Jump to content
Dogomania

Boguszyce- watek dyskusyjny


Zofia.Sasza

Recommended Posts

[quote name='Zofia.Sasza']Wiem, że pewnie rozśmieszy to niektórych, ale ja naprawdę nie od wczoraj mam do czynienia z psami. To nie jest łagodna przytulanka. To olbrzymi pies o spaczonej 10-cio letnim pobytem w tym miejscu psychice.[/QUOTE]

Proszę o dowód spaczenia. Jak na razie wszystko co zostało tu napisane świadczy że zachowanie psa mieści się w ramach zachowań psa stóżującego o silnym instynkcie terytorialnym i ochrony stada.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 609
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Zofia.Sasza']Suniu, regulamin tego forum wymaga, by krytykując konkretną osobę, podpisać się imieniem i nazwiskiem. Zachęcam do lektury. Zwracam jednocześnie Twoją uwagę, że JA swoje posty krytyczne podpisywałam. Ciebie proszę o to samo.
Ciekawi mnie też do jakich mediów trafimy? Może rozwiniesz temat?[/quote]
A dlaczego Zofio mam się podpisywać imieniem i nazwiskiem? Żeby mnie odizolować zbadać i uśpić? Wolne żarty! Po prostu próbujesz się realizować kosztem ludzi i zwierząt. Zresztą z tego jak zmieniasz poglądy w trakcie kilku dni widać że sama zdajesz sobie z tego sprawę. Do tego niepotrzebne są moje personalia a nawet nie wskazane. Uwierz mi! No chyba że pracujesz w Dzienniku, to wtedy wszystko jest jasne z tym ujawnianiem.
PS. Do jakich traficie mediów? A po co ci ta wiedza?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']No dobra, ok. pies jest całkowicie normalny. Bez ironii. Na innych wybiegach i w innych miejscach tam też są kaukazy. Chodzą tam ludzie. Bez p. Józefa. Tak ma zostać? Pytam serio i nie jest to prowokacja.[/quote]


Zofia, nie denerwuj się. Ja wiem, że to straszne było, nawet najbardziej doswiadczna osoba z trudem sobie z czymś taki radzi.. Ale co sugerujesz w sprawie tych innych kaukazów? Bo chyba nie, żeby je wszystkie, hm, uspić?

Wiesz, ja osobiście mam lęk przed amstafami, za sprawą jednego takiego z sąsiedztwa, i z trudem je znoszę, ale widze ile tu na forum jest ich ratowanych i nawet wychodzą potem na ludzi :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonikowa']Zofia, nie denerwuj się. Ja wiem, że to straszne było, nawet najbardziej doswiadczna osoba z trudem sobie z czymś taki radzi.. Ale co sugerujesz w sprawie tych innych kaukazów? Bo chyba nie, żeby je wszystkie, hm, uspić?

Wiesz, ja osobiście mam lęk przed amstafami, za sprawą jednego takiego z sąsiedztwa, i z trudem je znoszę, ale widze ile tu na forum jest ich ratowanych i nawet wychodzą potem na ludzi :-)[/quote]

Sonikowa-,chyba chodziło o to, że kaukazów tam cała masa o czym już uprzejmie doniosłam KWL ;) Jakby się udało wyciągnąć z "tego raju" choć jednego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sunia34']A dlaczego Zofio mam się podpisywać imieniem i nazwiskiem? Żeby mnie odizolować zbadać i uśpić? Wolne żarty! Po prostu próbujesz się realizować kosztem ludzi i zwierząt. Zresztą z tego jak zmieniasz poglądy w trakcie kilku dni widać że sama zdajesz sobie z tego sprawę. Do tego niepotrzebne są moje personalia a nawet nie wskazane. Uwierz mi! No chyba że pracujesz w Dzienniku, to wtedy wszystko jest jasne z tym ujawnianiem.
PS. Do jakich traficie mediów? A po co ci ta wiedza?[/quote]

[B]3. OPINIA, KRYTYKA[/B]
[COLOR=Red][B]Jeśli chcesz przedstawić opinię na temat kogoś/czegoś, niech będzie to opinia oparta na Twoich osobistych doświadczeniach, poparta dowodami, a także podpisana Twoim imieniem i nazwiskiem. Każda inna jest niewiarygodna. Krytyka anonimowa będzie usunięta, wobec czego zastanów się zanim zaczniesz kogoś krytykować z imienia i nazwiska lub w sposób jednoznacznie identyfikujący. [/B][/COLOR]Publikowanie danych osobowych i teleadresowych, a także prywatnych wiadomości innych osób jest zabronione.

