Jump to content
Dogomania

Cudna suczka z padaczką przygotowana do wyjazdu zostaje, bo opiekunka się wycofała! Transpo rt na dniach wyjedzie, ona zostanie. Laima także pojechała do domu :) Wszystkie w DS


Recommended Posts

  • Jaaga changed the title to Ukraińskie przedszkole: dzikawy szczeniak uciekł ze schroniska :( Dwa pierwsze szczeniaki już w Polsce

Już u nas; sunia z obciętym uchem, piesek beżowy  i trójłapek Maxim pod opieką osób z FB. Oczywiście nie obyło się bez zaskoczenia. Wybrałam maluszka, który siedział w trawie taki tyci, z małym pieskiem dla Poker, bo na dwa wieksze psiaki nie chciałam się zdecydować. Przyjechał pod opiekę Limonki80 chłopaczek widoczny na zdjęciach. Ma ok 10-12 kg i jak nic będzie średniakiem. Kiedy go zobaczyłam to od razu pomyślałam, że mam nadzieję, że to efekt pomyłki i psiaczek Poker nie bedzie też tej wielkości.

DSC04183[1].JPG

DSC04202[1].JPG

DSC04154[1].JPG

DSC04218[1].JPG

DSC04212[1].JPG

DSC04207k[1].JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Jaaga changed the title to Ukraińskie przedszkole: dzikawy szczeniak uciekł ze schroniska :( Dwa już u nas
6 godzin temu, Poker napisał:

Fajne psiulki. U nich jest urodzaj na czarne biedy.

A kiedy mój przyjedzie ?

Kolorystycznie jest tam duża róznorodność, ale to ja zawsze wybieram czarne, bo nie mają szans na adopcję ze schroniska. Beżowy przyjechał tylko dlatego, że miał być malenki. Gdybym wiedziała, że będzie wielkości suni, to wzięłabym czarne rodzeństwo. Amelia ma jutro wyjechać, tak mi pisała. Nie wiem kiedy wraca.

Link to comment
Share on other sites

Siedzę i czytam polskie komentarze odnośnie aktualnej sytuacji. Od iluś dni śledzę losy angielskiej organizcji pomocowej dla psów i kotów w Kabulu. Jesteśmy zapsieni po pachy, ale przyjelibyśmy stamtąd jakiegoś psiaka w potrzebie. Czytałam udostepnione przez Marine materiały, jak talibowie dorwali pracujące psy i obcinali im nosy. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić tego okrucieństwa. Choć chyba odwrotnie, przeraża mnie, bo sobie to wyobrażam i mam świadomość, że to była prawda. Potem czytam polskie wpisy o "nachodźcach" i zastanawiam się, dlaczego muszę żyć w kraju, gdzie jest taki poziom nietolerancji i nienawiści do inności. Jest mi po prostu smutno dziś.

Wczorajsi ukraińscy psi "nachodźcy" trochę rekompensują mój nastrój, ale naprawdę, mam ochotę zaszyć się bez kontaktu z tym wstrętnym światem. Bądźmy po prostu ludźmi. Życzę wszystkim miłego dnia, lepszego niż mam ja.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja dzisiaj z TZ-tem rozmawiałam o Afgańczykach, ktorzy probują uciec, o tym że musieli zostawić swoje zwierzęta. W Usnarzu podobno jedna z rodzin ma kota. A tak w sumie to myślę o tym odkąd przeczytałam, że w czasie II wojny przetrzymywano Żydów w Serbii w Novym Sadzie w starej synagodze. Pod tą synagogą rezydowały psy tych uwięzionych. Okoliczni wspominali o tęsknym skowycie tych psów i o tym jak później biegły do kresu sił za pociągiem wywożących właścicieli na śmierć. 

Człowiek to najgorsza zaraza tej planety. W zakażonej strefie wokół Czarnobyla, gdzie nie ma ludzi odrodziły się nawet gatunki uznane za wymarłe.

Link to comment
Share on other sites

Przerażające to wszystko, straszne;  czytam i łzy mi ciekną, wiem już że te obrazy będą mnie prześladowały przez długi czas,  a serce pękało ze smutku bólu. Tak, tylko człowiek jest zdolny do takiego okrucieństwa:(.

Nie mam tez dobrych wieści dla Poker i dla siebie w sprawie ukraińskich szczeniaków - transport z psami nie przejechał granicy, były problemy, wezwano policję - tyle wiem. Prawdopodobnie przyjadą następnym transportem opłaconym przez Olę.

Link to comment
Share on other sites

58 minut temu, Poker napisał:

Ojej, a niech to licho. Co się mogło wydarzyć? Biedne psy i osoby je wiozące.

Biedne bardzo, bo wracają do schroniska, a przecież jechały ponad 1000 km. :(.

 Nie wiadomo co z Olą, jechała sama, nie ma z nią kontaktu.

