Jump to content
Dogomania

***** Dogopsy. Można pisać o wszystkim *** Wątek dyskusyjny na różne tematy związane z PwP


rozi

Recommended Posts

Dnia 31.01.2023 o 17:32, joim napisał:

Cudownie, serdecznie Ci dziękuję. Pani Basia to krewna naszych sąsiadów Marty i Zbyszka zwanych przez nas Jamnikami. Jamniki od wielu lat w miarę swoich możliwości pomagają zwierzętom. Zawsze są to akcje rzeczowe. Współpracują z Kotkowem. Organizują zbiórki kocy i pościeli dla białostockiego schroniska. Wspomagają domy tymczasowe. Nie ukrywam że nasz też. Mamy od nich kołdry, poduszki. Nasze psiaki wylegują się w altance na wersalce od nich. Rozkoszne zdjęcia Gucia, Stefci, Czarusia i innych byczących się na tym szezlongu to dzięki nim :D. Dzięki Jamnikom nasz tymczas Żuczek znalazł najcudowniejszy dom stały i żyje tam szczęśliwie.

Kiedy dowiedziałam się że ich krewna Pani Basia, która mieszka w Katowicach i od lat opiekuje się śląskimi kocimi biedami potrzebuje teraz pomocy postanowiłyśmy jej pomóc.

Ps.

Serdecznie też dziękuję anonimowemu darczyńcy, wpłata przed Tobą, po moim apelu 

Myślę że podniesiemy Panią Basię na duchu, przestanie czuć się osamotniona 💖💖💖

 

Link to comment
Share on other sites

https://zrzutka.pl/a67gvv?fbclid=IwAR2Z7BDP4T2EPAJ8ywUtFugS61uu_JIWqJEO4dI9LIVnEJxzSMqRA1cL5qA

zbiórka przekroczyła połówkę

mam informację o Pani Basi i przekazuję, bo to dzięki Wam:

Basia wyraźnie odżyła. Płacze ze szczęścia

Jutro wybiera się do lecznicy spłacić część długu

Swoje domowe będzie testować w kierunku białaczki bo przecież miały kontakt z chorym oraz zaszczepi
 
Dzieki tobie i Twoim przyjaciolom nie beda juz narazone , a przeciez trafiaja sie koty zbierane z interwencji, ktore trzeba przyjac natychmiast, a ktorym badania robi sie po pewnym czasie - bo sa np. za male...
Tak napisała
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.02.2023 o 01:49, wiolhelm170 napisał:

Moje pytanie brzmi.Czy często się odrobaczacie? Profilaktycznie? Czy jak coś wyjdzie? Czy człowiek może złapać glistę od kota lub psa? Lub inne robaki?

Dobre pytanie.

Nigdy się nie odrobaczałam..., nigdy w badaniach nie wyszły robale..., nigdy nie miałam problemów sugerujących zarobaczenie.

Pierwsza praca w szpitalu i po kilku dniach ostre zatrucie - mało brakowało a wylądowałbym  na oddziale zakaźnym. Od tego czasu częste mycie rąk to norma..., rękawiczki ( w razie potrzeby), środki dezynfekcyjne / odkażające..., gorąca woda do mycia i prania... ciągła kontrola psich kup, wagi psów i sierści. Odrobaczam sierściuch 2 razy w roku

Psie miski - metalowe, myte po każdym posiłku. Częsta wymiana wody w psich miskach + mycie.

Latem nie wystawiam dużych pojemników z wodą do których psy mogą wejść.

Częste pranie z dezynfekcją  legowisk, pokrowców, kocyków...

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

My się odrobaczony profilaktycznie Zentelem. W końcu na bieżąco przyjeżdżają psy z różnymi problemami. Badan kału nie bardzo ma sens robić, bo i tak moze nic nie wyjść. Badałam krew u nas na giardia, czysto. Jednak z tego, co czytalam psy i koty maja inne typy, niż te u ludzi. Ponoc gorsza od psiej jest glista kocia, chodzi o larwy lokujące się np w mózgu, oku itp. Dzieci kiedy byly male, to badałam.  Cale życie z psami, ale nigdy nic od nich nie załapały. starsza córka zlapala za to glistę ludzka z piaskownicy w parku. Wyszlo dopiero w badaniu z krwi. Czyli czasem ludzie są większym zagrożeniem, złapania robale niż zwierzęta 😉

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.02.2023 o 07:10, Moli@ napisał:

Dobre pytanie.

Nigdy się nie odrobaczałam..., nigdy w badaniach nie wyszły robale..., nigdy nie miałam problemów sugerujących zarobaczenie.

Pierwsza praca w szpitalu i po kilku dniach ostre zatrucie - mało brakowało a wylądowałbym  na oddziale zakaźnym. Od tego czasu częste mycie rąk to norma..., rękawiczki ( w razie potrzeby), środki dezynfekcyjne / odkażające..., gorąca woda do mycia i prania... ciągła kontrola psich kup, wagi psów i sierści. Odrobaczam sierściuch 2 razy w roku

Psie miski - metalowe, myte po każdym posiłku. Częsta wymiana wody w psich miskach + mycie.

Latem nie wystawiam dużych pojemników z wodą do których psy mogą wejść.

Częste pranie z dezynfekcją  legowisk, pokrowców, kocyków...

