Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Maleńki piesek, obecnie chyba   najmniejszy wśrod samców. Cały czas mnie obszczekiwał , jak probowałm podejść bliżej do siatki, to uciekał. Nie da do siebie podejść, capnał pracownika przy próbie pogłaskania.

Jak on sobie da tam radę w boksie z tak duzymi psami:(

IMGP1778.JPG

IMGP1780.JPG

IMGP1782.JPG

IMGP1783.JPG

IMGP1788.JPG

Link to comment
Share on other sites

Tylko tak zastanawiam się, dlaczego wolontariuszki i tej suczki nie wzięły pod opiekę, albo chociaż  do odzielnego boksu:(.

Ona nie ma szans na adopcję, bo chyba sama nie wyjdzie z tego kąta:(

Tam sporo takich niewidoczych:(

IMGP1762.JPG

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tola napisał:

Tylko tak zastanawiam się, dlaczego wolontariuszki i tej suczki nie wzięły pod opiekę, albo chociaż  do odzielnego boksu:(.

Ona nie ma szans na adopcję, bo chyba sama nie wyjdzie z tego kąta:(

Tam sporo takich niewidoczych:(

IMGP1762.JPG

Czy mnie się wydaje, czy ona stareńka jest...? 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tola napisał:

A gdzie to się dzieje?

Osiedle, jeden z bloków na Kamiennej. Dziś jedna z sąsiadek miała nawiązać kontakt z właścicielami kota. Nie wiem jak to wygląda od strony prawnej taka sprawa, kiedy zwierzę jest porzucone? Ten kociak to senior. I taki milusiński, na kolana wchodzi, daje się głaskać.

A ile tych biedaków w schronisku :(

 

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Tola napisał:

Tylko tak zastanawiam się, dlaczego wolontariuszki i tej suczki nie wzięły pod opiekę, albo chociaż  do odzielnego boksu:(.

Ona nie ma szans na adopcję, bo chyba sama nie wyjdzie z tego kąta:(

Tam sporo takich niewidoczych:(

IMGP1762.JPG

Moze to schronisko wyznacza psy do opieki dla wolontariatu? Ta sunia za bardzo "pokazowa" i adopcyjna nie jest. Nie dałoby sie z nia robić fotek na profil. Jesli nikt tej suni nie zabierze, to ona tam nie ma szans.

Zdjęcia ogólnie dla mnie dołujące. Te same psy od lat, duże staruszki, często w kiepskim stanie. One niestety tam odejda i nie poznają normanego zycia... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

O tej suni rozmawiałam z Murką ale obecnie nie ma możliwości wziąć jakiegokolwiek psiaka.Może coś się wyklaruje w ciągu tygodnia więc musimy cierpliwie czekać.Mam tylko nadzieję,że malutka jakoś przetrwa z o wiele większymi od siebie suczkami....

IMGP1724.JPG

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Shirayuki napisał:

Osiedle, jeden z bloków na Kamiennej. Dziś jedna z sąsiadek miała nawiązać kontakt z właścicielami kota. Nie wiem jak to wygląda od strony prawnej taka sprawa, kiedy zwierzę jest porzucone? Ten kociak to senior. I taki milusiński, na kolana wchodzi, daje się głaskać.

A ile tych biedaków w schronisku :(

 

W świetle przepisów Ustawy porzucenie zwierzaka jest przestępstwem.

Należałoby zawiadomić   dzielnicowego, SM lub policję; policja wszczyna wtedy postępowanie "z  urzędu".

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.07.2020 o 15:19, Anula napisał:

Ten psiak to raczej bernardyn.Cudny jest.Trzeba poszukać jakiejś Fundacji od bernardynów,może jest.Kiedyś była i nawet na dogo.

IMGP1735.JPG

Tak, kiedyś miałam kontakt z Anetą od bernardynów, zabrała z zamojskiego schroniska kilka psów tej rasy. Próbuję odzyskać teraz kontakt, chociaż nie wiem, czy kobieta nadal działa...

Dostaliśmy na konto 1000 zł od pan z FB  z Polski na pomoc konkretnemu psu z zamojskiego schroniska, chcielibyśmy przeznaczyć całą kwotę dla tej suni, jeśli tylko znalazłby się ktoś, kto mógłby zaopiekować się benką.

Gwarantujemy też pokryć koszty weterynaryjne. Od wczoraj szukam jakiegoś opiekuna, na razie bez skutku:(. Ja wiem, że przy tak dużym psie taka kwota to kropla w morzu potrzeb, ale może dla kogoś będzie to impuls do pomocy tej właśnie suni.

Ciężko jest, na dogo raczej nikt nie bierze pod opiekę takich molosów:(

 

Dnia 26.07.2020 o 15:41, omi napisał:

Czy mnie się wydaje, czy ona stareńka jest...? 

