Jump to content
Dogomania

Nasz Michu ma DOM :) MICHU już poza schroniskiem. Bardzo potrzebuje kasy na hotel i weta.


mdk8

Recommended Posts

Dnia 31.01.2022 o 23:18, elik napisał:

Jeśli mamy zacząć szukać nowego miejsca dla Micha, to

  1. Trzeba zacząć rozgłaszać Micha na f.b.  -  kto się tego podejmie?
  2. Trzeba intensywnie ogłaszać Micha więc potrzebny tekst ogłoszenia  -  kto go ułoży?

Ja moge napisac tekst ale taki bardzo zwykly, z informacjami o psie, jakie zazwyczaj dawalam do oglaszania moich podopiecznych. Sprobuje zrobic to dzis wieczorem i go tu wstawie. Zastanowimy sie jak go przerobic ewentualnie. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.02.2022 o 04:06, AniaB napisał:

Ja moge napisac tekst ale taki bardzo zwykly, z informacjami o psie, jakie zazwyczaj dawalam do oglaszania moich podopiecznych. Sprobuje zrobic to dzis wieczorem i go tu wstawie. Zastanowimy sie jak go przerobic ewentualnie. 

 

Aniu bardzo proszę, od czegoś trzeba zacząć, a w ogłoszeniu informacje o psie są bardzo istotne.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.01.2022 o 21:36, AniaB napisał:

Moze najpierw warto jednak sprobowac samemu podzialac zeby miec wplyw na dalsze losy Micha.. 

Nie wiem jak Wy to widzicie; jak działamy, co chcemy robic dalej i jak? 

Ja już Micha nie widzę w kojcu. Nie można mu tego zrobić. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Taki tam, na bazie Waszego ogłoszenia... do pocięcia/przerobienia/wyrzucenia...

Michu w schronisku tkwił od lat. Zawsze chętnie podbiegał do siatki, żeby przywitać odwiedzających. Robił to z nadzieją, że tym razem przyszli właśnie po niego. Lata mijały, a Michów entuzjazm gasł. Przestał się łudzić, już nie podchodził do siatki, leżał lub snuł się po wybiegu – bez sensu, bez nadziei. Co wtedy pozostaje? Tylko czekanie na koniec. Musieliśmy go stamtąd zabrać.
Poza kratami znów odzyskał chęć do życia. Michu ma około 8 lat, jest wykastrowany i zaszczepiony. Okazał się całkiem fajnym „molosowatym” psem z wyglądu i charakteru. Poszukujemy osoby, która zna tę rasę i może podarować Michowi ciepły kącik u siebie – tymczasowo lub na stałe. Michu na razie przebywa w domu tymczasowym pod Krakowem. Chcielibyśmy jednak, żeby znalazł swój kąt, gdzie odzyska spokój i nadrobi stracony czas. Pomóż Michowi poukładać życie na nowo.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.02.2022 o 17:45, maarit napisał:

Taki tam, na bazie Waszego ogłoszenia... do pocięcia/przerobienia/wyrzucenia...

Michu w schronisku tkwił od lat. Zawsze chętnie podbiegał do siatki, żeby przywitać odwiedzających. Robił to z nadzieją, że tym razem przyszli właśnie po niego. Lata mijały, a Michów entuzjazm gasł. Przestał się łudzić, już nie podchodził do siatki, leżał lub snuł się po wybiegu – bez sensu, bez nadziei. Co wtedy pozostaje? Tylko czekanie na koniec. Musieliśmy go stamtąd zabrać.
Poza kratami znów odzyskał chęć do życia. Michu ma około 8 lat, jest wykastrowany i zaszczepiony. Okazał się całkiem fajnym „molosowatym” psem z wyglądu i charakteru. Poszukujemy osoby, która zna tę rasę i może podarować Michowi ciepły kącik u siebie – tymczasowo lub na stałe. Michu na razie przebywa w domu tymczasowym pod Krakowem. Chcielibyśmy jednak, żeby znalazł swój kąt, gdzie odzyska spokój i nadrobi stracony czas. Pomóż Michowi poukładać życie na nowo.

