Jump to content
Dogomania

Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.


Recommended Posts

Nadrobiłam zaległości, wpłaciłam pieniążki, przepraszam Eliczku za zaległość, w czerwcu jakoś mi umknęło🌹

Czas jest nieubłagalny, to już chyba 2lata? Odiś zapuścił korzenie u kochanej Marii23,a telefon nadal milczy ...

Link to comment
Share on other sites

Na konto Odisia wpłynęły poniższe kwoty:
 
  5,00 zł od mdk8 deklaracja VI  -  27.06.
40,00 zł od anica deklaracja VI-VII  -  1.07.

 

Serdecznie dziękujemy

961358696_merci2.png.a35b7701a120cd5654f58498c3c78e09.png

oraz
20,00 zł od elik deklaracja VII  -  1.07.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.07.2023 o 11:06, anica napisał:

Nadrobiłam zaległości, wpłaciłam pieniążki, przepraszam Eliczku za zaległość, w czerwcu jakoś mi umknęło🌹

 

1 dzień to nie jest  żadna zaległość  🙂   Składamy kasiorkę, a mari nie zgłasza żadnych potrzeb. Może kupmy dla Jej stada jakąś karmę, albo witaminy, czy leki? Na pewno są jakieś potrzeby dla tak sporego stada psiaków w dodatku w starszym wieku.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.07.2023 o 17:05, elik napisał:

1 dzień to nie jest  żadna zaległość  🙂   Składamy kasiorkę, a mari nie zgłasza żadnych potrzeb. Może kupmy dla Jej stada jakąś karmę, albo witaminy, czy leki? Na pewno są jakieś potrzeby dla tak sporego stada psiaków w dodatku w starszym wieku.

Kochane moje, Odiś ma wszystko... oprócz prawdziwego domu i bycia jedynakiem, czego najbardziej jednak mu trzeba. 

Miałam problem z komputerem i brak możliwości wchodzenia na dogo, a już dawno chciałam to napisać:

Deklaracje i wpłaty na Odisia przeznaczcie dla innego, bardziej potrzebującego psiaka, który choruje, lub jest w hoteliku i nie ma kompletu deklaracji. Zebrane pieniążki też się przydadzą jakiejś psiej biedzie. Jeżeli Odiś znajdzie wspaniały, kochający domek - choć z ciężkim sercem, oddam go, bo on jednak powinien być jedynakiem, bardzo potrzebuje uwagi. Jeżeli jednak nie znajdzie - " mój ci on" będzie, bo pokochałam go bardzo ( jego nie da się nie kochać).

Ostatnie tygodnie miałam dramatyczne, ciężkie, a najbliższe lepsze nie będą... kochany Odiś swoim zwariowanym "tańcem" rozwesela mnie i sprawia, że pomimo łez pojawia się też uśmiech...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mari kochana jesteśmy bezgranicznie wdzięczne za to, że przyjęłaś Odisia pod swój dach i obdarzyłaś go wielką miłością. Zdajemy sobie sprawę, że utrzymanie psiaka to nie mały koszt i nie widzimy powodu, dla którego miałabyś go ponosić. Rozumiem, że nie chcesz pieniędzy, ale przyjmij chociaż karmę, jeśli nie dla Odisia, to dla któregoś z Twoich podopiecznych, który wymaga specjalistycznej karmy. Prosimy, nie odmawiaj nam chociaż takiej skromnej formy wdzięczności.

Daj się uprosić     prosi.gif.ba0a4231a6e558cd0d2a94be954ef994.gif  644270782_prosz.jpg.2151da238c802df0406b4aec2df936f2.jpg   99907497_prosz1.jpg.9d7914f221d48fcb8d76661fcc94337e.jpg 

  1717314623_gifusmiechnijsipiesio.jpg.1e0332c4b6e93c5a49449b767ac9d4a8.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Dnia 11.08.2023 o 09:34, anica napisał:

Jakaś tęsknota mnie tu przygnała ❤️

Ciekawe co u Odisia ? Mari droga jak znajdziesz chwilę napisz parę słów proszę i co u Ciebie ?

