 zl, sonda przez nos do zoladka. Uwazam ze nie ma sensu, lepiej podac od razu omeprazol.

Blagam JAK KTOS Z WAS MA ZNAJOMEGO LEKARZA KTORY WYPISZE RECEPTE NA OMEPRAZOL ZE ZNIZKA :modla::modla::modla::modla:

im wiecej takich recept tym lepiej, ja narazie w ogole nie mam kasy na te leki, po wydatkach na Morgane, ale MUSZE JE JAKOS ZDOBYC trudno
na dane do konta dla fundacji na allegro czekam, zrobimy zbiorke moze..

ale czy to starczy?? nie ma co zaczynac kuracji jak nie bede miala pelnej dawki na miesiac
moze ktos ma zaprzyjaznionego lekarza prosze...

farmaceute mamy zaprzyjaznionego - ale i tak nie wyda ze znizka bez recepty

:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']oczywiscie ze tak :calus:

zrobie moze dzis, choc pogoda srednia.

Mam nowe rozpoznanie w sprawie Gracji, czy juz pisalam?
bo byla nowa lekarka i odrobaczyla specjalna pasta (60 zl) zrobila morfologie (15 zl) oraz inne jakies badania i ona twierdzi, ze [B]Gracja... MA WRZODY NA ZOLADKU.[/B]
konsultowala to na uczelni swojej, profesor od tych rzeczy potwierdzil, ze tak sie objawiaja wrzody. Utrata masy kolki takie a nie inne wyniki itd.
[B]
Leczenie polega na podawaniu OMEPRAZOLU przez conajmniej miesiac[/B] w dawce 15 tabletek dziennie, przy czym pierwsze dwa dni 20 tabletek..
Opakowanie 28 tabletek kosztuje 40 zl!!!!!!!!
[B]
miesieczna kuracja 16,5 opakowania!!!!

razy 40 zlotych = 660 zlotych JA NIE DAM RADY POMOCY [/B]

Badanie gastroskopowe ktoreo sobie i Gracji oszczedze tez kosztuje 400 zl, sonda przez nos do zoladka. Uwazam ze nie ma sensu, lepiej podac od razu omeprazol.

Blagam JAK KTOS Z WAS MA ZNAJOMEGO LEKARZA KTORY WYPISZE RECEPTE NA OMEPRAZOL ZE ZNIZKA :modla::modla::modla::modla:

im wiecej takich recept tym lepiej, ja narazie w ogole nie mam kasy na te leki, po wydatkach na Morgane, ale MUSZE JE JAKOS ZDOBYC trudno
na dane do konta dla fundacji na allegro czekam, zrobimy zbiorke moze..

ale czy to starczy?? nie ma co zaczynac kuracji jak nie bede miala pelnej dawki na miesiac
moze ktos ma zaprzyjaznionego lekarza prosze...

farmaceute mamy zaprzyjaznionego - ale i tak nie wyda ze znizka bez recepty

:-([/QUOTE]

zwykla recepta to ma byc czy "P"?
znizka jest poprostu na zwykla recepte?

Link to comment
Share on other sites

sluchajcie nie mam pojecia jakie sa zamienniki i jaka gramatura produktu, moze ciocia Figa33 tu zajrzy ona farmaceutka jest i bedzie wiedziala.
Jesli sa zamienniki i taniej, i mozna jeszcze to przepisac i ktos moglby recepte, bede wniebowzieta

info o omeprazolu i kosztach dostalam w lecznicy mojej
nic ponadto nie wiem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']No a np to:
[URL]http://www.aptekaslonik.pl/prod_info.php?c=&products_id=6658[/URL]

Moze być? Wychodzi taniej....

