Jump to content
Dogomania

Kleszcze....


Recommended Posts

Cześć mam taki problem bo w tym roku jest w polsce baaaaardzo duzo kleszczy. No i mój tata je wyciaga dla moich psów tylko ze dzisiaj zrobił sie problem gdyż.

Gdy juz miał wyciagać kleszcze dla psa na szyi to niechcący go ścisną i poleciała krew a kleszcz dalej z tą "otoczką" został.. no i własnie sie zastanawaim co zrobic czy wyrwac tego kleszcza czy isć do weterynarza nie wiem POMOCY piszczie jak najszybciej!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marysia-loria']Cześć mam taki problem bo w tym roku jest w polsce baaaaardzo duzo kleszczy. No i mój tata je wyciaga dla moich psów tylko ze dzisiaj zrobił sie problem gdyż.

Gdy juz miał wyciagać kleszcze dla psa na szyi to niechcący go ścisną i poleciała krew a kleszcz dalej z tą "otoczką" został.. no i własnie sie zastanawaim co zrobic czy wyrwac tego kleszcza czy isć do weterynarza nie wiem POMOCY piszczie jak najszybciej![/QUOTE]

poprostu wyciagnij kleszcza penseta,miejsce zdezynfekuj .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Spytam tutaj.

Miał ktoś może do czynienia ze sprayem Fiprex? Jeśli tak, działa?

Krople Fiprex dla kota nadadzą się dla młodego kota (9 miesięcy)?

Suka była zakraplana ok. miesiąc temu Sabunolem, który poleciła mi wetka, jednak on nie działa. Mogę spokojnie ponownie zakroplić ją innym środkiem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Suciune']Miał ktoś może do czynienia ze sprayem Fiprex? Jeśli tak, działa? [/quote]

uzylam raz, do obrozy jako dodatek - w mniejszej ilosci niz zaleca producent. Czy dziala? No kleszczy nie bylo, a wczesniej ze 2 sie znalazly (przy samej obrozy) Czy bedzie dzialac u twojego psa? Nie wiem
Mi bardzo nie pasuje dawkowanie sprayu - upierdliwe to to i trzeba umiejetnie psikac, zeby nie na wierzch siersci, a pod. Wole krople

Link to comment
Share on other sites

Sabunol jest zarówno na pchły jak i na kleszcze - suka dalej drapie się i gryzie, co znaczy że pcheł nie wytępił. Od zakroplenia do teraz znalazłam na niej 5 nieco podpitych kleszczy. Nie chcę ryzykować zarażeniem więc wolę ją zabezpieczyć porządnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Suciune']Sabunol jest zarówno na pchły jak i na kleszcze - suka dalej drapie się i gryzie, co znaczy że pcheł nie wytępił. Od zakroplenia do teraz znalazłam na niej 5 nieco podpitych kleszczy. Nie chcę ryzykować zarażeniem więc wolę ją zabezpieczyć porządnie.[/quote]

rozumiem, ze drapie sie na pewno przez pchly? czyli - nadal je ma?

Sabunol nie jest dla mnie warygodny, sprobuj Fiprex, ale krople - nie spray

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Suciune']Sabunol jest zarówno na pchły jak i na kleszcze - suka dalej drapie się i gryzie, co znaczy że pcheł nie wytępił. Od zakroplenia do teraz znalazłam na niej 5 nieco podpitych kleszczy. Nie chcę ryzykować zarażeniem więc wolę ją zabezpieczyć porządnie.[/quote]

Masz haskiego więc musisz się przedrzeć przez jego wełnisty podszerstek. Mój pies w typie szpica też ma bardzo dużo podszerstka i używam tak jak Agnes obrożę kiltix Bayera i dodatkowo krople Frontlaint. Musisz rozgarnąć włos okrywowy , podszerstek i wetrzeć płyn między łopatki [B]w skórę[/B] ( 2/3 dawki i 1/3 u nasady ogona).Nie mam problemów z pchłami a kleszcze znajduje ale wczepione nie opite . To dowód, że środek działa .

Link to comment
Share on other sites

Suka moze tez sie drapac w miejscu, gdzie ma wbite kleszcze. Moje boorki tak własnie robia - jesli po powrocie ze spaceru, sprawdzeniu itp. drapia sie w jakims miejscu lub próbuja gryźc to koniecznie musze to miejsce sprawdzic - zazwyczaj rzeczywisci jest tam wbity kleszcz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Suka moze tez sie drapac w miejscu, gdzie ma wbite kleszcze. Moje boorki tak własnie robia - jesli po powrocie ze spaceru, sprawdzeniu itp. drapia sie w jakims miejscu lub próbuja gryźc to koniecznie musze to miejsce sprawdzic - zazwyczaj rzeczywisci jest tam wbity kleszcz.[/QUOTE]

zgadza się. wogóle lecę do psiaka od razu jak się tylko drapie i przeszukuję gęste kłaki (2 x shih tzu), bo drapanie od razu jest podejrzane - przeważnie znajduję kleszczora.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...