Jump to content
Dogomania

Wrocław.Jamnik szorstkowłosy - tak po prostu go oddali! GUCIO MA DOM !


iwa77

Recommended Posts

Wiesz u mnie awantury bywają, a jakże... Oczywiście zawsze o to samo ziarenko karmy na które maja ochotę obydwoje. Nieważne ze stoją dwie miski z identycznymi. Dokłądnie identyczne bo żrą teraz grubasy royala obesity. I powiem ci ze niekoniecznie Ruda zaczepia. Od poczatku miałą podwarkujace skłonności, Rambo jest totalnie niezaczepny, zero agresji, mozesz mu wszystko zabrać z miski. No i.... podejrzałam, ze któregoś dnia to mój Rambo jest róenież inicjatorem awanturek. Ruda potrafi podejść do miski wsadzić w nią pysk i łypać na boki czy Rambo idzie. Nie je, po prostu prowokuje, ja myślę, zę to też rodzaj zabawy, wynikającej z natury psiej, również myśliwskiej.

Według mnie powinnas tylko delikatnie panów obserwować. I.... mieć butelkę wody pod ręką. Nie rób tego co zrobiłaś, w sposób jaki zrobiłaś. Nie goń, nie rozdzielaj.... może się skońćzyć fatalnie, dla psiakó, dla Ciebie. Jak będzie groźnie i nie wsytarczy stanowcze SPOKÓJ to lejesz wode, huk z podłogą. U mnie wystarczyło dwa razy tak zrobić. Teraz jest zawołąnie SPOKÓJ i ok. No czasem z deczka głuche próbują być, wtedy tylko sięgam w stałe miejsce gdzie stoi woda (blisko ich żarełka) i to już wsytarczy.

Warczenie na spacerach trochę potrwa, ale trzeba być konsekwentnym. U mnie ze strony Rudej nadal warkot sie wydobywa, ale już coraz rzadziej i coraz częsciej reaguje na SPOKÓJ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 582
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Wisełka']Tia będę sobie wodę lała na dywan :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: one sie pokłóciły w pokoju a nie w kuchni, o karmę walki nie było do tej pory. A rozdzielałam je tak jak umiałam, w szoku byłam, jeszcze pod stół wlazły, Docek jazgot, nie myślałam - chciałam tylko żeby przestały się gryźć :p[/quote]

OO ale fajny tymczas ma cudny GUCIO:multi::multi:.
Masz rację Wisełko ,woda na dywanie..
ale Isadorka tez ma rację:lol::lol:,
Twój sposób rozdzielania walczacych jamnisi,
jest niebezpieczny dla Ciebie:razz:.
Ja mam sosob podobny do sosobu ISADORKi
-dżwięk,
tzn puszka po piwie
lub pepsi,wypełniona lekkimi kawałkami metalu
/aluminium-stare złotówki/,
zaklejona plastrem.
Jak robia cos czego sobie nie życzysz ,
rzucasz puszkę niespodzianie
bardzo blisko jamników,
efekt jest,;)
a po 2,3 rzutach,
reaguja na dzwięk puszki,
tylko pomachasz ,i juz przestaja!!
Rozchodzą się,z minami -
alez o co chdzi to nie my!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Kochana ja już Docka próbowałam szczekania oduczyć puszką z monetami i nic to nie pomogło :evil_lol: Darł sie dalej :razz:
Jak będzie potrzeba to się zareaguje odpowiednio :) Coś się wymyśli skutecznego ;)
Docenty to wody się nie boi, nie wiem jak Gucio :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wisełka']Kochana ja już Docka próbowałam szczekania oduczyć puszką z monetami i nic to nie pomogło :evil_lol: Darł sie dalej :razz:
Jak będzie potrzeba to się zareaguje odpowiednio :) Coś się wymyśli skutecznego ;)
Docenty to wody się nie boi, nie wiem jak Gucio :p[/quote]

Amiśki sposób też fajny. Generalnie Amiśka ma tęż to spostrzeżenie co ja. Musisz "panować nad własną paniką". Nie zeżrą się.