Twoje enuncjacje na temat mediów natomiast śmieszą mnie po prostu, a uwierz, nie mam zbyt wiele powodów do radości ostatnio...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonikowa']Zofia, nie denerwuj się. Ja wiem, że to straszne było, nawet najbardziej doswiadczna osoba z trudem sobie z czymś taki radzi.. Ale co sugerujesz w sprawie tych innych kaukazów? Bo chyba nie, żeby je wszystkie, hm, uspić?

Wiesz, ja osobiście mam lęk przed amstafami, za sprawą jednego takiego z sąsiedztwa, i z trudem je znoszę, ale widze ile tu na forum jest ich ratowanych i nawet wychodzą potem na ludzi :-)[/quote]

Kiedy ja naprawdę serio pytam KWL. Wiem że on się zna na rasie. Pisałam już - na początek "bezpieczne korytarze" do budynków. Potem boksy. No a jakby się udało wyciągnąć te psy - tym lepiej...
Przecież jak któryś zaatakuje pracownika np. po 20.00, kiedy Józefa z samochodem tam nie ma, albo gdy rozwozi zmianę do domow i trafi w duże naczynie krwionośne :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sunia34']Co do przytoczonego przepisu. Ja Cię nie znam, nie jestem w stanie zidentyfikować, a więc nie ułatwiam też identyfikacji innym. Wobec tego przytoczyłaś przepis, który nie ma tu zastosowania. No chyba że masz na imię Zofia a na nazwisko Sasza. Wtedy ma.
Bardzo mi przykro natomiast że nie masz wielu powodów do radości, ale Zofio, zrozum, nie możesz kompensować eutanazją psów!!! Zresztą pomyśl, masz więcej powodów do radości niż ów Baca, który nie wchodzi na forum i nieświadomie czeka jaki wyrok „miłośnicy” i „wolontariusze” wydadzą.[/quote]

Rany, przecież podpisywałam posty imieniem i nazwiskiem. Kobieto naprawdę nie pomagasz tutaj. Idź może trollować gdzie indziej, co?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonikowa']A jest mozliwość budowy takich korytarzy? To dobry pomysł, bo przecież nie tylko kaukazy moga być nieprzyjemne, ale cała fura innych psów..[/quote]

No wydaje mi się, że jakby dobrze pogłówkować - to by się dało. Dodatkowo to by podzieliło te wybiegi na mniejsze trochę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza'][B]3. OPINIA, KRYTYKA[/B]
[COLOR=Red][B]Jeśli chcesz przedstawić opinię na temat kogoś/czegoś, niech będzie to opinia oparta na Twoich osobistych doświadczeniach, poparta dowodami, a także podpisana Twoim imieniem i nazwiskiem. Każda inna jest niewiarygodna. Krytyka anonimowa będzie usunięta, wobec czego zastanów się zanim zaczniesz kogoś krytykować z imienia i nazwiska lub w sposób jednoznacznie identyfikujący. [/B][/COLOR]Publikowanie danych osobowych i teleadresowych, a także prywatnych wiadomości innych osób jest zabronione.

Twoje enuncjacje na temat mediów natomiast śmieszą mnie po prostu, a uwierz, nie mam zbyt wiele powodów do radości ostatnio...[/quote]
Co do przytoczonego przepisu. Ja Cię nie znam, nie jestem w stanie zidentyfikować, a więc nie ułatwiam też identyfikacji innym. Wobec tego przytoczyłaś przepis, który nie ma tu zastosowania. No chyba że masz na imię Zofia a na nazwisko Sasza. Wtedy ma.
Bardzo mi przykro natomiast że nie masz wielu powodów do radości, ale Zofio, zrozum, nie możesz kompensować eutanazją psów!!! Zresztą pomyśl, masz więcej powodów do radości niż ów Baca, który nie wchodzi na forum i nieświadomie czeka jaki wyrok „miłośnicy” i „wolontariusze” wydadzą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonikowa']A jest mozliwość budowy takich korytarzy? To dobry pomysł, bo przecież nie tylko kaukazy moga być nieprzyjemne, ale cała fura innych psów..[/quote]

Budowa tych korytarzy jest niezbedna. Mowila nawet o tym kiedys BW. Wspomniala, ze nawet karetka pogotowia i lekarze nie wejda do niej do domu w razie potrzeby.
Mysle tez ze przepisy pozarowe tego wymagaja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='li1']Budowa tych korytarzy jest niezbedna. Mowila nawet o tym kiedys BW. Wspomniala, ze nawet karetka pogotowia i lekarze nie wejda do niej do domu w razie potrzeby.[/quote]