Mam nadzieję, że te "nasze " szczeniaki dojada za jakiś czas...

 

Link to comment
Share on other sites

Biedna p.Ola i odważna. Jechać samej taki kawał. Zachodzę w głowę co się mogło stać. Czy to nasi się doczepili czy ukraińscy.

Rozmawiałam z panią Olą. To nie ona jechała tyko p. Amelia. Musi odwieźć psy z granicy do Lwowa, gdzie czeka na nie Marina.

Przyczepili się Ukraińcy.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Aska7 napisał:

Jestem do niedzieli na wyjeździe, ale od poniedziałku pomogę przy przewozie, jakby co.

Byłoby cudownie jakbyś mogła pojechać do Lwowa po 5 psów. Mam wiadomość od pani Oli , że Amelia już w domu. Psy zostały w hoteliku we Lwowie i Marina musi po nie wrócić. koszmar. Biedne psy.

Wyobrażam sobie co muszą przeżywać Amelia i Maryna.

Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, Poker napisał:

 

Wyobrażam sobie co muszą przeżywać Amelia i Maryna.

I jeszcze pieski, co muszą przeżywać ☹️. Czy już wcześniej takie sytuacje miały miejsce, tzn. zawrócenie z granicy?  Może z dokumentami było coś nie tak.

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Mruczka napisał:

I jeszcze pieski, co muszą przeżywać ☹️. Czy już wcześniej takie sytuacje miały miejsce, tzn. zawrócenie z granicy?  Może z dokumentami było coś nie tak.

Były takie sytuacje. Każdy transport to wielki stres dla wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Aska7 napisał:

Jestem do niedzieli na wyjeździe, ale od poniedziałku pomogę przy przewozie, jakby co.

Zapytam Oli, ale raczej to nic teraz nie da.

2 godziny temu, Poker napisał:

Byłoby cudownie jakbyś mogła pojechać do Lwowa po 5 psów. Psy zostały w hoteliku we Lwowie i Marina musi po nie wrócić. koszmar. Biedne psy.

To 2 szczeniaki i 3 koty.

Niestety, nie wszystko da się opisać. Wszystkie zaangażowane osoby i tak robią, co mogą.

Na razie na szczęście są u nas bezpieczne Laima i Marti. Dziś zrobiłam im pierwsze ogloszenia. 

zapłaciłam za wyróżnienia 2x 12,72 zł.

Kupiłam testy na lamblie  2x 30 zł i zaczęłam podawać Metronidazol. jednak zabrakło mi na taką wagę i teraz mąż pojechał po receptę i wykupić w aptece. 

Są dosć kłopotliwe i nieogarniete. Robiły kupy tylko do legowisk, wiec zostało już jedno. Ze względu na pierwotniaki kup jest mnóstwo i są nieciekawej konsystencji. Wygryzły dziurę w fotelu, zgryzają i niszczą co się da. To niestety, nie są rozkoszne maluszki, tylko dwa średnie podrostki, więc potrafią nabroić.

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Tyśka) napisał:

Marti i Laima, piękne imiona. A że są młode, pewnie wymieniają zęby to i mają prawo broić. :) Aczkolwiek współczuję i podziwiam, ja za szczeniakami nie przepadam. 😉

Mogę pomóc w ogłoszeniach.

Imiona mają z paszportów. Wiem, że mają prawo, tylko co innego, jak broja moje półkilogramowe maluchy, a co innego, jak one. Od 4.00 rano mam wrażenie, że sufit zaraz spadnie mi na głowę. Maxim przy nich to anioł. No i ta praca. Stale sprzątam, zbieram kupy, dezynfekuję. Pranie w chemii, osobno od reszty psich rzeczy przez lamblie. Osobny mop, wiadro, przescieradła. Nie mam podkładów, wiec to wszystko piorę w chlorze. Wszystkie legowiska w kupach.

Dziękuję, będę wdzięczna za ogłoszenia. Nie przeszły mi tu zdjecia. Nie potrafię bardziej zmniejszyć. Postaram się ogarnąć to, bo teraz mam bardzo trudna sytuację rodzinną i czasu jak na lekarstwo. Dałabyś mi na pw adres mailowy, to wysłałabym zdjecia do ogłoszenia.

Gdyby ktoś chciał pomóc w opłaceniu leków, byłabym bardzo wdzieczna.

Ja zrobiłam Laimie na Katowice, a Martiemu na Żory, żebym mogła sprawdzić domy, jak coś. Niestety mam duże problemy z szukaniem osób do wizyt.

 

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że te szczeniaki, które już jedną łapką były po tej lepszej stronie życia, uda się jednak dostarczyć do Polski. To straszne, ze po tak długiej podróży muszą wracać znowu do schroniska, nie potrafię tego sobie wytłumaczyć :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...