Jump to content
Dogomania

Z troskliwego BDT Poker udałem się do mojego wspaniałego DS. Miałem jechać do hotelu, ale Poker dała mi BDT. DZIĘKUJĘ POKER :) Tofik - roczny psiak, 7 kilo wagi zamknięty w betonowym boksie jednego z najgorszych schronów umiera z zimna i strachu.


elik

Recommended Posts

Nie zazdroszczę Wam jutrzejszych przeżyć, ale bardzo cieszę się, że Państwo nie zawiedli naszych oczekiwań, że imię zostaje i że będą w kontakcie i pomimo odległości będziesz miała kontakt z ToFIŚIEM  🙂  Widać, że to dobrzy, odpowiedzialni ludzie, którzy zapewnią Toficzkowi wszystko, czego będzie potrzebował. 
Trzymam za Was kciuki, za jutrzejszy dzień 
kciukiok91.jpg.879509ca2f044454c47a89b16b6261ef.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.01.2024 o 15:23, Alaskan malamutte napisał:

No i super 😁❤️

Bardzo się cieszę, bo to z mojego ogłoszenia Tofik znalazł domek😊

 Jedno jedyne i od razu strzał w 10!!

Bądź już tylko szczęśliwy Tofisiu❤️🥰❤️

 

 

Znalazłaś mu Asiu i dom i wizytatorkę  🙂 

Bardzo serdecznie dziękuje Ci kochana Asiu

                   buziakdlaCiebie.jpg.5b6ca93d38a1480d225b1e6c2cb3fb83.jpg    spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Tak prosiłam, ale jak na razie bezskutecznie.  Ze schronu najszybciej można dostać psa, ale z reszta są trudności.  W poniedziałek sama zadzwonię do schronu i może uda mi się uzyskać zapewnienie, że wyślą na adres Pana Arka. Zastanawiam się tylko, co będzie, bo jak Państwo wyjeżdżają to list może ich nie zastać. Ale bez względu na to, w poniedziałek skontaktuję się ze schronem i oczywiście dam znać.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.01.2024 o 17:26, Poker napisał:

Nigdzie teraz nie wyjeżdżają.  Będą  w domu.

 

Tak, wiem, a nawet jeśli gdzieś wyjadą, to zawsze ktoś jest w domu i będzie mógł odebrać list.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.01.2024 o 11:31, elik napisał:

Czy zwierzaczki zrobiły Tofisiowi zieloną noc?

Chyba nie wiedziały, że  to ostatnia noc.

ToFIŚ zachowuje się jak nieokrzesany nastolatek. Po prostu trzeba go wychować, wpisać w ramy właściwych zachowań.

Za jedzenie da się zabić i to trzeba będzie wykorzystywać w uczeniu go dobrych  manier. 

Państwo są gotowi na to.

On jednak ma bardzo wrażliwe łapy, jest bardzo niespokojny przy dotykaniu i chwyta  ręce zębami, ale bez warkotu i pokazywania dziąseł.

Okolice nasady ogona mogę już czochrać, ale z wyczuciem.

Na porannym spacerze oczywiście wypatrzył psa z odległości 50. m i chciał śpiewać, ale udało mi się go opanować słownie no i zmieniłam kierunek trasy, żeby odwrócić uwagę.

Dziś znowu pięknie bawili się z sunią.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.01.2024 o 11:40, Poker napisał:

Chyba nie wiedziały, że  to ostatnia noc.

ToFIŚ zachowuje się jak nieokrzesany nastolatek. Po prostu trzeba go wychować, wpisać w ramy właściwych zachowań.

Za jedzenie da się zabić i to trzeba będzie wykorzystywać w uczeniu go dobrych  manier. 

Państwo są gotowi na to.

On jednak ma bardzo wrażliwe łapy, jest bardzo niespokojny przy dotykaniu i chwyta  ręce zębami, ale bez warkotu i pokazywania dziąseł.

Okolice nasady ogona mogę już czochrać, ale z wyczuciem.

Na porannym spacerze oczywiście wypatrzył psa z odległości 50. m i chciał śpiewać, ale udało mi się go opanować słownie no i zmieniłam kierunek trasy, żeby odwrócić uwagę.

Dziś znowu pięknie bawili się z sunią.

 

Ten ToFIS, to ma jednak szczęście. Wprawdzie wylądował w schronie, ale pewnie tylko po to, żeby przejść krótką, ale przyjemną drogę do własnego wspaniałego domu, na którego oczekiwanie nie mógł trafić lepiej, niż do Ciebie Poker. Mówisz o nim bardzo ciepło, nawet gdy opisujesz jego niepożądane zachowania. Szkoda, że nie może zostać u Was, ale to zrozumiałe.

