Jump to content
Dogomania

Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.


Recommended Posts

Przekopiuję swój post z Twojego wątku Marysiu "Tymczasy..."

Masz wspaniałe panie wetki. Przekaż proszę Marysiu, że podziwiam, dziękuję i pozdrawiam.

Dzięki Marysiu za całkiem dobre wieści o dziewczynkach  😊   Szkoda, że o Odisiu nie ma takich 😞  

W sklepach zoologicznych można kupić buciki dla psiaków, ale trzeba podać rozmiar. Spróbuję rozeznać się w temacie i podeślę Ci link do ewentualnego zaakceptowania. Kupię z zebranych pieniędzy Odisia.     

Marysiu rzuć okiem na butki z tego linku, może będą odpowiednie dla Odisia. Na Allegro jest spory wybór i to w cenie do przeżycia 

https://allegro.pl/oferta/antyposlizgowe-skarpetki-dla-duzego-psa-leo-l-13134099494

Tak należy zmierzyć łapkę psa, żeby dopasować odpowiedni rozmiar buta.

jakmierzybutydlapsa.png.637a150cc994fa7e2aba6ff540dcf310.png

Link to comment
Share on other sites

Zmierzę Odisiowe łapeczki :) On stopy ma duże w porównaniu ze smukłością (a może zanikiem mięśni?) podudzia. Wyglądają, jakby były spuchnięte, ale na szczęście to tylko "wielka stopa" :)

Właśnie wymyśliłam, jak zrobić windę najprawdziwszą psią windę.... trzeba będzie wykuć dziurę w schodach u góry, ale jest taka możliwość, lepsza, niż "zjazd' wzdłuż schodów. Muszę tylko znaleźć solidnego wykonawcę.

Idę mierzyć stopy Odiego.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2023 o 10:03, mari23 napisał:

Zmierzę Odisiowe łapeczki 🙂 On stopy ma duże w porównaniu ze smukłością (a może zanikiem mięśni?) podudzia. Wyglądają, jakby były spuchnięte, ale na szczęście to tylko "wielka stopa" 🙂

Właśnie wymyśliłam, jak zrobić windę najprawdziwszą psią windę.... trzeba będzie wykuć dziurę w schodach u góry, ale jest taka możliwość, lepsza, niż "zjazd' wzdłuż schodów. Muszę tylko znaleźć solidnego wykonawcę.

Idę mierzyć stopy Odiego.

Może łatwiej byłoby wykonać zjazd wzdłuż schodów, ale Ty, będąc na miejscu, lepiej to widzisz  🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2023 o 10:12, elik napisał:

Może łatwiej byłoby wykonać zjazd wzdłuż schodów, ale Ty, będąc na miejscu, lepiej to widzisz  🙂

myślałam o tym, ale jest też opcja windy... na razie szukam wykonawcy, jak się znajdzie - zdecydujemy, co lepsze, ale chyba winda. 

Łapinki Odisiowe: szer. ok. 7cm ; dł. ok.9cm, dość wysokie poduszki ma, takie "grube" te łapki. 

Krwi już nie widać, zagoiło się, ale miejsce otarć jest zaczerwienione. Skarpetki całe, nie zdziera ich.

Na razie, tak na próbę  kupiłam mu takie butki ( 2 szt.)- dostawa w czwartek: 

https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione/a4b9a838-1b17-3fb5-9922-4a7c2cff4ec6/oferta/19ccc121-675e-11ee-8199-cfc5d2296bd4

Są buty "zimowe" w sprzedaży, po 4 szt. czyli jakby 2 komplety dla Odisia... ale opinie są różne, nie wiem, co dla niego najlepsze. Butki mają mocniejsze podeszwy, a tymczasem Odi zdzierałby je od góry, podeszwy prawie nie używane by były, więc chyba bardziej przydatne takie butki "okrągłe" u niego.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2023 o 12:54, mari23 napisał:

Są buty "zimowe" w sprzedaży, po 4 szt. czyli jakby 2 komplety dla Odisia... ale opinie są różne, nie wiem, co dla niego najlepsze. Butki mają mocniejsze podeszwy, a tymczasem Odi zdzierałby je od góry, podeszwy prawie nie używane by były, więc chyba bardziej przydatne takie butki "okrągłe" u niego.