Co do wody to nie o to chodzi czy sie któryś boi. U mnie Rambo uwielbia, a Ruda nie cierpi. Ale jak im się na łeb poleje znienacka to reakcja jednakowa. W tym wszystkim chodzi o terapie szokową. Ta panienka z AnimalsPlanet widze behawiorystycznie stosuje klaśniecie. Przypomniało mi się, ze pracowałam kiedyś z dziewczyną któa zbierała plastikowe opakownia po lekach. Jak jej kocio-psie towarzystwo robiło kipisz to leciały plastikowe fiolki. Skutkowało. Nic sie nie potłukło, nie zalało, nikogo nie skaleczyło.

I dokładnie tak było:

[B]Rozchodzą się,z minami -
alez o co chodzi to nie my!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

Nadchodzi weekend :lol: Psiaki jutro najprwdopodobniej wyjadą na działkę do przyszłej niedzieli. Mama je zabierze, a ja we środę dojadę /Gucio poznał już moją mamę/. Z domu mam utrudniony dostęp do netu aktualnie w zw. z czym jeśli nie pojawię się tu do niedzieli włącznie to proszę nie podejrzewać niczego złego :p
CHŁOPAKI JADĄ NA WAKACJE :loveu:

Pozdrawiamy,
CAŁA TRÓJKA ;)

Link to comment
Share on other sites

No to udanych działkowych wakacji życzymy kolegom :lol:

Przepraszam za ufa ale zajrzyjcie proszę do tego pieska:

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/w-wa-psie-dziecie-bartek-blakalo-sie-w-lesie-75691/index43.html[/url]

Tak mi go żal :shake: a na wątek chyba już nikt nie zagląda :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wisełka']Nadchodzi weekend :lol: Psiaki jutro najprwdopodobniej wyjadą na działkę do przyszłej niedzieli. Mama je zabierze, a ja we środę dojadę /Gucio poznał już moją mamę/. Z domu mam utrudniony dostęp do netu aktualnie w zw. z czym jeśli nie pojawię się tu do niedzieli włącznie to proszę nie podejrzewać niczego złego :p
CHŁOPAKI JADĄ NA WAKACJE :loveu:

Pozdrawiamy,
CAŁA TRÓJKA ;)[/quote]

w takim razie miłego wypoczynku :loveu:
chłopak odżyje na działeczce :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Wisełko...!Weszłam na wątek ,bo zobaczyłam Gucia w Twoim banerku.....!!!
A mam szczególny sentyment do szorstków.
Ale jak przejrzałam ostatnie posty - wszystko jasne !!!! Bardzo jesteś kochana ! :loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ja w pracy a chłopaki na działce śmigają :loveu: Byłam z nimi przez weekend i we środę jadę do niedzieli znowu.
Guciowi bardzo się wakacje spodobały. W ogóle on taki szczęśliwy jest :p
Żadnych spięć między chłopakami nie było.
Martwi mnie tylko jedno, dolegliwość Gustawka :roll: Albo ma reumatyzm, albo dysplazje czy coś :shake: Jak teraz są deszcze, wilgoć to tylnie nóżki mu się uginają i tak idą na boki. Zdarza się to rzadko na szczęście, ale czeka nas więcej badań jak widać.
Dłuższa relacja później będzie bo na razie mam delirke popiwną :razz: i mi źle :oops:

