Jump to content
Dogomania

***** Dogopsy. Można pisać o wszystkim *** Wątek dyskusyjny na różne tematy związane z PwP


rozi

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

"Krążące po internecie kłamstwa😤 Nabijanie ludzi w balon, żerowanie na ludzkiej niewiedzy i naiwności. Wykorzystywanie niekorzystnych fotografii koni i wstawianie zdjęć ściągniętych z internetu z opisem nie mającym z nimi nic wspólnego a wszystko to w celu wzbudzenia litości i wyłudzania pieniędzy.

Zdjęcie "zmęczonego" taranta.
Ot zwykły koń, w przerwie od pracy zdarzyło mu się ziewnąć i w tymże momencie eko-paparazzi zdążył trzasnąć mu zdjęcie. "Patrzcie ludzie jaki biedny koń, z wywalonym jęzorem zipie ze zmęczenia, ma przekrwione oczy.. " KONIE NIE ZIPIĄ. Konie nie potrafią nawet oddychać paszczą, mogą to robić jedynie przez nos. Ponadto taranty mają różowe śluzówki stąd takie oczy i nos. Koń na zdjęciu ZIEWA, co jest oznaką rozluźnienia. A że zdjęcie wyszło jak wyszło - czy każdy z nas na uchwyconym z zaskoczenia zdjęciu wychodzi jak Marylin Monroe czy Leonardo DiCaprio? Wyssany z palca tekst, że tak wygląda zmęczony koń - totalna bzdura. Niestety wierzą w to tysiące ludzi udostępniających post."

https://www.facebook.com/tabakierkahorses

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

FURMINATOR

Ja tępa krowa jestem, może ktoś też, więc napiszę co odkryłam.

Już chciałam oddać, czy sprzedać za parę groszy na bazarku. Bo szczotka to szczotka, się czesze, ściąga kłaki i od nowa i to jest normalne.

A furminator troszkę tylko zgarnia, ale! zrzuca te kłaki.
Trzeba wyjść na spacer, najlepiej jak wiatr jest, zrzuca i fruną. Rewelacja. Wyczesałam tę Perełkę wreszcie
😁

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.06.2023 o 10:29, rozi napisał:

image.png.1e4b8ab91a2a84dc9a5cf558c1939024.png

Piękna sunia!

A mnie ostrzegała groomerka przed stosowaniem furminatora, że niszczy włos okrywowy. Pokazywała mi zdjęcia psów i kotów, u których właściciele stosowali furminator. Prawie łyse zostały, tylko puszkiem pokryte. Najbardziej zapamiętałam malamuta, na którym został prawie tylko podszerstek. Odbudowa włosa trwała 3 lata.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.06.2023 o 12:39, Isiak napisał:

Piękna sunia!

A mnie ostrzegała groomerka przed stosowaniem furminatora, że niszczy włos okrywowy. Pokazywała mi zdjęcia psów i kotów, u których właściciele stosowali furminator. Prawie łyse zostały, tylko puszkiem pokryte. Najbardziej zapamiętałam malamuta, na którym został prawie tylko podszerstek. Odbudowa włosa trwała 3 lata.

Bo to trzeba kiedy podszerstek się sypie. I nie namolnie do łysiny, i nie w kółko, tyle ile trzeba, żeby powyciągać te takie kępki podszerstka. I zależy jaka rasa. Malamuta tak załatwili? Tego nie rozumiem, jak mógł podszerstek zostać??? Może furminator podróbka?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.06.2023 o 13:19, rozi napisał:

Bo to trzeba kiedy podszerstek się sypie. I nie namolnie do łysiny, i nie w kółko, tyle ile trzeba, żeby powyciągać te takie kępki podszerstka. I zależy jaka rasa. Malamuta tak załatwili? Tego nie rozumiem, jak mógł podszerstek zostać??? Może furminator podróbka?

Nie wiem jak, ale im się udało. Pies wyglądał jak nieszczęście 😞 Po trzech latach odrósł włos do jako takiego wyglądu, ale już nie odzyskał całkiem swojej wcześniejszej urody.

Link to comment
Share on other sites

Proszę
image.png.63af8d1d8961e15ad1a262bd6c708417.png

No ale gdyby tak jechać do skutku, czyli bez rozumu, to może i zwierzak łysy zostanie. Mnie chodziło o wyciągnięcie tych pędzelków podszerstkowych, się wyciągnęło i koniec. Ale mowy nie ma, żeby wyrywał sierść, a zostawiał podszerstek. Samo białe na wietrze fruwało.

