Jump to content
Dogomania

FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)


3 x

Recommended Posts

[quote name='uzona']Podnoszę..........mam nadzieję, że u Biafry świeci słońce[/QUOTE]

wczoraj juz prawie w nocy dostalam sms od Izy,
ze w dzien miała słońce cały czas, ale nie ma pradu i wody

jako, ze mnie nie bylo wczoraj i wróciłam pozno
to tylko pobieżnie przejrzałam co się działo, DZIEKUJĘ :)
zaraz sie ogarnę odpisze co wiem i na pw.

edt. w esemesie było, że nie ma tez głównej drogi

edit:
uzupełniłam piątkowe wpłaty
jesteście niesamowici - dziękuję :)
dołożyłam tez nowy typ konta - na sprzety ambulatoryjne, na które jeśli nie chcecie kupowac przez allegro sami bo np nie macie konta na allegro badz z jakiegokolwiek innego powodu a chcecie pomóc w zakupie "sprzętów" to można wpłacić pieniążki z dopiskiem "SPRZĘTY", ja wówczas po konsultacji z Iza zakupię to co Iza uzna za najpilniejsze

[COLOR="#ff00ff"][B]edit 2.
ktos pisał o końskiej maści rozgrzewającej - że może się podzielić, prosze się przyznać kto?[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']

[COLOR="#ff00ff"][B]edit 2.
ktos pisał o końskiej maści rozgrzewającej - że może się podzielić, prosze się przyznać kto?[/B][/QUOTE]

kurcze, paczka z preparatami dla koni, ktora wyslalam pare miesiecy temu na adres fundacji utknela w urzedzie celnym w Zabrzu (glupki nie wiedza, ze fundacja moze dostawac dary rzeczowe), ja nie bardzo mam sie jak o nia upominac, zreszta musialabym miec jakis numer sprawy, a Biafra ma teraz inne rzeczy na glowie, ale moze ktos z was ma znajomosci w wyzej wymienionym urzedzie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elmira']Daj mi na PM numer sprawy i oznaczenie UC, postaram się pomóc. Jeśli możesz, to proszę również o skład tego, co przesyłasz. Celnicy nie są głupkami. Mają swoje wytyczne i tego muszą się trzymać.[/QUOTE]

elmira, dziekuje, ale niestety numer sprawy i oznaczenie UC ma Biafra, a nie ja. Wiem, ze celnicy maja swoje wytyczne, ale tu ewidentnie dali ciala, bo uznali, ze zawartosc paczki jest na handel, i nie chcieli przyjac do wiadomosci, ze to jest darowizna na rzecz fundacji. Jedyne co ja moge Ci podac to dane nadawcy i zawartosc paczki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elmira']Dobrze, to podaj. Proszę również o dokładne namiary co jest zawartością przesyłki. Najlepiej skład chemiczny-to pozwoli na ustalenie nomenklatury w TARIC i potem dalszą rozmowę z UC.[/QUOTE]
dziekuje bardzo, musze znalezc kopie dowodu nadania, bo tam bylo wszystko spisane. moze mi to chwile zajac, bo nie pamietam gdzie go mam (ta paczka juz tak lezy w UC okolo 3 miesiecy), postaram sie dzisiaj, najpozniej jutro; wysle Ci wszystko na priva. bardzo Ci dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaja i Aza']dziekuje bardzo, musze znalezc kopie dowodu nadania, bo tam bylo wszystko spisane. moze mi to chwile zajac, bo nie pamietam gdzie go mam (ta paczka juz tak lezy w UC okolo 3 miesiecy), postaram sie dzisiaj, najpozniej jutro; wysle Ci wszystko na priva. bardzo Ci dziekuje.[/QUOTE]

Na razie nie ma za co, bo ja nic nie zrobiłam. Zobaczymy, czy coś da się zrobić:) SC to też ludzie, może uda się ruszyć tę przesyłkę. Jeśli to leki, to po 3-ech m-cach jeszcze będą ważne?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Camara']Kozy Biafry miałyby nowy dom, ale trzeba by zorganizować transport do miejscowości Raduczyce (łódzkie).
Czy ktoś miałby możliwość przewieźć dwie nieduże kózki?