Do domu Wahl na pewno udało by się taki korytarz wybudować. A na podwórzu też są agresywne psy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza'][B]Kiedy ja naprawdę serio pytam KWL. Wiem że on się zna na rasie. Pisałam już - na początek "bezpieczne korytarze" do budynków. Potem boksy. No a jakby się udało wyciągnąć te psy - tym lepiej... [/B]
Przecież jak któryś zaatakuje pracownika np. po 20.00, kiedy Józefa z samochodem tam nie ma, albo gdy rozwozi zmianę do domow i trafi w duże naczynie krwionośne :shake:[/quote]

Jeśli tak ma wyglądać końcowy efekt tego nieprzyjemnego i bolesnego incydentu...nawet tę dyskusję warto było stoczyć,wątek ciągnąć!!!Nie będę mówiła za Zofię...przeżyć ból:shake:...[B]tego nie powinno być![/B]
Warto było,ale tylko wtedy gdy naprawdę zrozumiemy,że wiele ras stworzono...[B]nie-człowiek stworzył![/B]...dla konkretnych celów i te rasy w swoim genotypie mają to, co człowiek tam umieścił!!!
[B]U kaukaza człowiek umieścił nakaz pilnowania i obrony swojego terytorium![/B]
Warto pamiętać,też że nawet my,ludzie nie możemy przewidzieć intencji innego człowieka,to jak to ma zrobić pies i nauczyć się rozróżniać wśród intruzów...ten intruz,to nieproszony gość-warknij...ten,to tylko złodziej-pokaż zęby...ten to zabójca-broń przed nim?

Uważnie czytając i wczoraj, i dziś wszystkie posty,relacje zmuszona jestem powtórzyć za KWL
...Jak na razie wszystko co zostało tu napisane świadczy że zachowanie psa mieści się w ramach zachowań psa stóżującego o silnym instynkcie terytorialnym i ochrony stada.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']Jeśli tak ma wyglądać końcowy efekt tego nieprzyjemnego i bolesnego incydentu...nawet tę dyskusję warto było stoczyć,wątek ciągnąć!!!Nie będę mówiła za Zofię...przeżyć ból:shake:...[B]tego nie powinno być![/B]
Warto było,ale tylko wtedy gdy naprawdę zrozumiemy,że wiele ras stworzono...[B]nie-człowiek stworzył![/B]...dla konkretnych celów i te rasy w swoim genotypie mają to, co człowiek tam umieścił!!!
[B]U kaukaza człowiek umieścił nakaz pilnowania i obrony swojego terytorium![/B]
Warto pamiętać,też że nawet my,ludzie nie możemy przewidzieć intencji innego człowieka,to jak to ma zrobić pies i nauczyć się rozróżniać wśród intruzów...ten intruz,to nieproszony gość-warknij...ten,to tylko złodziej-pokaż zęby...ten to zabójca-broń przed nim?

Uważnie czytając i wczoraj, i dziś wszystkie posty,relacje zmuszona jestem powtórzyć za KWL
...Jak na razie wszystko co zostało tu napisane świadczy że zachowanie psa mieści się w ramach zachowań psa stóżującego o silnym instynkcie terytorialnym i ochrony stada.[/quote]

Kurka, nobla dla tego co kaukaza nazwał owczarkiem ;) Jeśli natomiast jest tak jak mówicie, a nie mam powodu nie wierzyć, to Zarząd musi coś zrobić z resztą kaukazów i psów stróżujących (podhalan się łapie?). Ich jest tam więcej, a jeden z nich - na ogół przemiły - Fred źle patrzył na Ewę i flatki, chyba ją nawet chciał pogonić... Siedzi na podwórzu Wahlowej.
Uprzedzając kolejny wjazd suni - nie chodzi mi o uśpienie tych psów.

Link to comment
Share on other sites

Dowiem sie o mozliwosci wybudowania korytarzy.
Teraz o Bacy. On nie powiniem pozostac w OS. Tam nie ma warunkow dla tego psa. Powinien pojechac do dobrego trenera i tam bylyby szanse na rzetelne ocenienie jego charakteru. W OS nie jest to mozliwe ( nie ma ani spokojnego miejsca , ani odpowiedniego czlowieka ).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='li1']Dowiem sie o mozliwosci wybudowania korytarzy.
Teraz o Bacy. On nie powiniem pozostac w OS. Tam nie ma warunkow dla tego psa. Powinien pojechac do dobrego trenera i tam bylyby szanse na rzetelne ocenienie jego charakteru. W OS nie jest to mozliwe ( nie ma ani spokojnego miejsca , ani odpowiedniego czlowieka ).[/quote]

