Jump to content
Dogomania

PROSZĘ O POMOC W OGŁOSZENIACH*** LILI, Liluszka, krasotka, tak nazywają sunieczkę opiekunki w schronie na Ukrainie.


Recommended Posts

Jaaga, poproszę Anecik, żeby spytała czy konieczna jest premedykacja do rtg. Ja nie cierpię jej z byle powodu, a niektórzy weci stosują z automatu.

Jeżeli dr Olender jest tak wszechstronna, to zorientuję się jakie ma terminy.

Rezygnuję z Gierka i Anecik dziś ustali wizytę u Olender.

Błądzę jak dziecko we mgle, bo to nie mój rejon.

Obie z Anecik chcemy zrobić wszystko, by pomóc Liluni.

To bardzo fajna sunia i na dodatek młoda, całe życie przed nią.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lili była dziś na konsultacji u dr Olender. Szczerze mówiąc spodziewałam się po tej wizycie więcej w sensie badania neurologicznego.

Mam wielką niespodziankę. Okazało się, że sunia była już operowana i na zdjęciu widać stabilizację kręgosłupa metalowymi prętami. I teraz jest zagadka - kiedy byłą robiona operacja. Przypuszczam, że w schronisku. Niestety, nie przyjechała z sunią żadna dokumentacja.  Jestem wkurzona na maksa, bo czuję się zrobiona w bambuko.

Sunia nadal wygrzebuje koo z pupy. Dr Olender nie odniosła się do tego , stwierdziła, że masy kałowe zalegają w jelitach i zaleciła parafinę. Zaleciła tez konsultację u ortopedy , tomografię.

Wklejam kartę informacyjną , fakturę i zdjęcia.

2074491342140884418.jpg.68715b54043051603e8e4dc9e881bbae.jpg

-3637371138924655033.jpg.cf6ae27e533815d5c1054cee622b6e4b.jpg

5046080298148339754.jpg.5931789a55e5d4cc8752d05f318db208.jpg

5430024572999250546.jpg.f09477bcbc919e05f47a307e17314db0.jpg

Prawdę mówiąc jestem w czarnej dziurze, nie wiem co robić dalej.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.08.2023 o 20:54, Poker napisał:

Prawdę mówiąc jestem w czarnej dziurze, nie wiem co robić dalej.

Pokazałam przypadek Lili mojej wetce, dzięki której trafiłam do dr Grzebinogi.

Poleca Bohumin - dr Nowak, on przyjmuje też w Mazańcowicach w Roch-vecie, ale bywa tam rzadko, albo Gliwickie Centrum Weterynaryjne dr Cebryłowicz. To najbliżej na Śląsku neurochirurdzy, którzy mogą spróbować ocenić stan Lili i zdecydować, jak można pomóc dalej.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki Isiaczku.

Dr Olender poleciła właśnie Cebryłowicza, ale może faktycznie lepiej udać się do neurochirurga.

Nie mniej niż kręgosłup i łapka, a może nawet bardziej, martwi mnie wyciąganie koo z pupy.

Tysiu, która Judyta?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.08.2023 o 11:44, Poker napisał:

Dzięki Isiaczku.

Dr Olender poleciła właśnie Cebryłowicza, ale może faktycznie lepiej udać się do neurochirurga.

Nie mniej niż kręgosłup i łapka, a może nawet bardziej, martwi mnie wyciąganie koo z pupy.

Tysiu, która Judyta?

Myślę, że Tysia miała na myśli Fundację dla Szczeniąt Judyta. Oni mają różne trudne przypadki.

https://fundacjajudyta.com/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.08.2023 o 11:44, Poker napisał:

Dzięki Isiaczku.

Dr Olender poleciła właśnie Cebryłowicza, ale może faktycznie lepiej udać się do neurochirurga.

Nie mniej niż kręgosłup i łapka, a może nawet bardziej, martwi mnie wyciąganie koo z pupy.

Tysiu, która Judyta?

Neurochirurgią zajmuje się dr Wrzosek. Operował Barytona. Myślę, że tu nie trzeba neurochirurga, bo kręgosłup jest już zaopatrzony, a potrzeba ortopedy do biodra.  Na pewno najlepszy sprzęt i doświadczenie ma dr Novak. Bez tomografii I tak nikt się nie podejmie więcej, a MRI nie będzie możliwy przez metal. Baryton też miał TK przed decyzją o operacji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sytuacja bardzo trudna dla suni ale i dla Poker, bo  jak ratujemy psa to jednak  myślimy o znalezieniu mu domu w bliższej lub dalszej przyszłości. Przykro, że taka sytuacja zaistniała. Suczka tym przyjazdem wygrała prawdopodobnie życie;  mam nadzieję, że resztę powolutku uda się rozsupłać. 

Link to comment
Share on other sites

Jestem bardzo zniesmaczona, bo mam poczucie wpuszczenia mnie w maliny i to świadomie. Nie wierzę, że dziewczyny z Ukrainy nie znały sytuacji Lili.

Wielokrotnie miałam ciężko chore psy w DT, ale brałam je świadomie wiedząc na co się piszę.

Lili jest młoda i jak nie znajdzie DS to będę miała ją na utrzymaniu do być mojej śmierci.

Z tego co pamiętam to Wrzosek jeździ na konsultacje gdzieś na Śląsk.

Zacznę od ortopedy, potem jak będzie trzeba to neurochirurg.

Zastanawiam się też czy Lili jest wykastrowana czy nie. Chyba lepiej będzie sprawdzić na USG o ile wcześniej nie dostanie cieczki.

 

Link to comment
Share on other sites

Może być też tak, ze mała pochodzi z któregoś ze schronisk czy przytulisk, skąd w czasie wojny ewakuowano psy i Marina je przyjmowała. Dziwne byłoby, zeby ona robiła operację i nie było info. praktycznie kazdy taki trudny  pies jest pokazywany na profilu schroniska, jest organizowana zbiórka na operację i leczenie, prośba o dom. Jej nigdy nie widziałam.

Do tego w przypadku Barytona czy Lindy dostałam ich badania i informacje. Myślę, że jednak Marina mogła przejąć ją już po operacji. 

Link to comment
Share on other sites

być może trafiła z innego schroniska, ale przecież widać garb, problemy z łapą , wiszący ogon i wydłubywanie koopy.

Będę dzwonić do dr Olender i dopytam się. Może powie mi coś więcej, niż informacja w wypisie.

Anecik zapisała Lili do Cebryłowicza na 25 sierpnia na g. 12.

Potrzebny jest mądry wet, który ogarnie jej problemy całościowo.

Lili dostaje parafinę, ale nie ma efektu.

Link to comment
Share on other sites

Anecik przysłała mi dziś zdjęcie odbytu suni. Zaczerwieniony i obrzękły z jednej strony.

 Po prostu wet musi obejrzeć , sprawdzić gruczoły. Oby tylko nie zaczynała się tworzyć przepuklina około odbytowa.

Ustaliłam z Anecik, że pojedzie z Lili do weta  w sprawie odbytu , a potem do  ortopedy. Potem być może może do Gliwic.

Biorę pod uwagę USG, ale to po obejrzeniu przez weta.

Lilu od czasu do czasu lekko unosi ogonek, trochę macha nim na boki. Jest miła, posłuszna, dobrze żyje z psami. Gdyby nie koo, to  miałaby szansę na szybką adopcję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...