To byłaby bardzo wymierna pomoc dla Biafry.[/QUOTE]

przypomnę, może ktoś coś wymyśli???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elmira']Na razie nie ma za co, bo ja nic nie zrobiłam. Zobaczymy, czy coś da się zrobić:) SC to też ludzie, może uda się ruszyć tę przesyłkę. Jeśli to leki, to po 3-ech m-cach jeszcze będą ważne?[/QUOTE]
Elmira- banerki Ci nie działają, trzeba podlinkować

Link to comment
Share on other sites

A kiedy zamawiacie karmę? Bo jak ja kończę bazar 13stego to najwcześniej 15stego otrzymam wszystkie wpłaty ale spokojnie mogę sama zamówić, mam konto na animalii, tylko napiszcie mi adres do sąsiadki Biafry i jakie karmy zamawiać (czy może być dla psów karma Brit? mój pies ją je i mu smakuje, skład też ma chyba dobry).
[url]http://animalia.pl/produkt,7946,58,Brit_Adult__15kg.html[/url]
[url]http://animalia.pl/produkt,15360,507,EquiFirst_Classic_Mix__25kg.html[/url]
[url]http://animalia.pl/produkt,16490,518,Pferdesalbe_Ma%C5%9B%C4%87_ko%C5%84ska__200ml.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aka_nina']A kiedy zamawiacie karmę? Bo jak ja kończę bazar 13stego to najwcześniej 15stego otrzymam wszystkie wpłaty ale spokojnie mogę sama zamówić, mam konto na animalii][/QUOTE]
Animalia jest dość droga jeżeli chodzi o karmę.. zerknij może dla porównania cen na np. [url]www.krakvet.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

Obiecalam wczoraj wkleic raport Moniki, ktora kupila i zawiozla Izie agregat pradotworczy :-)

cytuje:

[SIZE=3][I][COLOR=RoyalBlue]"[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]czesc, piszę na gorąco póki pamiętam wszystko. Generalnie to nie jest dobrze - najgorsze jest to, że Iza straciła swoją ostatnią rezerwową drogę dojazdową przez posesję sąsiada - jeszcze przedwczoraj dorga była przejezdna niestety przedwczorajsza nocna nawałnica spowodowała nowe osuwiska. Generalnie drogi wyglądają gorzej niż na zdjęciach - trudno to opisać, ale wyobraź sobie, że idziesz drogą a nagle droga się urywa i dalszy ciąg jest 5 metrów niżej a w całości przypomina maziastą galaretę. Droga rezerwowa wygląda nieco lepiej i może uda się ją naprawić prowizorycznie - ale to tylko będzie prowizorka no i po gruncie sąsiada, który nie musi tego akceptować. Moim zdaniem droga to kwestia priorytetowa - Iza musi mieć łączność ze światem, żeby móc działać ze sprzętem budowlanym.

[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Dom jest podmywany przez wodę, ale stoi - Iza włącza agregat i pompuje wodę z piwnicy. Dom można zabezpieczyć przed dalszym osiadaniem wg wskazówek tego profesora (Iza tłumaczyła, ale ja nie chcę pisać detali, żeby czegoś nie pomylić) -czy da się go wyprostować - to już bardziej zagmatwana sprawa. Psie kojce trzymają się na słowo honoru - są pokrzywione, podmyte, budy (te wielkopsie) pokrzywione - Iza zrobila co mogła podkopując fundamenty, żeby miała gdzie spływać woda. Psy są zdezorientowane i zestresowane - głownie tym, że muszą być przywiązane, ale nawet w tym błocie i stresie są wspaniałe i widać, że to ich miejsce na ziemi :-) Ale najważniejsze, że Iza wie jak uratować kojce i teren - ma konkretny plan, ale nie moze z nim ruszyć dopóki nie będzie mieć drogi. Na pewno potrzebne będą konkretne roboty budowlane - w sytuacji Izy żadna prowizorka nie zda egzaminu. "
[/FONT][/COLOR][/COLOR][/I][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wisełka']Animalia jest dość droga jeżeli chodzi o karmę.. zerknij może dla porównania cen na np. [url]www.krakvet.pl[/url][/QUOTE]
o kurcze a ja myślałam, że animalia jest właśnie dość tania. dzięki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anna_33']Obiecalam wczoraj wkleic raport Moniki, ktora kupila i zawiozla Izie agregat pradotworczy :-)

cytuje:

