Jump to content
Dogomania

Galeria psów z Grupy 3 (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Yorkies

Recommended Posts

Silver my zaczynamy od Legionowa. Cały czas próbuję ją nauczyć postawy ale ona tak dziwnie się wtedy wygina :o Ten mały diabełek może w końcu się złamie. A najdziwniejsze, że Alpi daje się wystawiać obcym osobom. Łobuziak jeden no!

To jest postawa uzyskana oczywiście nie przeze mnie :evil: :lol:

47221116707.jpg

A tu postawa z lat dziecięcych. Fajny szczurek co? :lol:

25611016707.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Obiecala i zgodnie z obiednica czynie swoja powinnosc :D Czika na tym zdjecie nie wyglada w 100% tak, jak powinna wygladac na wystawie (tak jak pisala Flaire, jest jeszcze wiele do zrobienia). Ta fotka jest tez zamieszczona (przez Flaire- Dziekuje :D ) na terierach walijskich, ale nie wszyscy tam zagladaja, wiec wstawiam je tez tu.

czikanaobozie.JPG

Link to comment
Share on other sites

softy w typie irlandzkim a amerykańskim to praktycznie ...dwie różne rasy

niestety na wystawach są na jednym ringu jednak różnice między nimi są ogromne ( w stanach od pewnego czasu chcę rozdzielić typy pozostaje pytanie co zrobić z psiakami które mają mieszanych rodziców ) temat ciekawy jednak bardzo złożony na dłuzsze opowiadanie :wink:

Pierwsza i zasadnicza różnica między typami to włos:

włosw typie irlandzkim jest bardzo delikatny, leciutki w kształcie fal lub otwartych loków - nie ma albo jest bardzo mało podszersta przez co psiak nie wygląda tak masywnie jak psiak w typie amerykańskim.

Włos amerykański nie ma aż takiego blasku i lekkości jest grubszy, bardziej matowy, jest zdecydowanie więcej podszersta ( przednie łapy to prawdziwe kolumny przy konczynach irlanda :)

praktycznie po sekundzie mozna zorientowac się jakiego typu jest pies

roznice są jeszcze cięciu wlosa - z racji tego ze soft w wypie amerykanskim ma wiecej wlosa mozna go "modelowac" niestety irlanda tnie się dużo cięzej....

a na zdjęciu jest sunia - siostra mojego psa Villa Rosas Fagwen :D

zeby nie zanudzać na tym zakoncze :D

jesli ktos chcialby wiecej info zapraszam na prv w miarę możliwości pomogę :wink:

pozdrawiam terierowców :D

Link to comment
Share on other sites

Marcino zdjecie piekne. Jeszcze tylko sobie wyobrazic jak ona chodzi i gotowe!! Niestety coraz wiecej sedziow prferuje softa z kupa futra... :( ( prawie tak samo jak u sznaucerow) Mam nadzieje ze hodowcy softow o typowej szacie nie podaddza sie. Marcino a kiedy sunie do chlopaka kupuje ;-) ??

Link to comment
Share on other sites

sortis na oko poznasz typ irlandzki i amerykanski a angielski hmmmm to przede wszystkim inny styl obcinania softa irlandzkiego :)

Najwięcej irlandów mają skandynawowie np w Szwecji na wystawach międzynarodowych zgłaszanych jest po kilkadziesiąt psów ( oni tez najlepiej obcinają softy ) soft w typie angielskim ma zostawiony dłuższy włos, nie ma modelowanej głowy, pozostawiony dłuższy włos na klatce piersiowej - wg standardu przednie konczyny i klatka piersiowa MUSZĄ dawać linię prostą więc taki typ cięcia mija się ze standardem :wink:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Marcino zdjecie piekne. Jeszcze tylko sobie wyobrazic jak ona chodzi i gotowe!! Niestety coraz wiecej sedziow prferuje softa z kupa futra... :( ( prawie tak samo jak u sznaucerow) Mam nadzieje ze hodowcy softow o typowej szacie nie podaddza sie. Marcino a kiedy sunie do chlopaka kupuje ;-) ??

sunia na 100% w przyszłym roku :wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...