Jump to content
Dogomania

FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)


3 x

Recommended Posts

rozmawialam nie tak dawno z Biafra
jakąś godz temu.

Auto - jutro Iza jedzie do warsztatu
obicała dać znac co i jak z częściami (warsztat juz wie, ze Iza przyjeżdza, bo to on ustalił taki termin)
i jak z funduszami

Biafra dzisiaj usypywała sobie drogę.
pada z przerwami na niepadnie
podczas których mozna popracować - co Biafra skrzętnie wykorzystywała
próbowała sie okopac
częsciowo się udało
ale i tak potrzebne jest słońce, dużo słońca, zeby wysuszyło ziemię, która nie jest juz w stanie przyjmowac wody :(
pomimo nieustannego wypompowywania wody z piwnicy - ta wciąż napływa do piwnicy
Biafra boi się, iż stojąca woda moze destabilizowac budynek i nikorzystnie wpływac na fundamenty
dlatego słońce i jeszcze raz słońce

zakupiłam dzisiaj kolejną porcję [B]musli - 325 zł[/B] (w końskim zdrowiu)
oraz zrobiłam kolejny przelew na [B]siano 400 zł[/B]

[B]zostało 121 zł na koncie bytowym
oraz 30 zł na koncie "budowlanym"[/B]

na siano przelałam wczesniej niz było planowane - znów ze względu na pogodę
i z obawy zeby podczas transportu siano nie zostało zalane
a pod koniec tyg ma u niej lac jak z cebra :(

co do kolejnych priorytetów
kilka osób pytało się o konie, o astmatyków [B]Miraża i Farta[/B]
Iza niesmiało spytała sę czy byłaby szansa uzbierac pieniązki na miesięczną dawkę leków dla nich
czyli ok 800 zł
dałoby radę, prawda?
na miesiąc na konia przypadają 2 opakowania leku, 1 opakowanie kosztuje ok 200 zł
my potrzebujemy po dwa na dwa konie czyli 4 opakowania x 200 zł - 800 zł

jeśli nie damy rady na leki to jedzeniowym priorytetem jest SIANO dla koni
Biafra boi się, ze przez pogodę nie uda jej się nie tyle zrobić zapasów na zime, bo o tym jeszcze nie nawet nie marzy, ale obawia się, ze przez pogodę nie uda jej się kupowac siana na bieżaco
dlatego prosiła ze jesli uda się jeszzcze uzbierac pieniązki to zeby przeznaczy je jeśli nie na leki dla koni to na siano

psy sa obecnie zabezpieczone karmowo, Biafra obiecała mniej więcej policzyc na jak długo są zabezpieczone
niestety co już nie raz pisałyśmy z Anną, Iza ma tylko tę karmę która przyszla w darach, bo zapasy zostały całkowicie zalane

czyli podsumowująć czego potrzeba najbardziej?
słońca i jeszcz raz słońca

[COLOR="#ff0000"]1. leków dla Miraża i Farta - [B]800 zł[/B]
2. siana dla koni - [B]400 zł[/B]
3. funduszy na prace zabezpieczające - obawiam się, ze[B] kazda ilość zł[/B][/COLOR]

czyli pieniędzy na wszystko :(


[COLOR="#8b0000"][B]nie zawiedziemy Izy?
prawda?[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

po wczorajszych tel uzgodnieniach z Biafrą przelałam jej pierwsze pieniązki z allegro

jeszcze sobie przypomnialam z wczorajszej rozmowy
akcent który zinterpretowałyśmy jako dobry znak
- ekipy energetyczne naprawiały słup wysokiego napięcia
wiec moze liczą się z tym że Ci co moga to tam zostaną
a nie że zostaną wyiedleni bo po co komu na wysiedlonym terenie prąd?

żeby tylko przestało lać ...


btw. [B]zbieramy nadla koni na siano ale marzę że nazbieramy na leki[/B] :modla: :modla: :modla: :modla:


[COLOR="#00ffff"][B]i jeszcze prośba[/B][/COLOR]
allegro kończy się bladym świtem w czawartek
może jeszcze ostatni zryw reklamowy ?
może jeszcze ktos gdzieś komuś może podesłac linkę?
to bardzo ważne, teraz pomagamy doraźnie, na bieżaco ale jak się sytuacja uspokoi w co wierzę, to wówczas będa potrzebne największe nakłady
zarówno fizyczne jak i finansowe

Link to comment
Share on other sites

no cóż, ze skarbonka się nie udało,
ale i tak damy radę.

