Jump to content
Dogomania

Czarujący Lucjusz wyczarował sobie dom. Zapraszamy na wątek Lucka - mam nadzieję, że znajdzie tutaj przyjaciół.


Jo37

Recommended Posts

Z okazji 2 adopcinek dostałam zdjęcia uśmiechniętego Lucjuszka 🥰 To już 2 lata, jak ten czas szybko zleciał... Życzę dalszych wspaniałych wspólnych lat i dziękuję za wspaniałą adopcję 🥰❤️🥰

Link to comment
Share on other sites

Lucjuszek wita na swoim forum z okazji obchodów  2-gich Adopcinek ! Zaczęliśmy trochę wcześniej ,bo nie byliśmy pewni czy dotrze na czas darowizna od Lucjuszka dla swoich Przyjaciół z Zamościa,by też się cieszyli Jego szczęściem - tym bardziej ,że Lucjuszek ma wszystko czego zapragnie a najwięcej Naszej Miłości !!!!.No ale oprócz ukochanej żabki ze zdjęcia otrzymał do podgryzania krówkę Milkę ,którą jak widać także polubił. Teraz po Zimię "walczymy " z wagą by Lucjuszek zgubił z 2 kilogramy-no może trochę mniej,bo apetyt na gotowanego królika z warzywami ,którego dostaje na obiadek-ma zawsze ! Rano dostaje porcję suchej karmy z zawartośćią 90 procent królika i dzięki temu po wszelkich alegiach skórnych ,drapaniach -nie ma śladu !Nie bierze też żadnych leków ! Teraz czekają Nas coroczne kompleksowe badaniua kontrolne krwi oraz przegląd organizmu-mam nadzieję,że nic nie wyniknie ,ponieważ Lucuś  z zachowania czuje się wspaniale !Z kotkąPchełką się zakumplował ,ale kiedy tylko może to chce Ją wyprzedzić i położyć sie koło mnie w łóżeczku jako pierwszy i ten najważniejszy ! Kotka jest już ":wiekowa " i Jemu ustępuje!  A Lucuś  trochę pośpi ze mną ,potem idzie do pokoju Wnuczka ,potem zejdzie nie raz na dół do swojego legowiska ale jak usłyszy ,że rano idę się golić to od razu  mi asystuje.Potem dzień jak co dzień-obowiązkowe 3 ponad godzinne spacery Działkowo-Osiedlowe a po powrocie po posiłkach "ćwiczenie oka w postawie leżąc " na tarasie lub na trawce w ogrodzie ! Jest zabezpieczony przeciw kleszczom i do tej pory nic się nie przytrafiło,ale i tak po każdym spacerze jest obowiązkowo sprawdzany ! Teraz jak będzie cieplej do wybieramy się do  Fryzjera by było Mu lżej funkcjonować ! Lucuś jest wybitnym  indywidualistą i  nie przepada za innymi pieskami -na spacerkach się owszem przywita ale zaraz ucieka i woli być sam.Za to do domu nikt nie ma prawa wejść oprócz Rodziny ,którą zna-po dzwonku do furtki zaraz wybiega i widząc delikwenta  nie gryzie ale chce połknąć go w całości ! Dopiero na mój sygnał wraca do mnie i do domu ! Reasumując oby w zdrowiu i miłości był z nami jak najdłużej ! Po jego siwych włoskach na mordusi i tułowiu oceniany jest w tej chwili na 10-cio latka-to jeszcze powinien z nami spędzić wiele wspólnych szczęśliwych  latek-pozdrawiamy wszystkich Przyjaciól z Dogomanii- Lucjusz wraz z Opiekunem Jurkiem !

