Jump to content
Dogomania

Grupa Interwencyjna -Katowice


Bozena...

Recommended Posts

Witam,
Sprawa dotyczy Grupy Interwencyjnej, która jest w trakcie tworzenia się na terenie Katowic. Jeśli zbierze się minimum 10 osób będziemy działać na zasadzie inspektoratu w sprawach znęcania się nad zwierzętami. Spotkanie dotyczące tematu interwencji w mieście Katowice i pobliskich miejscowościach odbędzie się 9 kwietnia 2009 roku o godz.18 w Pałacu Młodzieży przy ul. Mikołowskiej 26 w Katowicach. Zakres działań grupy będzie zależny od liczby osób, która się zgłosi i od naszych możliwości. Pytania proszę kierować na e-mail [email][email protected][/email] lub zadawać na wątku, czekamy na odpowiedź i zainteresowanie tematem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

[COLOR=black][FONT=Verdana]Sprawa dotyczy Grupy Interwencyjnej, która jest w trakcie tworzenia się na terenie Katowic i okolic[/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]. Na początku interwencje [/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]będą odbywały się na zasadzie zbierania materiału dowodowego, w postaci [/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]zdjęć, filmów, wypowiedzi, by przedstawić je powiatowemu lekarzowi [/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]weterynarii, bądź policji. Jako Grupa Interwencyjna umundurowana sami będziemy mogli [/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]w niektórych przypadkach interweniować, wręczać upomnienia i dawać np.[/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]dwa tygodnie na poprawę warunków, jeśli to nic nie da w drastycznych [/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]przypadkach odebrać zwierzę, powiadamiając burmistrza. [B]Dlatego potrzebujemy 8 [/B][/FONT][/COLOR][B][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]domów tymczasowych dla piesków[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS], które odbierzemy. To jest absolutne minimum,[/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]które musimy spełnić, by Grupa zaczęła działać, bo proszę sobie [/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]wyobrazić interwencję i brak miejsca, gdzie będzie można umieścić zwierzę. [/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]Grupa Interwencyjna [/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]będzie zajmowała się wszystkimi zwierzętami, począwszy od świnki [/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]morskiej w sklepie zoologicznym, a skończywszy na koniach. Jednak by tak się [/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]stało musimy się również przygotować na sytuację, kiedy przyjdzie nam [/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]odebrać konia, bądź krówkę za znęcanie się. Minie jeszcze dużo czasu,[/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]zanim znajdziemy rozwiązanie w tej kwestii, także proszę zastanowić się [/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]również nad tym problemem. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]Zadania Grupy Interwencyjnej:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]- odbieranie zgłoszeń i przeprowadzanie interwencji na zasadzie, na [/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]początku zbierania materiału dowodowego, później interwencji z powiatowym [/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]lekarzem weterynarii, policja, strażą miejska, inspekcją transportu drogowego,[/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]zależnie od rodzaju zgłoszenia.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]- kontrola pseudohodowli, współpraca ze związkiem kynologicznym,[/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]związkiem hodowców koni, związkiem felinologicznym. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]- pomoc zwierzętom poranionym, porzuconym w lesie, pozostawionym na pastwę [/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]losu, jak najbardziej będzie możliwa. Wszystko zależeć będzie naszych [/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]możliwości, od tego jak się rozwinie Grupa. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]- kontrola targów końskich, bydlęcych z policją oraz inspekcją [/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]transportu drogowego.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]-kontrola sklepów zoologicznych, sprawdzanie dobrostanu zwierząt.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]-kontrola wystaw psów i kotów.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]- prowadzenie szkoleń dla straży miejskiej, policji.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]- propagowanie wśród młodzieży, humanitarnego podejścia do zwierząt,[/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]poprzez pokazywanie materiału z interwencji, rozmowę.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]-promowanie w prasie sloganu, że ZWIERZĘ, NIE JEST RZECZĄ.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]-współpraca z innymi organizacjami pozarządowymi, które pomagają [/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Arial Unicode MS]zwierzętom i interweniują w ich sprawie.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Więcej informacji dla zainteresowanych :) Co o tym sądzicie? Czy macie jakieś obiekcje a może jesteście za i się przyłączycie? Ja wiem jedno - gdy w Jaworznie potrzebna była interwencja i pomoc biednemu psiuniowi, nikt nie zareagował, przez trzy dni obdzwaniałam i prosiłam o pomoc. Dopiero dziewczyny z tej tworzącej się Grupy rzuciły się na ratunek piesiowi!