Chyab że to ma być 20 mg, ale wtedy też sa rózżne ceny, w zależności od producenta.[/QUOTE]

ulvhedinn nie wiem, a to jest to samo? wszystk sie dowiem w lecznicy co bedzie trzeba, poki co czekam na ciocie fige33

Link to comment
Share on other sites

tak jak pisałam na wątku Morgany ceny omeprazolu są bardzo różne , bo jest ich wiele
to nazwa chemiczna leku , obliczyłam ,ze najtańszy byłby PANZOL 20 MG
pakowany jest po 28 tabl
na ludzką receptę 8,69 za 28 tabl
na zwykłą , nie musi być na P
jeśli ktoś może postarać się o taką receptę to chętnie wyjaśnię jak dobrze ją napisać na pw , bo to trochę skomplikowane
potrzebne będą w sumie 3 recepty na łącznie 17 op , koszt 147,73.......
nie wiem czy kuracja przez miesiąc wystarczy , na początek na pewno
dużo i tak , ale przynajmniej nie 600 zł...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]"Zwracamy się do ludzi o wielkich sercach, którym los koni nie jest
obojętny o pomoc dla klaczy, która bardzo cierpi z bólu. Jej przechylona
postawa i deformacja przednich kopyt świadczy o przebytym ochwacie. Na
ciele widoczne są ślady odleżyn. W tej chwili tuczona jest na mięso.
Dostaje duże ilości paszy treściwej , która w jej przypadku nie jest
wskazana , gdyż pogłębia straszny stan kopyt. Bardzo prosimy o pomoc w wykupieniu, leczeniu i utrzymaniu Maji".



Życie Maji kosztuje 3.000 zł. Tyle żąda za nią handlarz, który w zamian za obietnicę zadatku chwilowo darował Maji życie i nie wywiózł jej dzisiaj do rzeźni. Jesli ktoś z Państwa chce pomóc wolontariuszom w wykupieniu Maji prosimy o wpłaty na konto KTOZ 80 1500 1487 1214 8000 9036 0000 , koniecznie z dopiskiem "klacz Maja".

Prosimy również o szukanie domu dla Maji. Niestety, nie mamy możliwości, by przyjąć kolejnego konia. Wszystko , co możemy zrobić dla Maji to udostepnić konto do zbiórek na wykup i leczenie.

Więcej
informacji o Maji: 512 184 208[/QUOTE]

zdjecia z [url]http://ktoz.blox.pl/html[/url]

[IMG]http://img509.imageshack.us/img509/9800/maja1.jpg[/IMG] [IMG]http://img203.imageshack.us/img203/1149/maja2a.jpg[/IMG]

[IMG]http://img63.imageshack.us/img63/296/maja3.jpg[/IMG] [IMG]http://img180.imageshack.us/img180/6746/maja4.jpg[/IMG]

klacz ma wiele odleżyn :( MUSIMY ją uratować.. to młodziuśki koń.. właściwie jeszcze dziecko :(

Link to comment
Share on other sites

o Jezu, masakra :-(
ja nie wiem czy te nogi pozwola jej kiedykolwiek normalnie zyc BEZ BOLU, czy ktos zastanowil sie nad tym?? i czy w zwiazku z tym zbadal ja weterynarz? Mialam kiedys takiego konia, kazda minuta stania na nogach byla koszmarem a lezenie powodowalo rozlegle odlezyny. Lekarz nie rokowal na jakakolwiek poprawe, kon potygodniach dogorywania na lezaco zostal humanitarnie uspiony...
Trzeba koniecznie poslac tam weta! Ona moze STRASZNIE CIERPI!!
A jesli sa szanse to zbierac na pomoc dla niej...

Link to comment
Share on other sites

nie watpie, kon dostaje odlezyn juz pod 12 godzinach spoczywania w jednej pozycji, mowiac obrazowo jesli przez 12 godzin skora jest niedokrwiona w jakims miejscu bo wielokilogramowy ciezar konskiego ciala spoczywa np na biodrze lub lopatce, to pojawia sie martwica tkanek z niedokrwienia i uszkodzenia mikrowlokien. O wiele, wiele szybciej niz u czlowieka.

dodam ze 3000 ktore chce facet o wiele przewyzsza wartosc jaka moze dostac za nia w rzezni.
Znowu jest to zarobek kosztem dobrych serc.
Za taka klacz rzeznia zaplaci moze 1700, moze 1900 zl. Przy dobrych ukladach....
wiec pewnie nie bedzie sie spieszyl z wywozem do rzezni majac w perspektywie o 1000 zl wiecej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...