Jump to content
Dogomania

FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)


3 x

Recommended Posts

Przed chwila rozmawialam z Iza, a miala isc spac....
Tak jak 3 x napisala....leje non stop.
Iza co chwila pompuje wode z piwnicy. Nastawila budzik na "za 3 trzygodziny" i znowu bedzie pompowac..
Wiecie..mi juz brakuje slow pocieszenia dla Niej.
Jak Ona nie wykopie tego rowu, to ja w koncu podmyje zupelnie.


3x, pogubilam sie, jak leki mozna wziac od ludzkiego lekarza? Ja ide w przszlym tygodniu, moze cos wyprosze.

Znalazlam :-)

Link to comment
Share on other sites

wlasnie - czy moge prosic o liste recept jakie sa potrzebne? mysle, ze w zaprzyjaznionej lecznicy nie bedzie problemu z wypisaniem potrzebnych lekow. I pytanko jeszcze, bo moze niezorientowana jestem - czy w okolicy Biafry nie ma jakiegos Dogomaniaka albo TZeta Dogomaniaczki, ktory by mogl troszke chociaz Izie pomoc w pracach fizycznych...? mnie juz tutaj normalnie skreca jak to czytam, jednak z W-wy ruszyc sie nie moge, a zaluje ogromnie :( /Agnieszka


[quote name='Anna_33']Przed chwila rozmawialam z Iza, a miala isc spac....
Tak jak 3 x napisala....leje non stop.
Iza co chwila pompuje wode z piwnicy. Nastawila budzik na "za 3 trzygodziny" i znowu bedzie pompowac..
Wiecie..mi juz brakuje slow pocieszenia dla Niej.
Jak Ona nie wykopie tego rowu, to ja w koncu podmyje zupelnie.


3x, pogubilam sie, jak leki mozna wziac od ludzkiego lekarza? Ja ide w przszlym tygodniu, moze cos wyprosze.

Znalazlam :-)[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Ile potrzeba tego Salbutamolu? może być w tabletkach? wydajniejszy i lżejszy do przesyłki
i jakie leki w wydaniu ludzkim jeszcze są potrzebne?
Salbutamol nie jest lekiem sterydowym, ma działanie rozszerzające oskrzela.

Link to comment
Share on other sites

lek tylko jako syrop
będę dzisiaj rozmawiała z Iza tylko jakoś póżniej to zapytam się ile tego ew potrzebuje
ja się nie znamna lekach kopletnie, powtarzam tylko to co Biafra mówiła przez tel
ale juz wiem, ze jak nie zapisze to i potem dokładnie nie powtórze ;)
Iza mówiła ze to sterydowy, nie bede się mądrzyć tylko napiszę ze po prostu nie wiem

tak więc zapytam się ile tego ew potrzebuje
na pewno jako syrop nie jako tabletki.

i jesczez takie przyziemne pytanie: czy to będzie w ramach prezentu?
jeśli ktoś nie jest w stanie sponsorowac a może załatwić taniej to myśle że pieniązki pojdą na to z konta bytowego dla zwierzaków
ew można podesłac do mnie recepty
(nie odbierajcie powyższego jakbym chciała wymusić na kimś zakup w ramach prezentu, musże po prostu wiedziec co powiedziec czy "Słuchaj Iza, mamy dostęp do syropu za 3 zł" czy "Słuchaj Iza dostaniemy syrop za darmo, ktoś kupi go po 3 zł i wyśle jako dar")
porozmawiam dzisiaj o tym z Izą - ile potrzeba
wczoraj mówiła o 2 koniach i że daje w razie pogorszenia stanu czy jakiegos większego ataku
ale przez jaki okres mozna dawac tak w zastępstwie to nie wiem

ostatniaszansa - zapytam o liste leków, a raczej napisze maila, zeby Iza kiedyś mogła na spokojnie odpisac
bo na lekach sie nie znam i pewnie połowę nazw źle zanotuję


rozmawialam teżjeszcze wczoraj prawie w nocy z Iza
i potwierdzam co pisałam ja i Anna - leje :(
i nie wiem jak to jest lokalizacyjnie umiejscowione ale w jednej wsi geolodzy rozpoczeli już prace - odwierty
i niestety ich "opinie" nie sa optymistyczne
ale musimy poczekac aż "dojdą" do Biafry
z tego co mówiła, to jak będą sie posuwali logicznie to jej wieś będzie ostatnia

kto wie jaka pogoda dzisiaj w Krakowie?


btw. Anna tez tak mam, ze czasami nie wiem co powiedziec
ale i tak będę dzwonić o ! ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Salbutamol - 1 butelka na dzien.
Koszt na recepte ok 5 zl.
Uzywaja tego dwa konie.

