Jump to content
Dogomania

Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja


malawaszka

Recommended Posts

kurcze jakos tak sobie przypomniałam jak gnałam kiedyś za stadek koników polskich... polazłam za nimi... a te cholery w trzcinach ruszyły pędem matko boska :mdleje: a tak za psem... gdzie ja sie tylk obałamz e sie zgubie w tych piorunskich trzcinach a nie ze pies mi spierdziela...


uh

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saththa']kurcze jakos tak sobie przypomniałam jak gnałam kiedyś za stadek koników polskich... polazłam za nimi... a te cholery w trzcinach ruszyły pędem matko boska :mdleje: a tak za psem... gdzie ja sie tylk obałamz e sie zgubie w tych piorunskich trzcinach a nie ze pies mi spierdziela...


uh[/QUOTE]

Po co lazlaś za konikami?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulana']
Lunie dużo zdrowia. Ile ona ma lat?[/QUOTE]

11,5

dzwoniłam po wyniki krwi - wyszły .. .tak sobie, morfo ok, ale biochemia wątrobowe niedobrze - ta cholerna fosfataza ponad 500, cholesterol, białko, trójglicerydy, fruktozamina - wszystko za wysoko :placz:

Link to comment
Share on other sites

Fosfataza podwyższona może być wynikiem chorób kości, watroby, trzustki, przytarczyc i zawału serca.

Fruktozamine bada sie przy cukrzycy i chorobach trzustki.

Trójglicerydy są często podwyższone przy nadwadze, nieaktywnego trybu życia, spożywaniu zbyt dużej ilości węglowodanóew itp.

Cholesterol wszyscy wiedzą ;)

Pierwsze dwie rzeczy znam z wyników taty. Kolejne dwie- z wyników męża.

A wszystko na raz licho wie co oznacza. Może po prostu wiek? Wszystko zależy jak są podniesione.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczy zew']Nie znam sie,o czym na co te wyniki moga wskazywac?[/QUOTE]

jutro będę mądrzejsza bo do tego przy jej wynikach było napisane z wykrzyknikami "lipemia" a to jest dla mnie nowe pojęcie :shock: może być od chorób wątroby po cukrzycę... ale nie mam wyników przed oczami i nie wiem jak wyszła glukoza; jutro będziemy badać serce i pewnie robić RTG żeby zobaczyć tchawicę czy się nie zapadła

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pysia']Lipemia? Choroba trzustki - tak mi się kojarzy. Ale ona tez jest przy złej diecie. Nie podkarmia jej tam mama? Bo znam mamy niestety....[/QUOTE]

no przecież że oczywiście że podkarmia :angryy: ale w życiu się nie przyzna bo przecież nigdy, nic... dzisiaj dowiedziałam się nowej rzeczy dotyczącej sznaucerów - często potrzebują dłuższej głodówki przed badaniem krwi bo 12 h może nie wystarczać i może być właśnie lipemia, tylko że Luna miała pobieraną krew koło 11 a jadła wczoraj koło 19-20 czyli 15-16 godzin bez jedzenia była więc wystarczająco...
lipemia i te wszystkie podwyższone co wymieniłam mogą byc też przy cukrzycy, ale mi do niej nie pasuje cukrzyca... tfu tfu tfu nie wymyślam nic już, zobaczymy jutro

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']jutro będę mądrzejsza bo do tego przy jej wynikach było napisane z wykrzyknikami "lipemia" a to jest dla mnie nowe pojęcie :shock: może być od chorób wątroby po cukrzycę... ale nie mam wyników przed oczami i nie wiem jak wyszła glukoza; jutro będziemy badać serce i pewnie robić RTG żeby zobaczyć tchawicę czy się nie zapadła[/QUOTE]


Czy nie lepsze bylo by USG klatki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pysia']To weź ją na rozmowe jak ja swoją. Postrasz najokropniej popłakujac przy tym. Może nią to wstrząśnie. Podkarmianie młodego psa uchodzi, ale starszego już nie. Wracamy do etapu szczenięctwa i wszystko może zaszkodzić :([/QUOTE]

oczywiście - wstrząśnie... i będzie wstrząśnięta aż do następnego posiłku... moja Mam jest NIEREFORMOWALNA w temacie żywienia! ja ciągle mówię, tłumaczę, wsciekam się - no to wtedy jestem ta najgorsza i awanturnica bo przecież ona nic złego nie robi


[quote name='wilczy zew']Czy nie lepsze bylo by USG klatki?[/QUOTE]

dr zdecyduje co najlepsze w tym przypadku

Link to comment
Share on other sites

o lipemii nie wiedziałam kompletnie, a co do zap. trzustki to u niej niemożliwe bo nie ma żadnych objawów - u niej są objawu oddechowe więc problem mamy w sercu (osłuchowo wetka dziś wysłyszała szmery jakieś) albo gdzieś tchawica, a wątroba może być dodatkowo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']o lipemii nie wiedziałam kompletnie, a co do zap. trzustki to u niej niemożliwe bo nie ma żadnych objawów - u niej są objawu oddechowe więc problem mamy w sercu (osłuchowo wetka dziś wysłyszała szmery jakieś) albo gdzieś tchawica, a wątroba może być dodatkowo[/QUOTE]

Ah, rozumiem, czegoś chyba nie doczytałam, bo jedyne co to te wyniki badań krwi. Jednak fosfataza powyżej 500 jest mimo wszystko niepokojąca.
Nie ma co krakać, trzeba ją zbadać porządnie ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...