Też tak myślę. Może nawet niezbyt wygodnie chodziłoby mu się w takich butkach ze sztywną podeszwą, bo stawała by ona sztorcem za jego łapkami. Chyba lepsze dla niego będę butki z miękką podeszwą i ewentualnie w razie słoty zabezpieczone gumowymi ochraniaczami.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2023 o 13:23, elik napisał:

https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione/a4b9a838-1b17-3fb5-9922-4a7c2cff4ec6/oferta/19ccc121-675e-11ee-8199-cfc5d2296bd4

Marysiu ten link nie prowadzi do Twoich zakupów więc nie wiem ile mam Ci zwrócić.

Nic :) Jak się sprawdzą - to z jego funduszy zakupimy więcej.

Dzisiaj Odiś dostał Librellę. Poprosiłam wetkę o podsumowanie Odisiowego leczenia.

To chyba jedyny pies, który ciągnie ile sił w łapkach w stronę gabinetu, a wyjście wiąże się z wyciąganiem Odiego prawie siłą.... powód jest tylko jeden: w gabinecie jest kot! 😉 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.10.2023 o 20:34, mari23 napisał:

Dzisiaj Odiś dostał Librellę. Poprosiłam wetkę o podsumowanie Odisiowego leczenia.

To chyba jedyny pies, który ciągnie ile sił w łapkach w stronę gabinetu a z kolei wyjście wiąże się z wyciąganiem Odiego prawie siłą.... powód jet tylko jeden: kot! 😉 

Bardzo jestem ciekawa jak Librella sprawdzi się u Odisia.  Oby mu pomogła.
Daj znać proszę, jak już będzie wiadoma cena kuracji Odisia.
To dobrze, że jest powód dla którego Odiś tak chętnie chodzi do weta   😁  

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.10.2023 o 21:12, elik napisał:


To dobrze, że jest powód dla którego Odiś tak chętnie chodzi do weta   😁  

Kot najczęściej siedzi gdzieś wyżej, więc Odi wpada i się rozgląda skacząc po podłodze, jak zajączek, węszy, kręci się w kółko, a stary, bezzębny Mruczek dumnie ( i zapewne z kocim lekceważeniem) spogląda na mojego wariatuńcia :)  Jak już Odiś go wypatrzy, skoki i śpiewy stają się intensywniejsze...wtedy kot zeskakuje i powoli przechodzi przez poczekalnię gdzieś na tył. Kiedy wychodzimy już z samego gabinetu, on znów szuka kota na poczekalni i czy kot jest, czy nie - Odiś nie chce wyjść.... choć każdy pies raczej sprintem to miejsce opuszcza, Odiś nie ma żalu, że dostał zastrzyk, Odiś chce zostać szukać kota :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

W piątek dotarły do paczkomatu Odisiowe butki....a raczej nie Odisiowe.... bo ładne, solidne, z granatowej eko-skóry, stopy w sam raz Odiśkowe, ale cholewka wysoka, sztywna trochę i sięgająca powyżej kolana... muszę pomyśleć, jak to skrócić, żeby wykorzystać. Zdjęcie z allegro - na niskim, krępym psiaku - nie wyglądało na "kozaczki za kolano" 😉 to typowa osłona na nogę w gipsie, na skarpetki też da radę, ale muszę pomyśleć, nad skróceniem, żeby jeszcze Odisiowe kolana nie doznały otarć.

Odiś jak zawsze radosny i aktywny, jak troszkę obeschnie nocna rosa, to pójdziemy na spacerek i przyjrzę się jego łapkom - czy lepiej chodzą po Librelli, bo teraz swoim zwyczajem skacze jak pasikonik albo zajączek  😉

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Biedny Odiś tyle pracy Ci przysparza  😞  Gdyby nie miłość, jaką go darzysz, ciężko byłoby to znieść.
 

Cytat

teraz swoim zwyczajem skacze jak pasikonik albo zajączek  😉

Pewnie bardzo zabawnie to wygląda  🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.10.2023 o 22:03, Alaskan malamutte napisał:

Mam takie ochraniacze na łapki. Kupiłam jak mój Zew miał złamaną łapę, ale niestety okazały się za małe. Mogę wysłać dla Odisia. Nowe, nieużywane.

20231017_220014.jpg

Skoro dla Zewa za małe, to myślę, że Odisiowi by pasowały na te jego biedne łapinki ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...