Jump to content
Dogomania

Prośba do dogomaniaków z Warszawy


Recommended Posts

Dnia 14.03.2022 o 10:55, pyra napisał:

Mam do oddania kuwetę (używaną, co widać, choć całą i w dobrym stanie) oraz kontenerek dla kotka. Niestety, nie jestem mobilna. Mieszkam 25 km od Warszawy, koło Legionowa.

Podaj na PW adres. Niedługo to znaczy w tym tygodniu  jadę do Serocka a to po drodze.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.03.2022 o 10:55, pyra napisał:

Mam do oddania kuwetę (używaną, co widać, choć całą i w dobrym stanie) oraz kontenerek dla kotka. Niestety, nie jestem mobilna. Mieszkam 25 km od Warszawy, koło Legionowa.

 

Dnia 14.03.2022 o 11:19, Jo37 napisał:

Podaj na PW adres. Niedługo to znaczy w tym tygodniu  jadę do Serocka a to po drodze.

Dzięki ogromne, ale chyba prościej będzie wziąć kuwetę od Kejuty. Dzisiaj nie dam już rady, ale spróbuję jutro, bo dzisiaj po pracy jeszcze jadę po biurko dla chłopców i zawożę rzeczy, które już mam. W ostateczności kupię.

Link to comment
Share on other sites

Poproszę konto to wpłacę stówkę☺️. Mam spory kontenerek ( prawie nieużywany) i kuwetę z dachem (tylko bez ruchomej klapki bo się gdzieś zapodziała😔). Wszystko po mojej Kici. Mogę podrzucić w dowolne miejsce w Warszawie, każdego dnia (dzisiaj też) , tylko ruszam się z domu najwcześniej o 15 (praca). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.03.2022 o 14:14, Keyuta napisał:

Poproszę konto to wpłacę stówkę☺️. Mam spory kontenerek ( prawie nieużywany) i kuwetę z dachem (tylko bez ruchomej klapki bo się gdzieś zapodziała😔). Wszystko po mojej Kici. Mogę podrzucić w dowolne miejsce w Warszawie, każdego dnia (dzisiaj też) , tylko ruszam się z domu najwcześniej o 15 (praca). 

Dzięki, zaraz na priva podam konto, a jeśli jutro mogłabyś po 15.00 podrzucić na Pl. Trzech Krzyży, to byłoby super!! 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.03.2022 o 13:28, agat21 napisał:

 

Dzięki ogromne, ale chyba prościej będzie wziąć kuwetę od Kejuty. Dzisiaj nie dam już rady, ale spróbuję jutro, bo dzisiaj po pracy jeszcze jadę po biurko dla chłopców i zawożę rzeczy, które już mam. W ostateczności kupię.

Ok. Gdyby co, oferta ciągle aktualna. Jo37 ma namiary na mnie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rodzina już trochę odpoczęła i odespała. To jest mama z córką i synem, a córka też z dwoma synami. Tak więc dwóch 10 latków to nie bracia, tylko wujek i siostrzeniec 🙂 Przejechali 1600 km busem. Są spod Chersonia. Nie znają innego języka niż własny, ale jeden z chłopców całkiem sprawnie mówi po angielsku, więc był tłumaczem 🙂 Na przywiezione zabawki (dostałam jeszcze od siostry i jej sąsiadki samochodziki i zabawki po jej dzieciach) rzucili się od razu, zwłaszcza 3 latek, ale i więksi też chętnie do nich zasiedli. Kocurek odreagowuje bidny i prawie cały czas śpi lub leży. Apetytu na razie nie ma. Pewnie dla niego taka podróż to też był niezły koszmar. Panie drobne i szczupluteńkie, oczywiście niczego nie chcą, niczego nie potrzebują, ale widać, że to po prostu skrępowanie i nie chcą sprawiać więcej kłopotów.  Wracając od nich do domu wstąpiłam do rossmanna, kupiłam im różne kosmetyki do twarzy, do ciała, do rąk, do kąpieli, bieliznę wygodną (często wolontariusze mówią, że ludzie często pakując się w podróż zabierają jej za mało lub wcale, bo się myśli o innych rzeczach), skarpetki dla nich i chłopców, różne puszeczki dla kota. Nie wklejam całego rachunku, bo połowę biorę na siebie. Z Waszych wpłat wezmę 150 zł jeśli nie macie nic przeciwko. 

A tu kotuś odpoczywa. Nawet na nas nie zareagował, nie ruszył się. 

 

20220314_231817.jpg

20220314_231753.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

agat, bardzo Ci dziękuję, że poświęciłaś czas i wysiłek dla tych ludzi i kici.

Wpłaciłam po to pieniądze, żeby wydać na to co potrzebne. Mam trochę damskich ciuszków. Miałam zrobić bazarek, ale może im się coś przyda. Dla 3. latka też bym znalazła coś. Zorientuj się co potrzebne. Korzystaj z Google tłumacz.

Zawoziłam u nas na dworzec do punktu dużo majtek i skarpetek.

Najtaniej jest w KIKu , Action i Auchanie. A wyroby są całkiem niezłe. To samo podpaski,żele pod prysznic.

Mają co jeść?

Czy panie mają jakieś zawody ? Jakie mają plany?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.03.2022 o 23:30, Poker napisał:

agat, bardzo Ci dziękuję, że poświęciłaś czas i wysiłek dla tych ludzi i kici.

