Jump to content
Dogomania

Czarujący Lucjusz wyczarował sobie dom. Zapraszamy na wątek Lucka - mam nadzieję, że znajdzie tutaj przyjaciół.


Jo37

Recommended Posts

Dzisiaj Dzień Zaduszny-wspominamy nie tylko bliskich z Rodziny ale i Przyjaciół Mniejszych ,którzy odeszli za Tęczowy Most-od rana opowiadam Lucjuszowi,że była urocza i przekochana Pani Basia,która  całe życie poświęciła ratowaniu piesków i dlatego nie umarła  ,bo żyje w naszych sercach i pamięci -na zawsze

!

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To prawda Poker -Basiunia była niestrudzona,konsekwentna i wytrwała w ratowaniu tych bidulków z Miedar -Wspaniała Przyjaciólka Najbardziej Skrzywdzonych Piesków-nie ma dnia bym Jej nie wspomniał ,pomimo,że znałem Ją osobiście bardzo krótko-na pewno w Miedarach Jej brakuje tak jak Jej Przyjaciołom z Dogomanii !!!

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No i dzisiaj mija 1,5 roku ( ! ) jak ukochany Lucuś jest z Nami ! Jak ten czas leci -tylko z postury przypomina dawnego spokojnego Lucjusza -teraz to wulkan energii,pieszczoch do "n -tej potęgi " no i po chorobach  nie ma śladu ! Posiada "zegar biologiczny " -7 ,00 pierwszy osiedlowy spacerek,ok.12,00 drugi ponad godzinny spacerek po Ogrodach Działkowych i ok. 16,00 kolejny po Osiedlu i Działkach także ponad godzinny ! Apetyt Mu dopisuje-rano karma sucha z królikiem wraz z kanapką z gotowanym króliczkiem,a po 13,00 obiadek-królik gotowany z warzywami i ziemniaczkiem ! Ok 19,00 przybiega do mojej sypialni gdzie jestem z laptopem by "załapać  się " na kęs mojej Kolacji-trochę poleży obok mnie  ,po czym wyprowadzam Go na ogródek by poszukał jeża i powiedział Mu dobranoc ,po czym wraca na swoje ulubione dolne legowisko i śpiocha snem "sprawiedliwego ! Rano przybiega ok. 6,45 na górę by się przywitać i rozpoczynamy kolejny dzień za dniem ! Najważniejsze ,że jest zdrowy i szczęśliwy-bardzo przez wszystkich kochany i szanowany jako pełnoprawny Członek Rodziny i to na 1-wszym Miejscu ! Z  kotką Pchełką  na tyle się zaoprzyjażnił a Ona z Nim ,że nie raz się ganiają po pokoju i po ogrodzie  - poza tym Lucjusz raczej nie przepada za Kolegami i Koleżankami swojej rasy-owszem na spacerkach  sie grzecznie przywita  ,by zaraz potem szybko odbiec i samemu węszyć po krzaczkach- taki typ pieska-indywidualisty i najważniejsze ,żeby On czuł się bardzo dobrze i był zadowolony. W ciągu dnia cały czas leży przy mnie i drzemie .Ma sporo siwych włosków i Pani Doktor mówi ,że obecnie ma już ponad 9 latek !Ale jeszcze dużo życia przed Nim -horror schroniskowego boksu odszedł w niepamięć ! A w Niedzielę zawsze czeka na Wnuków,którzy z Synami przyjeżdżają na śniadanie i kawkę z ciastem-jest wtedy bardzo poruszony  i aktywny- wyczuwa wcześniej Ich przyjazd i z każdym się wita i domaga pieszczot ! Tyle wieści z wrocławskiego domku -pozdrawiamy wszystkie Fanki z Dogomanii -przesyłamy przytulaśki - Lucjusz ze swoim Opiekunem Jurkiem !!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.11.2022 o 10:58, napoleon napisał:

