Jump to content
Dogomania

Brakuje 270 zł/mies. :( Pomóżcie utrzymać dziką Sabinkę uratowaną przez Ewu.


Recommended Posts

Dnia 26.12.2023 o 05:17, AniaB napisał:

Wiem że to co napiszę może wywołać kontrowersje, ale czy rozważałyscie włączenie u Sabinki terapii farmakologicznej? Oczywiście po konsultacji z weterynarzem? To nie tylko daje skutek dla opiekuna ale niweluje poziom stresu i lęku u samego psa, co jest najwazniejsze. Ja sama nie jestem przeciwnikiem takich rozwiązań, ale wiem że nie kazdy to akceptuje, niemniej może warto poprawić czasowo komfort psa w taki sposob?

Ania, sceptycznie jestem nastawiona. Pamiętasz takiego psa (suczkę) Inga z fb? W listopadzie było dużo udostępnień na fb (czarna suczka). U niej podanie lekarstw pogorszyło sytuację. Brała 3 rózne psychotropy, była leczona u weta psychiatry. Znam szczegółowo jej przypadek.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.12.2023 o 01:09, Perełka1 napisał:

Ania, sceptycznie jestem nastawiona. Pamiętasz takiego psa (suczkę) Inga z fb? W listopadzie było dużo udostępnień na fb (czarna suczka). U niej podanie lekarstw pogorszyło sytuację. Brała 3 rózne psychotropy, była leczona u weta psychiatry. Znam szczegółowo jej przypadek.

Pogorszyło, tzn. co było gorzej ?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.12.2023 o 01:16, Aldrumka napisał:

Pogorszyło, tzn. co było gorzej ?

Pogorszyło. To jest suczka, która w wieku 1 roku trafiła do schroniska, dzika. Była 5 lat w schronisku. Objawy lekowe się nasiliły, bała się odbicia światła w kałużach, wyrywała się na spacerach, stała sią apatyczna, nie chciała jeść, zobojętniała zawieszała się. Interesowałam się jej przypadkiem, wiem, co brała. Ostatecznie wycofano się z farmakologii, stopniowo schodzono z dawek. Na początku zwiększano jej dawki. Było u niej kilku behawiorystów, potem była pod opieką psiego psychiatry.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.12.2023 o 01:09, Perełka1 napisał:

Ania, sceptycznie jestem nastawiona. Pamiętasz takiego psa (suczkę) Inga z fb? W listopadzie było dużo udostępnień na fb (czarna suczka). U niej podanie lekarstw pogorszyło sytuację. Brała 3 rózne psychotropy, była leczona u weta psychiatry. Znam szczegółowo jej przypadek.

Kasiu, oczywiscie, pewnie tak jak i u ludzi, nie u kazdego psa skutek bedzie taki jakiego oczekujemy:(( Ja mam psa swojego na lekach - ma bardzo silny lęk separacyjny, u nas farmakologia pomogla w duzym stopniu, ale nie wyeliminowala problemu, dlatego napisalam tylko jako propozycje do rozważenia. Leki przeciwlękowe mogą nie zadziałać od razu, mogą być też źle dobrane, tak jak i u ludzi czasem jest to kilka prób zanim utrafi się z lekiem. Niemniej przy takim przypadku jak Sabinka chyba ten czas i tak jest, skoro nie ma przelomu:(.. Ja rozmawiałam nt lekow z psychiatra ludzką,  która ma również psa z problemem lęku i ona powiedziała mi że żadna istota nie ma prawa się bać a stosowanie lekow, oczywiście prawidłowo, jest etyczne. Ale nie namawiam nikogo absolutnie; u mojego Karata farmakologia pomogła w dużym stopniu, stąd też zaproponowałam taka drogę, natomiast Karat nie jest absolutnie psem dzikim, a wrecz przeciwnie:D.. Dlatego wiadomo - to nie musi się udać w pełni. Jednak gdyby choć troche Sabinka poczuła się lepiej to byłby to dobry krok. Ten psiak zyje w lęku, boi sie wszystkiego, to bardzo obciążające musi być dla niej bieduli..:(( 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.12.2023 o 11:21, Nadziejka napisał:

Rozliczony 50 zl Dziekuje Serce kropka73.Sabince 27.12

                  zapraszam na maly kramik 

                   50 zl poslalam Sabince z najnajlepsimi życzeniami

 

                                            Czapka Mikołaja Png PNGEgg, 56% OFF | askaria.edu.pk                        

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.01.2024 o 19:42, Aldrumka napisał:

Wydatki:

Hotelik 600 zł

Podkłady 83,44 zł

 

SAVE_20240102_192738.jpg

Nie lepiej kupić podkłady wielokrotnego użytku? Nie produkuje się tony odpadów. Ja mam te same od kilku lat i moje szczeniaki czy Linda nie wiedzą co to jednorazowe. Wystarczą 3. Doskonałej jakości, duże kosztują ok 45 zł. Hotelik i tak pewnie ma co dzień psie pranie, więc  to nie problem. Schna błyskawicznie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki za pamięć o Sabince i kolejne wpłaty deklaracji:

Nesiowata ❤️☘️

MikAga ❤️☘️

Isiak ❤️☘️

Kiyoshi ❤️☘️

agat21 ❤️☘️

Figunia ❤️☘️

jankamałpa ❤️☘️

zapisuję w postach rozliczeniowych na pierwszej stronie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...