Nie wiem czy nie wartałoby prześwietlić jego tyłeczek. Ja też zauważyłam,choć tak krótko był u mnie, że ma niesamowity lęk przed dotykaniem jego tylnych łapek, a zwłaszcza tej pogryzionej od wewnętrznej strony. Kwiczał, dosłownie, gdy chciałam choćby lekko rozchylić łapki, żeby zobaczyć co to za rana na jego udzie. Kwiczał, zanim zdążyłam rozchylić łapki. Może ma jakieś traumatyczne wspomnienia. Może to było nie tylko pogryzienie? Może przez mocne naciśnięcie, gdy podczas ugryzienia leżał na grzbiecie, nastąpiło jakieś uszkodzenie w stawie? Ten jego wrzask następował zanim jeszcze zdążyłam rozchylić łapki, jakby prosił, nie rób mi tego. Może przesadzam, a może warto sprawdzić?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.01.2024 o 12:07, Poker napisał:

On nic nie ma z łapkami. On nie znosi dotyku głównie stóp. To siedzi w jego głowie.

Udka wygojone, mogę pogłaskać jak się wywali kołami do góry.

A pozwala bez sprzeciwu rozchylić łapki, gdy leży na grzbiecie, bo o tym mówię  🙂

Link to comment
Share on other sites

Wrażliwość łap to problem nie tylko Tofika, to problem wielu psów. To właśnie siedzi w głowie, tak jak pisze Poker. Jeśli w psiej awanturze jeden pies gryzie drugiego w łapy, to jest grożenie śmiercią. Pies z pokaleczonymi łapami nie da rady bronić się, nie da rady uciec, nie dogoni zdobyczy. Stąd tez problemy przy obcinaniu pazurów, szczeniak i niejeden dorosły pies spontanicznie podaje łapę (gest proszalny), nie trzeba tego uczyć, starczy wzmocnić. Ale chwyt za łapę odbiera najpierw jako zagrożenie. Mam taki świetny, ale bardzo długi film ze spotkania dorosłego owczarka ze szczeniakiem - dorosły pies warując pozwala łazić po sobie, ale cofa łapę przed dotknięciem szczenięcej mordki. Dorosły pies uczy w ten sposób, że to miejsce zakazane. Oczywiście domowe szczeniaki przyzwyczajamy nawet przypadkowo do dotknięcia łap i dlatego godzą się z tym. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tofiś w drodze do domu.  
Pan Arek napisał, że Tofik śpij sobie spokojnie, dostaje regularnie wodę, zatrzymują się na mini spacerki. Tofik jest bardzo grzeczny, co bardzo podoba się Państwu, bo będzie z Nimi sporo  jeździł, a to przecież pierwsza podróż Tofika i zachowuje się na szóstkę z plusem.

419063119_3533579113566778_1192409725907284559_n.jpg.960fb7d08acb0104d61b9763518dd5f4.jpg

Bądź grzeczny, kochaj i bądź kochany Szczęściarzu    ❤️   

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Dopiero mogę napisać , bo zaraz po wyjeździe Tofika do teraz mieliśmy gości.

Wszystko przebiegło zgodnie z planem. Tofiś ładnie się przywitał, podpisaliśmy umowę i poszliśmy na spacer. Piesio był tak podekscytowany, że nawet nie zauważył mojego zniknięcia. Oczywiście zdążył zaliczyć arie . Państwo chcą się zapisać do psiej szkoły.

Spakowałam kocyk, pluszaki, piłeczkę , porcję jedzonka na kolację, twarde gryzaki na drogę, by miał zajęcie. Oczywiście książeczkę zdrowia i zalecenia medyczne. Pożyczyłam swoje szelki i smycze. Dostał obróżkę z adresatką od państwa.

Widzę, że elik już wkleiła zdjęcie łobuza .

A nam pusto bez niego, dziewczynki są smutne. Wlazł nam bardzo w serca. Gdybyśmy byli o 20 lat młodsi, zostałby u nas.

Jestem pewna, że Tofi będzie w  DS szczęśliwy, kochany i zadbany.

Państwo lubią wędkować z łodzi i mają dla Tofisia  szwedzką kamizelkę ratunkową specjalną dla psów.

A to ostatnie zdjęcie jak wracają z Tycią z ogródka

Tofi2.jpg.535d9b1206b51c5391bf60997d3ff01c.jpg

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Rano dostałam taką informację:

Dzień dobry, mieliśmy pobudkę o siódmej. Ale bardzo nienachalną i w zasadzie dlatego że po prostu zadzwonił budzik. Pierwszy poranny spacerek zaliczony, chłopak zapoznaje się ze swoim nowym terenem, wszystkie punkty strategiczne oznaczone na podwórzu. A teraz bawi się piłeczką ze smaczkami. I widzimy że ma bardzo dużo radości z oglądania telewizji, w sensie siedzenia przed oknem tarasowym i podglądaniem budowy sąsiada. Sąsiad nawet nie wie że jest cały czas monitorowany i od czasu do czasu ofukiwany 😀 

image.jpeg.e695ba22449ccd9663656f25f6eb58cd.jpeg

image.jpeg.b42013ad332528f4ab5297c42dbe907e.jpeg

 

image.jpeg.d4cf0b11af5069b730918aa726b3aea0.jpeg

Wygląda na to, że zdrajca Tofiś bardzo dobrze zniósł zmianę miejscówki. Bardzo się cieszymy z tego. Za to nasze dziewczynki są smutne.

Poradziłam, by na wszelki wypadek schować buty.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...