[/B]Cala noc lalo, bylo wyjatkowo zle. Caly czas pracuje pompa - na szczescie jest prad. Jak znowu wylacza, to bedzie dramat.
Woda przesiaka z gruntu. We wsi na dole wyja alarmy, straz, tam jest zakole jakiejs rzeczki. W tej chwili nie pada, ale to raczej chwilowe..Geolodzy o ktorych mowi 3 x dojda do Izy za jakis miesiac :-(
Iza mowi, ze ma bardzo malo czasu, tam gdzie mieszka szybko robi sie zimno, jak ja zastanie wrzesien, to nie przygotuje sie do zimy.
To juz sie robi wyscig z czasem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']lek tylko jako syrop
będę dzisiaj rozmawiała z Iza tylko jakoś póżniej to zapytam się ile tego ew potrzebuje

i jesczez takie przyziemne pytanie: czy to będzie w ramach prezentu?


Napisz mi proszę ile potrzeba. Kupię i zawiozę gdzie trzeba (proszę o tel kontaktowy i/lub adres na pw). Jeśli będą jeszcze potrzebne leki "ludzkie" to dajcie znać- przynajmniej tak mogę pomóc...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewikS'][quote name='3 x']lek tylko jako syrop
będę dzisiaj rozmawiała z Iza tylko jakoś póżniej to zapytam się ile tego ew potrzebuje

i jesczez takie przyziemne pytanie: czy to będzie w ramach prezentu?[/quote]


Napisz mi proszę ile potrzeba. Kupię i zawiozę gdzie trzeba (proszę o tel kontaktowy i/lub adres na pw). Jeśli będą jeszcze potrzebne leki "ludzkie" to dajcie znać- przynajmniej tak mogę pomóc...[/QUOTE]


dziękuję :)
bede rozmawiala po pracy z Iza i się wypytam o wszystko :)
dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vlk']właśnie wyczytałam, że w małopolskim się osunęła ziemia na domy... strach pomyśleć... Kłodne koło Limanowej, mam nadzieję, że to nie tam[/QUOTE]

Biafra mieszka w Lanckoronie
ale tam też cały czas isteniej zagrożenie ze strony zjezdzającej góry :(
u niej we wsi zostało 5 domów albo 6
kilka na górze i jej jeden na srodku zbocza

Link to comment
Share on other sites

no właśnie zdawało mi się, że coś na L... w niedługim czasie moja mama idzie do lekarza, więc jakby były potrzebne jakieś recepty to się zgłoszę po nazwy leków dla koni czy psów. Może nawet będę mogła coś wykupić, jak będzie mnie stać

Link to comment
Share on other sites

Mi niestety nie udało sie dzisiaj dostac do pediatry z synem:( dzieciaki chorują i strasznie cieżko wyciągnąć kartę, moja siostra ma jeszcze znajoma pediatrę w Łodzi może ona wypisze receptę, dzisiaj zapytam.
Anhata, wielkie dzięki za pomoc dla Biafry:):):)

Link to comment
Share on other sites

będę lekko upierdliwa i jeszcze raz spytam dlaczego musi być syrop , a nie tabletki ? Syrop w butelce waży, tabletki są lekkie, szkoda forsy na pocztę, pomijając to ,że tabletki są wydajniejsze. 1 opakowanie tabletek po przeliczeniu dawek wystarczy na 2,5 dnia dla 1. konia i kosztuje 6,5 zł .Już mam odłożone w aptece 2 opakowania.
Tu macie opis leku koniowego
[I][COLOR=Green]
[/COLOR][/I] [I][SIZE=-1][COLOR=Green][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Wyciąg z ulotki preparatu...[/FONT][/COLOR][/SIZE][/I]
[I][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=Green][SIZE=-1][B]Ventipulmin Granulat jest preparatem do podawania doustnego dla koni.[/B][/SIZE][/COLOR][/FONT][/I]
[I][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=Green][SIZE=-1][B]Właściwości i działanie:[/B][/SIZE][/COLOR][/FONT][/I]
[I][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=Green][SIZE=-1]Główny składnik leku - chlorowodorek klenbuterolu posiada specyficzne działanie rozszerzające oskrzela (działanie bronchospazmatyczne) prowadzące do zmniejszenia oporu w drogach oddechowych i usprawnienia wentylacji płuc bez pobudzenia ośrodkowego układu nerwowego. Farmakologiczne działanie chlorowodorku klenbuterolu polega na wybiórczym wiązaniu się z receptorami B2 ściany komórek mięśni gładkich oskrzeli, aktywacji enzymu cyklazy adenylowej w komórkach mięśni prowadzących w ostateczności do rozkurczenia mięśniówki i rozszerzenia oskrzeli.[/SIZE][/COLOR][/FONT][/I]
[I][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=Green][SIZE=-1]Chlorowodorek klenbuterolu hamuje pozadto wyzwolone działaniem antygenów uwalnianie się histaminy z komórek tucznych płuc i stymuluje aktywność nabłonka rzęskoergo dróg oddechowych.[/SIZE][/COLOR][/FONT][/I]
[I][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=Green][SIZE=-1]Po doustnym podaniu preparatu Ventipulmin Granulat chlorowodorek klenbuterolu wchłania się całkowicie z przewodu pokarmowego i szybko osiąga stężenie w tkankach.[/SIZE][/COLOR][/FONT][/I]
[I][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=Green][SIZE=-1]Metabolizm chlorowodorku klenbuterolu odbywa się głównie w wątrobie. Okres półtwania eliminacji z osocza krwi wynosi 10-20 godzin. Chlorowodorek klenbuterolu wydalany jest w 45% w formie niezmienionej przez nerki (70-90%) oraz z żółcią (6-15%). [/SIZE][/COLOR][/FONT][/I]
[I][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=Green][SIZE=-1][B]Wskazania:[/B][/SIZE][/COLOR][/FONT][/I]
[I][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=Green][SIZE=-1]Preparat Ventipulmin Granulat stosuje się samodzielnie lub w połączeniu z innymi preparatami u koni do leczenia chorób układu oddechowego przebiegających ze zwężeniem światła dróg oddechowych powstałym wskutek skurczu oskrzeli i/lub oskrzelików i/lub nadmiernego nagromadzenia się śluzu w drogach oddechowych, takich jak:[/SIZE][/COLOR][/FONT][/I]

