Jump to content
Dogomania

Grupa Interwencyjna -Katowice


Bozena...

Recommended Posts

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

P. Bożeno - tak, zgodze sie, ze domy tymczasowe nie podlegają większej biurokracji, ale były juz tutaj przypadki kiedy domy tymczasowe miały kłopoty z weterynarzami/urzedem miasta i robiło sie zamieszanie, bo tak naprawde nikt nie wie jak sprecyzowac taka działalnośc. Czy grupa interwencyjna będzie w jakis sposób chronić potencjalne domki tymczasowe przed ewentualnymi własnie takimi nieporozumieniami. Kiedy chca nas zaszufladkować za jawną działalnosć?

No i jeszcze taka sprawa, czy dom tymczaswoy ma prawo odmówić przyjecia do siebie danego psa, nawet gdy w chwili obecnej 'jest wolny'? Tzn. bo ja np. nie moge sobie pozowlic na bardziej wymagającego psa, u mnie na predwstępie odpadają zwierzaki szczekające i niszczace, i nie chciałabym ew. zostac postawiona pod ścianą 'bierz albo...'. Poza tym wiekszosc z nas moze mieć max. 2 psiaki tymczasowe przy 'dobrych wiatrach'.

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=red][quote name='Peter Beny']Przez przypadek tu trafiłem :lol: Co do pomocy psom to mogę zaproponować inną alternatywę . Fundacja Emir jest umundurowana i w pewnym sensie już mamy spore doświadczenie w interwencjach , szukamy aktywne osoby do pomocy i współpracy , wymóg 8 DT jest nie realny , wiem to z autopsji i inne fundacje pewnie też , może lepiej niż powoływać coś nowego to się dołączyć do tych co działają już ( to moja sugestia ) , działamy jako oddział Siewierz ( bo ja założyłem ) ale więcej mamy działań na terenie Sosnowca i okolic .[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red] [/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]P.S. To moja prywatna wypowiedź ;)[/quote][/COLOR][/B]


dziewczyny ty jest konkjretna pomoc - ja poproszę o więcej info na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]. Przyłączenie się do organizacji, która już działa byłoby dobrym pomysłem - od razu możnaby wziąć się do konkretnej pracy i działać a nie marnować czas na urzędy, papierki i całą resztę biurokracji.

Link to comment
Share on other sites

Odp. dla pani Bounty

S.O.S.- domy tymczasowe, o jakie nam chodzi to domy dla zwierząt odebranych od pseudowłaścicieli lub zgłoszone jako poranione zwierzęta. Pieski bezdomne niestety będą trafiały do schronisk, jeśli będą zdrowe. Chore zwierzęta nie będą miały tam szans, dlatego niezbędne są domy tymczasowe, gdzie mogą być pod ciągła opieką weterynaryjną. Czasem zdarza się tak, że piesek jest zaniedbany i wymaga tylko odżywienia, pięlegnacji więc wtedy nie jest to duży problem dla opiekuna. Jak najbardziej istnieje możliwość odmówienia przyjęcia zwierzęcia na dom tymczasowy, dlatego, że będzie to przemyślana decyzja. Ostatna nasza interwencja dotyczyła pieska potrąconego , w ciężkim stanie bez domu tymczasowego jego los byłby jasny-schronisko. Trafił pod opiękę naszej wolontariuszki, która jest naszym awaryjnym domem tymczasowym, dlatego podkreślam domy tymczasowe są niezbędne. Do tymczasów nikt nie może mieć pretensji, one działaja nieodpłatnie pod opieką fundacji. Odnośnie weterynarzy równiez fundacja płaci za leczenie. Urząd miasta natomiast powinien utworzyć program do zwalczania bezdomności, właczając domy tymczasowe. Na dzień dzisiejszy nie ma obwarowan prawnych dot. działania domów tymczasowych.

Link to comment
Share on other sites

dzięki za przesłanie info na maila ;) muszę się jeszcze nad tym trochę zastanowić czy na pewno dam radę sprostać kolejnym obowiązkom (w przyszłym roku matura...) i dam znać czy się na to piszę ;) no i jeszcze jedna sprawa- znam 2 osoby, które chętnie by wstąpiły do tej Grupy Interwencyjnej ale jeszcze nie mają skończonych 18 lat (rocznikowo już są pełnoletnie :P). Czy te osoby też mogłyby się zapisać ale przez te parę miesięcy do skończenia 18 lat mieć po prostu trochę ograniczone prawa i obowiązki?

Link to comment
Share on other sites

Odp. dla pani Sara Rokitnica

Niestety ze względu na bezpieczeństwo nie będzie takiej możliwości, żeby dziewczyny brały udział we wszystkich interwencjach, dopiero jak będą pełnoletnie. Bedzie jednak możliwość, by pomagały w zbieraniu materiału dowodowego w niektórych przypadkach, jeśli grupa powstanie, mogą od razu przejść szkolenie. Jednak by brały udział w interwencjach muszą ukończyć 18 lat, niestety.

Osoba, która chce przystąpić do grupy powinna spełniać następujące warunki:
a) posiada pełne prawa cywilne i obywatelskie,
b) nie była karana za przestępstwa pospolite,
c)kocha zwierzęta i zawsze kieruję się ich dobrem,
d)ma ukończone 18 lat

Link to comment
Share on other sites

[CENTER]Witam.
[B]je tez bardzo chetnie się przyłącze[/B],
tylko musze zdac egzamin na prawo jazdy... :lol:

Jestem z Wami!
zawsze chciałam pomagać zwierzetom.
prosze o przesłanie mi wszystkich informacji, warunków przystąpienia itp. na mój adres
[B][U][email protected][/U][/B]

Pozdrawiam i czekam :)
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...