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]No więc tak :lol:[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Gucio zadomowił się na dobre, jest bardzo szczęśliwy – ogonek w częstym użyciu. Nie chciał iśc z moim tatą na spacerek hahaha, to ojczulek powiedział że idzie tylko z Docentem, a Docek pyk nawrotka i pod furtkę bo bez Gustawa to on nigdzie się nie wybiera :roflt: i tym sposobem moja mama została zmuszona to przyłączenia się do ekipy, bo z nią Gutek już chętny był się przejść.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Oba spały ze mną na górze /wnoszę ich i znoszę po schodach na 2 tury/. Dziś znosiłam Docka to Gutek sam zaczął się pakować na schody, ale zatrzymał się na 3im stopniu od góry :nono:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Moja mama tylko mnie gania tam, wymień psom wodę, przynieś posłanko Guciowi bo mu zimno na podłodze, weź go może zabierz z tej blachy bo zmarznie, boszzzz- To jej mówię że gdyby mu było zimno to by się na dywaniku położył albo podusi /mama mu podusie dała/. Jak zobaczyła że ma niestabilne tylnie nóżki to już w ogóle oszalała… jaki bednyyyyy, ojejjjjjjjjjjjj, on nie może siedzieć na podłodze, trzeba go ogrzać, leć szybko na górę przynieś jego legowisko – no to poszłam, a mama do tego posłanka jeszcze mu tą poduchę wepchała ale Gutek sobie ją wyjął :turn-l:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Teraz do mnie dzwoniła i mówi że Guciolek sobie na foteliku drzemkę łapie :loveu: i tylko oko co jakiś czas otwiera żeby sprawdzić czy mama w pobliżu gdzieś jest.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Z pyska nadal mu bardzoooo śmierdzi, ale ciutke sobie ząbki kostkami i karma wyczyścił.[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Tata też zabawny jest. Mówię do niego żeby pogłaskał Gucia a on: Nie mogę bo się do niego przyzwyczaję - ale oczywiście go pomizał ;)[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

ech , och,ach :loveu::loveu::loveu:
Połknęłam wszystkie relacje z kilku dni jednym tchem :lol:
czyta sie cudownie , nawet to o delirce popiwnej która wiadc szybko Wisełce przeszła bo po2 h. była znów z nami przy kompie ;):eviltong:

Całusy dla obu chłopaków.Niech ich mama wyściska :lol:

Link to comment
Share on other sites

Chłopaki bardzoooooo grzeczne! Gucio odpoczywa, dużo śpi, w nocy nie opuszcza mamy łóżka :lol: Wczoraj zjadły kurczaczka gotowanego :p
Jutro do nich ruszam od razu po pracy, nie mogę się doczekać żeby ich przytulić :loveu:
Mam foty z działki ale nie zdążyłam wczoraj zgrać, może jeszcze przed wyjazdem mi się uda ;)

Link to comment
Share on other sites

Z Gućkiem nie jest dobrze :placz: Mama mówi że dziś cały dzień śpi i boli go przednia łapka :shake: Piszczy jak chce go podnieść. Ja zwariuje :-(. Tam nie ma go jak zabrać do weta, jest lekarz w Łochowie ale mi 1 psa wykończył nie zabiore tam Gucia!!!
Co można mu dac przeciwbólowego??????????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wisełka']Z Gućkiem nie jest dobrze :placz: Mama mówi że dziś cały dzień śpi i boli go przednia łapka :shake: Piszczy jak chce go podnieść. Ja zwariuje :-(. Tam nie ma go jak zabrać do weta, jest lekarz w Łochowie ale mi 1 psa wykończył nie zabiore tam Gucia!!!
Co można mu dac przeciwbólowego??????????[/quote]

No najlepiej to się wybrać do weta tu w Wwie i powiedzieć jaka jest sytuacja - powinien coś dać. W klinice na bemowie są dobrzy lekarze jakby co
Bo nawet jakieś środki przeciwbólowe to trzeba u weta kupić konkretnie na wagę psa..
Mojego jamnika czasami bolały nogi tylnie, takie niedowładne się robiły - smarowałam spirytusem i zawijałam w szalik/ręcznik, pomagało tak na szybko. Od weta dostawał coś na stawy chyba, ale nie pamiętam, to było kilka lat temu. Może Gucio ma reumatyzm? pogoda taka że mogło go połamać. Spróbuj może ze spirytusem - nie zaszkodzi, a nawet w wiejskim sklepie chyba mają ;) A na dłuższą metę to bez konsultacji z wetem się nie obejdzie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...