Jump to content
Dogomania

aniaDark

Members
 • Content Count

  363
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

2 Followers

About aniaDark

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.szetland.info

Converted

 • Location
  Rybnik
 1. hej, czy możesz pomóc szukać w Żorach zaginionej Dory?Dora uciekła!

 2. Mogę zrobić przynajmniej tyle: [url]http://advertising.shelties.pl/2012/06/3-mikruski-w-typie-sheltie/[/url] + wątek na forum o sheltie (Elfik jest bardzo w typie, sunia pewnie też, tylko trzeba o nią solidnie zadbać - nie rozumiem, jak można te wrażliwe i inteligentne pieski trzymać w takich warunkach).
 3. Dlatego Asiaczku ja się bez ceregieli przebrałam w toalecie na widoku damskich oczu :lol:. My co prawda w kolejce do oceny ostatnie, ale przy tych kolejkach w toalecie, to można było nie dotrzeć, a kudłaczkę też musiałam szczotką doprowadzić do porządku po wymiętoleniu w autobusie. Btw. Rosyjska ekipa stojąco-siedząca obok mnie przy kierowcy w pewnym momencie zapytała kierowcy, czy rozumie po angielsku - pan kierowca pełnym zdaniem odpowiedział, że rozmawia tylko po niemiecku (oczywiście odpowiedział po niemiecku) - bo chcieli by wypuścił "kilka" osób. Dlaczego? Ja w pewnym momencie podzieliłam ich myśl, gdy zobaczyłam, że ludzie z psami i tobołkami na piechotę nas wyprzedzają. :shake: Asiaczku, żeby było zabawniej, to parking przy wystawie, ten który można było rezerwować, kosztował tyle samo, co "nasz". Rożnica 5 km i "opłacenia" autobusów? Próbuję załapać w czym rzecz... No teraz to tylko pozostało uwierzyć, że się wróciło z rewelacyjnymi wynikami :loveu: i odboleć zakwasy po niedzielnym spacerze po Anif :loveu:
 4. Mam jeszcze jedno wolne miejsce w samochodzie na sobotę (wyjeżdżamy w piątek wieczorem, wracamy w sobotę wieczorem) dla 1 osoby z średnim lub małym psem po kosztach paliwa, winiet i ew. parkingu. Info na PW lub z kontaktu ze strony ww (podpis/sygnaturka).
 5. Właśnie, właśnie. Trochę to dziwne, chyba, że miałoby to dotyczyć zorganizowanych transportów, czy transportu powietrznego, bo chyba przez takie widzi mi się nie zamkną granic, nie zainwestują w cała urzędniczą kadrę przy bramkach granicznych (od nowa?) i nie będą kontrolować każdego samochodu, bo akurat tam może być pies. Chyba nie ma innego sposobu jak czekać na informacje i wesprzeć kolegów kynologów węgierskich choćby duchowo (bo co by to było, gdyby to się u nas zdarzyło, ba to jest calkiem mozliwy sceniariusz, które chętnie zrealizują "cioteczki" od skrzywdzonych piesków, bo to nasza wina, że jest tyle psów w schroniskach, psów katowanych itd. itp.; ustawa już się kroi...).
 6. Ogólnie rzecz biorąc nie wygląda to fajnie. Wystawy chyba będą organizowane, ale chodzą słuchy, że organizator musiał będzie mieć zgodę Państwa, psy wwożone do Węgier będą musiały mieć specjalne wizy, tak samo jak wywożone. Psy urodzone po 15. maja nie mogą otrzymać rodowodu organizacji macierzystej tylko jakiś państwowy papierek (nieuznany przez FCI ?!?). Bardzo niefajnie - mam nadzieje, że uda im się wywalczyć maksimum ustępstw i węgierska kynologia nie zostanie unicestwiona.
 7. Chciałam edytować swój poprzedni post, ale jak dałam zapisz, to nie dość, że uleciało w eter, to jeszcze błąd 404... No nic, to jeszcze raz oryginał komunikatu: [QUOTE][h=6]Tisztelt MEOE tagok, kedves kutyás barátaim! Tájékoztatom a tagságunkat, hogy a tervezett programjainkat és a meghirdetett kutyakiállításokat megtartjuk. Várjuk a Komáromi Nemzetközi Kutyakiállításra is a további nevezéseket. A kiállítás nevezési határidejét meghosszabbítottuk, a május 15-ig beérkezett nevezéseket még elfogadjuk! A MEOE további működésével és szolgáltatásaival kapcsolatban a jövő... héten tájékoztatom Önöket, benneteket. Sporttársi üdvözlettel, Korózs András MEOE Elnöke Respected MEOE members, my dear friends with dogs! [U][B][SIZE=2][COLOR=#ff0000]I inform you about the fact that our planned programs and the announced dog shows will be held.[/COLOR][/SIZE][/B][/U] We accept additional entries for Komárom International Dogshow. The entry deadline of the exhibition is extended until 15 May . [COLOR=#ff0000]In connection with the additional function and services of the MEOE I will inform you next week. [/COLOR] With greetings, Mr András Korózs President MEOE, Hungary[/h][/QUOTE]
 8. Z tego co wiem, to wystawa się odbędzie, bo jest organizowana przed 15. maja br (a jak wiadomo prawo raczej nie może działać wstecz ;-) ). Info od p. Korózs. Jak znajdę to wstawię oryginał informacji, choć powinna być też na stronie ichniejszego związku.
 9. Czy są osoby, które nie mają jak dojechać na wystawę na sobotę (bez noclegów)? Mogłabym ewentualnie pomóc.
 10. [quote name='sobek34']a jaki pies i jakiej rasy wygrał BIS ?[/QUOTE] Owczarek szetlandzki (suczka) :) GOLDEN LADY Vesca Montana (nie ma to jak prawie rodzinka hihi :D ) Ja tu czatuję na fotki a widać chyba wszyscy w SPA świętują czy coś ;) Gratulacje Asiaczku :)
 11. Poszukaj w googlach camping w okolicach Druskiennik. Byłam, standard ok, a okolica zaje... urzekająca duszę :) i nie było drogo, za psa też nie dużo chcieli.
 12. [quote name='z zamkowego grodu']Jadę na Litwę pierwszy raz, czekają mnie jakieś niespodzianki? Zgłosić lepiej w klasie otwartej, czy w klasie Championów, ma to u nich jakieś znaczenie? Podpowiedzcie proszę ![/QUOTE] Niespodzianek raczej nie ma, trzeba być punktualnym. Nie ma znaczenia czy Twój pies będzie w otwartej czy w championach - CAC liczy się tak samo.
 13. Ja planuje się wybrać (no nie mam za bardzo wyboru ;) ). Służę transportem (nocleg w trakcie poszukiwań, ale już mamy z przyjaciółmi fantastyczne miejsce na oku - dużo zieleni i tylko kilkanaście km od Wielkiej Idy) - jadę ze Śląska przez Krk itd. (I grupa FCI). jak coś to: [email][email protected][/email] Co do terenu samej wystawy, to miejsce ciekawe, dużo zieleni dość obszerne ringi, ale poza nieco ciasnawo; może jedynie widownia w 50% "zaskakująca", ale naszej ekipy nie spotkał żaden niemiły incydent.
 14. [quote name='Asiaczek']Gratulacje!!! 5 miesięcy to dobry czas;) pzdr.[/QUOTE] Dziękuję Asiaczku :) Też tak myślę (ja, niecierpliwka :)))) ), że to dobry czas :)
×
×
 • Create New...