Jump to content
Dogomania

Opole międzynarodowa


Shanny..

Recommended Posts

  • Replies 556
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To nawet logiczne, ale w ubiegłym roku w hali był np. ring dla akit i alaskanów, bo były oceniane przez tego samego sędziego co miniaturowe szpice :P A w tym roku miniatury sa z husky.
Zmiany ringu dokonano w niedzielę rano ze wzgledu na fatalna pogodę.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli Sh są na dworzy, to pewnie i baski będą na dworzu. Tak więc nie pozostaje nam nic innego, jak modlić się o ładną pogodę. Ja już trzy razy w zyciu wystawialam baski w deszcz. Wrogowi nie życzę takiego wystawiania. Baski się kuliły (bo one przeciez nie znoszą wilgoci, że o deszczu nie wspomnę), nie chciały biegać i po ocenie wyglądały straszliwie. Trzeba je było wycierać i wysuszyć. Ale nie zaziębiły sie i nie dostały stressu wystawowego, bo na następnych wystawach z ich prezentacją było OK.
Warto tutaj powiedziec miłe słowa pod adresem p. sędziny J. Staniszewskiej-Borkowskiej, p sędziego Janusza Opary i jednego z sędziów węgierskich - Szabo Bela. Oni naprawdę wiedzieli, że baski w taką pogodę to można najwyżej schować pod koc lub kołdrę i że żadnej pręknej prezentacji nie będzie. I nie mieli żadnych pretensji o to, że np. championka nie chce się pieknie zaprezentowac w stójce. Jestem im za takie sędziowanie dozgonnie wdzięczna i starałam się, aby moje podziękowania po ocenie były naprawde szczere.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Ja byłam w Opolu z baskami juz 4 razy i za każdym razem ich ringi były na dworzu i za każdym razem była ładna pogoda.
A co mówią synoptycy? Nie wiem. Dziwię się, że są jeszcze ludzie, którzy ich słuchają. No, chyba, że chcą wiedzieć, jakiej pogody NIE BĘDZIE. :lol:
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Siemka=)(
Jestem tu nowa =)
I jade do Opola po raz 3 wystawiać mojego psa Zorbiego "Uśmiech Dalmacji" =) Jest on dalmatyńczykiem.
Rok i dwa lata temu pogoda była niezła ;) Także mam nadzieje że i w tym roku nam dopisze ;)
[quote]
SŁOŃCE! SŁOŃCE! SŁOŃCE![/quote]
POPIERAM =)
Jakby cos to piszcie na gg-4330155 =) piszcie nawet keidy bede niedostpena bo mam "pokazuj status tylko znajomym";)
Pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie może być chłodno, mgła, byleby nie lało jak z cebra, bo ręczników na mojego futrzaka mi nie wystarczy jak namoknie i nasiąknie wodą :lol:

Co do świstków, to mam zamiar wybrać się do powiatowego i pogadać z nim, jak to kurczę wygląda. Ja wiem, że mój wet mi takiego świstka nie wypisze, choćbym go wołami po asfalcie ciągnęła :evilbat: Ma wystarczyć książeczka/paszport z aktualnym szczepieniem p/wściekliźnie ewentualnie inne aktualne szczepienia, a dodatkowy świstek tylko do krajów poza UE, lub które tego wymagają przy wwozie/wywozie zwierząt. Jak coś, to mój ojciec wejdzie z biletem i spotkamy się przy płocie :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja przed Katowicami wybralam sie do powiatowego weta (w Wadowicach) po zaswiadczenie. Powiedzial mi, ze nie wydaje sie juz takich zaswiadczen, zadzwonil do Katowic do ichniejszego inspektoratu i tam mu tez powiedzieli, ze takich swiadectw sie juz nei wypisuje, ze wystarczy ksiazeczka z wbitym szczepieniem p/wsciekliznie.
To o co w koncu chodzi? :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą przeprowadziłam rozmowę z powiatowym ins. wet. w Katowicach.

Nie potrzeba takich zaświadczeń. Wystarczy książeczka zdrowia + (u nas) kartka z wypisanym szczepieniem p/wściekliźnie.

Taką kartkę przynajmniej ja dostałam z medalikiem podczas powyższego szczepienia.

Toteż ja jadę z tymi rzeczami + profilaktycznym wpisem o aktualnym stanie zdrowia psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...