[LIST]
[*][I][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=Green][SIZE=-1]ostre, podostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli i oskrzelików, również na tle zakaźnym (bakteryjnym i wirusowym);[/SIZE][/COLOR][/FONT][/I]
[*][I][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=Green][SIZE=-1]przewlekła zaporowa choroba płuc koni (COPD);[/SIZE][/COLOR][/FONT][/I]
[*][I][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=Green][SIZE=-1]ostre, podostre i przewlekłe stany alerkii układu oddechowego;[/SIZE][/COLOR][/FONT][/I]
[*][I][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=Green][SIZE=-1]inne schorzenia układu oddechowego przebiegające z objawami duszności lub przewlekłego kaszlu.[/SIZE][/COLOR][/FONT][/I]
[/LIST]
[I][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=Green][SIZE=-1]Preparat wydaje się z przepisu lekarza weterynarii.[/SIZE][/COLOR][/FONT][/I]

Lek występuje w postaci tabletek i granulatu , więc tabletki ludzkie też mogą być koniom podane.
Tabletki wyślę w prezencie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']będę lekko upierdliwa i jeszcze raz spytam dlaczego musi być syrop , a nie tabletki ? Syrop w butelce waży, tabletki są lekkie, szkoda forsy na pocztę, pomijając to ,że tabletki są wydajniejsze. 1 opakowanie tabletek po przeliczeniu dawek wystarczy na 2,5 dnia dla 1. konia i kosztuje 6,5 zł .Już mam odłożone w aptece 2 opakowania.[/QUOTE]

tak powiedziala mi wczoraj Iza przez tel, ze syrop. Ze konie dobrze go przyswajaja.
I że w zastępstwie stosowała syrop a nie tabletki. Kilka razy podkreślała ze syrop.
Ale dokładnie dlaczego syrop a nie tabletki? - dopytam po południu/wieczorem.
ja tego nie wiem, wyszło we wczorajszej rozmowie - powtórzyłam.

nie sądziłam, ze bedzie taki odzew w sprawie leków
dziekuję :)


btw. doszły tez kolejne wpłaty - dziekuję :)
uzupełniłam pierwszą stronę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wisełka'][B]Boszzzz że Ty się nie gubisz w tych rozliczeniach to podziwiam!!
[/B][/QUOTE]

staram się rozliczac na bieżaco - jedyna mozliwośc zeby sie nie pogubić :)

sprawdzlaam konto, doszły kolejne pieniązki
prosze sprawdzajcie czy wszystko ok powpisywałam
moze ktoś chciał na coś innego przeznaczyc pieniązki a ja wpisalam omyłkowo nie tam gdzie trzeba
jak ktoś wpłacił jakis czas temu a nie ma go na liscie to też krzyczcie
mi wydaje się ze jest wszystko ok, ale sprawdzajcie
wpłaty spływają mi max dwa dni po tym jak wpłacicie)

mam nadzieje, ze jak Izie przekaże pozniej przez tel jak bede o te leki wypytaywac
ze pomoc nie ustaje to że wywoła to uśmiech na jej twarzy :)

dziękuję wam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...