 

maarit pieknie!!! :*, bbbb dziekuje!!

to ja bardziej technicznie:D

 

Michu– chudy, zabiedzony i zaniedbany zostal zabrany z jednego ze schronisk w Polsce.  Obecnie powoli  zaopiekowany , czeka na dom w domu tymczasowym w Krakowie. Michu ma około 7 -8 lat, to duzy molosowaty samiec, który docelowo będzie wazyc około 42 – 45 kilo. Nie wiemy jakie zycie miał Michu wczesniej, ale raczej go nie rozpieszczalo; pobyt w  schronisku w duzej grupie psow również nie podziałał na korzysc. Psiak obecnie przebywa w mieszkaniu z dwoma duzymi  lagodnymi psami, z którymi fajnie się dogaduje, natomiast potrzebowal nieco czasu aby się oswoic z nowym stadem, dlatego mimo wszystko najlepiej aby w domu był jedynakiem.  Obecnie Michu mieszka w mieszkaniu w bloku, nauczyl się ladnie pokonywac schody, zachowuje czystość, nie niszczy, jest bardzo spokojny, lubi wypoczywac  i polegiwac. W otoczeniu osiedlowym nie jest lękliwy, nie boi się ruchu ulicznego,  niemniej zbyt duza ilość bodźców wywoluje czasem niepokoj, dlatego idealna bylaby dla niego spokojniejsza okolica.  Na smyczy chodzi ladnie, nie ciagnie i nie szarpie, spaceruje spokojnie i powoli.

Ponieważ obecny dom tymczasowy jest jego etapem przejściowym Michu pilnie szuka domu tymczasowego lub najlepiej stalego, który ma/ miał doswaidczenie z duzym psem , serdecznego i cierpliwego, gdzie pies będzie członkiem rodziny. Nie wydajemy psow na podworko, do budym, kojca ani pomieszczenia gospodarczego.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.02.2022 o 17:50, AniaB napisał:

Michu– chudy, zabiedzony i zaniedbany zostal zabrany z jednego ze schronisk w Polsce.  Obecnie powoli  zaopiekowany , czeka na dom w domu tymczasowym w Krakowie. Michu ma około 7 -8 lat, to duzy molosowaty samiec, który docelowo będzie wazyc około 42 – 45 kilo. Nie wiemy jakie zycie miał Michu wczesniej, ale raczej go nie rozpieszczalo; pobyt w  schronisku w duzej grupie psow również nie podziałał na korzysc. Psiak obecnie przebywa w mieszkaniu z dwoma duzymi  lagodnymi psami, z którymi fajnie się dogaduje, natomiast potrzebowal nieco czasu aby się oswoic z nowym stadem, dlatego mimo wszystko najlepiej aby w domu był jedynakiem.  Obecnie Michu mieszka w mieszkaniu w bloku, nauczyl się ladnie pokonywac schody, zachowuje czystość, nie niszczy, jest bardzo spokojny, lubi wypoczywac  i polegiwac. W otoczeniu osiedlowym nie jest lękliwy, nie boi się ruchu ulicznego,  niemniej zbyt duza ilość bodźców wywoluje czasem niepokoj, dlatego idealna bylaby dla niego spokojniejsza okolica.  Na smyczy chodzi ladnie, nie ciagnie i nie szarpie, spaceruje spokojnie i powoli.

Ponieważ obecny dom tymczasowy jest jego etapem przejściowym Michu pilnie szuka domu tymczasowego lub najlepiej stalego, który ma/ miał doswaidczenie z duzym psem , serdecznego i cierpliwego, gdzie pies będzie członkiem rodziny. Nie wydajemy psow na podworko, do budym, kojca ani pomieszczenia gospodarczego.

Ten jest super. 

Link to comment
Share on other sites

tylko teraz tak: co napisac ws jego zachowan i zdrowia

 

Niestety u nas eldorado sie zakonczylio wczoraj wieczorem - Michu nadal ma rzadka koo i dzis rano nie chcial zjesc sniadania:(.. Mysle ze to od cimalgexu:(. On dostal juz 6 tabletek i dzis zdecydowalam ze nie podam mu kolejnej, zrobie kilka dni przerwy, bedzie dostawal pozostale preparaty i wit B ale od cimalgexu musimy troche odpoczac:(..

I od razu, jak taki byl obolaly, jego zachowanie znow troszke polecialo w dol, widac ze gdy czuje sie zle to odstrasza potencjalnych napastnikow.

Natomiast w poludnie zjadl juz normalnie, teraz tez dostal porcje - troche mniejsza zeby nie przeciazac brzucha, ale jakby humor mu troche wrocil - gdy siadlam na sofie, to od razu zmaterializowala sie kolo mnie Keria po jednej stronie, a po drugiej wgramolil sie Michu:D.. Zaczal mnie szturchac lapa i nosem, niestety musialam sie zmyc szybko z sofy, bo zaczal troche cos mruczec na Kerie ktora koniecznie chciala mi rozdac w tym samym momencie miliard buziakow, zeby zwrocic na siebie uwage. Karat na szczescie gdzies przepadl, bo i tak nie bylo miejsca dla niego. 