czy ktos się odezwał do izy w sprawie pomocy dla staruszka konia?
w jakiej miejscowosci on przebywa? schronienie tzreba mu dac czasowe, czy na stałe? bo jakos zrozumiałam, ze ci ludzie chca mu cos zbudowac i go odebrać, ale chce być pewna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']no cóż, ze skarbonka się nie udało,
ale i tak damy radę.

czy ktos się odezwał do izy w sprawie pomocy dla staruszka konia?
w jakiej miejscowosci on przebywa? schronienie tzreba mu dac czasowe, czy na stałe? bo jakos zrozumiałam, ze ci ludzie chca mu cos zbudowac i go odebrać, ale chce być pewna.[/QUOTE]

dziewczyny na miau się kontaktowały z Iza
ale szczegółów nie znam


[SIZE="4"][B][COLOR="#0000ff"]jasne , że damy radę ![/COLOR][/B][/SIZE]

(obiecałam wczoraj Izie ze dzisiaj będę optymizmem tryskać ;)
co powyżej czynię ;) )

btw. boże sbd co ty masz w podpisie ?
co to jest samochodowa trumna bagażowa?? :crazyeye::crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irenaka']Mam 33,00 z bazarku, czy mogę prosić dziewczyny o numer konta na pw?
I ciekawość też mnie zżera, co SBD kombinuje z tą trumną.:evil_lol:[/QUOTE]

poszło pw z numerem konta
to był bazarek na cele bytowe dla zwierzaków czy na zabezpieczenia? czy dzielimy?

doszła juz wpłata od Leni36 za jamnika :) (dopisałam całośc wraz z kosztami wysyłki, jakoś to pożniej rozdzielimy z Izą)

nie wiem czy Aniu wysłałas Biafrze jakis adres do wysyłki?
może udałoby jej się dzisiaj wysłac?
skoro będzie na poczcie a pieniazki juz sa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']poszło pw z numerem konta
to był bazarek na cele bytowe dla zwierzaków czy na zabezpieczenia? czy dzielimy?

[/QUOTE]

Myślę, że to zależy od dziewczyny, która wylicytowała piankę do nurkowania.
Zapytam na wszelki wypadek , choć moim zdaniem powinno iść tam gdzie Ty uznasz, że powinno iść. Masz najlepsze rozeznanie, gdzie są najpilniejsze potrzeby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irenaka']Myślę, że to zależy od dziewczyny, która wylicytowała piankę do nurkowania.
Zapytam na wszelki wypadek , choć moim zdaniem powinno iść tam gdzie Ty uznasz, że powinno iść. Masz najlepsze rozeznanie, gdzie są najpilniejsze potrzeby.[/QUOTE]

czyli tam gdzie mi powie Biafra ;)
czyli najprawdopodobniej na leki dla koni
bo one teraz najbardziej potzrbujące
choc niewątpliwie najwięcej pieniędzy potrzeba na cele zabezpieczająco budowlane
tylko musi przestac lac i musi byc duzo słońca zeby ruszyc z robotami

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']czyli tam gdzie mi powie Biafra ;)
czyli najprawdopodobniej na leki dla koni
bo one teraz najbardziej potzrbujące
choc niewątpliwie najwięcej pieniędzy potrzeba na cele zabezpieczająco budowlane
tylko musi przestac lac i musi byc duzo słońca zeby ruszyc z robotami[/QUOTE]


przepraszam za może naiwne pytanie- czy leki dla koni o których mowa kupuje się u weta czy normalnie w aptece? A jeśli to drugie- to czy mogę poprosić o ich nazwę?

Link to comment
Share on other sites

trumna bagażowa na boże ciało - faktycznie złożyło mi się dosć ciekawie, hmmm.

chodzi o takie pudło na dach samochodu, bagażnik doczepiany. wyjeżdżamy i mamy za mały samochód a za dużo ludzi i bambetli, musimy to gdzies pomieścić.

o, np. tu: [URL]http://www.boxy.pl/images/Thule_ocean780.jpg[/URL]

chyba, ze ktoś pozyczy większy samochód ;-).

czyli sensacja przestaje być sensacją :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewikS']przepraszam za może naiwne pytanie- czy leki dla koni o których mowa kupuje się u weta czy normalnie w aptece? A jeśli to drugie- to czy mogę poprosić o ich nazwę?[/QUOTE]

lek nazywa się [B]Ventipulmin[/B]
i z tego co się orientują to jest lek weterynaryjny
dostępny po ok 250 zł za opakowanie tak normalnie
Biafra kupuje po ok 200 zł za opakowanie

edit:
SBD - to ja ci powiem, ze mnie wyobraźnia zaprowadzila całkiem gdzie indziej :evil_lol:
trumny nie mamy