No i dzisiaj mija 1,5 roku ( ! ) jak ukochany Lucuś jest z Nami ! Jak ten czas leci -tylko z postury przypomina dawnego spokojnego Lucjusza -teraz to wulkan energii,pieszczoch do "n -tej potęgi " no i po chorobach  nie ma śladu ! Posiada "zegar biologiczny " -7 ,00 pierwszy osiedlowy spacerek,ok.12,00 drugi ponad godzinny spacerek po Ogrodach Działkowych i ok. 16,00 kolejny po Osiedlu i Działkach także ponad godzinny ! Apetyt Mu dopisuje-rano karma sucha z królikiem wraz z kanapką z gotowanym króliczkiem,a po 13,00 obiadek-królik gotowany z warzywami i ziemniaczkiem ! Ok 19,00 przybiega do mojej sypialni gdzie jestem z laptopem by "załapać  się " na kęs mojej Kolacji-trochę poleży obok mnie  ,po czym wyprowadzam Go na ogródek by poszukał jeża i powiedział Mu dobranoc ,po czym wraca na swoje ulubione dolne legowisko i śpiocha snem "sprawiedliwego ! Rano przybiega ok. 6,45 na górę by się przywitać i rozpoczynamy kolejny dzień za dniem ! Najważniejsze ,że jest zdrowy i szczęśliwy-bardzo przez wszystkich kochany i szanowany jako pełnoprawny Członek Rodziny i to na 1-wszym Miejscu ! Z  kotką Pchełką  na tyle się zaoprzyjażnił a Ona z Nim ,że nie raz się ganiają po pokoju i po ogrodzie  - poza tym Lucjusz raczej nie przepada za Kolegami i Koleżankami swojej rasy-owszem na spacerkach  sie grzecznie przywita  ,by zaraz potem szybko odbiec i samemu węszyć po krzaczkach- taki typ pieska-indywidualisty i najważniejsze ,żeby On czuł się bardzo dobrze i był zadowolony. W ciągu dnia cały czas leży przy mnie i drzemie .Ma sporo siwych włosków i Pani Doktor mówi ,że obecnie ma już ponad 9 latek !Ale jeszcze dużo życia przed Nim -horror schroniskowego boksu odszedł w niepamięć ! A w Niedzielę zawsze czeka na Wnuków,którzy z Synami przyjeżdżają na śniadanie i kawkę z ciastem-jest wtedy bardzo poruszony  i aktywny- wyczuwa wcześniej Ich przyjazd i z każdym się wita i domaga pieszczot ! Tyle wieści z wrocławskiego domku -pozdrawiamy wszystkie Fanki z Dogomanii -przesyłamy przytulaśki - Lucjusz ze swoim Opiekunem Jurkiem !!!

                                 ❤️🍀Pin by Eng Karima Hafez on Gif | Teddy bear, Teddy bear day, Cute ...❤️🍀

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam wraz z Lucjuszem przy Mikołajkowym święcie i  uprzejmię informujemy,że wsparliśmy bidulków we Wrocławskim Schronisku na Kiermaszu świątecznym /była duża frekwencja i zebrano ponad 15 000 złotych / a także wsparliśmy  Sierotki Violki by miały lepsze święta ! A dzisiaj Lucjusz otrzymał od Mikołaja piękny mięciutki koc ze wzorem w choinki i reniferki i już sobie na nim odpoczywa po drugim osiedlowym spacerku ! Jest szczęśliwy i bardzo czujny co zauważyła nawet moja Małżonka !Wszystkim bidulkom bez domu życzymy by jak najszybciej znalazły się w domowych kocykach przy pełnych miseczkach !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Lucjuszek z Panciem życzą Wszystkim Dogomaniaczkom i Dogomaniakom zdrowych,spokojnych i szczęśliwych świąt ! Lucjusz będzie spędzał w Swojej Rodzinie już drugą Wigilię-czeka na Niego- przedewszystkim -hi,hi,hi - pod choinką oczywiście paczka od Gwiazdora,na którą spogląda i próbuje "zalukać" co tam jest ! Jest bardzo szczęśliwy i bardzo broni domu i Domowników -do tego stopnia ,że muszę za każdym razem jak ktoś wejdzie /syn,synowa ,wnuczki /podawać Mu hasło "swój " i wtedy raczy nie podgryzać nikogo po łydkach -hi,hi,hi-inaczej nie gryzie tylko połyka w całości ! Zapaliliśmy też wirtualny znicz na grobie ukochanej Basi-będzie w Naszych Sercach przy Wigilijnym Stole !Rodzinnych świąt !!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Już Nowy Rok ! Lucjusz bardzo dzielnie zniósł  Zabawę Sylwestrową ! Po prostu położył się obok mnie w łóżeczku i oglądaliśmy telewizję sylwestrową- w kulminacyjnym momencie przytulony był do mnie ,położyłem Mu rękę na główce i ani się poruszył. Trzeba przyznać ,że wcześniejsze  sygnały Go niepokoiły i od ostatniego spaceru o godzinie 17-stej już mnie nie odstępował na krok ! Zjadł Kolację Sylkwestrową i przy pełnym brzuszku nic już nie było w stanie Go przerazić !  Nawet muskał noskiem i uspakajał kotkę Pchełkę ,która finalnie schowała się w łazience. Sprawdziła się metoda stosowana przeze mnie od lat - opuszczone żaluzje i "podkręcenie głośności " nadawanych koncertów sylwestrowych -to od lat u Nas działa pozytywnie na pieskii kotki ! Oczywiście  po 18-stej już tylko wychodzą na ogródek! Pozdrawiamy w Nowym Roku życząc dwunożnym i czworonożnym szczęśćia i zdrowia  - i do następnego Sylwestra !!! Pozdrawia szczęśliwy  Lucjuszek wraz ze swoim  "służacym "  Jurkiem