Link to comment
Share on other sites

a moze porozsylajcie ten apel do wiekszej liczby dogomaniakow na slasku(zabrze, chorzów, ruda śląska) i w sosnwcu?
jestem tu pierwszy raz, gdyby nie info na watku katowickiego schronu w ogole bym nie dotarla..

niestety nie moge sie wpisac na liste, bo za 2 miesiace wyjezdzam na stale z katowic do wroclawia.

bede 3mac kciuki!

Link to comment
Share on other sites

Ja różniez zapisuje, ciekawa inicjatywa, ale mysle, że powinno odbyc sie spotkanie otwarte - informacyjne dla wszytskich, bo ja osobiście z tych informacji co przeczytałam mam dosc mieszane uczucia.


Potrzebe domy tymczasowe - no ok, ale np. domy tymczaswoe nie maja prawnej regulacji, jeśli działają formalnie to co z urzedem skarbowym, co z ew. kosztami wyżywenia itp. - takich spraw jest dużo. Poza tym diziałanie na taką skale jak to zostało wymienione są - przykro mi to mówić, ale prawie niemozliwe do osiągniecia, a przynajmniej nie w Polsce, gdzie na każdym kroku człek boryka się maksymalna biurokracją, i wszelkie takie formalnosci moga sie ciagnąć latami, a pies/kot/koń/żaba bedzie tkwił w czelusciach piekła czekając na pozytywne rozpatrzenie swojej sprawy....

Ja osobiście wybrałabym sie na takowe spotkanie, o ile byłoby w póxniejszym terminie (po 22 maja) i dowiedziałabym się czegoś wiecej, trudno myślec o współpracy z kimś nieznająć drugiej strony...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BoUnTy']Ja różniez zapisuje, ciekawa inicjatywa, ale mysle, że powinno odbyc sie spotkanie otwarte - informacyjne dla wszytskich, bo ja osobiście z tych informacji co przeczytałam mam dosc mieszane uczucia.


Potrzebe domy tymczasowe - no ok, ale np. domy tymczaswoe nie maja prawnej regulacji, jeśli działają formalnie to co z urzedem skarbowym, co z ew. kosztami wyżywenia itp. - takich spraw jest dużo. Poza tym diziałanie na taką skale jak to zostało wymienione są - przykro mi to mówić, ale prawie niemozliwe do osiągniecia, a przynajmniej nie w Polsce, gdzie na każdym kroku człek boryka się maksymalna biurokracją, i wszelkie takie formalnosci moga sie ciagnąć latami, a pies/kot/koń/żaba bedzie tkwił w czelusciach piekła czekając na pozytywne rozpatrzenie swojej sprawy....

Ja osobiście wybrałabym sie na takowe spotkanie, o ile byłoby w póxniejszym terminie (po 22 maja) i dowiedziałabym się czegoś wiecej, trudno myślec o współpracy z kimś nieznająć drugiej strony...[/quote]
Agnieszka zgadzam się w 100%. Tylko jak będziecie ustalać termin spokania to pomyślcie o pracujacych w soboty do 14 :oops:.
Poza tym, tak na szybko wpadło mnie cos takiego:
1. wspólpraca z organizacjami prozwierzecymi na terenie śląska, np. Fundacja Szara przystań z Zabrza - ściągnę tu Halbinkę i Formicę.
2. Co do zgłoszeń - dobrze byłoby gdyby na terenie każdego miasta: Katowice, Zabrze itp... było kilka osób, które udostyępnią swój numer telefonu i będą odbierały zgłoszenia telefoniczne, dodatkowo kazde miasto powinno miec maila i tak równiez przyjmować zgłoszenia. Stronka www byłaby baaaardzo potrzebna.....
3. Jak z osobami odpowiedzialnymi za kase i sprawy urzędowe - macie już kogoś??
4. mundur piękna sprawa, ale tu chyba przydałyby się składki członkowskie
5. sprawa organizacji wspólpracy z policją i strażą - chwałą temu kto sie tm zajmie i ruszy te posady.....

To tak na szybciocha co mi wpadło. Ja oczywiście pomogę, ale nie jako DT - nie spełniam nawet podstawowych warunków.... Co do tego co napisała Aga o DT - wtedy taka grupa musiałaby wziąć takie DT pod skrzydła i oficjalnie płacić za wszystko - to chyba jedyne porządne rozwiązanie.
Pomyślę jeszcze - jak mi cos wpadnie to napiszę.