U mnie nie najlepiej...

...ale u Odisia wszystko dobrze, jest jak zawsze kochany, pełen energii i niezwykle rozmowny. Postaram się zrobić mu parę zdjęć, choć w pojedynkę to trudne zadanie 😉 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.08.2023 o 16:20, mari23 napisał:

U mnie nie najlepiej...

...ale u Odisia wszystko dobrze, jest jak zawsze kochany, pełen energii i niezwykle rozmowny. Postaram się zrobić mu parę zdjęć, choć w pojedynkę to trudne zadanie 😉 

Przytulam Marii, zostawiam serdeczne myśli ❤️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na konto Odisia wpłynęły poniższe kwoty:
 
 50,00 zł od limonka80 deklaracja VIII  -  7.08.
10,00 zł od Nesiowata  deklaracja VIII  -  7.08.
20,00 zł od anica deklaracja VIII  -  11.08.

Bardzo serdecznie dziękujemy

1510480775_pikne2.jpg.f0b1bba84797c5375597b7e0be2c1804.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Przepraszam za brak wieści, ale nie dało się na dogo ostatnio ani lajkować, ani pisać....

a mam niestety złe wieści w sprawie Odisia mojego kochanego.

Słodki i cudowny jest jak zawsze, ale chodzi coraz gorzej, po upadku na schodach przeniosłam go ma duży kawał ogrodzonej działki z zadaszonym (otwartym)  kojcem. Pyskuje dość często do Morelki (a planowałam w późniejszym terminie "zakwaterować" dwa głuptaski razem ;)). Odiś niestety ma trudny charakter, ale tylko wobec niektórych psów...że o kotach nie wspomnę ;)) Od ponad dwóch miesięcy mam pusty pokój w domu, mógłby tam nawet sam zamieszkać, ale schody... boję się, że za którymś razem upadnie i nie podniesie się 😞 😞

No i lata głuptasek po płaskim, po zielonej trawce, niestety utykając na tylną prawą łapkę jakby. Zapewne pamiętacie fotki jego łapek ze zdartymi pazurami, bo łapki ciągnie idąc. Wczoraj zobaczyłam, że ta prawa łapka jest zdarta tak mocno, że są "prześwity" do krwi, dzisiaj stopa wygląda jeszcze gorzej, ale to chyba bardziej rozlizane, niż zdarte 😞 😞

Myślałam o podaniu mu Librelli, może to poprawi jego kondycję. On jest naprawdę bardzo aktywny, biega i skacze jak szalony, ale coraz bardziej widać to jego kalectwo. Dostałam wczoraj od znajomej kilka rolek takiego elastycznego, kolorowego bandażu, jakim weterynarze zazwyczaj oklejają opatrunki, spróbuję Odisiowi tym łapkę zabezpieczyć, żeby mocniej nie zdzierał, ale czy on z tym zechce chodzić? Może jakiś "bucik" mu uszyć? Mam maszynę i trochę krawieckich umiejętności.

Doradźcie, jak mu pomóc.

Oczywiście idziemy do wetki ( o godz. 15.00) na oględziny tego otarcia.

Link to comment
Share on other sites

O matko 😞  Znowu problemy Marysiu i końca nie widać  😞   Biednaś Ty, biedny Odiś  😞  
Na tą ranną łapkę możemy mu kupić buciki, żeby tylko zechciał w tym buciku chodzić.
Dopytaj Marysiu wetkę o Librellę. Jeśli mu pomoże to trzeba kupić. Odiś ma
ponad 1.500,00 zł więc jest kasa aby mu pomóc.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.10.2023 o 13:09, elik napisał:

O matko 😞  Znowu problemy Marysiu i końca nie widać  😞   Biednaś Ty, biedny Odiś  😞  
Na tą ranną łapkę możemy mu kupić buciki, żeby tylko zechciał w tym buciku chodzić.
Dopytaj Marysiu wetkę o Librellę. Jeśli mu pomoże to trzeba kupić. Odiś ma
ponad 1.500,00 zł więc jest kasa aby mu pomóc.  