A jak wygląda dezynfekcja kocyków?pytanie zadałam ponieważ mam dziecko w wieku 5 letnie, które pediatra kazała odrobaczyc, bez badań.Zrobilam z krwi na glistę, czysto. Ja nie badam kup zwierzaków, przyznaje się, odrobaczam je profilaktycznie.Bawia się na tym samym dywanie, co onaZastanawiam się czy dziecko musi mieć robaki?

Z drugiej strony, kot rodziców ma w kółko robaki, chociaż jest odrobaczany regularnie.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.02.2023 o 16:18, wiolhelm170 napisał:

A jak wygląda dezynfekcja kocyków?pytanie zadałam ponieważ mam dziecko w wieku 5 letnie, które pediatra kazała odrobaczyc, bez badań.Zrobilam z krwi na glistę, czysto. Ja nie badam kup zwierzaków, przyznaje się, odrobaczam je profilaktycznie.Bawia się na tym samym dywanie, co onaZastanawiam się czy dziecko musi mieć robaki?

Z drugiej strony, kot rodziców ma w kółko robaki, chociaż jest odrobaczany regularnie.

 

Kotu rodziców podajcie  kilkakrotnie co miesiac wcierke, ktora zlikwiduje ostatnie stadium larwalne. Larwy sa w całym ciele, tylko dorosłe osobniki w przewodzie pokarmowym. No i kot pewnie wychodzavy. Jesli jaja sa w środowisku, to będzie się stale zarażać.  Nie ma takiego problemu przy kotach niewychodzacych, kuwetkowych.

Dziecku badac trzeba by krew na każdego pasozyta osobno, bo niestety badanie jest na konkretny. Jesli zbadasz na gliste psią, to ludzka czy kocia nie wyjdą. Każde badanie to koszt min. 50 zł. W kupie to chyba wychodzi jakieś totalne zarobaczenie. Zwykle badanie krwi i poziom eozynofilii wskazać, czy są jakieś pasożyty i czy warto robić więcej badań. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.02.2023 o 16:35, Jaaga napisał:

 No i kot pewnie wychodzavy. Jesli jaja sa w środowisku, to będzie się stale zarażać.  

Moim rodzicom to samo mówił lekarz, jak mieliśmy przez koty lamblie. Pamiętam, że  mialam z 11 lat jak stwierdzono u mnie i braci właśnie giardię, rodzice długo z nią walczyli. Mimo to profilaktycznie się nie odrobaczam teraz, lekarze niechętnie to robią, nawet moja zaprzyjazniona groomerka i hodowczyni obracająca się wśród psów nie otrzymała tabletek na odrobaczenie, lekarz nie widział potrzeby. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.02.2023 o 16:18, wiolhelm170 napisał:

A jak wygląda dezynfekcja kocyków?pytanie zadałam ponieważ mam dziecko w wieku 5 letnie, które pediatra kazała odrobaczyc, bez badań.Zrobilam z krwi na glistę, czysto. Ja nie badam kup zwierzaków, przyznaje się, odrobaczam je profilaktycznie.Bawia się na tym samym dywanie, co onaZastanawiam się czy dziecko musi mieć robaki?

Z drugiej strony, kot rodziców ma w kółko robaki, chociaż jest odrobaczany regularnie.

 

Polarowe  w większej misce a koce namaczam w wannie - w proszku  CLOVIN II SEPTON..., płuczę i do pralki. W pralce piorę w tym samym proszku + płyn zmiękczający Hypo alergiczny do płukania.

a093903dae85b155med.jpg

dostępny w mniejszych i większych opakowaniach

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

wkurzają mnie niektóre sklepy ...

macie takie sytuacje że nie widzicie doliczonej darowizny na Fanimani?  Ja już którąś z kolei ... teraz sytuacja z Cosibella kosmetyki.. ZAWSZE sprawdzam czy mam aktywne że darowizna zostanie naliczona!! czasem nawet nie korzystam z przypominajki tylko specjalnie wchodzę przez fanimani i loguję się na konkretny sklep (absolutnie nie widzę problemu po swojej stronie). Wysłałam zgłoszenie i dostałam odpowiedź

"Sklep: Cosibella
Data zamówienia: 2023-01-14
Wartość netto (bez kosztów dostawy i obsługi): 88,46zł
Wartość brutto (bez kosztów dostawy i obsługi): 108,80zł
Wsparta organizacja: Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA
Darowizna: 3,26zł
Status: Anulowana (sklep nie przypisał transakcji do FaniMani, proszę o zapoznanie się wytycznymi dla robienia zakupów z darowizną-> https://pomoc.fanimani.pl/dla-uzytkownika/jak-dziala-fanimani/abc-czyli-pierwsze-kroki/)

 

można się wkurzyć...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.02.2023 o 19:46, guccio napisał:

Przyjęłam na tymczas kotkę -tasiemiec.

Pytałam wetkę co z nami.Odpowiedziala, że musiałabym być ugryziona przez pchłę z tego kota, żeby się zarazić.Prawda czy nie?

Lub ją połknąć😉 z tego, co pamiętam, to sposób zarażenia zależy tez od rodzaju tasiemca. Najważniejsze podać odrobaczenie w tym kierunku każdemu zapchlonemu kotu. Jesli juz jest tasiemiec, to najlepsze są zastrzyki. Podaje się je co miesiąc. Dobra tez na kolejne podanie jest wcierka Profender. Moja niewychodząca brytyjka miala kiedyś tasiemca, bo sasiadka z parteru miala zapchlonego kota i do mieszkania dostały się nam pchły. Prawdopodobieństwo minimalne, a jednak.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...