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witamy z Lucjuszkiem w Karnawale ! Moje szczęściulo jest zdrowe i chętne do zabawy. No i apetyt na gotowanego królika z warzywami ma nieziemski ! Co zresztą widać po zaokrąglonych boczkach ! No ale minie okres zimowy to zaczniemy odchudzanko ! Teraz też zalicza 3 główne ponadgodzinne spacery osiedlowe i dwa uzupełniające przed domem i na ogródku ale widocznie hoduje tłuszczyk zimowy ,bo absolutnie nie toleruje żadnych ubranek wyjściowych- nawet przeciwdeszczowych ! Po ubraniu staje w miejscu jak zamurowany i nie reaguje na żadne prośby i błagania-po zdjęciu ochoczo rusza nawet jak pada deszczyk.Daje sobie jedynie założyć dodatkową  ledową świecącą  opaskę by był z daleka widoczny -szczególnie na porannym spacerze i wieczornym. Wczoraj dostał w prezencie Mikołaja do podgryzania i tak Mu przypadł do gustu,że z nim śpi,tarmisi go a jak żona próbowała go dotknąć to od razu go bronił-tak mało trzeba by te stworzenia były szczęśliwe w każdym wieku - dobra opieka ,pełna miseczka , i jak najwięcej  wspólnej miłości Rodzinnej !!!Pozdrawiamy Wszystkich Dogomaniaków obojga płci-miłych chwil spędzanych w gronie ukochanych czworonogów - Lucjusz z Jurkiem

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hura ! 1 rok i 8 miesięcy jak jesteśmy z Lucjuszem razem ! A co -My też obchodzimy "miesięcznice"-wolno Nam-Lucjusz dostał w prezencie suszone naturalne ucho królika,które pilnował i oblizywał przez ponad 2 godziny ! Potem byliśmy na wieczornym osiedlowym spacerku i po powrocie rozprawił się z uchem w 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Poker -jak pisałem wcześniej Lucjusz może tylko otrzymywać jedzenie w postaci królika-na wszystko inne jest uczulony i bardzo  wtedy choruje-to i smaczki też muszą takie być królicze  bez względu na nasze empatie i odczucia-dużo o tym czytałem  no i jeszcze nie znalazłem przedstawiciela psiego rodu wegetarianina-tyle w temacie-a mnie bardziej boli zwyrodnialstwo ludzkie,czego mamy tysiące autopsyjnych,publikowanych przykładów i z tym będę walczył do końca życia -pozdrawiam serdecznie !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Chciałbym wspomóc  Kody i Toto i wysłać przekaz pocztowy /tylko mam taką możliwość /-proszę mi podać  jak mam zaadresować przekaz-co tam napisać  i na jakie konto wpłacić by doszło na te dwie bidulki- w bazarkach raczej nie uczestniczę ,bo się na tym  nie znam -dziękuję !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...