Jump to content
Dogomania

"Fundusz kasztanka" - ratujemy życie karego źrebaka Łobuza


Dorothy

Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Lulka no daje troche, bo wali kopytami w sciany w stajni jak inne jedza, szaleje tam, nie wiem co z nim zrobic, narazie wymyslilam ze daje mu marchew zamiast owsa, ale on lomocze i rozwala żłób :-(
stoi w jednym wielkim boksie z Dolarem w tej chwili i nie da sie ich razem karmic, wszystko Dolkowi zżera, musze Dolka wyciagac, karmic na zewnatrz...
nie wiem moze pęta kupie ale jakie pęta wytrzymają takie wielkie nożyska??

na witaminki czekamy po jajka zapraszamy!!!

za chwile przyjezdza do mnie Luśka, moja nowa podopieczna...
zgodnie z porzekadłem ze najlepszym sposobem na kłopoty jest ... zajecie sie czym innym!!! :-D :evil_lol::loveu:
moze zajrzycie....
[B]
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/181273-PomA-A-cie-uratowaAE-bezdomnAE-od-ponad-roku-ON-kAE-Ropomacicze-stan-powaA-ny[/URL]
[/B]



...........................................................

Link to comment
Share on other sites

Luska z linku uciekla, trwaja pozszukiwania.

Lulka Ty pytalas czy Łobuz duzo wiekszy od slazaka...

on jest zupelnie inny od slazaka. To typowy zimnokrwisty kon po sztumskim ogierze, jak z Nowych Jankowic,
potezny kark, szeroka rozlupana dupa, kloda jak stuletni dąb, zero kłębu, wielki łeb jak wiadro na kantar numer 5, male oczka, wielka krecona grzywa, kopyta jak wiaderka.

Typowy furmanski kon, gruby i niski,. slazak to przy nim wyglada jak arabek...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']Luska z linku uciekla, trwaja pozszukiwania.

Lulka Ty pytalas czy Łobuz duzo wiekszy od slazaka...

on jest zupelnie inny od slazaka. To typowy zimnokrwisty kon po sztumskim ogierze, jak z Nowych Jankowic,
potezny kark, szeroka rozlupana dupa, kloda jak stuletni dąb, zero kłębu, wielki łeb jak wiadro na kantar numer 5, male oczka, wielka krecona grzywa, kopyta jak wiaderka.

Typowy furmanski kon, gruby i niski,. slazak to przy nim wyglada jak arabek...[/QUOTE]

opis przedni!!!!!!!

co do Luski to trzymam kciuki, musi sie znalezc!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

a ku ku ;)

zakończył się bazarek skarpetkowy
w zaokrągleniu wyszło mi 50 zł dla Gracji :)
wiem, ze to kropla w morzu potrzeb ale zawsze coś
przed chwilą puściłam przelew

jak dojdą pieniązki proszę o znak na wątku:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/181359-ROZLICZAMY-Skarpetki-nA-wki-sztuki-dla-kaukazA-w-i-koni?p=14252351#post14252351[/url]


a poza tym to jak sie miewatw urocza dama?
no i pozostała gromadka ?

Link to comment
Share on other sites

ma sie lepiej
przepraszam ze malo pisze
od poniedzialku chodze z Morgana na diagnostyke
jutro jeszcze usg
po morfologii wyszlo ze watroba nie w porzadku i podejrzewaja zespol Cuschinga na ktory robi sie jakies specjalne testy niestety za 200 zl, a ja juz wydalam 350, nie wiem czy dam rade nie wiem czy maja racje, wie ktos cos o tej chorobie?
Powoli sil nie mam :-(

Link to comment
Share on other sites

po dzisiejszych badaniach mamy diagnoze na temat watroby- niewydolna, zwloknienia,
konieczny lek hepacostam (sprawdze pozniej) pomagajacy rozklad bialek przez watrobe oraz dozywotnio karma Hepatic.
Koszty- karma 125 /mc +lek na watrobe 90 zl /mc
na serce vetmedin dozywotnio 95 zl /mc
lotensin furosemid theoplus ok 70 zl / mc

laczne koszty utrzymania w tym leczenia Morgany na miesiac - 380 zl

plus pozostale psy i koty zarcie, plus chora Gracja, plus oprzeganie Łobuza...:-(
jestem zdruzgotana, musze cos wymyslic jakis etat nie wiem:-( spokojnie razem daje to 1500 zl...na same zwierzeta/.A z czego zyc?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']po dzisiejszych badaniach mamy diagnoze na temat watroby- niewydolna, zwloknienia,
konieczny lek hepacostam (sprawdze pozniej) pomagajacy rozklad bialek przez watrobe oraz dozywotnio karma Hepatic.
Koszty- karma 125 /mc +lek na watrobe 90 zl /mc
na serce vetmedin dozywotnio 95 zl /mc
lotensin furosemid theoplus ok 70 zl / mc

laczne koszty utrzymania w tym leczenia Morgany na miesiac - 380 zl

plus pozostale psy i koty zarcie, plus chora Gracja, plus oprzeganie Łobuza...:-(
jestem zdruzgotana, musze cos wymyslic jakis etat nie wiem:-( spokojnie razem daje to 1500 zl...na same zwierzeta/.A z czego zyc?[/QUOTE]