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.07.2023 o 13:33, rozi napisał:

Dodam jeszcze jedną informację. Też się do mieszkania nie nadaje, a na spacerze świetna, taka głupia gumowa szczotka do masażu, też zrzuca kłaki.

https://www.zooplus.pl/shop/psy/maszynki_pielegnacja_psa/szczotki_zgrzebla/szczotki_pies/140235

Edit.: Zamówiłam drugą, żeby na dwie ręce 🙂

Masz już ją? Taka by się nam do Babucia przydała, bo zwykła rękawica z wypustkami to ciężko między szczeciną suche błotko usuwać.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.07.2023 o 14:52, Jaaga napisał:

Masz już ją? Taka by się nam do Babucia przydała, bo zwykła rękawica z wypustkami to ciężko między szczeciną suche błotko usuwać.

Pierwszą mam od wielu miesięcy, nie używałam, bo nie wpadłam, żeby na zewnątrz. Dopiero po odkryciu zalet furminatora spróbowałam w ogrodzie tego Konga. Ale zobacz wymiary, może Ci za mała będzie dla Babucia, dla Perlitty też ciut mała, dlatego wzięłam drugą.

Z drugiej strony fajnie się mieści w dłoni.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.06.2023 o 18:19, rozi napisał:

Proszę
image.png.63af8d1d8961e15ad1a262bd6c708417.png

No ale gdyby tak jechać do skutku, czyli bez rozumu, to może i zwierzak łysy zostanie. Mnie chodziło o wyciągnięcie tych pędzelków podszerstkowych, się wyciągnęło i koniec. Ale mowy nie ma, żeby wyrywał sierść, a zostawiał podszerstek. Samo białe na wietrze fruwało.

No dla kaukaza to się nie nada 🙄

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.07.2023 o 13:33, rozi napisał:

Dodam jeszcze jedną informację. Też się do mieszkania nie nadaje, a na spacerze świetna, taka głupia gumowa szczotka do masażu, też zrzuca kłaki.

https://www.zooplus.pl/shop/psy/maszynki_pielegnacja_psa/szczotki_zgrzebla/szczotki_pies/140235

Edit.: Zamówiłam drugą, żeby na dwie ręce 🙂

 

Dnia 1.07.2023 o 14:52, Jaaga napisał:

Masz już ją? Taka by się nam do Babucia przydała, bo zwykła rękawica z wypustkami to ciężko między szczeciną suche błotko usuwać.

Na dwie ręce rewelacja!!!

Link to comment
Share on other sites

Skoro wątek dyskusyjny to zapytam tu. Czy ktoś z Was miał psa z uszkdozona rogówka i mógłby podzielić się doświadczeniem? 

Mój pies, ofiara losu, uszkodził sobie rogówkę dość konkretnie prawdopodobnie przez tarcie łapą (alergik, zaswędzialo więc potarł). Dostal 2x krople, masc oraz surowicę. Bierze je od środy, ale widać że wieczorem nie widzi na to oko, zachowuje się jak dzikus (a to pewny siebie terrier). Przyklejony do nogi, dyszy, zapiera się, nie chce iść. Czy ktoś z Was może mnie pocieszy, że to tylko kwestia wyleczenia i oczko będzie sprawne? Znowu mamy kontrolę u weta w tym tygodniu (lecznica jest naszym drugi  domem 😅), ale może ktoś pocieszy swoją historią?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.07.2023 o 12:13, Tyśka) napisał:

Skoro wątek dyskusyjny to zapytam tu. Czy ktoś z Was miał psa z uszkdozona rogówka i mógłby podzielić się doświadczeniem? 

Mój pies, ofiara losu, uszkodził sobie rogówkę dość konkretnie prawdopodobnie przez tarcie łapą (alergik, zaswędzialo więc potarł). Dostal 2x krople, masc oraz surowicę. Bierze je od środy, ale widać że wieczorem nie widzi na to oko, zachowuje się jak dzikus (a to pewny siebie terrier). Przyklejony do nogi, dyszy, zapiera się, nie chce iść. Czy ktoś z Was może mnie pocieszy, że to tylko kwestia wyleczenia i oczko będzie sprawne? Znowu mamy kontrolę u weta w tym tygodniu (lecznica jest naszym drugi  domem 😅), ale może ktoś pocieszy swoją historią?

Leczenie prowadzi okulista?

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.07.2023 o 14:10, Moli@ napisał:

Leczenie prowadzi okulista?

 

Nie, nasz lekarz wet (jak zawsze Horcio zrobił sobie cos tuz przed zamknieciem lecznicy), w środę kontrola więc pewnie zostanie poruszony temat okulisty. Namiary już mam, będziemy się umawiać (pewnie wyszłoby szybciej, ale jeszcze z małą leżymy chore). Z tego co rozmawiałam z koleżanką wetką leczenie mamy standardowe. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...