Wpłaciłam po to pieniądze, żeby wydać na to co potrzebne. Mam trochę damskich ciuszków. Miałam zrobić bazarek, ale może im się coś przyda. Dla 3. latka też bym znalazła coś. Zorientuj się co potrzebne. Korzystaj z Google tłumacz.

Zawoziłam u nas na dworzec do punktu dużo majtek i skarpetek.

Najtaniej jest w KIKu , Action i Auchanie. A wyroby są całkiem niezłe. To samo podpaski,żele pod prysznic.

Mają co jeść?

Czy panie mają jakieś zawody ? Jakie mają plany?

 

Dnia 14.03.2022 o 23:34, Aldrumka napisał:

Co do ciuszków mam pytanie podobne: co i jakie rozmiary. Rozumiem, że to za jakiś czas będzie wiadomo. Czy przytulanki się przydadzą czy już nie?

 

Dnia 14.03.2022 o 23:48, Marysia R. napisał:

Agato mam trochę ubrań damskich w rozmiarze XS/S, większość używanych ale w dobrym stanie, niektóre bardzo prawie nie używane - myślisz, że Paniom by się przydały? Jeśli tak to z radością  przygotuję paczkę i jakoś przekażę.

Nie chciałyśmy dzisiaj długo tam siedzieć im na głowie, one też potrzebują spokoju, były też do omówienia różne sprawy organizacyjne. Myślę, że trzeba trochę czasu, żeby panie zaczęły więcej mówić o swoich potrzebach. Może jakieś ubrania by się i przydały, ale na razie nie umiem powiedzieć jakie i ile. BARDZO WAM dziękuję za gotowość przekazania swoich 🙂 Ale to za chwilę, może uda się wybadać więcej. Alusiu, przytulanki jakieś dla tego 3 latka mogą się przydać, może jedna, dwie, ale jak specjalnie masz z nimi jechać do mnie, to poczekajmy, ja w najbliższych dniach zeskoczę do Ciebie ten kawałek ode mnie z pracy.

Panie oczywiście jak najkrócej chcą tu być i czekają aż wojna się skończy, żeby wrócić do domu. Na razie zależy im jedak żeby dzieci mogły się uczyć. Nie wiem na razie jak to będzie zorganizowane, moja podstawówka już zrobiła klasy dla dzieci z Ukrainy, ale to na Mokotowie, a rodzina mieszka na Targówku.

Nie wiem jak to wyrazić, ale ja nie chciałam im kupować najtańszych rzeczy. Nie kupiłam też bardzo drogich, ale takie średnie. Mam nadzieję, że mnie rozumiecie. Dlatego też połowę zapłaciłam sama, bo to była moja decyzja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przelew zrobiłam wczoraj więc pewnie dzisiaj dotrze na konto. Ja będę z kuwetą ok 15.30-45, tak jak się umówiłyśmy. Co do zakupów to zgadzam się z Agat21. 

Na Targówku jest rodzina (młoda dziewczyna z synem), którą zaopiekowała się moja koleżanka a ja troszkę pomogłam. Może jak wszyscy trochę odsapną i oswoją się z sytuacją to zapoznamy te rodziny , zawsze to będzie im raźniej. Oczywiście wszystko z wyczuciem i powoli , za zgodą wszystkich zainteresowanych. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Agat, kupuj co uważasz i na pewno nie byle co. Jak będziesz potrzebowała kasy, to pisz tu na wątku. Łatwiej pomagać konkretnym osobom wiedząc co niż robić to w ciemno.

Dziękuję Ci,że bierzesz to wszystko na siebie:)

 

Keuyta, z tym zapoznaniem to dobry pomysł. Będzie im raźniej.

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki!

Keyuta, czekam zatem na Ciebie dzisiaj 🙂

Tak, to może być dobry pomysł, żeby rodziny się poznały, zawsze to inaczej, jak można z kimś porozmawiać w swoim języku i w dodatku z kimś, kto jest w podobnej sytuacji. My, żebyśmy nie wiem jaką empatią starały się wykazać, nie jesteśmy w stanie wczuć się w ich położenie.

Dotarły od Was wpłaty - od Poker, mdk, mazowszanki i Alaskan. Z całego serca dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.03.2022 o 11:46, Aldrumka napisał:

To ja będę w podobnym czasie co Keyuta 🙂

 

Dnia 15.03.2022 o 13:03, Keyuta napisał:

Super👍, zobaczę Was „na żywo” 😁. Znam niektóre z Was z podczytywania wątków na dogomanii . 

Bardzo Wam dziękuję za przyniesione rzeczy 😘

Do kuwetki od razu w sklepie zoo niedaleko biura dokupiłam żwirek i suchą karmę małą paczkę Britta Sensitive - mam nadzieję, że po odpoczynku i dojściu do siebie kotek zje chętnie.

 

20220315_221538.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.03.2022 o 08:03, Tianku napisał:

Wczoraj koleżanka na dyżurze w punkcie recepcyjnym miala podobną sytuację.  Kobieta z malutkim dzieckiem, o niczym innym nie mówila tylko o powrocie. Nie chciala niczego, ani jeść ani pić..nic!! Uspokoila się dopiero wtedy jak zostal jej zaoferowany transport do Lwowa. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...