Nie wiem, pracownik nic nie mówił, ze to starsza sunia, tylko ze bardzo przerażona...

5 godzin temu, Jaaga napisał:

Moze to schronisko wyznacza psy do opieki dla wolontariatu? Ta sunia za bardzo "pokazowa" i adopcyjna nie jest. Nie dałoby sie z nia robić fotek na profil. Jesli nikt tej suni nie zabierze, to ona tam nie ma szans.

Zdjęcia ogólnie dla mnie dołujące. Te same psy od lat, duże staruszki, często w kiepskim stanie. One niestety tam odejda i nie poznają normanego zycia... 

Z tego co wiem, to decyduje jedna wolontariuszka. Myślę, ze  trzeba pomagać i takim mniej pokazowym, bo dla nich to życie.

1 godzinę temu, Bogusik napisał:

O tej suni rozmawiałam z Murką ale obecnie nie ma możliwości wziąć jakiegokolwiek psiaka.Może coś się wyklaruje w ciągu tygodnia więc musimy cierpliwie czekać.Mam tylko nadzieję,że malutka jakoś przetrwa z o wiele większymi od siebie suczkami....

IMGP1724.JPG

Bardzo dziękuję w imieniu maleńkiej.

Tak jak rozmawiałyśmy, będziemy dzwonić do schroniska; dzisiaj TZ dzwonił do kierownika, ale jest poza Polską, będzie mógł rozmawiać  jutro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Tola napisał:

Nie wiem, pracownik nic nie mówił, ze to starsza sunia, tylko ze bardzo przerażona...

Z tego co wiem, to decyduje jedna wolontariuszka. Myślę, ze  trzeba pomagać i takim mniej pokazowym, bo dla nich to życie.

Olly tez wyglądał na staruszka. Pamiętacie jego zdjecia ze schroniska? Po tym jak psychicznie odetchnął zmienił się nie do poznania z zaniedbanego, osowiałego "niby staruszka" na pełnego wiroru kilkulatka.

Tolu, mnie tego akurat pisac nie musisz, bo wiesz, że ja mysle tak samo i zawsze wypatruję największe biedy. Jednak zaglądam czasen na profil schroniska, gdzie są zdjecia tych objetych opieką wolontariuszy, wybranych psiaków. Tu ani uroda, ani zachowaniem ani spacerami sunia nikogo na FB nie zachwyci. Jak na moje oko wybierane są psy adopcyjne z wyglądu i psychiki. 

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Jaaga napisał:

Olly tez wyglądał na staruszka. Pamiętacie jego zdjecia ze schroniska? Po tym jak psychicznie odetchnął zmienił się nie do poznania z zaniedbanego, osowiałego "niby staruszka" na pełnego wiroru kilkulatka.

Tolu, mnie tego akurat pisac nie musisz, bo wiesz, że ja mysle tak samo i zawsze wypatruję największe biedy. Jednak zaglądam czasen na profil schroniska, gdzie są zdjecia tych objetych opieką wolontariuszy, wybranych psiaków. Tu ani uroda, ani zachowaniem ani spacerami sunia nikogo na FB nie zachwyci. Jak na moje oko wybierane są psy adopcyjne z wyglądu i psychiki. 

Tak, wiem. 

Nie można też takiego wybranego psa zabrać do hoteliku lub DT i szukać mu domu, bo muszą to zrobić wolontariusze.

Zrobiło się schronisko w schronisku.

Link to comment
Share on other sites

Mamy zgłoszenie 2 bezdomnych suczek i ich 7 szczeniaków:(.

Suczki przybłąkały się do  stodoły do starszej kobiety; prosi o pomoc i zabranie wszystkich psów, nie da rady się nimi opiekować ze względu na stan zdrowia i wiek:(

U szafirki na razie kwarantanna, u Murki nie ma miejsc:(

To jedna z suczek z maluchami, druga ukryła się w stodole.

SAVE_20200727_183509.jpg

SAVE_20200727_183515.jpg

Link to comment
Share on other sites

Maluchy chyba bedziesz musiała ogłaszac bezposrednio stamtąd. Lepiej chyba je na miejscu odrobaczyc, odpchlić i szybko szukac domów. Nie jest bezpieczne ich dłuższe trzymanie na wolności, są lisy, drapieżne ptaki i inne niebepieczeństwa. Jesli nie ma żadnej opcji schronienia dla rodzin, to chyba nie ma wyjścia. pewnie łatwiej dla samych matek będzie jakieś lokum znaleźć. Mam kota z podobnej sytuacji. Rodzinka mieszkała w stodole na wsi, matkę i rodzeństwo zabił lis, przeżył tylko on.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...