Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

[quote name='Tola']Wyslę adres mailowy do Pani. Pani prosi tylko , aby nie była agresywna.[/QUOTE]

Agresywna do ludzi, do psow? A szczekliwa może być? Rozumiem, że ja mam pociągnąc tą adopcje?
Jesli tak to niech Pani do mnie zadzwoni, bedzie najprosciej jak z nią porozmawiam jakie ma warunki i jakiego psa dla siebie szuka, będzie szybciej niż mailować do siebie.
W schronisku aktualnie jest kilka psow bardzo w typie Onkow (zarowno psow jak i suczek).

Link to comment
Share on other sites

Wszystkich nas łączy pomaganie zwierzętom- tylko z jedną wielką RÓŻNICĄ:

-Jedni pomagają od zawsze, od maleńkości, od dzieciństwa (kiedy wracałeś ze szkoły i napotkałeś bezdomnego, brudnego psa, dzieliłeś się z nim kanapką, a wieczorem nie dawały ci zasnąć myśli, gdzie biedak się teraz poniewiera), po prostu urodzili się z wielką wrażliwością na los krzywdzonych zwierząt. Nie potrafią przejść obojętnie obok potrzebującego pomocy stworzenia. Często są spostrzegani jako nienormalni przez ludzi (niby tych "normalnych"). Bezpłatnie i z potrzeby serca poświęcają się ratowaniu zwierząt, materialnie tracąc- duchowo zyskując nie oczekując poklasku!

_Drudzy pomagają bo muszą, bo tak wyszło w życiu, z racji wykonywanej pracy zawodowej, bo za to im się płaci pensje. Prawdopodobnie gdyby ich życie zawodowe potoczyłoby się innym torem, nigdy, ale to nigdy nie zainteresowaliby się problemem i losem zwierząt bezdomnych.

Mam prośbę, szczególnie do tych "pierwszych": nie kłóćmy się, ale skupmy się na pomocy zwierzętom, każdy w miarę swoich możliwości. Nie przeszkadzajmy sobie, ale wspierajmy się, bo główny cel nas łączy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ratifunkel']Wszystkich nas łączy pomaganie zwierzętom- tylko z jedną wielką RÓŻNICĄ:

-Jedni pomagają od zawsze, od maleńkości, od dzieciństwa (kiedy wracałeś ze szkoły i napotkałeś bezdomnego, brudnego psa, dzieliłeś się z nim kanapką, a wieczorem nie dawały ci zasnąć myśli, gdzie biedak się teraz poniewiera), po prostu urodzili się z wielką wrażliwością na los krzywdzonych zwierząt. Nie potrafią przejść obojętnie obok potrzebującego pomocy stworzenia. Często są spostrzegani jako nienormalni przez ludzi (niby tych "normalnych"). Bezpłatnie i z potrzeby serca poświęcają się ratowaniu zwierząt, materialnie tracąc- duchowo zyskując nie oczekując poklasku!

_Drudzy pomagają bo muszą, bo tak wyszło w życiu, z racji wykonywanej pracy zawodowej, bo za to im się płaci pensje. Prawdopodobnie gdyby ich życie zawodowe potoczyłoby się innym torem, nigdy, ale to nigdy nie zainteresowaliby się problemem i losem zwierząt bezdomnych.

Mam prośbę, szczególnie do tych "pierwszych": nie kłóćmy się, ale skupmy się na pomocy zwierzętom, każdy w miarę swoich możliwości. Nie przeszkadzajmy sobie, ale wspierajmy się, bo główny cel nas łączy.[/QUOTE]

Jak najbardziej się z Tobą zgadzam:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='handzia']Święta racja. A pani piranii dziękujemy ;) Bez pani też sobie poradzimy, jeśli zechcemy wyciągnąć psa ze schroniska ;)[/QUOTE]

A Ty co jesteś, moderator czy administrator, że będziesz mówić, kto się może udzielać, a kto nie? :roll: Forum zdaje się jest publiczne i wypowiadać się może ten, kto chce. A że Tobie to nie pasuje, to jakby Twój problem.


Ja mam pytanie: czy te kocie domki trafią też do Lublina? Na jakich zasadach są fundowane, prywatni sponsorzy, miasto, fundacja? Bo wiem, że w ostatnich latach pojawiło się trochę tych domków na lubelskich osiedlach i może wiecie, jak to jest. Zadra?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']A Ty co jesteś, moderator czy administrator, że będziesz mówić, kto się może udzielać, a kto nie? :roll: Forum zdaje się jest publiczne i wypowiadać się może ten, kto chce. A że Tobie to nie pasuje, to jakby Twój problem.


