Jump to content
Dogomania

Galeria psów z Grupy 3 (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Yorkies

Recommended Posts

  • Replies 3.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nitencjo - tak właśnie robię i skutek mizerny. Problem polega chyba na tym, że plik ze zdjęciem PSA wcale nie musi się nazywać PIES.jpg itp. Musiałbym posługiwać się wyszukiwarką, która potrafi odczytywać dane (metadata) z exifa plików jpg. A takiej wyszukiwarki nie mam, może Ty wiesz gdzie taką dorwać.

Link to comment
Share on other sites

nitencjo - tak właśnie robię i skutek mizerny. Problem polega chyba na tym, że plik ze zdjęciem PSA wcale nie musi się nazywać PIES.jpg itp. Musiałbym posługiwać się wyszukiwarką, która potrafi odczytywać dane (metadata) z exifa plików jpg. A takiej wyszukiwarki nie mam, może Ty wiesz gdzie taką dorwać.

Oj, widze, ze tu juz jakies baaaaardzo zaawansowane metody poszukiwan sa wdrazane, wiec nie wiem czy na cos sie przydam, ale bede sie starala... :D

Link to comment
Share on other sites

jborowy,

Eeee ... chyba to cos nie tak z tym exifem. Po pierwsze dlatego, ze tej informacji nie bedzie gdy fotka byla robiona z analogu. Jesli grzebiesz sie w przeszlosci to wiekszosc zdjec jest z takich aparatow, a wiec skad na niech informacja EXIF?

A po drugie, po modyfikacji foty z cyfraka np. po komendzie "save for web" exif zostanie zamazany.

Link to comment
Share on other sites

wind - jasne, że masz rację, ale niektórzy autorzy edytują exifa i wtedy może być zachowana informacja o nazwie psa. Na coś muszę liczyć, bo jak inaczej znajdę?

PS

Ja robię dużo zdjęć analogiem marki Zenit lub Praktica i w exifie jak chcę jest podane, że to np zenit i inne dane włącznie z nazwą skanera, ktorym robiłem plik jpg.

Link to comment
Share on other sites

No to kto ciekawy jak wygląda analog cyfrowo obrobiony (szczególnie zapraszam Wind), niech popatrzy tutaj:

http://www.pbase.com/jborowy/terriers

Cała seria zdjęć wykonana "nowiusieńkim" Zenkiem E (17,50 zł) na filmie Kodak VR 200 (5,50 zł).

Zdjęcia oczywiscie celowo zmiejszone - oryginały mają wielkość ok 3000X2000 i rozdzielczość 1200 pci

Może jeszcze wieczorem wsadzę coś specjalnego dla miłosników aparacików. Też szczególnie z myślą o Wind.

Link to comment
Share on other sites

jborowy,

Powiem tak ... ten Twoj sprzet to dobrze zainwestowane pieniadze :-) I Mowie to zupelnie powaznie! Jak na taka cene sprzetu to fotki wychodza wybitne. Oczywiscie maja pewne mankamenty ;), ale tak jak pisalam na wstepie 17,50 powalilo mnie totalnie. :D :D :D

A ja zastanawiam sie skad tu pieniadze na Canona 1Ds Mark II wziac :lol:

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...