Link to comment
Share on other sites

Ciesze się, że jest reakcja z Waszej strony. Każdy pomysł, czy nawet krytyka będzie brana pod uwagę. Dzięki. Wszystkie osoby, które chcą więcej informacji na maila - prześlę, ale prosze o cierpliwość. Co do spraw organizacyjnych (typu data spotkania) zajmuje się tym Bożenka, ale już wie o tym wątku na forum i mam nadzieję, że się pojawi i odpowie na wszystkie pytania. Im nas więcej będzie tym większe szanse że się uda!

Link to comment
Share on other sites

Czy grupa bez DT ma możliwość powstać ?Tym bardziej,że jest napisane,że powinno być ich minimum 8 no i dla większych zwierzaków też jakieś gospodarstwo.Czy to tylko na razie zbieranie osób które by tymczasem jedynie chciały aby coś takiego powstało?

Link to comment
Share on other sites

Przez przypadek tu trafiłem :lol: Co do pomocy psom to mogę zaproponować inną alternatywę . Fundacja Emir jest umundurowana i w pewnym sensie już mamy spore doświadczenie w interwencjach , szukamy aktywne osoby do pomocy i współpracy , wymóg 8 DT jest nie realny , wiem to z autopsji i inne fundacje pewnie też , może lepiej niż powoływać coś nowego to się dołączyć do tych co działają już ( to moja sugestia ) , działamy jako oddział Siewierz ( bo ja założyłem ) ale więcej mamy działań na terenie Sosnowca i okolic .

P.S. To moja prywatna wypowiedź ;)

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/10756.html"]odpowiedz dla pani BoUnTy[/URL]

Domy tymczasowe, nie są obwarowane wymaganiami prawnymi, polegają one na tym, że zwierzę w ciężkim stanie, bądź z interwencji otoczone jest tam opieką. My zapewniamy karmę dla takich zwierząt i w miarę możliwości pokrywamy koszta opieki weterynaryjnej. Taka grupa musi miec domy tymczasowe, bez nich nie wyobrażam sobie interwencji, bo gdzie umieścić pieska w ciężkim stanie. W schroniskach mają one marne szanse. Bezdomne psiaki owszem, lecz nie odebrane.

Link to comment
Share on other sites

odpowiedz dla pani [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/78965.html"]scarlet[/URL]
1. z organizacjami pozarządowymi bardzo chętnie współpracujemy, możemy przekazywać im sprawy z ich miasta ktore dostanmiemy lub współpracowac na nieco innych zasadach. Moga równiez tworzyc grupę interwencyjna jako swoja organizacja wchodząca w sklad grupy bądz jako członkowie grupy, wszystko zalezy od organizacji. Nie wykluczam ze w skald takiej grupy moze wejsc kilka organizacji.
2. Początki będa trudne, mierzymy siły na zamiary wszystko wiadome bedzie po spotkaniu. Póki co mamy strone naszej fundacji
3.Jeśli wszystko dobrze pojdzie to wystarczy jesli wprowadzimy kilka zmian w naszym statucie i bedzie mozliwosc uworzenia grupy.
4. sprawy organizacyjne tego typu beda raczej omawiane na spotkaniu
5. policja i straz miesjka musi wspolpracowac z organizacjami pozarzadowymi tak jest w ustawie. Mysle ze wystarczy zorganizowanie szkolenia z zakresu ustawy o ochronie zwierzat dla organow wymienionych wyzej i wspolpraca bedzie mozliwa

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/90890.html"]odpowiedz dla pana michal_sm[/URL]

są różne możliwości opieki nad zwierzetami gospodarskimi, o tymczasy chodzi głownie dla piesków, ponieważ dla kotków jest łatwiej i już kilka mamy. Interwencje przeprowadzamy cały czas. Mamy nadzieje poprzez ewentualne powstanie Grupy na poszerzenie naszych możliwości i pomocy zwierzakom, które nas potrzebują najbardziej, nad którymi ktos się zneca.

Link to comment
Share on other sites

Zbieraniu materiału dowodowego, żeby nawet pojechać na interwencje z powiatowym lekarzem weterynarii w dane miejsce jest dość czasochłonne. My juz jesteśmy Fundacją, ale tak jak już chętnie będziemy współpracować z innymi organizacjami, to na pewno ułatwi nam wszystkim zadanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...