Jump to content
Dogomania

Lemon - pies bez wad, wyrwany zza schroniskowych krat :) Lemonek, kochany psiak prosi o częste odwiedziny, bo kocha Ludzi.


elik

Recommended Posts

Dnia 4.10.2021 o 14:29, elik napisał:

Nikt nie pyta, ani pół telefonu.  Jestem zdziwiona, bo psiaczek młody i ładny i pięknie opisany i ogłoszenie wyróżnione i zero telefonów o niego  😞  

 

Nie wiem co się dzieje, ale mam wrażenie, że jest coraz mniej chętnych adoptować zwierzaki. Wakacje dawno się skończyły, a martwa cisza u wielu psiaków wciąż trwa. :( Nie wiem co sie dzieje. :( 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, agat21 napisał:

Nie wiem co się dzieje, ale mam wrażenie, że jest coraz mniej chętnych adoptować zwierzaki. Wakacje dawno się skończyły, a martwa cisza u wielu psiaków wciąż trwa. :( Nie wiem co sie dzieje. :( 

Jest przesyt na rynku. Przez covid był wielki boom na zakup i adopcję szczeniąt. Teraz te covidowe psiaki są porzucane, bo ludzie wrócili do pracy (to problem wręcz globalny, z taką bezdomnością po covid zmaga się np UK). Nawet rasowe psiaki nie mają takiego powodzenia jak wcześniej, a co dopiero nasze "zwyczajne" bezdomniaki :( 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.10.2021 o 06:59, agat21 napisał:

Nie wiem co się dzieje, ale mam wrażenie, że jest coraz mniej chętnych adoptować zwierzaki. Wakacje dawno się skończyły, a martwa cisza u wielu psiaków wciąż trwa. 😞 Nie wiem co sie dzieje. 😞

 

Dnia 8.10.2021 o 07:04, Tyśka) napisał:

Jest przesyt na rynku. Przez covid był wielki boom na zakup i adopcję szczeniąt. Teraz te covidowe psiaki są porzucane, bo ludzie wrócili do pracy (to problem wręcz globalny, z taką bezdomnością po covid zmaga się np UK). Nawet rasowe psiaki nie mają takiego powodzenia jak wcześniej, a co dopiero nasze "zwyczajne" bezdomniaki 😞

Kiedy wreszcie ludzie przestaną traktować zwierzęta jak zabawki, którymi gdy jest ochota, można się pobawić i odstawić do kąta, kiedy już się znudzą?  

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.10.2021 o 09:09, elik napisał:

 

Kiedy wreszcie ludzie przestaną traktować zwierzęta jak zabawki, którymi gdy jest ochota, można się pobawić i odstawić do kąta, kiedy już się znudzą?  

Niestety nie tylko nie przestaną.... jest coraz gorzej 😞 😞

Odwiedzam kochanego Lemonka, bo mam pod tym względem "zaległości" :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ludzie siebie nawzajem traktują przedmiotowo, to i jak mieliby traktować zwierzęta? 😞 Wczoraj na szkoleniu padł wniosek z nowych badań,  że mamy (ludzie) coraz mniej empatii w sobie - mimo głoszonych różnych haseł.

 

Odświeżyłam ogłoszenie Lemonka.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.10.2021 o 05:56, Tyśka) napisał:

Wczoraj na szkoleniu padł wniosek z nowych badań,  że mamy (ludzie) coraz mniej empatii w sobie - mimo głoszonych różnych haseł.

Że hasła, to puste słowa, wiemy od dawna. Zastanawiam się, czy ten kryzys empatii, nie jest spowodowany niewłaściwym wychowywaniem dzieci, czy nawet brakiem pewnych zasad w wychowywaniu dzieci. Zaczyna się to od małego dziecka. Nieraz obserwuję, jak małe dziecko, ledwo samodzielnie biega, przegania gołębie, nie daje im spokojnie posiedzieć. Gdyby miały ochotę latać, same by to robiły. A mamuśka patrzy i cieszy się, że dzieciątko dobrze się bawi i nie przeszkadza jej w gapieniu się w telefon. Albo inny obrazek, gdy dziecko wydziera drugiemu dziecku jakąś zabawkę w piaskownicy. Mamuśka nawet nie patrzy, bo przecież dziecko na pewno dobrze się bawi z innymi dziećmi.
Takie zachowania, nie skarcone, utrwalają przekonanie, że liczę się tylko ja, inni nie ważni,bylem ja miał, to co chcę.
No i to bezstresowe wychowywanie. Dla mnie niepojęte, jak można tak wychowywać młodego człowieka. Z takich dzieci rodzą się dorośli pozbawieni empatii, przekonani, że ważne jest tylko ich dobro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 19.10.2021 o 23:19, elik napisał:

Lemonku, pieseczku słodki, czemu nikt o ciebie nie pyta?  😞 

Ktoś na jednym z wątków napisał, że skoro domku tak długo nie ma, to znaczy, że "szczęście jest wielkie i lezie powoli".... oby!!! Czasu już sporo minęło, więc może to szczęście już całkiem niedaleko....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.10.2021 o 22:57, mari23 napisał:

Ktoś na jednym z wątków napisał, że skoro domku tak długo nie ma, to znaczy, że "szczęście jest wielkie i lezie powoli".... oby!!! Czasu już sporo minęło, więc może to szczęście już całkiem niedaleko....