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

To super,że dotarło ! Moja szanowna małżonka też wysyłała w "swoim punkcie nadawczym" pieniądze na jedną Fundację a trafiły do opłat abonamentowych  telewizji Polsat - potem było sporo zachodu by je przekazać pod właściwy adres - hi,hi,hi- cieszymy się z Lucusiem,że Jego Przyjaciele ze schronu dostaną smaczki z tej okazji lub to co aktualnie potrzebne.Wiem,że wszędzie obecnie we wszystkich schroniskach  podstawowe potrzeby są ogromne ! Pozdrawiamy !!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ale Lucjusz miał ucztę Baltazara Gąbki herbu Zielona Pietruszka ! Trochę się bałem tych  "innowacji żywieniowych" ,ale w końcu  2-ga Rocznica Adopcinek jest raz w roku !  Ale żadnych sensacji nie było - dzisiaj normalny poranny spacerek bez żadnych objawów żołądkowych-wszystko było gotowane bez soli z dodatkiem gałązki lubczyka z ogródka/to zioło na miłość-hi,hi,hi / i normalne śniadanko-nawet Lucuś przybiegł po śniadanku do kuchni  sprawdzić czy coś dla Niego nie zostało -no i musiał dostać do dzioba kawałek chlebka z masełkiem ! Wszystkim życzymy Miłego Weekendu -Lucjusz z Jurkiem  !!!

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

nowa miłośc Lucjusza -ukochana owieczka Pelagia-chociaż czasami "podgryza" jeszcze ukochaną żabkę-reasumując to oznacza ,że Lucuś ma kochające serce jak Zajezdnia Tramwajowa - hi,hi,hi ! Byliśmy na kontroli u Pani Weterynarz-była zchwycona Jego wyglądem błyszczącej sierści ! To od prawidłowego karmienia gotowanym z warzywami królikiem,który to zestaw obiadowy ma codziennie !Pozdrawiamy wszystkich Fanów Z Dogomanii !

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Witamy z Lucjuszkiem przy Wtorku ! Byliśmy dzisiaj na "wycieczce kontrolnej " u Naszej Kochanej Pani Doktor na czyszczeniu gruczołów ,a potem odwiedziliśmy Panią Fryzjerkę-było trymowanko i kąpiel w super antyalergicznym szamponie ! Informujemy  ,że pomimo upału Lucuniek wygrzewa się teraz na słoneczku a co jakiś czas chowa się pod parasol do cienia -jest już po obiadku-następna dobra wiadomość to ,że jeszcze musimy zrzucić 1 kilogram-ale systematycznie stosujemy odpowiednią dietę-2 dni temu minęło 2 lata i 1 miesiąc jak jest z Nami-jest przekochany  !!! Pozdrawiamy wszystkich !!!

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lucjuszek obchodził swoje święto ,czyli Dzień Psa wycieczkowo-wyjazdem poza Wrocław ! Wybiegał się ale jeszcze chętniej wracał na swój ulubiony obiadek z królika i potem wylegiwanie się na tarasie,Wieczorkiem dostał króliczgo kabanoska ! W Jego imieniu pojechałem na święto do schroniska gdzie wsparłem finansowo te bidulki oraz zawiozłem różne podarunki-legowiska ,karmę ! Pozdrawiamy wszystkich z Dogomanii !!!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzisiaj mija 2 lata i 2 miesiące jak Lucjuszek jest z Nami- jest taki szczęśliwy i kochany ! Upały znosi bardzo dobrze i zalicza 3 spacery dziennie jak zwykle -zmieniliśmy a raczej skorygowaliśmy pory by upał Nam nie doskwierał- On i tak wybiera drogę w cieniu,zabieramy też ze sobą wodę , a po spacerku zawsze musi być dobre jedzonko - apetyt Mu dopisuje i zdrowie także - oby tak dalej to będziemy szczęśliwi -Lucjusz to już Seniorek ale bardzo żywotny. Cały dzień lubi wylegiwać się w cieniu parasola na tarasie -kładę też tam zmoczony ręcznik to nie raz się tam na nim kładzie i chłodzi .Do spania obrał sobie Sypialnię po Wnuczku !Tyle wieści z Wrocławia-pozdrawiamy wszystkich z Dogomanii - Lucuś z Jurkiem

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...