Natomiast jak ja wstalam to Michu i Keria zostali na sofie i lezeli juz razem. Niestety chyba jednak Michu nie da rady byc z innymi psiakami, on fajnie sie wciagnal w nasza grupe, ale zazdrosc o opiekuna moze z czasem eskalowac:(..

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.02.2022 o 18:41, LILUtosi napisał:

Bardzo często to Hemovet daje takie objawy. Po za tym czy on miał badaną kupę? Mógł być przeleczony pojedynczym odrobaczaniem ale nie zaleczony. Może warto tu tez sprawdzić. 

 

Tylko ze on hemovet bierze od 2 tygodni i nic sie nie działo do tej pory, dopiero jak zaczal brac cimalgex to zdarzyly sie raz w nocy wymioty żółte  i od 2 dni koo zaczela sie robic coraz rzadsza.. Dlatego podejrzewam ze to jednak cimalgex zawinil..

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.02.2022 o 18:48, jankamałpa napisał:

Na Gratce na Kraków mam wyróżnione ogłoszenie dla psiaczka, który już znalazl dom, więc podmieniłam na Micha. Na razie podałam swój numer do kontaktu. Do kogo odesłać, jaki numer podać gdyby ktoś zadzwonil?

Ja blagam zeby nie do mnie:D, ja nie mam kiedy gadac z ludzmi, dopiero jakby rzeczywiscie byl ktos fajny i sensowny to chetnie porozmawiam i opowiem o Michu .. Moze do Toli???

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.02.2022 o 18:48, jankamałpa napisał:

Na Gratce na Kraków mam wyróżnione ogłoszenie dla psiaczka, który już znalazl dom, więc podmieniłam na Micha. Na razie podałam swój numer do kontaktu. Do kogo odesłać, jaki numer podać gdyby ktoś zadzwonil?

Skoro jestem osobą odpowiedzialną za Micha, to do mnie. Podam Ci na PW.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.02.2022 o 18:41, LILUtosi napisał:

Po za tym czy on miał badaną kupę?

Miał w hotelu Amok i nie wyszły żadne robale, ale wcześniej zawiozłam tabletki na odrobaczenie. Sądzę, że dobrze byłoby powtórzyć test z 3 dni.

1349824368_Michubad_kau4_01_2022.png.a1d293d3a14f260dd084b4968dcb7d57.png

 

Link to comment
Share on other sites

Usiłowałam połączyć oba teksty, ale jak mówiłam, nie mam talenta w tym kierunku. Wyszło cos takiego. Może być?

Michu w schronisku tkwił kilka lat. Zawsze chętnie podbiegał do siatki, żeby przywitać odwiedzających. Robił to z nadzieją, że tym razem przyszli właśnie po niego. Lata mijały, a jego entuzjazm gasł. Przestał się łudzić, już nie podchodził do siatki, leżał lub snuł się po wybiegu – bez sensu, bez nadziei. Co wtedy pozostaje? Tylko czekanie na koniec. Musieliśmy go stamtąd zabrać.
Poza kratami znów odzyskał chęć do życia.
Okazał się całkiem fajnym „molosowatym” psem z wyglądu i charakteru. Chcielibyśmy, żeby znalazł swój kąt, gdzie odzyska spokój i nadrobi stracony czas.

Michu obecnie przebywa w mieszkaniu z dwoma dużymi, łagodnymi psami, z którymi fajnie się dogaduje, jednak potrzebował nieco czasu, aby się oswoić z nowym stadem, dlatego mimo wszystko najlepiej, aby w domu był jedynakiem. Jako trzeci pies, tu, gdzie obecnie przebywa nie może zostać na stałe.
Michu docelowo będzie ważył 42 – 45 kg.
Ładnie zachowuje czystość, nie niszczy, jest bardzo spokojny, lubi wypoczywać i polegiwać. Chodzi ładnie na smyczy, nie ciągnie i nie szarpie, spaceruje spokojnie i powoli.
Poszukujemy osoby, która zna tę rasę i może podarować Michowi ciepły kącik u siebie – na stałe lub tymczasowo, gdyż tu, gdzie obecnie przebywa może pozostać tylko do marca. Pomóż Michowi poukładać życie na nowo.

 

W ogłoszeniu na OLX trzeba zmienić imię, ale nie przychodzi mi do głosy imię, które pasowałoby do Micha.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...