Jump to content
Dogomania

Cudna suczka z padaczką przygotowana do wyjazdu zostaje, bo opiekunka się wycofała! Transpo rt na dniach wyjedzie, ona zostanie. Laima także pojechała do domu :) Wszystkie w DS


Recommended Posts

35 minut temu, Nadziejka napisał:

Jaguniu  50 zl  poslalam na konto fundacji z kramku zakonczonego na biedunki

 ZEA

Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA

Konto: 97 2030 0045 1110 0000 0200 1700 z dopiskiem,,Nadziejka dla szczeniaczkow z ukrainy,u Jaagi,,

Ślicznie dziękuję Nadziejko.

Tolu potwierdzić jak wpłata pojawi się na fundacyjnym kocie?

53 minuty temu, Tola napisał:

Dziękuję Ci bardzo za ogłoszenia dla młodzieży.

4 godziny temu, Poker napisał:

Kiedy przyjeżdżają maluchy ?

Myślałam, że w niedzielę, ale nie jestem pewna, bo pojawiły się nastepne trudności. Problem powinien być rozwiązany, ale nie wiem, czy ten termin jest nadal aktualny. Najlepiej zapytaj Oli. 

Link to comment
Share on other sites

Laima po zabiegu. Jest trochę nieszczęśliwa w ubranku Sali, ale daje rade. Okazało się, że jak jest sama w obcym miejscu, to jest grzeczna, dała się prowadzić na smyczy, podobno świetnie zachowywała się. Za to Marti nie potrafił bez niej znaleźć sobie miejsca , tylko jej smętnie szukał. Odżył kiedy wróciła. Zabieg kosztował 350 zl. Wstawię później paragon. Wczoraj zadzwoniła Pani o Martiego z Wrocławia.  Prawie nic nie było słychać, bo dzwoniła z trasy. Mam jej wysłać ankietę, ale raczej nic z tego nie będzie, bo nie dosłyszała lub nie doczytała, że obowiązuje wizyta i wysłała SMS ze dzis mogą przyjechać . Wysle i zobaczymy.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.09.2021 o 22:36, Poker napisał:

Niektórzy ludzie boją się wpuszczać obce osoby do domu.

Pani koniecznie chciała miec psa następnego dnia. Jeśli nie była w stanie poczekać kilka dni, to nie rokuje jednak najlepiej na przyszłość. cierpliwość jest potrzebna i przy aklimatyzacji i przy problemach. Widocznie to jeszcze nie ten dom.

Miałam telefony o młodzież, ale jeden z wychodzącym kotem, drugi do rodziny z małym wrzeszczącym w niebogłosy dzieckiem (sama słyszałam od pierwszych sekund przez tel), która nie miała wcześniej psa. Trzeci to była pani, która wczesniej umówila się na zapoznanie z Borysem i nie odezwała się, a za drugim razem nie skojarzyła tego samego nr telefonu. Tym razem wypatrzyła Laimę, jako psa nadajacego się do jej rozpuszczonego, niewykastrownego 7-letniego maltańczyka. Długo rozmawiałysmy. Laima to szczeniak odchowany naturalnie, jak mały wilczek. Zabawy z Martim są brutalne i uczą przetrwania. Przy misce nie popuści. stale scina się z Oreo. Parę dni temu razem z Sali w zabawie urwały Martiemu kawałek ucha. Pani zapewniała, ze jej maltanczyk nie da sobie w kaszę dmuchać i upierała się, ze poradzi sbie z Laimą. Przetłumaczyłam jej, ze jej maltańczyk to rozpuszczony pupilek, który nie ma szans z psem walczącym o przetrwanie. Gdyby stawiał sie Laimie, to po prostu ona chwyciłaby go za gardło. Wtedy jej pies doznałby stresu a ona nie chciałaby juz suni. dopioero chyba to trochę przekonało panią.  przyznała, ze jest rozpuszczony. Oczywiście, chciałabym dla Laimy domu, ale ja i moje kolezanki hodowczynie maltanczyków uwazamy, że ich włascicielki są dośc "specyficzne". Pani cały czas mówiła o swoim zmarłym bokserze, że najbardziej chciałaby psa tej rasy. Pwiedziałam, zeby rozglądnęła sie w organizacjach pomagających tej rasie i jesli ma taki sentyment, to jednak warto pomyslec o psie tej rasy, bo Laima w niczym nie przypomina boksera.

Potem był teefon od młodej kobiety, która myslała, że Laima jest czarnym ONkiem. Wytłumaczyłam, że typem urody przypomina, ale wazy 15 kg. Nie odezwała się już. I to tyle.

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam dzisiaj rano zapytanie o Laimę - starszy samotny facet szuka młodego "ostrego" psa do pilnowania posesji, mieszka przy drodze. 

Na moja odpowiedz, że Laima jest bardzo łagodna no i chcemy  dla niej innego życia powiedział, że on już zrobiłby z niej ostrą:(

Zasmucił  mnie na cały dzień, przecieć on wreszcie znajdzie jakiegoś szczeniaka:(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.09.2021 o 16:58, Tola napisał:

Ja miałam dzisiaj rano zapytanie o Laimę - starszy samotny facet szuka młodego "ostrego" psa do pilnowania posesji, mieszka przy drodze. 

Na moja odpowiedz, że Laima jest bardzo łagodna no i chcemy  dla niej innego życia powiedział, że on już zrobiłby z niej ostrą:(

Zasmucił  mnie na cały dzień, przecieć on wreszcie znajdzie jakiegoś szczeniaka:(

Coraz bardziej tracę wiarę w ludzi :( niby jesteśmy tacy hop! do przodu z wiedzą i nowinkami technologicznymi, a przegrywamy w mentalności:( Ja juz nie mam sił do odbierania telefonów... jak widzę obcy numer to za każdym razem boję się co to za oszołom znowu dzwoni. 

Mam nadzieję, że wkrótce trafią się normalne zapytania.

Link to comment
Share on other sites

Jest nadzieja, że szczeniaki w niedziele będą w Polsce...

Trzymajcie kciuki, żeby wreszcie się udało!

Jest bardzo duże zainteresowanie szczeniakiem Poker, mam dużo telefonów, zapisałam jeden nr, bo o reszcie  nie warto wspominać.

Dzisiaj na koniec dnia zadzwonił pan z pytaniem o Martiego, szuka szczeniaka na prezent dla 8 letniej córki. Na moje pytanie, czy jest przygotowany, że Marti może być większym psem odpowiedział, ze to nie problem, bo jak będzie za duży, to wywiezie go na wieś. Tak sobie pomyślałam, ze w takim przypadku to dobrze, ze rozmawia się z myślącymi inaczej, bo chociaż mówią, co zamierzają.

Link to comment
Share on other sites

Psiaki na pewno urosły i trochę się zmieniły !

"Moja" jakby  nie moja, urosły jej nóżki, ale jak porównuję zdjęcia pysia, to chyba ta sama sunia;).

Najważniejsze, ze wreszcie przyjechały! 

Chłopak odważny, dziewczynka wycofana, kot pół na pół.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...