Jump to content
Dogomania

Nasz Michu ma DOM :) MICHU już poza schroniskiem. Bardzo potrzebuje kasy na hotel i weta.


mdk8

Recommended Posts

Dnia 21.01.2022 o 16:45, elik napisał:

No właśnie bardzo proszę powiedzcie co sądzicie o hotelu w Brynicy. Czy dajemy tam Micha? 

Mamy czas do godz. 17-tej, a nikt nic nie powiedział w tej sprawie.

Nie wiem jaka decyzja zapadła, hoteliku oceniać nie będę bo nie znam. Natomiast tak pomyślałam sobie, że Michu może na zawsze zostać w hoteliku, miejmy nadzieję że jeszcze wiele lat przed nim, szkoda, żeby te lata spędził w kojcu. Moim zdaniem jeśli nie musi być zabieramy na cito warto poszukać mu miejsca gdzie będzie mógł zakosztować swobody, gdzie będzie mógł chodzić po ogrodzie, a nie spędzić prawie cały dzień sam w zamknięciu. Tylko czy to realne...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Przestańcie ..

Trzeba podjąć decyzję co do Micha

Ja nie znam tego hoteliku więc ciężko mi cos powiedzieć.. ale trzeba Go zabrac jak najszybciej i odciążyć Anie a o domowych warunkach nie mamy co marzyć więc chyba innego wyboru w tym momencie nie ma + że mają ogrzewane pomieszczenia bo wyrzucić teraz biedaka do kojca zewnetrzego byloby niezbyt dobre:(( Ale docelowo trzeba mu szukać domowych warunków 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2022 o 17:05, AniaB napisał:

Prosze Was ogromnie o podzielenie sie opiniami i w miare szybka decyzje ws leczenia, ja podam Michowi tabletki Rheumocamu przez 3 dni, potem wetka sugerowala 3 - 4 dni przerwy ale po tym czasie warto zeby juz zakupic mu leki na najblizszy czas.

Aniu bardzo gorąco dziękuję Ci za tak dokładną relację.   Ja do takich spraw się nie nadaję. Ledwo usłyszę nazwę leku, a już jej nie pamiętam. Tak miałam od zawsze.  Pamięć miałam dobrą ale krótką, a teraz z racji wieku, jest jeszcze krótsza.  Przedmioty ścisłe, dedukcja, to był mój konik. Łatwiej było mi coś wymyślić, niż zapamiętać 

Wspólnie z Anią bardzo proszę o w miarę szybkie decyzje odnośnie leczenia, a bardzo szybkie w sprawie hotelu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2022 o 17:52, rozi napisał:

No w pewnym momencie pęka gumka. Na tamto nie odpowiedziałam. Skasuję wpis jutro, bo po co to komu, ale już mnie poniosło  😄

Przestań, po co to ? Gdybym miała żegnać się z dogo po każdych werbalnych bęckach to by mnie tu nie było, że ho, ho. Piesunia trzeba ratować i tyle.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2022 o 17:40, Aska7 napisał:

Wyluzuj ... ; )

Luzuję ,)

Grzecznie zapytać już nie można 😞 

Też zadzwoniłam do laboratorium w Wawie (tam odsyłana jest krew na profil tarczycowy z Białego) Wynik w ciągu 1 - 2 dni.

Niestety płacimy drożej (pobranie, wysyłka, badanie i chyba wysyłka wyniku (netem ale też kosztuje)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2022 o 17:53, Aska7 napisał:

A jest jakiś wybór, jakiś droższy domowy hotel ? 

Na ten moment nie mam wiadomości o domowym hotelu i podobnie, jak Tainku myślę, że można przenieść Micha do hotelu, żeby psiaki Ani mogły odetchnąć i na nowo poczuć się swobodnie w swoim domu. Jestem Ani ogromnie wdzięczna, że przyjęła Micha pod swój dach, ale realia są takie, że Michu nie nadaje się do życia w stadzie. Być może przyczyną jest stan jego zdrowia, ale to i tak nie ma znaczenia.
Przeniesienie Micha do hotelu nie zamknie tematu szukania mu domowego DT lub DS. Jutro Michu będzie miał sesję zdjęciową, z którą wiążę duże nadzieje. Z ładnymi zdjęciami ogłoszenia będą miały większe szanse.

