Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Tola dzis była w schronisku. Wieczorem będzie wstawiac zdjęcia i informacje. Prosiłam o podpytanie o jednookiego biedaka, bo to pies bez szans na adopcję ze schroniska. Raz go zauważyłam przez problem z oczkiem i nawet dla mnie dlugo byl niewidoczny. Dopiero na ostatnich zdjeciach zwróciłam ponownie uwagę na ten niepozorny, bury posążek wpatrujący się jedynym okiem w obiektyw aparatu. 

Dzis okazało się, że piesek jest co najmniej kilka lat w schronisku. Zapodziała się gdzieś jego książeczka zdrowia, wiec więcej informacji pracownik udzieli, jak się z nią zapozna.

Założę się, że większość osób tu nigdy nie zobaczyła go na zdjęciach, mimo lat oglądania zdjęć Toli. Co dopiero liczyć na to, ze zauważy go ktoś odwiedzajacy schronisko i wybierze spośród dziesiątek młodszych, ładniejszych, bardziej przebojowych psów. 

Od ostatnich zdjęć nie potrafię wyrzucić go z głowy. Ten pies jest chodzącą definicją nie chcianego, nie kochanego, nie zauważanego schroniskowca.

 

image000003(3).jpg

image000002(1).jpg

image000001(7).jpg

image000000(18).jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.05.2022 o 19:38, Jaaga napisał:

niepozorny, bury posążek wpatrujący się jedynym okiem w obiektyw aparatu. 

Od ostatnich zdjęć nie potrafię wyrzucić go z głowy. Ten pies jest chodzącą definicją nie chcianego, nie kochanego, nie zauważanego schroniskowca.

 

Też o nim myślałam ... na pewno nikt z szukających w schronisku psa, tego biedaka na pewno nie wybierze - pospolity, bury i jeszcze bez oka ... po co komu taki pies ?

Może moglibyśmy odmienić jego życie, uratować od śmierci w schronisku.... 

Dałabym mu na razie 50 zł deklaracji, a gdy moja Karolcia znajdzie dom, podwyższę do 100 zł, czy ktoś mógłby wesprzeć  psiaka deklaracją i dać mu szansę na normalne życie ?

Bardzo proszę ....

Jaaga, gdyby udało się zebrać deklaracje, mógłby do Ciebie przyjechać ? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Jaaga za pomoc i wstawienie zdjęć, ja dopiero wróciłam ze wsi.

W schronisku byłam rano, porobiłam trochę zdjęć, ale już widzę, ze dzisiaj nie uda mi się wstawić wszystkich, bardzo wolno przerzucają mi się na laptop. 

Prosiłam dzisiaj o odczytanie nr czip białemu psiakowi, o którego pytała Sara 2011, piesek jest bardzo przyjazny, podskakiwał do głaskania jak p. Wiesław wszedł do boksu. Jest od niedawna w schronisku, w książeczce ma wpisany 2016 rok urodzenia.

1652640722285.jpg

1652640738688.jpg

1652640745258.jpg

1652640760766.jpg

IMG-20220515-WA0013.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.05.2022 o 21:35, limonka80 napisał:

Też o nim myślałam ... na pewno nikt z szukających w schronisku psa, tego biedaka na pewno nie wybierze - pospolity, bury i jeszcze bez oka ... po co komu taki pies ?

Może moglibyśmy odmienić jego życie, uratować od śmierci w schronisku.... 

Dałabym mu na razie 50 zł deklaracji, a gdy moja Karolcia znajdzie dom, podwyższę do 100 zł, czy ktoś mógłby wesprzeć  psiaka deklaracją i dać mu szansę na normalne życie ?

Bardzo proszę ....

Jaaga, gdyby udało się zebrać deklaracje, mógłby do Ciebie przyjechać ? 

 

 

Tak, móglby, bo jedzie do DS Masza i pewnie Koszałek. Po wyczesaniu filców, odkarmieniu bylby z niego fajny piesek. Do zdjęć wystarczy chusteczka czy krawacik i już  staje się widoczny.

Skoro czarny, duży stary Maxim bez łapy trafił na kochająca rodzinę, która wzruszyła się jego historia i kalectwem, to myślę  że mały buras tez ma szanse. Przecież mialam zainteresowane osoby nawet Amely, kiedy jeszcze myśleliśmy, że jej ograniczenia z czasem miną i da rade normalnie funkcjonować. A była zrudziałą, czarną staruszka z nadwagą.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

IMG-20220515-WA0039.jpg

Dzisiaj na moich oczach ta biała zaatakowała tą burą sunię, trudno ja było odciągnąć:(. 

IMG-20220515-WA0040.jpg

Bura suczka została przywieziona do schroniska z tą czarną (na dalszych zdjęciach).

Tak mi się marzy, że jakby Wolfik znalazł dom bardzo chciałabym je zabrać.

Są najmniejsze w boksie, ta bura ma ok.6 lat.

IMG-20220515-WA0043.jpg

IMG-20220515-WA0045.jpg

IMG-20220515-WA0041.jpg

IMG-20220515-WA0042.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.05.2022 o 23:22, Jaaga napisał:

Tolu, jakiej wielkości jest burasek? Na poprzednich zdjęciach wyglądał na małego, a na dzisiejszych jakoś mi się "powiekszyl" Nie wiem, czy to kwestia perspektywy?

Wydaje mi się, że podobny wielkością do Tusi, może mniej masywny...On i ten biały są podobnej wielkości.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.05.2022 o 19:22, Alaskan malamutte napisał:

 

Dnia 11.05.2022 o 21:56, Alaskan malamutte napisał:

Bardzo dziękuję🌹🌺 Ja może jutro dorobię na Kraków, wciąż brak mi czasu😔

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.05.2022 o 23:02, wiolhelm170 napisał:

Dam 50 zł stalej na biedaka.Ja nie wiem czy z tego schroniska ktoś w ogóle adoptuje psy.Ciagle te same na zdjęciach.

Dziękuję bardzo, to chłopak ma już 100 zł. Może jeszcze ktoś się zlituje ...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.05.2022 o 08:28, Sara2011 napisał:

Tolu, coś więcej wiadomo o tym piesku ?

IMG-20220515-WA0013.jpg

Tak, napisałam w swoim pierwszym poście wczoraj - 

Prosiłam dzisiaj o odczytanie nr czip białemu psiakowi, o którego pytała Sara 2011, piesek jest bardzo przyjazny, podskakiwał do głaskania jak p. Wiesław wszedł do boksu. Jest od niedawna w schronisku, w książeczce ma wpisany 2016 rok urodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...