Dorota
trzeba ruszyć Fundację

mogę "opiekowac się" allegro, tylko założyć je musi ktos z fundacji?
co Ty na to?
zawsze to jakiś grosz a od fundacji nie pobierana jest prowizja

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magda222']Dorothy a myślałaś o tym,żeby stworzyć hotelik albo płatny tymczas?[/QUOTE]

nie wiem, czasem myslalam niesmialo ale jakos nie moglam, zawsze psy byly tu na przechowaniu za gratis.
moze powinnam... mam duzy kojec, dwie budy,musialabym tylko wymienic siatke wokol niego na metalowe prety, tak jak u Czarodziejki (jej zreszta dogomania sfinansowala budowe kojca zadaszonego za 1500 zl na tymczasowicza plus bude ) bo przez siatke pitnela ostatnio Lusia i to nie moze tak byc.
nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']Dorota
trzeba ruszyć Fundację

mogę "opiekowac się" allegro, tylko założyć je musi ktos z fundacji?
co Ty na to?
zawsze to jakiś grosz a od fundacji nie pobierana jest prowizja[/QUOTE]

Malgosiu dziekuje :calus:
musze zebrac niezbedne dokumenty i zaloze konto na allegro.
bardzo bede wdzieczna za pomoc w prowadzeniu go :-)
na nic ostatnio nie mam czasu, snieg schodzi roboty mase wszelkie niedoroby i balagan pozimowy wychodzi ech ...

Link to comment
Share on other sites

zbierz zbierz te dokumenty
juz dawno o tym allegro myslalam, dlatego tak dopytywalam o to czy jzu wszystko hula z Fundacją oficjalnie :)

poki co podsumowałam kolejny bazarek i włąsnie poszedł przelew dla Gracji i spółki - 35 zł

jak dojdzie , prosze o potwierdzeni na bazarku [URL="http://www.dogomania.pl/threads/181509-ROZLICZAMY-motylki-i-WIELKANOCNE-JAJCA-na-kaukazy-i-konie-do-16-03-do-22?p=14264102#post14264102"]O TUTAJ - KLIK[/URL]

Link to comment
Share on other sites

wykorzystam chwilową ciszę na watku i rozgoszczę się z inf o Michale ;)

wczoraj byliśmy u wet
emeryta udało się zważyć - przytył nam 2kg
i w końcu osiągną wagę jak na męskie wydanie berneńczyka przystało ;) (co prawda dolną granicę wagi, ale zawsze ;))
dzisiaj były wyniki krwi - i wszystko jak najbardziej w normie
gdyby nie incydent ze śledzioną normapnie byłba pierdoła ideał ;)

przymierzamy sie do usunięcia kamienia z zęboli bo ma brzydki bardzo
i jest jeszcze kwestia wwijających się powiek ale jak to mówi nasza wet: "dla przywoitości dajcie mu spokój" ;)
ale żeby nie było zbyt idealnie postanowiliśmy na coś go jednak leczyć ;)
padło na stawy
a tak poważnie to zaobserwowaliśmy ze chodzi ciu sztywniej i ciut częściej się rozjeżdza
no ale w końcu wiek ma swoje prawa
a jak się smieje pani Kasia Michał jest już poza statystyką wiekową ;)

Link to comment
Share on other sites

Michal powinien sprzedawac swoje zdjecia wlascicielom bernenczykowz podpisem "tak tez moze byc"
moja kolezanka ma juz problem ze swoja 6 letnia suka hodowlana, stawy, wiezadla...
mlodsza ma 9 miesiecy i dla odmiany ma ADHD psie i co rusz gdzoies cos zrobi, kto wie czym sie to skonczy...
A Michal dostojny pan zawyza wszelkie statystyki...

Ja chcialam sie na watku pochwalic, a wlasciwie nie siebie tylko 3x pochwalic, bo przy okazji wczorajszej wizyty zalatwila tez rzutem na tasme sporo lekow dla Morgany , szczegolnie tych drogich , wiec wielkie Wam dzieki :modla::modla::modla::modla:
jest to dla mnie wielkie odciazenie :calus:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...