Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

[quote name='motylek1007']to postrasz nas jak to jest z takim małym berbeciem ;)[/QUOTE]

Mała ma aktualnie faze "wszystko mnie nudzi, pokazuj mi ciągle nowe zabawki". Teraz jestem tutaj tylko dlatego, że zasnęła ;)[IMG]http://i44.tinypic.com/jj8itw.jpg[/IMG] i już się obudziła i wsuwa paluchy ;)

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na bazar- jest kilka nowych rzeczy dla maluszków:)
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/247179-NOWE-r%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-do-domu-dla-dzieci-kosmetyki-i-inne-na-W%C5%82oc%C5%82awek-od-1z%C5%82%21%21-Do-28-09-%29"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/247179-NOWE-r%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-do-domu-dla-dzieci-kosmetyki-i-inne-na-W%C5%82oc%C5%82awek-od-1z%C5%82%21%21-Do-28-09-%29[/URL]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-TyPpNkUSMWE/UjgXy-D-zII/AAAAAAAAIFM/-4-7LbdmByE/w640-h425-no/DSC_1587.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-taB_mCvv9ZM/UjgXzqH1EXI/AAAAAAAAIFQ/tR-9T9yKZso/w640-h425-no/DSC_1588.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-bTESv6j3uxU/UjgX0rezUmI/AAAAAAAAIFY/Mu-hReM7w5g/w640-h425-no/DSC_1589.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motylek1007']Pytanie do mamuś - czy chodziłyście do szkoły rodzenia?[/QUOTE]

Ja chodziłam ale do bezpłatnej i szczerze polecam. Nie miałam wcześniej styczności z małymi dziećmi więc w ogóle niewiele wiedziałam o opiece nad nimi - szkoła rodzenia mi bardzo pomogła. No i dowiedziałam się też jakie są fazy porodu, jak można rodzić, jak ćwiczyć w trakcie skurczy itd.

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie wiem, że polecają, ale mnie taka szkoła nie "jara", tym bardziej ze jestem po pracy naparwdę zmęczona i cieszę sie jak mogę odpocząć w domu. Ciągle sie waham jednak, czy zmusić sie i iść, czy zaufać instynktowi.

U mnie zajęcia trwają 17-19, w praktyce po pracy biegiem do domu, wyjść z psami, nie zdążę zjeść nawet obiadu i biegiem do szkoły rodzenia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mamanabank']Ja też nie chodziłam, ani razu. Jednak znajomi, którzy chodzili, polecają. Szczególnie razem z tatą dziecka, zwłaszcza jeśli poród ma być rodzinny. Takie przyjemne oswajanie tematu :-)[/QUOTE]

Dokładnie, jak poród ma być rodzinny to tymbardziej warto iść z tatą dziecka! I właśnie, mi jeszcze to dała szkoła rodzenia że mąż wiedział czego może się spodziewać po porodzie - baby blues bo o tym też była mowa, więc był dla mnie łaskawszy jak ryczałam bez powodu ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motylek1007']Ogólnie wiem, że polecają, ale mnie taka szkoła nie "jara", tym bardziej ze jestem po pracy naparwdę zmęczona i cieszę sie jak mogę odpocząć w domu. Ciągle sie waham jednak, czy zmusić sie i iść, czy zaufać instynktowi.

U mnie zajęcia trwają 17-19, w praktyce po pracy biegiem do domu, wyjść z psami, nie zdążę zjeść nawet obiadu i biegiem do szkoły rodzenia[/QUOTE]
Najważniejszy jest wypoczynek. Skoro jesteś zmęczona i instynkt Ci podpowiada, że potrzebujesz odpocząć to nie idź i już! Nic na siłę.[B] Szukam w internecie i już nic nie wiem więc się poradzę... moja mała zaraz kończy 4 miesiące, waży ponad 7 kg i nosi teraz rozmiar 68. Ledwo mieści się do fotelika samochodowego ale podobno do takiego przodem do kierunku jazdy najlepiej po roku wsadzać. Są takie od 9 kg do 18 kg tyłem i przodem do kierunku jazdy ale wydatek spory... Jak było u Was z fotelikami? W kombinezonie na pewno Hela się nie zmieści do małego fotelika i już nie wiem co począć...nigdzie nie jeździć czy jak ;)? nie wiem czemu ale nie działa mi Enter na dogo...:roll:[/B]

Edited by dara9
Link to comment
Share on other sites

zapraszam wszystkie przyszłe mamy :
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/247186-Kawa-herbata-ciasteczka-psie-poradniki-dla-przysz%C5%82ych-mam-Do-27-09-ROBI-SI%C4%98?p=21320327#post21320327"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/247186-Kawa-herbata-ciasteczka-psie-poradniki-dla-przysz%C5%82ych-mam-Do-27-09-ROBI-SI%C4%98?p=21320327#post21320327[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[B]Dara9[/B] a główka wystaje poza fotelik?
Dopóki główka mieści się w foteliku, to fotelik jest odpowiedniego rozmiaru ;)