Ja mam pytanie: czy te kocie domki trafią też do Lublina? Na jakich zasadach są fundowane, prywatni sponsorzy, miasto, fundacja? Bo wiem, że w ostatnich latach pojawiło się trochę tych domków na lubelskich osiedlach i może wiecie, jak to jest. Zadra?[/QUOTE]

Budki za zwyczaj fundują fundacje/organizacje niesamowicie rzadko spółdzielnie mieszkaniowe.
Ustawienie takiego domku jest bardzo istotne ponieważ ( przynajmniej w Lublinie) dosyć często dochodzi do ich podpalania czy wrzucania petard do środka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']A Ty co jesteś, moderator czy administrator, że będziesz mówić, kto się może udzielać, a kto nie? :roll: Forum zdaje się jest publiczne i wypowiadać się może ten, kto chce. A że Tobie to nie pasuje, to jakby Twój problem.


Ja mam pytanie: czy te kocie domki trafią też do Lublina? Na jakich zasadach są fundowane, prywatni sponsorzy, miasto, fundacja? Bo wiem, że w ostatnich latach pojawiło się trochę tych domków na lubelskich osiedlach i może wiecie, jak to jest. Zadra?[/QUOTE]
W Zamościu na nasz wniosek zakupu dokonał Wydział Ochrony Srodowiska..... UM.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='reks48']Potwierdzam moje słowa, potraficie tylko pyskować nie można was nawet pochwalić kiedy bierzecie się do roboty najlepiej czujecie sie kiedy knujecie. Jesteście podejrzliwe, knujecie intrygi cała ostatnia strona to jest gdybanie kim jest reks dowiecie sie o tym w swoim czasie, tyczy sie to osób, które tak wiele piszą a tak mało robią i chcą sobie przypisywać wielkie poświęcenie dla zwierząt. proponuje jeszcze kilka banerków typu: czy przetrwa, umieraja, wycieńczałe. Każdemu wolno pisać i ja bede pisał jezeli będziecie sie kłuciły w dalszym ciągu bede pisał coraz pikantniejsze szczegóły chodz wiem że odpowiedzi nie otrzymam ale może zaczniecie myslec. Żuniu dziekuje ci za to że podjełaś walke z wiatrakami i wytykasz tym zakłamanym działaczkom prawde.[/QUOTE]

O ludzie!!!!! A kogo interesuje kim jest reks? Tylko żunia była niby to ciekawa, kim jesteś. Po co to roztrząsać kim jest, przecież to żadna jakaś wspaniała osobistość ze świata pomocy zwierząt. Jakby nikt nie wiedział!!! Z Twoich postów kipi tylko nienawiść do prawdziwych, a nie fałszywych przyjaciół zwierząt.
A co Ty zrobiłeś dla psów z Majdanu Ruszowskiego,skoro wiedziałeś o tym problemie tak długo?!!?!?!?!?!?!?! No proszę, pochwal się.
Obserwatorom i mącicielom (czyli Tobie i Twoim miłośniczkom) dziękujemy za pomoc (bo i tak nic nie robicie tylko zamęt w środowisku i na tej stronie).
Co masz do banerków? Każdy sposób jest dobry.
A co do czerwonego hasła piranii [SIZE=2][COLOR=red]"Za największego wroga mają ludzie tego, kto mówi im prawdę" [/COLOR][/SIZE]na Tobie Wyjątkowo się sprawdza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']Wczoraj do schroniska trafił psiak w typie labradora, dziś został odebrany przez szukających go właścicieli.

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-OXCgzvclZ8I/TrK_Hx8fHtI/AAAAAAAAG74/LBu9tLT9WlA/s500/labek_zmie%2525C5%252584%252520nazw%2525C4%252599.jpg[/IMG]

Dom znalazł dziś też kudłaty kłapouch z pierwszego boksu.
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-N18h1BgN7hQ/TrK_KvliGbI/AAAAAAAAG8A/5JdsNqoJbX0/s500/Klapouch_zmie%2525C5%252584%252520nazw%2525C4%252599.jpg[/IMG][/QUOTE]
Przypominam,że nie jest to wątek sprzedanych psów ze schroniska.Sprzedanych, jak sprzedaje się"rzecz".Okreslenie ADOPCJA rządzi się swoimi prawami i proszę nie używaj określeń nieadekwatych do procedur.

Link to comment
Share on other sites

Ty masz 27 a ja 14 postów więc oboje jasteśmy zieloni w wirtualnej pomocy zwierzętom . Dowiedziałem się o Majdanie dopiero teraz z UG. nie popełniłem żadnych zaniedbań w tej sprawie jak Zadra. Jak bym wiedział otym wcześniej też bym reagował.