Link to comment
Share on other sites

Wpłaciłam wczoraj/ z okazji powodzi i wypłaty;)/ na konto fundacyjne 50zeta dla Biafry. Czytam ,ba! zaczytuję się:razz:,że lepiej byłoby na prywatne...Miałam dzisiaj pogadankę z Mamą na temat choćby symbolicznej pomocy----- więc zaoferowała 30zeta. Proszę o nr owego mitycznego konta, zrobię przelew.:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='luisien']Wpłaciłam wczoraj/ z okazji powodzi i wypłaty;)/ na konto fundacyjne 50zeta dla Biafry. Czytam ,ba! zaczytuję się:razz:,że lepiej byłoby na prywatne...Miałam dzisiaj pogadankę z Mamą na temat choćby symbolicznej pomocy----- więc zaoferowała 30zeta. Proszę o nr owego mitycznego konta, zrobię przelew.:lol:[/QUOTE]

wysłałam pw
dziekuję :)
każdy pieniązek się przyda

z tym kontem Fundacyjnym to nie tak, że lepiej gorzej itd
koto Fundacyjne ma we własdaniu Biafra która dostęp ma jaki ma do internetu czyli raczej nie ma
zapewne jakos podsumuje wpłaty jakie doszły z tytułu powodzi ale tak naprwdę to nie wie kiedy
a wiadomo ze kazdy chce miec pewnosc ze pieniazki doszły, ew na co zostały przekazane itd
dlatego funkcjonuje konto pomocowe
które rozliczam na biezaco na poczatku watku

niedługo będę męczyć Izę zeby rozliczyła wpływy majowe na Bacę i freda, bo pomimoślicznej akcji popowodziowej nie mozemy zapominac iz chłopaków trzeba rozliczyć

kto wie jaka dzisiaj była pogoda w Krakowie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']poszło pw

dziekuje :)

edit: Neigh trzy razy oczy przecierałam ze zdumienia i omało co nie zemdlałam jak zobaczyłam cyferki od Pani Ligii na koncie
toż to anioł nie człowiek :angel:[/QUOTE]

Nooo Ligia jest złota kobieta:-) Poinformowałam ją, że zakupiła wywrotkę kamienia:-)

Link to comment
Share on other sites

[B]ewikS[/B] - zastępczo można podawać konim [B][COLOR="#800080"]Salbutamol (syrop) - Salbutamolum [/COLOR][/B] jest to syrop sterydowy o smaku truskawkowym który mozna zamiennie stosowac (tyle ze nei przez jakiś długi okres) jak nie ma tego leku - Ventipulmin.
Jest to syrop dziecięcy na receptę. Więc jesli ktoś ma dostęp i może zakupić to też byłoby bardzo dobrze.

Własnie rozmawialam z Biafrą.
i mówiła, ze zdarzało jej się go stosowac w zastępstwie czy przy jakiś większysz atakach astmy.

poza tym to:
1. leje
2. nie udało się Izie dotrzec na pocztę z wysyłkami, bo zwyczajnie się bała, ze zanim dojdzie do auta to wszystkie obrazy zamienią się w jedna wielką kolorową plame
3. zostawiła auto w warsztacie - najprawdopodobniej będzie odbierac jutro
4. dostała auto zastępcze, które musi zostawiać w cholerę wczesniej niż swoje auto
5. mała Emilka chce być taka jak mama, więc dostała z okazji swojego świetą zieloną taczke ;)

czyli podsumowując: [B]niech w końcu przestanie lac![/B]

dziękuję też Iza wszystkim za wpłaty
wiecie, znów słyszałam, ze jest w szoku ;)

jutro wybiera się do koni, i może będa zdjęcia :)

Link to comment
Share on other sites

Jako, że nowy miesiąc się zaczął to przeleję swoja miesięczną deklarację na Freda i dodatkowo 50 zł na najpilniejsze potrzeby.
Konto 3x mam, ale jeśli pilniejsze są potrzeby na prywatne konto Biafry, to proszę o przesłanie na pw.

Link to comment
Share on other sites

fajnie by było jakby się udało
Biafra mówiła ze na receptę buteleczka wychodzi ok 5-6 zł (jak kupowała ostatnim razem ale o dawno było)
no i ijedzi etego 1 buteleczka na dzień

jak nie zapomnę to dopytam ile dni ew mozna pod rzad podawać ten lek w zastępstwie za Ventipulmin.

musze jakos uaktualnic na poczatku czego potrzebujemy
ale toza jakas 'chwilę'

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...