Jump to content
Dogomania

Cudna suczka z padaczką przygotowana do wyjazdu zostaje, bo opiekunka się wycofała! Transpo rt na dniach wyjedzie, ona zostanie. Laima także pojechała do domu :) Wszystkie w DS


Recommended Posts

Mam zdjęcia szczeniaków, a nie potrafię tu wstawić, bo po zlikwidowaniu Picasy korzystam ze zdjęć google a tam, z tego co widzę ,zmniejszanie rozmiaru zdjeć nie jest mozliwe. Mogę okroić zdjęcie, co zmniejszy jego rozmiar, ale nie o tyle, żeby tu wstawić.

Kurde, jestem jak dziecko we mgle. Potrzebowałabym programu do obróbki zdjeć, retuszu i zmniejszania podobnego do Picasy. Przeglądnęłam ileś, ale one technicznie wszystkie są zbliżonedo gimpa, którego nie cierpię. Nie mam zupełnie czasu i cierpliwosci na ogarnianie tych programów po kolei.

Link to comment
Share on other sites

Pan zainteresowany Laimą zrezygnował. Wysłała smsa, że jeszcze chcą poczekać z adopcją, ale domyślam się, że to przez to, że powiedziałam, że sunia wymaga treningu czystości. Zachowanie czystości było jego priorytetowym pytaniem. Tylko co zrobię, skoro sama po nocy zmywam kałuże. W dzień wynoszę ją do ogrodu, to tam sika, ale nocą nie  trzyma. W końcu pół roku załatwiała się, gdzie popadło. Nie mam żadnego zainteresowania szczeniakami. Ogłosiłam też Oreo i o niego również nikt nie zapytał. jestem podłamana, bo szczeniaki leczone rosną i nabierają masy prawie w oczach. Nie potrafią chodzić przez cały dom, więc je taszczę z ich dwóch pokoi na dół na spacery. Jeszcze trochę i bedę musiała je na barana zarzucać.

Koleżanka z FB wpłaciła na konto ZEA 100 zł na Laimę. Tolu, jak wpłyną, to potwierdź proszę. Napisała na FB pod postem Maxima, zamiast pod jej. Przymierzam się do sterylizacji, bo chyba trzeba bedzie ją szybko zrobić, żeby uniknąć cieczki destabilizującej stado.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Tola napisał:

Dla Laimy są wpłaty na konto ZEA:

Aleksandra S. Nieborowice - 30 zł (27.08) serce-ruchomy-obrazek-0584.gif

Marzena. L. Chorzów - 100 zł (27.08) serce-ruchomy-obrazek-0584.gif

 

 

Dziekuję Tolu. Pierwsza to wpłata dokonana przez Olę od jej kogoś znajomego, druga od mojej szkolej koleżanki Marzeny wspierającej regularnie moich tymczasowiczów.

Zaczelismy palić wpiecu, po raz pierwszy w zyciu w sierpniu i Laima ma poprawę. 

Myslałam, że wezmę do siebie dwóch braciszków, ale jak pisałam, zamiast maluszka tyci w trawie, którego wybrałam, dojechał kilkunastokilogramowy 4 mies. Martin, więc nie dam rady pomóc kolejnemu dużemu szczeniorowi. Martina pod opiekę wzięła Limonka80, która wpłaciła na jego utrzymanie 200 zł.

Otrzymałam również wpłatę 300 zł od Helli, ktorą przeznaczę na sterylizację Laimy oraz 300 zł od Mruczki, wspomagającej leczenie i profilaktykę szczeniaków. Bardzo, bardzo Wam dziękuję. Głowiłam sie, skąd wziać pieniądze na finansowe ogarnięcie wszystkiego, a tu taka niespodzianka :)  

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Poker napisał:

A co z " moim " szczeniaczkiem? Możesz go przyjąć biorąc pod uwagę ,że transport jest przesunięty?

Jesli nadal nie masz mozliwości go umieścić w swoim DT, to myslę, że Laima nie zrobi już żadnej niespodzianki i tak. Bałam się, że nastepne przyjechałyby teraz i się zaraziły. Mam tylko jeden pokój dla maluchów. Ich późniejszy przyjazd powinien rozwiazać problem. Mam tylko nadzieję, ze przyjadą zdrowe.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie kiepsko.  Dlatego teraz szczeniak ma pojechać do Jaaga do hoteliku. A kolejny piesek, dorosły, do mojej koleżanki do BDT.  Myślę , że to są ostatnie psy z Ukrainy , którym pomagam biorąc je pod opiekę finansową.

Koszty są ogromne. Transport jednego 250 euro + hotel 400 zł / miesiąc + koszty weterynaryjne. Na oko licząc ok. 2000 zł na dzień dobry.

Robię bazarki by pokryć koszty, ale nie jest to takie proste.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Poker napisał:

No właśnie kiepsko.  Dlatego teraz szczeniak ma pojechać do Jaaga do hoteliku. A kolejny piesek, dorosły, do mojej koleżanki do BDT.  Myślę , że to są ostatnie psy z Ukrainy , którym pomagam biorąc je pod opiekę finansową.

Koszty są ogromne. Transport jednego 250 euro + hotel 400 zł / miesiąc + koszty weterynaryjne. Na oko licząc ok. 2000 zł na dzień dobry.

Robię bazarki by pokryć koszty, ale nie jest to takie proste.

Jesli chodzi o malucha u nas, to z jedzeniem 10 zł za dobę, wiec 300 zł miesięcznie. Weta ograniczam do konieczności, bez zbędnego wymyslania, żeby zminimalizować wydatki. Już wiem, co zazwyczaj może się trafić i to staram się po najniższych kosztach diagnozowac i ogarnąć.

Ja również bedę juz raczej pomagać pojedynczo psiakom. Liczyłam na to, że będzie dyspozycyjny we wrześniu Twój DT, ale skoro nie , a wczesniej zadeklarowałam się wziać psiaka, to podtrzymuję. Mały jest urodziwy i podobno ma super usposobienie, więc jesli bedzie zdrowy, to szybko powinien znaleźć dom. Ja też już niestety nie wyrabiam z pomocą większej ilości psów. Wczoraj z Katowic wróciła z mężem Sali i to co ona, szczeniaki i Oreo wyrabiały, to naprawdę nie do opanowania. Szczególnie, kiedy bez przerwy leje i psy siedzą w domu. Mąż odłożył w pokoju napoczety worek z zaprawą, o którym zapomniał i dziś rano mieliśmy dwa pokoje pokryte ok 20 kg proszkowej zaprawy murarskiej, skamieniałej na podłodze w kałużkach moczu. Już naprawdę czasem brakuje mi sił, więc to sygnał, że muszę ograniczyć pomaganie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tyśka) napisał:

Zwolniło mi się wyróżnienie po psiaki z przytuliska, wykorzystałam dla szczeniaka od Poker, z namiarami na Tolę:
https://www.olx.pl/d/oferta/dlugowlosy-szczeniak-mix-jamnik-spaniel-adopcja-CID103-IDL1IUW.html - wyróżnienie do: 29.09.
Zmieniłam miasto z Bielska-Białej na Wrocław.

Dzisiaj miałam  telefon jeszcze z Bielska B., domu z tego nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...