Link to comment
Share on other sites

Cimalgex dostaje Linda w razie potrzeby i inne moje psy. Zazwyczaj efekt jest doskonały. Dla mnie to na dziś najlepiej działajcy lek przeciwbólowy. Żaden nie miał skutków ubocznych. Barytonowi pomógł dopiero tramal. A pytałas o Librelę? Moja wetka sprzedała nam ostatnio w korzystnej cenie. Linda dostwała tez lek z CBD. Olejek warto kupic, bo nie zaszkodzi, a pomóc może.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"lek przeciwbolowy i przeciwzapalny lub np cimalgex" prawdopodobnie (opinia wetów w Białym) najbezpieczniejszy ale i tak trzeba podawać przy nim leki osłonowe na żołądek / wątrobę i kontrolować morfologię - po dłuższym stosowaniu może wywołać anemię 😞 

Mam psa na tym leku (Szagi)

Przy witaminach z grupy B dobrze robić przerwy bo może wystąpić świąd skóry

 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2022 o 17:46, seramarias napisał:

Nie wiem jaka decyzja zapadła, hoteliku oceniać nie będę bo nie znam. Natomiast tak pomyślałam sobie, że Michu może na zawsze zostać w hoteliku, miejmy nadzieję że jeszcze wiele lat przed nim, szkoda, żeby te lata spędził w kojcu. Moim zdaniem jeśli nie musi być zabieramy na cito warto poszukać mu miejsca gdzie będzie mógł zakosztować swobody, gdzie będzie mógł chodzić po ogrodzie, a nie spędzić prawie cały dzień sam w zamknięciu. Tylko czy to realne...

Nie zamierzam usiąść na laurach i cieszyć się, że Michu jest w hotelowym boksie. To jednak jest potrzeba chwili. Michu musi opuścić gościnny dom Ani, a w tej chwili nie ma widoku na DS, czy choćby domowe DT. Hotel zamierzam traktować, jako stan przejściowy. 

Ale bardzo Was proszę o pomoc w szukaniu mu domowego DT.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2022 o 18:05, Aska7 napisał:

Tak czy inaczej to ja bym go faszerowała p/bólowymi. Czy pożyje miesiąc czy rok to powinien w komforcie. Wtedy i warunki hotelowe są drugoplanowe.

Też tak myślę. Uważam, że najważniejsze jest, żeby żył bez bólu.

Link to comment
Share on other sites

Czyli optujemy za cimalgexem? A ile placicie za kuracje dla swoich psow? Moja suka ddb tez brala cimalgex przez min rok bez przerwy, u nas sprawdzil sie bardzo dobrze, wiadomo - idealow nie ma - ale nam chodzi o komfort zycia psa tu i teraz, kazdy lek moze wywolac skutki uboczne,  natomiast np Rimadyl prawie na pewno jest bardziej obciazajacy dla zoladka niz leki nowocześniejsze. Kiedys dawano tylko rimadyl bo nie bylo za wiele alternatyw, powodowal krwawienia z przewodu pokarmowego, ale ulge przynosil. 

Co do hoteliku: boksy wewnetrzne wydaje mi sie wszedzie beda podobnych gabarytów, natomiast prawdą jest, ze Michu nie jest jakims mega dynamicznym psem, duzo spi, lezy. Natomiast na stawy male pomieszczenia nie beda korzystne, bo nie bedzie mogl poruszac sie swobodnie i nie odbuduje miesni. Z kolei hotelik ma wybieg i sa spacery, to jest wazne, ruch i swoboda, jesli beda regularne to na pewno jest to ogromny atut. Ale musza byc zagwarantowane NA PEWNO. Ponadto hotelik dysponuje behawiorystą, a dla Micha maly retusz behawioralny humorkow by sie przydal:D, pare drobiazgow warto by przepracowac aby potencjalny ds lub domowy dt mial latwiej na wejsciu:D.