Odiś jest na razie na antybiotyku, bo obie łapki są chore i obdarte do krwi, tylko lewa mniej widoczna, tak na granicy poduszeczek i sierści, prawa bardziej niestety 😞 nad Librellą pomyślimy po zakończeniu leczenia - powiedziała wetka, na pytanie o zabranie Odisia do pokoju po zmarłym mężu odpowiedź była krótka i ostra: "żadnych schodów! " W sobotę wizyta kontrolna. Na łapki wetka doradziła zakładać dziecięce skarpetki, mam gdzieś takie po Kasieńce akurat i dzisiaj spróbuję. Tylko trawa rano jest mokra...

Wracając z gabinetu nagrałam filmik, wprawdzie wiszący puchaty ogon Odisia zasłania łapki, ale i tak widać, że gorzej chodzi i choroba postępuje 😞 zdjęcia łapki zrobione po południu wczoraj, jak już trochę przyschło, rano wyglądało to dużo gorzej.

Kochana elik - prześlę Ci ten filmik, bo ja nie potrafię go dodać tutaj.

Myślałam o miejscu u kikou, jeśli z Odim będzie jeszcze gorzej, ale on jest naprawdę charakterny i mogłoby być, jak z Bonusem, a przy tylu podopiecznych kikou miałaby straszny problem ( do tego koty! wczoraj w gabinecie znów się zafiksował na kota). Dla niego najlepszy byłby dt/ds na parterze bądź w bloku, ale z windą, domek bez innych zwierząt niestety. 

Oczywiście nie jest to związane z koniecznością szukania mu innego miejsca, ODIŚ JUŻ OD DAWNA JEST "MÓJ" I MOŻE TU ZOSTAĆ, ZROBIĘ WSZYSTKO, ŻEBY STWORZYĆ MU JAK NAJLEPSZE DLA NIEGO WARUNKI. ( Caps przypadkowo się włączył, ale słusznie i niech tak zostanie )

20231005_125354.jpg

20231005_125358.jpg

20231005_145707.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mari kochana, wielgachne dziękuję za opiekę i miłość do Odisia. Za to nie da się podziękować, ale chociaż to mogę zrobić.
Z tymi skarpetkami to dobry pomysł, ale co  można zrobić rano?
W ostateczności, gdy łapeczki odmówią Odisiowi posłuszeństwa może trzeba będzie pomyśleć o wózeczku?
Faktycznie Odiś nie nadaje się do kikou z kilku powodów.
Zdrowia Odisiowi, a Tobie siły i wytrwałości życzę Marysiu.
Filmik oczywiście wkleję na wątek. Zrobię to dzisiaj wieczorem.

Powiedz Marysiu ile mamy zwrócić za wizytę i proszę podaj konto.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.10.2023 o 17:41, elik napisał:

Powiedz Marysiu ile mamy zwrócić za wizytę i proszę podaj konto.

Nic jeszcze nie płaciłam, wetka zapisuje moje wszystkie wizyty i raz na jakiś czas ( pytając, czy są na to pieniążki  wystawia fakturę. Naprawdę dobrze mam z opieką weterynaryjną, lekarz z sercem do zwierząt.

Mam prośbę o przysyłanie malutkich dziecięcych skarpetek - dla Odiego oczywiście, w zwykłej kopercie, jeśli ktoś ma niepotrzebne, zamiast wyrzucać - Odi wykorzysta i "zedrze" do końca :)

Podobno są jakieś buciki ochronne dla psów - Odi ma dość grube stopy, więc nie spadają mu "osłonki" , jeśli ktoś znajdzie - proszę o link.

Zauważcie, jak Odi chodzi - "zygzakiem", to jest zabawne, jak się patrzy, ale on nie potrafi iść prosto i to ma chyba związek z kręgosłupem 😞 On nie biega tylko skacze, a jak idzie, to zygzakiem. No i ta prawa łapka jakby bardziej mu zostaje z tyłu. 

Cały czas myślę nad tymi moimi schodami... i nad windą dla piesków...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...