Też tak mówię, że im dłużej psiaczek na dom czeka, tym lepszy dom mu się dostaje   Po cichutku tak sobie właśnie myślę, że taki superaśny domek na Lemonka czeka  🙂   

Link to comment
Share on other sites

Konto Lemonka zasiliły poniższe kwoty:

  30,00 od limonka80 deklaracja  XI  -  2.11. 
  10,00 od Nesiowata  deklaracja  XI  -  2.11. 
  10,00 od mari23  deklaracja  XI  -  3.11. 
  20,00 od dorcia01 deklaracja  XI  -  3.11. 

Bardzo serdecznie dziękuję

211084976_kochamdue.jpg.9c18ffc641f9c80294634d61b112e61f.jpg    1994922944_dlaWaslove.jpg.683fda049edcacae165aadefc80b1572.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Co jakiś czas wchodzę na wątki gdzie składam deklaracje aby sprawdzić czy nie zalegam z opłatą. Przepraszam, nie wiem jak to się stało ,że nie wpłaciłam za październik. Zawsze staram się po wypłacie robić opłaty. Zaległa stała wpłacona :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.11.2021 o 11:32, b-b napisał:

Co jakiś czas wchodzę na wątki gdzie składam deklaracje aby sprawdzić czy nie zalegam z opłatą. Przepraszam, nie wiem jak to się stało ,że nie wpłaciłam za październik. Zawsze staram się po wypłacie robić opłaty. Zaległa stała wpłacona 🙂

Dzięki Boguniu  🙂 

Wszyscy mamy multum spraw na głowie i czasem zdarzy się coś zapomnieć, coś przeoczyć  🙂  Ważne, że w porę sobie przypominamy  🙂  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.11.2021 o 10:57, elik napisał:

Dzięki Boguniu  🙂 

Wszyscy mamy multum spraw na głowie i czasem zdarzy się coś zapomnieć, coś przeoczyć  🙂  Ważne, że w porę sobie przypominamy  🙂  

A Ty jesteś na tyle subtelną osobą, że mi nie przypomniałaś. Proszę Elu jeśli jeszcze raz gdziekolwiek będę "ociągać" się z wpłatą przypomnij mi :))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.11.2021 o 11:28, b-b napisał:

A Ty jesteś na tyle subtelną osobą, że mi nie przypomniałaś. Proszę Elu jeśli jeszcze raz gdziekolwiek będę "ociągać" się z wpłatą przypomnij mi :))

No nie wiem Boguniu  🙂  Może, ale nie obiecuję  🙂  

Link to comment
Share on other sites

Na konto Lemonka wpłynęły poniższe kwoty:

  20,00 od jaguska deklaracja  XI  -  12.11. 
  20,00 od Livka  deklaracja  XI  -  15.11. 
  40,00 od b-b  deklaracja  X-XI  -  15.11. 


Bardzo serdecznie dziękuję

914943576_dzikuj6.jpg.35de1095b013c71d637710a75a760082.jpg     1628983453_kwiatki15.jpeg.09e174958cf690be87f3d9ef0e54e877.jpeg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 31.10.2021 o 23:17, elik napisał:

Też tak mówię, że im dłużej psiaczek na dom czeka, tym lepszy dom mu się dostaje   Po cichutku tak sobie właśnie myślę, że taki superaśny domek na Lemonka czeka  🙂   

I ja tak po cichutku myślę...więc tak na pewno będzie ❤️ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A wiecie co?  Lemonek prawdopodobnie zostanie na stałe w DT. Tak zaproponowała Pani Kasia.
Lemonek nadal jest bardzo wycofany.  W zasadzie nie pozwala nic przy sobie zrobić. Przy próbach, ostrzega. Jedynie Pani Kasia może coś z nim, przy nim zrobić. Znalezienie mu domu bez obawy o rezygnację jest bardzo mało prawdopodobne. Adopcja jest równoznaczna z kontaktem  Lemonka z obcymi ludźmi, nowymi sytuacjami, miejscami. Byłoby to dla niego wielkim stresem i prawdopodobnie spowodowałoby ponowne całkowite wycofanie, jak było na początku po zabraniu ze schronu. Z uwagi na te zagrożenia Pani Kasia zaproponowała pozostawienie Lemonka u Niej na stałe.

Co sądzicie i takim rozwiązaniu?  Bardzo proszę deklarowiczów o wypowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...