Jutro sesja zdjeciowa, bardzo bardzo wielka nadzieje pokladam ze jednak uda sie znaleźć jakas domowa alternatywe, bo nie ukrywam ze bardzo z Michem się związalam i chcę dla niego jak najlepiej. U nas sytuacja bardzo sie poprawila, nie jest juz tak nerwowo jak na poczatku, ogolnie wszyscy zyja w miare w symbiozie ale .. no wlasnie. Sa nadal sytuacje ktore moga skutkowac awanturą, zabawek nie ma i nie wiem czy beda mogly kiedykolwiek sie pojawic, natomiast Michu moze poczekac u mnie az bedzie dla niego bezpieczne i mozliwie komfortowe miejsce. 

Konkludujac: ja rowniez nie zakladam ze Michu bedzie hotelowany na zawsze, to swietny, kochany, ale obolaly i przeciagniety przez zycie pies. Moze udaloby sie znalezc dt ktory bylby wspomagany pomoca na weta, karme, leki, byle tylko mogl Michowi zaoferowac, opieke ruch i zabawki:D..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Termin odpowiedzi już upłynął, muszę dać odpowiedź, a nie mam wsparcia z Waszej strony. Myślę, że  nie chcecie się wypowiadać, bo każdy boi się odpowiedzialności, gdyż nie ma odpowiedniej ilości kasy. Podejmę się i teraz odpowiedzialności, bo nie ma innego wyjścia. Zarezerwuję miejsce w tym hotelu od 7.02. ale bardzo liczę na to, że pomożecie zbierać co miesiąc brakująca ilość pieniędzy.
Rozmawiałyśmy jeszcze z Anią i jeśli do wiosny Michu nadal będzie bezdomny, a w  hotelu wyrównają jego humorki, to Ania przyjęłaby go znowu na wiosnę, jak już będzie ciepło. A może z ładnymi fotkami znajdziemy mu coś fajnego?  🙂 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2022 o 20:05, Aska7 napisał:

Ja Michowi zrobię bazarki. Damy radę.

Super wielkie dzięki  560595881_BeDzikujCi.png.2e9db3c11b335bec39c10594f69b43e9.png

Po dołączeniu deklaracji ania75 i Pani Zuzanny mamy stóweczkę więcej  🙂  To jest dużo  🙂  

Suma wszystkich miesięcznych deklaracji wynosi obecnie 640,00 zł. To byłoby na hotel i trochu na karmę. Będzie brakować do pełnej należności za karmę i leki.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2022 o 19:55, elik napisał:

Termin odpowiedzi już upłynął, muszę dać odpowiedź, a nie mam wsparcia z Waszej strony. Myślę, że  nie chcecie się wypowiadać, bo każdy boi się odpowiedzialności, gdyż nie ma odpowiedniej ilości kasy. Podejmę się i teraz odpowiedzialności, bo nie ma innego wyjścia. Zarezerwuję miejsce w tym hotelu od 7.02. ale bardzo liczę na to, że pomożecie zbierać co miesiąc brakująca ilość pieniędzy.
Rozmawiałyśmy jeszcze z Anią i jeśli do wiosny Michu nadal będzie bezdomny, a w  hotelu wyrównają jego humorki, to Ania przyjęłaby go znowu na wiosnę, jak już będzie ciepło. A może z ładnymi fotkami znajdziemy mu coś fajnego?  🙂 

 

 

Myślę, ze chodzi raczej o to, ze nikt z nas nie był w tym hotelu, nie był tam tez żaden dogomaniacki pies, a trudno się wypowiadać  w takiej sytuacji.

Jednocześnie rozumiem problem, bo Michu musi gdzieś mieszkać, mieć podawane leki, chodzić na spacery.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2022 o 20:41, Tola napisał:

Myślę, ze chodzi raczej o to, ze nikt z nas nie był w tym hotelu, nie był tam tez żaden dogomaniacki pies, a trudno się wypowiadać  w takiej sytuacji.

...

Trudno, ale trzeba.

  A co z karmą?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...