Co do większego fotelika (9-18kg), to ja moje dziecię wsadziłam w wieku około 8 miesięcy. Mam maxi cosi tobi i ten fotelik ma regulację położenia fotelika. Dzieciak może w nim spokojnie spać :)
Jeśli nie jeździsz na długie trasy, to myślę, że nawet 4 miesięczne dziecko mogłoby w nim jeździć. Oczywiście w pozycji półleżącej ;) bo na długie trasy, to taki maluszek chyba nie powinien w takim foteliku jeździć :roll:
Jest tylko jeden minus: jak dzieciak zaśnie, to z fotelikiem go do domu nie zabierzesz :shake:

Link to comment
Share on other sites

Magdabroy - główka nie wystaje jednak w ramionkach ledwo się mieści. Teraz w kurtce nie miała jak ruszać rączkami i się strasznie wkurzała. Nie jeździmy jakoś specjalnie daleko, max 1-1,5 godziny i to nie jakoś często, 2 razy w miesiącu taka trasa. Ale rzeczywiście to duży minus, że się nie weźmie dziecka w foteliku, ona jeszcze jest malutka i tak ją wyciągać w ta i spowrotem to trochę kiepsko... A jak u Ciebie było z ramionkami? Nie było dziecku za ciasno? Czytałam opinie na internecie i dziewczyny pisały że wręcz 'wpychały' dziecko byleby jak najdłużej jeździło w pierwszym foteliku... A jeszcze chciałam się zapytać ile główka ma wystawać za fotelik żeby stwierdzić że już za mały...Cała czy kawałek:roll: Jezu wiem że głupie pytanie ale niedouczona w tym temacie jestem:oops:

Edited by dara9
Link to comment
Share on other sites

Ja miałam stare maxi cosi od koleżanki, model sprzed 8 lat i on jest ciutkę szerszy niż te nowe modele ;) Choć mój Theoś jest dość dużym chłopcem od urodzenia, to w foteliku mieścił się bez problemu ;)
Nie wiem jaki masz fotelik, ale jak masz jakieś tam wkładki itp. to może da się je wyciągnąć i będzie troszkę więcej miejsca ;)
Te rodzaje fotelików są ponoć najbezpieczniejsze i dlatego dziecko powinno w nim jak najdłużej jeździć.
Jak główka będzie równo z fotelikiem, to czas na zmianę ;) Główka nie może w ogól wystawać :shake:

U nas nawet teraz jak młody zaśnie (ma 14 miesięcy), to przekładam go do wózka i śpi dalej ;) Więc może u Was też się tak da ;)

Link to comment
Share on other sites

Dara, jaki masz fotelik? Wyjęłaś z niego podkłądkę, która jest wokół ramion i główki? U nas to rozwiązało problem, a Witek jest wielkim facetem, jeździł w foteliku do 9-10 msca.


Co do szkoły rodzenia - zależy, gdzie. Ja chodziłam w szpitalu, w którym później rodziłam, więc zobaczyłam wcześniej porodówkę, salę poporodową i dzięki temu byłam mniej zagubiona. Poza tym dowiedziałam się, na czym dokładnie polega połóg, o co chodzi z urodzeniem łożyska i przydało się też oddychanie ze szkoły. Plus rozwiałam wątpliwości dotyczące pielęgnacji. Jak dla mnie było warto. Co prawda drugie chciałabym urodzić w innym szpitalu, więc do szkoły już tam nie będę zasuwać, ale wiedza się przyda - przede wszystkim oddychanie, jak w moim przypadku - rodzenia bez znieczulenia, bo szło za szybko.

Link to comment
Share on other sites

dara9- ja na Twoim miejscu jak to tylko 2 razy jeździcie takie trasy w miesiącu to bym się przemęczyła w tym początkowym. Moja ma skończony rok główka nie wystaje mam fotelik 0-13kg młoda waży 12.600 i fotelika nie zmienię dopóki główka nie będzie wystawać mimo ze nogi może sobie już założyć na sufit bo ma tak długie,ze w foteliku się nie mieszczą ...
(a na wagę wogóle nie patrze)
Ale młoda jeszcze nie chodź,bardzo stabilnie nie siedzi i jest chorwita.
Coraz bardziej nas straszą operacją serca bo praktycznie od roku jest bez zmian :(

Co do szkoły rodzenia nie uczęśczałam bo z góry wiedziałam,że będzie cesarka iż neurolog i ginekolog na podstawie mojego zdrowia zadecydowali za mnie dla mojego i dziecka dobra.
Ale gdyby był naturalny raczej też bym nie poszła..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']

Co do szkoły rodzenia - zależy, gdzie. Ja chodziłam w szpitalu, w którym później rodziłam, [/QUOTE]

u mnie ta opcja odpada, bo szpital mam dość daleko od domu (ok 1,5h jazdy samochodem w jedną stronę). U siebie rodzić nie będę, bo to rzeźnia, zresztą mam powody osobiste aby omijać ten szpital.
Szkoda ze nie ma weekendowych szkół tego typu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...