[SIZE=3][I][COLOR=RoyalBlue]"[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]czesc, piszę na gorąco póki pamiętam wszystko. Generalnie to nie jest dobrze - najgorsze jest to, że Iza straciła swoją ostatnią rezerwową drogę dojazdową przez posesję sąsiada - jeszcze przedwczoraj dorga była przejezdna niestety przedwczorajsza nocna nawałnica spowodowała nowe osuwiska. Generalnie drogi wyglądają gorzej niż na zdjęciach - trudno to opisać, ale wyobraź sobie, że idziesz drogą a nagle droga się urywa i dalszy ciąg jest 5 metrów niżej a w całości przypomina maziastą galaretę. Droga rezerwowa wygląda nieco lepiej i może uda się ją naprawić prowizorycznie - ale to tylko będzie prowizorka no i po gruncie sąsiada, który nie musi tego akceptować. Moim zdaniem droga to kwestia priorytetowa - Iza musi mieć łączność ze światem, żeby móc działać ze sprzętem budowlanym.

[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Dom jest podmywany przez wodę, ale stoi - Iza włącza agregat i pompuje wodę z piwnicy. Dom można zabezpieczyć przed dalszym osiadaniem wg wskazówek tego profesora (Iza tłumaczyła, ale ja nie chcę pisać detali, żeby czegoś nie pomylić) -czy da się go wyprostować - to już bardziej zagmatwana sprawa. Psie kojce trzymają się na słowo honoru - są pokrzywione, podmyte, budy (te wielkopsie) pokrzywione - Iza zrobila co mogła podkopując fundamenty, żeby miała gdzie spływać woda. Psy są zdezorientowane i zestresowane - głownie tym, że muszą być przywiązane, ale nawet w tym błocie i stresie są wspaniałe i widać, że to ich miejsce na ziemi :-) Ale najważniejsze, że Iza wie jak uratować kojce i teren - ma konkretny plan, ale nie moze z nim ruszyć dopóki nie będzie mieć drogi. Na pewno potrzebne będą konkretne roboty budowlane - w sytuacji Izy żadna prowizorka nie zda egzaminu. "
[/FONT][/COLOR][/COLOR][/I][/SIZE][/QUOTE]
Jesteśmy z Tobą Iza!!!!

Link to comment
Share on other sites

rozmawiałam dzisiaj z Izą
nie padało na całe szczescie
Iza dzielnie się okopywała
jutro będzie próbowala wydostac sie do "miasta"
pewnie po auto, bo cały czas w warsztacie stoi bo nie miala jak wyjechać
drogi dalej nie ma
nie ma pradu
nie ma wody

ma poniszczone kojce - popękały fundamenty po ostatnich ulewach
dom się trzyma
oby tylko deszcz w końcu odpuścił :thumbs:

jak juz sie w miare ustabilizuje pogoda i oddadza jej wodę bedzie potrzebowała [B][COLOR="#800080"]DUZOOOOO szamponów dla psów z długą sierścia [/COLOR][/B]
teraz nie ma szansy ich uprac
ale pełni wiary i optymizmu wierzymy iż bęzie to mogła zrobić juz wkrótce

wiec jesli ktos chce i może - prosimy o wsparcie Izy szamponami psimi :modla::modla::modla:

dane do wysyłki podajemy z Anna na pw.

Link to comment
Share on other sites

2 krótkie pytania - czy muszą być jakieś specjalne te "końskie maści"? jet szansa, że znalazłam tanie, ale jutro dam znać dokładną nazwę i wygląd./
drugie pyt:
transport kóz - czy musi to być jakiś specjalny transport?

tania karma - ja kupuję w telekarma.pl i w zooplus.pl

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...