Link to comment
Share on other sites

Może i nic nie robię dla psów. To zależy od tego kto i pod jakim kątem na to patrzy.
Współpracę proponowałam gdy dowiedziałam się o nieszczęsnych psiakach z Majdanu- jaki był efekt łatwo sprawdzić cofając się o kilka stron.
Miłośniczką to mogę być " dobrego kina".Sprawdż w jakim kontekście należy umieszczać ten wyraz.
A Pirania nie użyła słowa " adopcja ".
Nie czepiajcie się nas, bo my nie chcemy wywoływać niepotrzebnej burzy na forum.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj na ulicy Sochaniewicza (koło szkoły nr 6) została pozostawiona mała sunia, była przywiązana linką...może ktoś kojarzy tą sunię, może kojarzy właścicieli...
Sunia rzecz jasna aktualnie została zabrana do schroniska. Lepsze foty jutro.

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-VADCwOZ9f2U/TrQlDUKCg-I/AAAAAAAAG-w/YU_lDkV6Zoo/s500/Sunia%252520szko%2525C5%252582a_zmie%2525C5%252584%252520nazw%2525C4%252599.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img838.imageshack.us/img838/5946/img7171q.jpg[/IMG]

[IMG]http://img812.imageshack.us/img812/6497/img7172k.jpg[/IMG]

[IMG]http://img72.imageshack.us/img72/2808/img7174l.jpg[/IMG]

[IMG]http://img444.imageshack.us/img444/8633/img7175h.jpg[/IMG]

[IMG]http://img513.imageshack.us/img513/3280/img7176q.jpg[/IMG]


[B]Afra,zaglodzona suczka z zamojskiego schroniska już w DS !!!!!!!!!!!!!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://www.psy.warszawa.pl/gfx/zasadyadopcji/pies2.jpg[/IMG][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][COLOR=#c64411]Zasady adopcji:[/COLOR][/SIZE][/FONT]


[LIST]
[*][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2]W schronisku wydawane są zwierzęta zdrowe, zaszczepione przeciw wściekliźnie, wysterylizowane, "zaczipowane" z aktualną książeczką zdrowia. [/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2]Podpisuje się umowę adopcyjną. [/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2]Nie są pobierane żadne opłaty za psa czy kota lecz mile widziana jest darowizna na rzecz zwierzaków. [/SIZE][/FONT]
[/LIST]
[LIST]
[*][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2]Trzeba być osobą pełnoletnią.[/SIZE][/FONT]
[/LIST][CENTER][IMG]http://www.psy.warszawa.pl/gfx/zasadyadopcji/pies1.jpg[/IMG][/CENTER]




[LEFT][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][COLOR=#c64411]Uwagi dodatkowe:[/COLOR][/SIZE][/FONT][/LEFT]
[LIST]
[*][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2]Ze względu na dużą liczbę zwierząt Schronisko nie jest w stanie przeprowadzić wszystkich zabiegów sterylizacji, kastracji na czas. Dlatego [B]można i należy umówić się na sterylizację, kastrację w późniejszym terminie i zabrać psa od razu do nowego domu[/B]. Najlepiej aby stało się to po około 2-3 miesiącach od daty adopcji, po zaaklimatyzowaniu się zwierzęcia.[/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2]Jeśli wybrany pies jest chory lub w trakcie leczenia można przedstawić Dyrekcji schroniska [B]zaświadczenie z zewnętrznej kliniki o zobowiązaniu do leczenia[/B] lub kontynuacji leczenia (może być przysłane do schroniska faksem lub e-mailem) i od razu zabrać go do nowego domu. Pamiętajmy, że leczenie w domowych warunkach przynosi zdecydowanie lepsze i szybsze efekty.[/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2]W przypadku psów rasowych, w obawie przed adoptowaniem ich do rozpłodu, Dyrekcja schroniska przestrzega zasady wydawania ich dopiero po wykonanym zabiegu. Ich pobyt w schronisku, w związku z tym, znacznie się wydłuża, nawet gdy są już chętni do adopcji. Psy rasowe gorzej znoszą trudne warunki w schronisku, częściej chorują...[/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2]Pamiętajmy też, że w Polsce [B]jest problem przede wszystkim z nadpopulacją mieszańców[/B] - dlatego kastrujmy i sterylizujmy je koniecznie. Te niemiłe zabiegi przedłużają im życie i czynią bardziej przywiązanymi do właścicieli przez brak zainteresowania płcią przeciwną. Zabieg w żadnym wypadku nie zmienia charakteru psa[/SIZE][/FONT]
[/LIST][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[B]I jak wobec tych informacji ma się sprzedaz psów z zamojskiego schroniska????[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...