No i właśnie o to mi chodzi. Tylko gdzie szukać tego człowieka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chandler']W tym celu właśnie Zarząd miał sie skontaktować z KWL.[/quote]

KWL nie ma mozliwosci zajecia sie Baca. ´Sa trenerzy z wyksztalceniem i doswiadczeniem. Pracuja na co dzien z psami policyjnymi, strozujacymi, trudnymi. Sa po prostu fachowcami. Maja ubezpieczenie, wiedza co robia. Tam powiniem pojechac Baca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='li1']Dowiem sie o mozliwosci wybudowania korytarzy.
Teraz o Bacy. On nie powiniem pozostac w OS. Tam nie ma warunkow dla tego psa. Powinien pojechac do dobrego trenera i tam bylyby szanse na rzetelne ocenienie jego charakteru. W OS nie jest to mozliwe ( nie ma ani spokojnego miejsca , ani odpowiedniego czlowieka ).[/quote]


W tym celu właśnie Zarząd miał sie skontaktować z KWL.

Link to comment
Share on other sites

Zofia,chylę czoła....Malo kto tu zauważył,że Zofia bazowala na wypowiedziach pracownikow OS ktore padly bezpośrednio po wydarzeniu,gdy każdy z nich kierowal się świezymi emiocjami...POZniej mieli czas, by wszystko [przemyslec, by chronic psa, by chronic siebie - p,JOzef na pewno pamieta sprawę, ktora pani BW przegrala przed sądem a ktora tez dotyczyla pogryzienia.. Latwo sie Zofii zarzucalo tutaj manipulacje czy wrecz naginanie prawdy,ale czy słusznie...
Co do losow Bacy nie zamierzam się tu wypowiadac,mysle,że znajdą sie madrzejsi ode mnie i majacy wieksze doświadczenia z tą rasą, ktorzy znajdą temu psu odpowiedzialny dom - bo tam gdzie Baca jest teraz, to jest tykającą bombą, czy tego chcemy czy nie....Nikt nie zagwarantuje,że Baca nie potraktuje tak samo,czyli zgodnie z wzorcami rasy ,innego pracownika,ktoremu "zapomni się "poleceń i tam wejdzie,albo będzie się spieszył,albo wcześniej zapije,albo ....wpiszcie tu co chcecie...

Mogę tylko dodac,choc zabrzmi to z lekka makabrycznie,ze szczesciem w nieszczesciu bylo to,ze Baca trafil akurat na Zofie,ktora z racji swego niemalego przeciez doswiadczenia nie wpadla w panikę i wiedziala,co robic, by zminimalizowac straty.....Tam,na jej miejscu mógł by kazdy,kto jezdzi do OS..Ciekawe, co by sie stało,gdyby tak trafiło na osobę mniej obeznaną z terenem i psami...Zarzucanie jej,że [pojechalala tam sama itp itd jest co najmniej nie na miejscu....Te zamowienia na foty i to pilne, raczej nie byly z księzyca....Zofia pojechala tam PKSem i PKSem miala wracac, musiala sie spieszyc i wyszlo jak wyszlo...Ilu z czytajacych ten watek poswieciloby wolny dzien by jechac tam PKSem?

A watek w moim rozumieniu nie dotyczy uspienia lub nie Bacy ale raczej tego, co może spotkac tam każdego, kto tam wchodzi i z jakimi zagrożeniami należy sie liczy...Już kiedyś tu pisalam - tam na kazdym wybiegu jest SFORA,a to zupelnie inna bajka niz schrony zwykle odwiedzane przez wolontariuszy....

No i jeszcze jedno - a jak tam na miejscu z udzielaniem pierwszej pomocy? Rozumiem,że na kazdej zmianie jest cho jedna osoba obeznanaz tym tematem przyjamniej z grubsza...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagata']No i jeszcze jedno - a jak tam na miejscu z udzielaniem pierwszej pomocy? Rozumiem,że na kazdej zmianie jest cho jedna osoba obeznanaz tym tematem przyjamniej z grubsza...[/quote]

No i tu pojawia się kolejny problem :shake: Nijak jest. Środki opatrunkowe itp. są w salce operacyjnej, ale jak tam siedziałam na tym podwórzu, to pracownicy latali dookoła proponując mi wodę utlenioną i bandaż. Zażądałam szybciutko szmaty, zrobiłam opatrunek uciskowy i kazałam się wieźć migiem na pogotowie.
Nie mam wrażenia, żeby tam ktokolwiek był przeszkolony do udzielania pierwszej pomocy, niestety...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...